Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Programy, bez których żyć nie możecie. Te do pracy się nie liczą!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

#226 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 23 sierpnia 2012 - 22:45

U mnie standardowo chyba: Mail, Safari, Kalendarz, Przypomnienia, Notatki, Kontakty, iTunes, Adium, Xcode, Lightroom, Photoshop, Dreamweaver. MplayerX.

#227 eskimokiss

eskimokiss
  • 23 postów
  • SkądToruń, PL

Napisano 23 sierpnia 2012 - 23:18

Google Chrome, Day One, iTunes, Last.fm, uTorrent i coś do obróbki zdjęć (ciągle zmieniam bo ciągle mi coś nie pasuje). Poza tym używam wiele innych ale nie są dla mnie aż tak ważne.

#228 szponder

szponder
  • 117 postów

Napisano 03 października 2012 - 20:54

Adium - Komunikator. Itunes - Multimedia VLC - Multimedia Chrome - Przegladarka web. Photoshop - Sparrow - Mail Kalendarz - TotalFinder - nakładka na findera. TimeMachine - CleanMyMac - CleanMyDrive - usuwa cały syf z pend.

#229 Hubert Lary

Hubert Lary
  • 118 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 października 2012 - 21:43

Ja dodam : NisusWriter - edytor tekstu Simple Envelope - adresowanie kopert MP Navigator - obsługa skanera Salex Tax Pro - liczy VAT w brutto i netto Books - książka przychodów i rozchodów Postbox - lepsza wersja maila EPPE - słownik polsko - angielski AppDelete Lite - usuwanie progrmów Steam i Counter Strike - granie w wolnej chwili

#230 prissin

prissin
  • 261 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2012 - 21:03

Jedyne programy, które doinstalowałem to: Mobile RSS (według mnie lepszy od Reedera, choć ma trochę przeterminowany interfejs), StuffIt do wypakowywania archichów, Last.fm, Flux (uwielbiam!) oraz Droplr. E: zapomniałem jeszcze o Clear, świetna aplikacja! Systemowe Przypomnienia są totalnie nieintuicyjne

#231 SlawomirB

SlawomirB
  • 1 postów

Napisano 27 lutego 2013 - 12:29

Cześć,
Z swojej strony polecę aplikację do planowania podróży Tripomatic rodem z Czeskiej Republiki. Oferuje ona ok. 30000 różnych miejsc/atrakcji, duże zdjęcia, krótkie opisy i co najważniejsze tryb offline dla chcących zaoszczędzić na roamingu. Dobre to i do planowania i do sprawdzania "co ciekawego kryje się za rogiem". Appka jest darmowa - [url=http://www.tripomatic.com/iphone/]Trip Planning App for iPhone[/url]

Slawek

#232 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lutego 2013 - 13:24

A co nas obchodzi apka dla iPhone w dziale Mac - Software?

#233 superego

superego
  • 116 postów

Napisano 14 kwietnia 2013 - 17:44

Po przejrzeniu forum niestety nie znalazłem info, które odpowie na moje pytanie. Mianowicie chcę wypalić płytę dwuwarstwową 8,5GB. Macbook PRO A1286. Niestety w Burn'ie nie daje rady.

Właściwy wątek...
http://myapple.pl/pr...likacji___.html

#234 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwca 2013 - 11:23

Dla mnie niezbędny jest Songbird- pozwala na sterowanie strumieniowaną muzyką ( min Flac) na urządzenia DLNA jak amplituner, Blu Ray

#235 kalis4

kalis4
  • 7 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 23 października 2013 - 21:15

Moje to oczywiście ImageWell, aplikacja Facebook oraz iTunes

#236 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 25 października 2013 - 18:06

Moje niezbędne appki: - KeyRemap4MacBook - znalazłem go i zainstalowałem już po pierwszym kontakcie z klawiaturą mojego MacBooka. Wiedziałem, że nie starczy mi sił i samozaparcia, by przełamać windowsowe przyzwyczajenia i zwyczajnie kiedyś ze złości rozdupcę mojego Alu Unibody, jeśli jakimś sposobem nie wyłączę tego prawego CMD :lol: - VLC - moim zdaniem najlepszy odtwarzacz wideo z obsługą napisów i gestów - Qnapi - odpowiednik świetnego napiprojektu na Maca - PYM Player - ratuje mi tyłek, kiedy dwa powyższe programy zawodzą - Transmission - program torrentowy polecony przez kolegę. Może są inne, lepsze, ale ten po prostu sprawdza się na tyle, że nie mam ochoty go zmieniać i pozwala na blokowanie uploadu - Pixelmator - odpowiednik Pant NETa, bo Photoshop to w moim przypadku przerost formy nad treścią Z nie applowskich to wszystkie, a teraz soft przygotowany przez Apple: - Keynote - niby prezentacje to głównie do pracy/szkoły, ale ja lubię się czasem pobawić tym programem i powspominać kulawego Power Pointa, którego już na dobre zostawiłem za sobą :D - Pages - piszę dużo amatorskich tekstów, a ten program świetnie się do tego nadaje - iWeb - żałuję, że Apple już go nie wspiera i wciąż mam nadzieję, że kiedyś ujrzę jego następcę Teraz appki systemowe: - Safari - chyba najładniejsza przeglądarka na Maca. Do tego bardzo funkcjonalna i (na Mavericks) wydajna. Z wersji na wersję coraz lepsza. - iTunes - bo się sprawdza i tyle :P - Mail - gdyby nie OS X pewnie dalej korzystałbym z Gmaila w przeglądarce - Wiadomości - chociaż z chatem facebooka mogłyby współpracować lepiej… A po upgrade do Mavericks doszły jeszcze: - Mapy Apple - okazja do uwolnienia się od Google Maps, z której szybko skorzystałem. Generalnie staram się powoli rezygnować z usług wyszukiwarkowego giganta. Mam jeszcze parę innych programów, ale powiedzmy, że mogę bez nich żyć. Generalnie staram się nie zawalać dysku appkami i jeśli tylko mogę korzystać z narzędzi systemowych, zamiast instalować alternatywne. Cieszę się, że Apple stale ulepsza swoje natywne narzędzia (np: Findera), zachęcając użytkowników, by z nich korzystali i nie marnowali zasobów systemu, na dodatki od firm trzecich :)

#237 Yary

Yary
  • 75 postów

Napisano 17 listopada 2013 - 17:29

@up Dzięki kolego za info o programiku KeyRemap4MacBook. Zainstalowałem i jest to super sprawa, mimo że zmieniłem tylko prawy cmd na prawy alt. W pracy korzystam z Windowsa, w domu też mam taki komp i po roku na Macu jeszcze mi się zdarza nacisnąć cmd, żeby uzyskać polski znak. Siła przyzwyczajeń sprawiła, że mam też firefoxa. Do filmów korzystam z vlc. Na co dzień mam też odpalony malutki programik f.lux, mi się sprawdza i trudno wrócić do jednakowej barwy wyświetlacza w dzień i w nocy. Przywykłem też do evernote, nie ma to jak zsynchronizowane notatki dostępne na macbooku, pc i smartfonie.

#238 Mroczka67

Mroczka67
  • 18 postów

Napisano 04 stycznia 2014 - 17:30

Jeśli chodzi o mnie to z pewnością VLC, Pages, iTunes, Mail.

#239 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 stycznia 2014 - 00:28

ostatnio zainstalowałem MplayerX i tak mi się spodobał że wywaliłem VLC.

#240 Mikir2

Mikir2
  • 618 postów
  • SkądŁódź,PL / UK

Napisano 27 lutego 2014 - 22:19

Moje programy: -Memory Clean: dla mnie super darmowy programik w ktorym mozemy sobie ustawic czyszczenie pamieci Ram kiedy spadnie ona ponizej pewnego poziomu(lub recznie jak ktos woli) -Dropbox:nie trzeba wyjasniac -Disc Diag(lub avg mam oba i oba sa dobre ):czyszczenie smieci w komputerze(cos jak ccleaner) -uTorrent -Mactracker kopalnia wiedzy o produktach apple -AppCleaner :swietny program do kasowania programow dokladniej niz to robi nasz systemowy"smietnik" -Rar extractor free;) -Beamer(platny okolo 12funtow czyli jakies 60zl) program do streamu filmow na atv metoda przeciagnij upusc, czytam napisy w formacie txt i jak dotad wszystkie formaty filmow jakie posiadam -naturalnie iWork, iPhoto,iMovie -Astro (platny okolo 10zl) komunikator do facebooka -skype -oraz wspomniane przez wszystkich VLC oraz qnapi:) jest tego znazcnie wiecej ale tych programow uzywam na codzien:)

#241 o-ren

o-ren
  • 3 postów
  • SkądToruń

Napisano 09 maja 2014 - 11:51

Fakt, jak człowiek czegoś jeszcze nie ma to przynajmniej wie czym warto uzupełnić programowe braki... A ja tam sobie nie wyobrażam swojego kompa bez gg. Tak, wiem - to przeżytek i jest od groma lepszych komunikatorów, ale za to jakie ma człowiek ze starym dobrym gg wspomnienia :-)

#242 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 maja 2014 - 10:38

Nie wiem jak można korzystać z czegoś innego niż The Unarchiver do rozpakowywania czegokolwiek. Małe, transparentne, uniwersalne, IMO trudno szukać czegoś lepszego.

#243 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 21 czerwca 2014 - 15:57

Forklift, bez którego nie wyobrażam sobie pracy na Maku, jest znów przeceniony na dolara, instalujcie zanim cena znów wróci do $20:
https://itunes.apple...412448059?mt=12

#244 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 21 czerwca 2014 - 16:39

Super, dzięki za newsa!
Tak na przyszłość, perełki cenowe wrzucamy do tego działu - http://myapple.pl/pr...gramowanie.html
Tutaj mogą przejść niezauważenie ;)

#245 shogue

shogue
  • 10 postów

Napisano 22 stycznia 2015 - 19:27

Moje programy: -Memory Clean: dla mnie super darmowy programik w ktorym mozemy sobie ustawic czyszczenie pamieci Ram kiedy spadnie ona ponizej pewnego poziomu(lub recznie jak ktos woli)

 

Słyszałam, ze ręczne czyszczenie jest lepsze, ale ten program do kasowania programów to jest ok :)



#246 Krukson888

Krukson888
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2015 - 23:11

Poleci ktoś program do obróbki zdjęć? 

Pozdrawiam, mk



#247 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 31 lipca 2015 - 18:45

polecam Pixelmator, pobierz demo ze strony producenta i przetestuj


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#248 malachm

malachm
  • 11 postów
  • Płeć:
  • SkądPolska

Napisano 20 października 2015 - 06:47

W codziennym używaniu Maca najlepsze programy to:

todoist - genialny to dos

Xcode - każdy wie do czego służy

iTunes

Mail



#249 slotwik

slotwik
  • 39 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 20 października 2015 - 10:26

Calibre - do książek,

Pocket Informant - kalendarz i task w jednym,

Instant - dzięki niemu wiem ile życia marnuję przed komputerem,

Cloak - sieć u mnie jest bardzo wolna i dużo miejsc jest blokowanych a Cloak pomaga obchodzić blokady,

PYM Player - w przeciwieństwie do VLC zapamiętuje pozycje gdzie się skończyło,

iStats - wiem że interentu nie ma albo jest bardzo wolny :-),

Day One - pamiętniczek dla sklerotyka jak ja,

1Password - hasła, klucze itd.

CleanMyMac 3 - sprzątaczka

systemowe Zdjęcia, iTunes, Pages i Numbers.

Z drugiej strony przydałby się dział gdzie byśmy wypisywali programy na których się zawiedliśmy :-)

U mnie to ostatnio np. OmniFocus.



#250 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2015 - 17:28

SyncTwoFolder - genialny do robienia i utrzymywania w tym samym stanie kopii wybranych folderów działa też na dyskach ExFat

Spectacle - taki split view tylko dużo lepszy

BlueHarvest - usuwacz śmieci przy kopiowaniu plików z Maka na dyski niemakowe

Transmission - wiadomo do czego

Twitter

Sleep Time - usypia maka po okreslonym czasie

VLC - najlepszy odtwarzacz filmów






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych