Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

KOLEJNE OSZUSTWO NA ALLEGRO! UWAGA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 JointoVicz

JointoVicz
  • 20 postów
  • Skądtorun

Napisano 03 sierpnia 2012 - 10:29

Witam! Mój serdeczny kolega zamówił z tej oto aukcji ( iPhone 4s 32GB Czarny- nowy ! (2465804784) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ) :) po wygraniu aukcji wpłacił pieniądze i ZERO KONTAKTU! telefon wyłączony itd.. co robić? aktualnie jest w plecy 4tys zł... gdyby ktoś z Warszawy mógl sprawdzić adres tej firmy? może ktoś ją zna?.. pomocy?...

dane złodzieja:

P********w N******a R*******k E********e Sp. z o.o.
C******a 2/31
00-020 Warszawa
mazowieckie
Polska

ma ktoś jakieś koncepcje?

#2 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 sierpnia 2012 - 10:35

Zgłoś sprawę na Policji.

#3 rdk9

rdk9
  • 63 postów
  • SkądZawiercie

Napisano 03 sierpnia 2012 - 10:37

Tak to jest jak się zamawia u kogoś, kto ma tylko 14 opinii :roll:

#4 xCHERRYx

xCHERRYx
  • 217 postów

Napisano 03 sierpnia 2012 - 10:40

Matko jak mozna kupic cos takiego na aukcji gdzie sa tylko foty z internetu.... ;x

#5 JointoVicz

JointoVicz
  • 20 postów
  • Skądtorun

Napisano 03 sierpnia 2012 - 10:45

co zrobić:) kolega zamówił - stało się:) teraz co dalej?:> może jest jednak ktoś z warszawy?:>

#6 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 03 sierpnia 2012 - 11:05

Ludzie! Nie dyskutujmy ile ma komentarzy i jakie zdjęcia. Niejednokrotnie kupowałem coś od kogoś z 0 komentarzy i było ok. Co zrobić? Sprawa na policję. Po miesiącu dostaniesz numer sprawy i odzyskasz kasę od allegro. Czy to takie trudne? Cały czas jest to wałkowane... Jest POK, zakupy są bezpieczne i tyle. Co innego z serwisami typu tablica, gdzie naiwniacy wpłacają w ciemno kasę, a potem wylewają żale na forum... Tutaj sprawa jest prosta, co prawda potrwa 1-2 miesiące, ale skończy się dobrze. Swoją drogą cena była podejrzana, trzeba było się pofatygować o odbiór osobisty, albo choć ściemnić sprzedawcy, że masz taki zamiar i już widzisz czy kręci czy nie :) Ja tak robię zawsze, nawet jak jest to na drugim końcu Polski. Jak ktoś bez problemu zgadza się na odbiór to wtedy wpłacam. A jak choć trochę zaczyna kręcić to odpuszczam. Tak czy inaczej, w tym wypadku mleko się rozlało, więc policja, POK i po sprawie.

#7 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 03 sierpnia 2012 - 11:07

co zrobić:) kolega zamówił - stało się:) teraz co dalej?:> może jest jednak ktoś z warszawy?:>


Ja jestem z Warszawy ale co to zmienia? Mam iść okna im powybijać czy jak? ;)
Idź na policję i tyle, a na drugi raz trzeba trochę więcej myśleć co się robi. Nie dość że gość ma mało opinii to jeszcze cena za telefony za bardzo okazyjna żeby byla wiarygodna.
A nawet jakby miał 1000 pozytywnych opinii to i tak nie wyobrażam sobie żeby ot tak przelać komuś 4000 na konto.

#8 dziobolek

dziobolek
  • 336 postów
  • SkądDublin, Ireland, Ireland

Napisano 03 sierpnia 2012 - 11:11

Tak to jest jak się zamawia u kogoś, kto ma tylko 14 opinii :roll:


Bzdura. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.

Witam! Mój serdeczny kolega zamówił z tej oto aukcji ( iPhone 4s 32GB Czarny- nowy ! (2465804784) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ) :) po wygraniu aukcji wpłacił pieniądze i ZERO KONTAKTU!...

ma ktoś jakieś koncepcje?


Tak - niezwłocznie zgłosić do Programu Ochrony Kupujących Allegro.

Jesli spełnia warunki, to na 100% odzyska kasę.
Jeśli nie spełnia warunków - na przyszłość włączyć opcję "Myślenie" i kupować z "głową" ;)

P.S.
Żeby nie było, że sobie gdybam - http://myapple.pl/gd...tml#post1921636

Pozdrówka!

#9 JointoVicz

JointoVicz
  • 20 postów
  • Skądtorun

Napisano 03 sierpnia 2012 - 11:17

kolego nikt nie mówi ze masz im okna wybijać:) przynajmniej zobaczyć czy jest tam jakaś firma:) cokolwiek:) to wtedy kolega by sam pojechał do wawy i ściagnal kasę bez problemu;) ale jak ma jechać i trafić pod adres prywatny to po co robić 500km w dwie strony:P

#10 mati_as

mati_as
  • 475 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2012 - 11:53

Matko jak mozna kupic cos takiego na aukcji gdzie sa tylko foty z internetu.... ;x


Gdy na aukcji masz niby realne zdjęcia, skąd wiesz że są to na prawde realne i gość posiada ten sprzęt?

BZDURA!

Program Ochrony Kupujących i policja.

#11 dziobolek

dziobolek
  • 336 postów
  • SkądDublin, Ireland, Ireland

Napisano 03 sierpnia 2012 - 12:01

Gdy na aukcji masz niby realne zdjęcia, skąd wiesz że są to na prawde realne i gość posiada ten sprzęt?

BZDURA!

Program Ochrony Kupujących i policja.


Dokładnie tak!

W moim przypadku było sporo komentarzy, real fotki, komunikacja bez zarzutów, nawet fotki na życzenie i... finalnie był ZONK!

Pozdrówka!

#12 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 03 sierpnia 2012 - 12:48

Jak kolega się nie boi niech odbierze osobiście, jak ma stracha to tylko przez policje.

#13 JointoVicz

JointoVicz
  • 20 postów
  • Skądtorun

Napisano 03 sierpnia 2012 - 14:00

Jak kolega się nie boi niech odbierze osobiście, jak ma stracha to tylko przez policje.


tyle ze kolega - jak ja:) mieszka w toruniu a jechąc do wawy żeby pukać do drzwi 80 letniej babki która nie wie o co chodzi to średnia opcja.. dlatego szukam kogoś z wawy mogącego mi pomoc w ustaleniu "siedziby firmy":)

#14 dziobolek

dziobolek
  • 336 postów
  • SkądDublin, Ireland, Ireland

Napisano 03 sierpnia 2012 - 14:04

Ze stronki z aukcją - "1 osoba kupiła 2 sztuki"

To kolega "wtopił" na 2 szt. na tej aukcji???

#15 macjihad

macjihad
  • 35 postów

Napisano 03 sierpnia 2012 - 14:07

A jaki to problem z ustaleniem adresu firmy? Skoro to Sp. z o.o. to na pewno są jej dane w KRS'ie (dla niekumatych - Krajowy Rejestr Sądowy) - goole w łapki i szukamy. Znając nazwę firmy można też sprawdzić w bazie REGON. Jeśli ani tu, ani tam - na 90% firma nie istnieje, więc do całej sprawy dojdzie jeszcze oszustwo...

#16 JointoVicz

JointoVicz
  • 20 postów
  • Skądtorun

Napisano 04 sierpnia 2012 - 08:32

Ze stronki z aukcją - "1 osoba kupiła 2 sztuki"

To kolega "wtopił" na 2 szt. na tej aukcji???

yop...: )

#17 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 04 sierpnia 2012 - 10:14

tyle ze kolega - jak ja:) mieszka w toruniu a jechąc do wawy żeby pukać do drzwi 80 letniej babki która nie wie o co chodzi to średnia opcja.. dlatego szukam kogoś z wawy mogącego mi pomoc w ustaleniu "siedziby firmy":)


Nie chce mu sie przejechac 200km dla ew. odzyskania 4 tys? Padlem ..

#18 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpnia 2012 - 10:55

Firma o tej nazwie jest zarejestrowana w KRS, ale jej siedziba to ul. Mokotowska 1 w Warszawie. Możliwe więc, że ktoś się podszył...

#19 dziobolek

dziobolek
  • 336 postów
  • SkądDublin, Ireland, Ireland

Napisano 04 sierpnia 2012 - 13:28

Ze stronki z aukcją - "1 osoba kupiła 2 sztuki"

To kolega "wtopił" na 2 szt. na tej aukcji???

yop...: )


Im szybciej zgłosi do POK Allegro, tym lepiej - tam też są terminy których nie można przekroczyć.

Pozdrówka!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych