Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

10.6 - 10.8 - w DTP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 sierpnia 2012 - 13:26

Witam, zastanawiam sie nad przesiada na 10.8 z 10.6 bo 10.7 jakos mi nie podszedl brak paru elementow z 10.6 Czy ktos kto zajmuje sie tutaj dtp i grafika przeszedl plynnie na 10.8 ? Komputer jak z podpisu. p.s. i pytanie na marginesie jak ze wsparciem raid 0 w 10.8 ?

#2 yorick77

yorick77
  • 291 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 sierpnia 2012 - 22:04

A na jakim pakiecie pracujesz? Jeśli programy na których zarabiasz mają wsparcie dla 10.8, to spokojna głowa. Jeśli nie, to do tych 19 dolców może dojść koszt nowych wersji cs-ek, quarków i czego tam jeszcze, więc koszty pójdą w tysiące.

Na przykład (z tego, co się zdążyłem zorientować) taki Photoshop CS4 miał mieć pewne problemy z warstwami pod 10.7, więc darowałem sobie podnoszenie systemu. Z czasem te problemy niby zniknęły, ale w samoczynne naprawy jakoś nie wierzę. Inna sprawa to dopracowanie systemu (np. problem z wywalanymi fontami w 10.6), wobec czego może warto poczekać na coś bardziej stabilnego niż x.x.0?

Kompatybilność starych programów możesz sprawdzić na roaringapps
Indesign cs4 Adobe InDesign CS4 - RoaringApps - App compatibility and feature support for OS X & iOS
Quark 8 Quarkxpress - RoaringApps - App compatibility and feature support for OS X & iOS

Zapomniałem dodać, warto dokładnie przejrzeć roaring apps, bo jest tam bałagan:
http://roaringapps.com/app:4345
http://roaringapps.com/app:5187

choć oficjalny komunikat brzmi:

Adobe and Apple have worked closely together to test Adobe® Creative Suite® 5, 5.5 and CS6 editions and individual products for reliability, performance and user experience when installed on Intel® based systems running Mac OS X Mountain Lion (v10.8). Earlier versions of Adobe Photoshop® (CS3 and CS4) software were also tested with Mountain Lion and there are currently no known issues.



#3 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 05 sierpnia 2012 - 08:32

Pracuje na CS6 juz. Pytanie brzmi czy ktos zauwazal jakies bledy np w CS6 w ML ?

#4 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 sierpnia 2012 - 21:12

W illustratorze nie działa funkcja Place - nie pokazuje wklejonych plików. Zdecydowanie gorzej wygląda praca w InDesign - całość działa wolno i do tego częste zawieszenia. Kontaktowałem się w tej sprawie z Adobe ale na razie nie mają pomysłu co z tym zrobić. Ja czekam z niecierpliwością na update a na Twoim miejscu jeszcze chwilę bym poczekał.

#5 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 sierpnia 2012 - 10:58

dzieki :) tak zrobie wlasnie chociaz indyka nie uzywam tylko illustratora i photoshopa

#6 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 sierpnia 2012 - 15:41

Hektor, zrobiłem wczoraj tę poprawkę - InDesign Help | InDesign Crashes with Blank Dialog Boxes on Mac OS X Lion 10.7.4 - oraz wyłączyłem Hiss i zaczęło wszystko chodzić w miarę poprawnie. Dziś nie zauważyłem żadnych błędów. Wygląda na to, że możesz w miarę bezpiecznie się przesiadać.

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:51

Jak chcesz aby chodziło 'poprawnie', a nie w tylko 'w miarę poprawnie' to postaw to na PC. Nic tu nie wymyślisz innego.

#8 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 sierpnia 2012 - 20:15

@up, napisałem 'w miarę poprawnie' ponieważ był to krótki czas od ustabilizowania się programów. Dziś wszystko działa wyśmienicie i na pewno lepiej niż na PC. Pracuję od lat na obu systemach. Z reguły po zmianie systemu występują jakieś problemy z oprogramowaniem - na tym forum aż roi się od wątków dotyczących problemów z różnym softem. Hektor pytał więc udzieliłem odpowiedzi. Działa bardzo ok po zmianie, którą opisałem w wątku powyżej.

#9 yendashfun

yendashfun
  • 187 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 sierpnia 2012 - 09:15

Dziwne, mi place w illustratorze działa jak powinno. Indyk również nie sprawuje problemów, chociaż używam go raczej do prostej i niewyszukanej pracy projektowej. Wkurza mnie natomiast generalnie co innego. Miałem cs4 i snow leo, działało jak powinno. Zmieniłem komputer na i5, ramu w bród, nowy system, nowe programy (cs6) a prędkość działania generalnie niezmieniona. Może tylko shop uruchamia się błyskawicznie ale indyk (za pierwszym razem) chyba z pół minuty. Czasami mam ochotę sprzedać te nowe gadżety w cholerę i wbić sobie do pustego łba, żeby zostać przy sprawdzonym systemie i odpuścić fajerwerki. No ale... głupota ludzka nie zna granic.

#10 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 27 sierpnia 2012 - 22:09

Ilustrator ma konflikt z pluginem extensis suitcase fusion - place nie działa. System tu akurat nie zawinił.

#11 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2012 - 11:21

@up,
Dziś wszystko działa wyśmienicie i na pewno lepiej niż na PC. Pracuję od lat na obu systemach.


Ja też pracuję od lat na obu systemach i twoja pewność mnie szczerze rozbawiła :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych