Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czysta instalacja, czy nakładka - dyskusja ogólna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2012 - 14:10

Wątek do argumentowania sobie i innym, jak (i dlaczego) lepiej instalować nowy system.

#2 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 18:24

Lepiej na czysto, ale... Czy w nowym MBPR, który dopiero jedzie, a będzie w przyszłym tygodniu (ale z Lionem na pokładzie) wystarczy zrobić nakładkę, skoro system nie ma prawa być zśmiecony, czy może lepiej na czysto?

#3 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 25 lipca 2012 - 18:34

Ja robię nakładkę ponieważ mam trochę GB plików i po prostu z czystego lenistwa nie chce mi się tego wszystkie potem przenosić :P

#4 liroyek

liroyek
  • 530 postów
  • Skądslask

Napisano 25 lipca 2012 - 18:38

ja zrobiłem nakładkę bo chcialłe zobaczyć jak to śmiga, w przyszłym tygodniu jak do mnie dojedzie vertex 4 zrobi instalke na czystym dysku.

#5 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2012 - 18:40

Podobno nie ma znaczenia, zwłaszcza przy zadbanym systemie ale ja wolę na czysto. W przypadku Liona (10.7) na czysto było zauważalnie lepiej.

#6 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 18:42

nie powinno być różnicy w działaniu...

#7 mateuszmjm

mateuszmjm
  • 69 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 lipca 2012 - 20:31

Ja zainstalowałem sobie na Lionie jak na razie wszystko działa ok, a mój white też najnowszy nie jest. Może za jakiś czas skuszę się na czystą instalację tylko nie wiem jak to zrobić bo pomimo, że kupiłem ML to nie mam instalki do niego i nie wiem gdzie tego szukać.

#8 nightwish86

nightwish86
  • 146 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 25 lipca 2012 - 23:07

Bez zbędnych ceregieli po pobraniu w App Store po prostu kliknąłem na "next" a'la Windows. Po 40 minutach miałem gotowy do pracy system działający jak na razie znacznie lepiej niż (lekko zaśmiecony) Lion. Można wykonywać bez problemu update.

#9 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 26 lipca 2012 - 09:35

Z SL na ML - żadnych problemów, wszystko śmiga jak na SL, a do tego nowe funkcje... oczywiście bez czystej instalacji :).

#10 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2012 - 09:49

Z SL na ML - żadnych problemów, wszystko śmiga jak na SL, a do tego nowe funkcje... oczywiście bez czystej instalacji :).


U mnie tak samo z SL na ML w coś około 30 minut. Wszystko działa ładnie, szybko i przyjemnie. Proces przebiegł bez najmniejszych problemów.

#11 marekm

marekm
  • 44 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 15:20

Witam, zapytam tak z ciekawości, czy po czystej instalacji (z formatowaniem partycji Macintosh HD) będzie możliwość jakiegoś "recovery"tak jak ma to miejsce po zakupie iMaca z sklepie (z 10.7) w razie jakiś kłopotów?

#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2012 - 16:05

Tak. Instalator zrobi partycję recovery.

#13 master89

master89
  • 126 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2012 - 16:15

Chciałbym zainstalować na czysto ML. Macie jakiś tutorial lub możecie wypisać krok po kroku, w jakiej kolejności co robić żeby było najlepiej?

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2012 - 16:24

Robi się to identycznie jak w Lionie. W skrócie, bierzesz .app, wyciągasz ze środka .dmg, nagrywasz na nośnik (płyta/pendrive) i jechane. Do tego jest nawet artykuł: http://myapple.pl/co...ntain-lion.html

Naprawdę, trochę chęci i samodzielności, a nie wszystko na tacy.

#15 master89

master89
  • 126 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2012 - 17:19

Ale przed instalacja zrobić format?

#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2012 - 18:14

No tak. Jak czysta to czysta ;-)

#17 dezir

dezir
  • 46 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 20:26

Ja na moim MBP Late 2009 instalowałem system na Lionie (wcześniej liona na SL) i mój komputer nabrał wiatru w żagle. Wszystko działa pięknie i płynnie, szczególnie odzyskiwanie RAMu, jak zaczyna go brakować. W końcu przestała pojawiać się parasolka. Tylko open office wywala przy próbie otwarcia xmla z makrami.

#18 mastyn

mastyn
  • 39 postów
  • SkądHelsingborg, SE/ Kraków/Gdynia, PL

Napisano 26 lipca 2012 - 21:44

Ja właśnie testuję (od jakichś 6 godzin) ML na moim 13 calowym MB Pro z końca 2011r. Zrobiłem nakładkę i faktycznie mój mac "nabrał wiatru w żagle" (cytując dezira). Nie straciłem żadnych danych, a także Boot Camp pozostał na swoim miejscu i działa w 100% (nawiązując do wcześniejszych pytań). Nie miałem problemu ze ściągnięciem zakupionego systemu jak również z instalacją, która notabene jest w pełni automatyczna i nie wymaga najmniejszej uwagi użytkownika. Mam tylko jedno pytanie. Czy istnieje możliwość zapisania instalki ML na nośniku już po instalacji systemu? Być może ktoś mądrzejszy mi pomoże.

#19 Paul White

Paul White
  • 76 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 21:48

Ja także nakładałem ML na SL. Jedyny problem jaki mi pozostał to dalej brak możliwości zalogowania się do Mac App Store.

#20 mastyn

mastyn
  • 39 postów
  • SkądHelsingborg, SE/ Kraków/Gdynia, PL

Napisano 26 lipca 2012 - 22:15

Ja także nakładałem ML na SL. Jedyny problem jaki mi pozostał to dalej brak możliwości zalogowania się do Mac App Store.


U mnie działa bez problemów. Jednak loguję się do Szwedzkiego App Store ze względu na kartę podarunkową, którą kupiłem tutaj (w Szwecji). Nie wiem czy może to mieć jakieś znaczenie.

#21 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2012 - 22:54

Czy istnieje możliwość zapisania instalki ML na nośniku już po instalacji systemu?

Nie.

#22 Paul White

Paul White
  • 76 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 23:01

Nie.


Hmmm a to dziwne bo u mnie instalka wciąż znajduje się na dysku.

#23 mastyn

mastyn
  • 39 postów
  • SkądHelsingborg, SE/ Kraków/Gdynia, PL

Napisano 26 lipca 2012 - 23:14

To tak czy nie?

#24 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 12:34

>Zrobiłem nakładkę i faktycznie mój mac "nabrał wiatru w żagle" (cytując dezira) Dwie instalacje wczoraj (MBP 2009 8GB RAM + SSD i MB White 2010 8GB RAM + SSD), w jednym przypadku nakładka na Liona a w drugim konieczność instalacji z drugiego dysku (tablica partycji MBR na dysku SSD). Różnica w szybkości działania systemów? Brak. Różnica w szybkości działania systemów po upgrade z Liona (10.7.4 w obu przypadkach)? Brak. Być może MBP i MBA 2012 faktycznie dostały kopa ale na starszych systemach to - moim zdaniem - niezauważalne.

#25 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 29 lipca 2012 - 11:11

Zainstalowałem na Lion'a ponieważ nie wiele robiłem a system świeży na MacBookPro z Retina. Na chwilę obecną nic się dziwnego nie dzieje, wszystko chodzi płynniej, nic nie przycina, nie ma żadnych lag czy innych artefaktów z Mission Control itd. Co bardzo przykuło moją uwagę to zaskakująco niskie temperatury podczas standardowych czynności (Safari, Mail, iTunes) CPU: 42 stopnie a GPU: 43. Będę miał chwilę wolnego czasu to i tak zrobię czystą instalację ale póki co wszystko chodzi dobrze to nie będę się bawił w czystą instalację.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych