Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[iB, PB, LCD] Ciekle krysztaly a nagla zmiana temperatury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2005 - 09:22

Witam! Zima za pasem, mroz juz ladnie trzaska... stad moje pytanie: Czy nagle zmiany temperatury, np. wejscie "z dworu" do cieplego pomieszczenia, moga miec negatywny wplyw na matryce w notebooku? Jakis czas temu na allegro byl do kupienia uszkodzony apple'owski monitor LCD, ktorego uzytkownik twierdzil ze wada powstala wlasnie na skutek wniesienia monitora z zimnego do cieplego pomieszczenia... Jesli rzeczywiscie to ma wplyw na powstawanie uszkodzen matrycy to jaki czas przed wlaczeniem monitor powinien dochodzic do wlasciwej temperatury?

#2 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 29 listopada 2005 - 09:29

czyli jednak lepiej go wyłączać podczas przenoszenia zimą :?:

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 listopada 2005 - 10:53

Chyba lepiej wyłączyć i porządnie ubrać. A w domu odczekać z pół godziny.

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 10:59

Moje doświadczenia w tym temacie nie mają macowego charakteru a PieCowy; jednak widziałem "zaplamione" od nagłego skoku temperatury LCD w laptopach. Po prostu nie był on odstany po skrajnym wychłodzeniu :( A z bardziej macowych to na allegro całkiem niedawno ktoś sprzedawał monitor stacjonarny Apple który właśnie w ten naturalny zimowy sposób został "skasowany"

#5 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2005 - 19:14

Menelek: A co to zmieni czy wylaczysz czy uspisz? Chyba na jedno wychodzi. Code: Tylko przy jakich gradientach temperatur odczekac jakis czas po wejsciu do cieplego pomieszczenia? Bo ja np. z pracy (cieplo) przechodze kawalek ulica (zimno) do samochodu (najpierw zimno potem cieplo;)) i z samochodu do domu (pare krokow przez zimno). No i jak to jest z tym cieplym ubrankiem? Gimp + torba na ramie wystarczy zeby zimno zbyt szybko nie zaatakowalo iBooka? JSG: Czyli uszkodzenie moze powstac tylko przy gwaltownych i duzych skokach temperatury? O tym samym apple'owym monitorze pisalem w pierwszym poscie ;)

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 20:22

Ja widziałem taki numer kiedy mój kolega włączył laptopa po skrajnym wychłodzeniu. Znaczy się najpierw chadaliśmy po górach a później przy piwie i kominku postanowił zrzucić zdjęcia. A że plecak był mokry to go wyją sprzęncik i i włączył... jak włączył to cały jak rozlany... a potem tylko plama w jednym rogu...

Do tego faceta pisałem.. bo chciałem ten monitor pooglądać... okazało się że ktoś go właśnie włączył zaraz po dostarczeniu do bura zamiast postawić w przedpokoju i czekać z godzinkę.

Te warunki jakie opisuje to raczej niespecjalne ekstremum więc raczej bym sie nie przejmował ale jednak trochę uważał wiadomo że torba jakiś blimp żeby całkiem nie marzł ;)

#7 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 21:46

Ale jaka temperatura? W stopniach Celsjusza proszę. :) Ja mam solidną torbę Hama, gruba z czarnego nylonu, z bokami z grubej sztywnej pianki obszytej wewnątrz drobnym "misiem". :D Wystarczy? :lol: Hmmm, to wyłączać, czy usypiać, ale przed otwarciem czekaj przepisowe 30 min?

#8 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 22:16

Co do mojej historii to Bieszczady początek stycznia późny wieczór pewnie koło -15/20*C Ja bym swojego po wniesieniu do mieszkania odstawiał przynajmniej na czas potrzebny na rozbucie i zrobienie herbatki oraz cmokanie Ukochajki. Tak robie z aparatem bo jego wrażliwość już przećwiczyłem i wiem że najpierw zamarza górne LCD(dwa kolory) potem ten drugi review LCD a zdjęcia należy przestać robić jak zamarza ten wewnątrz pryzmatu ;)

#9 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2005 - 21:50

Widziałem LCD, które długo dochodził do siebie po spotakniu z zimą, lepiej im tego oszczędzić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych