Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad 2 (Wi-Fi) JB + odbiornik GPS (BB 9780)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 savage4pl

savage4pl
  • 46 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 lipca 2012 - 20:12

Witam,

Chciałbym podzielić się pewnym rozwiązaniem, które "ułatwiło" mi życie.

Posiadam iPad 2 Wi Fi i BB 9780, to połączenie bardzo mi odpowiada w biurze czy w domu. Niestety w trasie zamiast pomagać, frustrują... iOS ma dobrą nawigację (o nawigacji w OS BB nawet nie będę wspominał), korzystałem z TomToma jeszcze w 3Gs, ale już w moim iPadzie zajmował tylko miejsce. Korzystanie z netu w BB to też lekkie nieporozumienie.

Jeśli chodzi o posiadanie 3G w iPadzie (WiFi) poprzez BB to każdy kto chce znajdzie inf. o iBluever i sobie poradzi, natomiast wykorzystanie odbiornika GPS w BB to juz nie było tak łatwo.

Potrzebna nam będzie app AirBlue GPS którą znajdziemy w Cydii (jest dobrym rozwiązaniem bo współpracuje z iBluever) oraz aplikacja na Blackberry OS Blue-gps którą znajdziecie tutaj :

blue-gps - Turn your Blackberry into fully functional Bluetooth GPS receiver - Google Project Hosting

Potem wszystko zgodnie z instrukcją. Wazne żeby wyczyścić wszystkie ustawienia bluetooth w BB.

Sprawdziłem "na sucho" wszystko ok. Jeśli pójdzie w trasie to jeszcze tylko mocowanie do iPada do samochodu i będę zadowolony.

I wiem jedno, iPad powinien mieć 3G i GPS, wiecej tego błędu nie popełnie :-)

Pzdr.

#2 screamman

screamman
  • 15 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 22:44

Witam. Jestem bardzo zainteresowany tematem GPS w ipadzie wi-fi. Napisz coś wiecej o tym programi. Jak sprawdza sie w trasie? Czy bez problemu wspólpracuje z innymi programami niż wbudowane mapy? Sprawdzałem wersję demo i niestety co jakis czas wywala mnie z aplikacji do głównego ekranu czy w pełnej wersji też tak się dzieje? Testowałeś inne programy np BTstack gps lub RoqyBT?

#3 savage4pl

savage4pl
  • 46 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2012 - 19:57

Specjalnie dzisiaj dla Ciebie wziąłem zestaw dzisiaj na przejażdżkę na mieście :-) Akurat była burza, ale to nic nie zmieniło jechało sie cudnie, bez problemowo, fixa łapał bardzo szybko,, nie zawieszał się, zmiany trasy były również szybkie, jedynie co mnie denerwuje to umocnienie iPada, jeszcze srebrna taśmę powinienem wziąć :-))) http://i.imgur.com/4YP1d.jpg

Nie testowałem nic oprócz tych dwóch aplikacji które wymieniłem, to były moje pierwsze płatne zakupy w Cydii ale jestem bardzo zadowolony, czuję się jak bym dostał zupełnie nowa jakość. W końcu wykorzystuje iPada tak jak by, chciał.

Pzdr.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych