Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

imac 24' 3,06 intel z 2008 czarny ekran po starcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 marmagstudio

marmagstudio
  • 8 postów

Napisano 05 sierpnia 2012 - 08:38

Witam

Mam imac'a 24' 3,06 na intelu to była chyba pierwsza albo druga ich edycja, apple care skończył się w tym roku.
Wczoraj wieczorem po całym dniu pracy zostawiłem go włączonego na dłuższą chwilę po powrocie czarny ekran jak by spał ale nie chciał się uruchomic ( wstac z uśpienia ).
Próbowałem restartów różnymi sposobami i nic, rusza niby normalnie jest sygnał dźwiękowy i dalej nic.
znalazłem to na stronie maca [url=http://support.apple.com/kb/HT2674?viewlocale=pl_PL#]Komputer Mac z procesorem Intel: Sekwencja uruchamiania, kody błędów i symbole[/url] ,

może ktoś miał podobny przypadek pomocy

#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 sierpnia 2012 - 08:53

Najczęściej w tych modelach pada grafika.

#3 marmagstudio

marmagstudio
  • 8 postów

Napisano 05 sierpnia 2012 - 09:00

da się samemu sprawdzic czy serwis odrazu

#4 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 07 sierpnia 2012 - 17:59

Jesteśmy w posiadaniu chyba tego samego modelu iMaca 24 (early 2008). Mój problem powstał gdy grałem w grę na W7, komputera całkowicie się zawiesił i powstały niby takie krzaczki na ekranie. Po powtórnym uruchomieniu pokazuje się biały ekran z tymi krzaczkami, lecz żaden z systemów nie da się uruchomić. Wydaje mi się, iż padła karta graficzna (GeForce 8800 GS). Teraz moje pytanie... Czy karta graficzna do iMaca musi być specjalnie dedykowana (oprogramowanie firmware apple karty graficznej) czy można zakupić zwykłą kartę graficzną przeznaczoną do PC-tów.

#5 zgagato

zgagato
  • 115 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 07 sierpnia 2012 - 18:12

tak, karta jest specialnie oprogramowana i ma inny ksztalt. Ot pc nie wejdzie. Trzeba ja wymienic na taka sama lub oddac do przelutowania ukladu.

#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2012 - 18:41

tak, karta jest specialnie oprogramowana (,,,)

Karta nie posiada własnego wsadu. Oprogramowanie zawiera EFI płyty.

Ot pc nie wejdzie.

Wejdzie - ale nie będzie działać (patrz wyżej)

Trzeba ja wymienić na taka sama lub oddać do przelutowania układu.

Jak nie chcesz mieć w niedalekiej przyszłości podobnych problemów - układ do wymiany na nowy.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#7 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 07 sierpnia 2012 - 19:00

OK dziękuję za informację. Proszę mi jeszcze napisać ile mniej więcej kosztuje taka usługa przelutowania układu? Kartę graficzną wyjmę sobie sam tylko interesuje mnie sama usługa przelutowania.

#8 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2012 - 19:14

Wymiana układu na nowy to koszt ok 850 zł wraz z nowym GPU.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#9 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 09 sierpnia 2012 - 18:23

Rozeznałem się nieco w temacie "Reballing-u" układu GPU, który jest stawiany na ołowianych kulkach, lecz ta metoda jest podobno mało skuteczna. Powoduje to tylko krótkotrwały okres ponownego użytkowania karty graficznej (kilka tygodni bądź kilka miesięcy), natomiast serwisy wołają sobie za wykonanie takiej usługi ok. 500zł z 1-3 miesięcznym okresem gwarancyjnym. Kupno nowej karty GeForce 8800 GS to wydatek ok. 800zł. Seria GeForce 8800 była serią wadliwą tak więc lepiej wymienić tą kartę na inny model.

#10 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2012 - 20:04

Poproszę o linka - chętnie kupię nową kartę apple GF8800GS za 800 zł, jak nowa XT2600 kosztuje 870 netto + przesyłka - o opłatach za SAD nie wspominając.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#11 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 10 sierpnia 2012 - 21:06

Tumpio co w takiej sytuacji byś poradził? Reballing czy może zakup nowej karty graficznej? Napewno masz doświadczenie w tej dziedzienie i chciałbym znać twoją opinię na ten temat. Jeżeli bym zdecydował się na reballing ile wg ciebie pochodziłaby ta karta graficzna, tak abym nie był rozczarowany po kilku miesiącach. Gdzie można kupić karty graficzne do iMaca 24'', bo szukam po necie jakiegokolwiek sklepu i nie mogę znaleźć żadnej kart graficznej.

#12 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2012 - 07:23

(...)Jeżeli bym zdecydował się na reballing ile wg ciebie pochodziłaby ta karta graficzna, (...)

Dzień, dwa, tydzień, miesiąc.... nikt tego Ci nie powie. Na pewno krótko.Temat wałkowany na forum wiele razy.

Gdzie można kupić karty graficzne do iMaca 24'', bo szukam po necie jakiegokolwiek sklepu i nie mogę znaleźć żadnej kart graficznej.

Cortland? iSource? Nowych kart na GF8800 nie spotkałem - wszystkie naprawiliśmy.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#13 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 12 sierpnia 2012 - 11:34

W jakiej cenie można już zakupić kartę graficzną AMD Radeon HD 6750M lub 6770M? Czy te karty będą kompatybilne z iMac 24?

#14 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 sierpnia 2012 - 12:14

Te komputery naprawia się tylko po to, żeby odzyskać jakąkolwiek kase. Nawet po wymianie na nową grafikę nie ma żadnej pewności że problem nie wróci. Tym bardziej że tzw "nowe" kompletne karty będą z tej samej, wadliwej serii. Zapodanie chipu z poprawionej serii 2011 też nie wiadomo jak będzie się trzymać na przegrzanej płytce. Więcej gwarancji jak trzy miesiące na to nikt nie da.

#15 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 12 sierpnia 2012 - 16:25

Więcej gwarancji jak trzy miesiące na to nikt nie da.

Hmmm a to dziwne stwierdzenie. Ja na nowy układ z DC11 spokojnie dam 12 miesięcy gwarancji.

#16 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2012 - 05:23

Te komputery naprawia się tylko po to, żeby odzyskać jakąkolwiek kase. Nawet po wymianie na nową grafikę nie ma żadnej pewności że problem nie wróci. Tym bardziej że tzw "nowe" kompletne karty będą z tej samej, wadliwej serii.
Zapodanie chipu z poprawionej serii 2011 też nie wiadomo jak będzie się trzymać na przegrzanej płytce.
Więcej gwarancji jak trzy miesiące na to nikt nie da.


Iro .... piszesz bzdury - pierwsze nie ma układów D/C11 (produkcja skończona w 2009) drugie - każdy serwis da minimum 6 msc gwarancji (zwykle 12 msc) jak zostanie położony nowy układ. Grafika powinna działać prawidłowo od 3 do 4- rech lat.

debreaker - nie podstawisz PC-towskiego ATI za GForca. Albo naprawisz/wymienisz oryginalną kartę albo masz iMaca bez grafiki. Koniec - kropka. Dane grafiki są zakodowane w EFI na płycie głównej. Poza tym HD6750 na MXM ma inne złącze (MXM3) i za nic nie wadzisz go do swojej płyty (MXM2)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#17 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 13 sierpnia 2012 - 14:00

Iro .... piszesz bzdury - pierwsze nie ma układów D/C11 (produkcja skończona w 2009)

Oj Piotrku... Aż tak już się nie rozdrabniajmy. Kolega Iro wszak nie napisał o jaki układ dokładnie mu chodziło ;)

#18 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 15 sierpnia 2012 - 08:31

Iro bajki piszesz niestety. Spokojnie montuje nowe układy na tych grafikach, gwarancja minimum 8 miesięcy. Karty śmigają aż miło. W zasadzie jest to najlepsze wyjście, bo zakup nowej karty jest po pierwsze drogi, po drugie prawdopodobnie będzie na niej wadliwy chip. Reballing kompletnie odpada z wiadomych przyczyn - taka pseudonaprawa w ogóle nie ma sensu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych