Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[iPod] Tworzenie filmów dla iPoda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 listopada 2005 - 18:58

Tworzenie filmów dla iPoda
Na podstawie Creating Videos for iPod.

Z QuickTime 7 Pro możesz prosto tworzyć swoje własne filmy, które będą mogłby być odtwarzane na nowych iPodach. Nie musisz mieć Maka, na systemie Windows będzie to wyglądać podobnie.


Krok 1.
Upewnij się, że masz najnowszą werjsę QuickTime'a (conajmniej 7.0.3). Jeśli nie, to pobierz ją TUTAJ.


Krok 2.
Uruchom QT7. Musi to być koniecznie wersja Pro. Jeśli takowej nie posiadasz, to możesz ją kupić TUTAJ.


Krok 3.
Wybierz "Open File..." z menu File.
Posted Image
Teraz zaznacz plik filmu, który chcesz obejżeć na iPodzie i go otwórz w programie. Jeśli jeszcze takowego nie masz, to zapraszam do przeczytania poradnika Jak tworzyć filmy (opis tylko dla Maka).


Krok 4.
Teraz wystarczy tylko, że wybierzesz "Export..." z menu File.

Posted Image
Dostosuj opcje filmy, by pasowały do odtwarzacza: jako rodzaj eksportu wybierz "Movie to iPod (320x240)". Zapisz film na dysk ("Save").
Paseczek pokaże Ci ile procent filmu zdążyło się już zapisać. Im dłuższy film, im więcej ma klatek w ciągu sekundy (fps), tym dłużej proces będzie trwał.

Kiedy już się zakończy, uruchom plik i sprawdź, czy spełnia on Twoje oczekiwania.


Krok 5.
Aby przesłać film na iPoda, uruchom iTunes. Jeśli go nie posiadasz, lub masz wersję straszą niż 6, to pobierz go TUTAJ. Teraz przeciągnij swój nowy film do biblioteki iTunes (lub wybranej playlisty).


Krok 6.
Podłącz iPoda do komputera i zsynchronizuj iPoda z iTunesem. Dokładniejsze instrukcje otrzymasz w Przewodniku po iPodzie. Aby obejżeć film na iPodzie, wybierz z jego menu "Videos" -> "Movies". Wszystkie wgrane przez Ciebie filmy są tam pokazane w kolejności alfabetycznej. Po prostu uruchom, który właśnie utworzyłeś i GOTOWE :D.

#2 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2005 - 22:19

MacDada, Czysto, przejrzyście i na temat !
Know-How pierwsza klasa.

#3 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 01 grudnia 2005 - 22:39

A jak się nie ma QT Pro, to jakim programem najprościej zminiaturyzować film do odpowiedniego rozmiaru ?

#4 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 07 grudnia 2005 - 13:41

No wlaśnie nie każdego stać na qtpro, co z tymi co go nie posiadają?Sa jakies inne programy zdolne przemielić divx,avi czy inne dobrodziejstwa na ipodowy format???

#5 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 07 grudnia 2005 - 14:56

jest :) http://www.pqdvd.com...-converter.html

albo http://www.makayama.com/dvdtoipod.html

a najlepszy jest http://www.imtoo.com/

pozdrawiam Michal

#6 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 06 maja 2006 - 09:45

Ja osobiście korzystam z PQ DVD to iPod Converter i z czystym sumieniem mogę polecić.

#7 łukasz

łukasz
  • 1 postów

Napisano 15 maja 2006 - 20:52

a niewie ktos jakie sa darmowe wersje jaksi programów ale takei w kótrych mozna przemienic film ale nie na 5 min tylko powiedzmy an 40min bo takto trzeba zapłacic....

#8 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 15 maja 2006 - 21:09

To takich darmowych chyba nie ma, przynajmniej ja nie wiem o darmowych. Musisz kupić pełną wersję, żeby nie było czasowego ograniczenia konwersji.

#9 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 26 maja 2006 - 09:36

oooooj Oczywziście że są i to jeszcze po polsku!

www.isquint.org - żadnych ograniczeń i jeszcze można mu zadać powiedzmy 24 odcinki serialu do przerobienia na noc. Ba mało tego koduje w h.264 i wygląda to słodko!

#10 iBogs

iBogs
  • 3 postów

Napisano 04 czerwca 2006 - 16:16

tylko, ze iSquint jest na Maca... a istnieje taki podobny program ale na PC? Pozdrawiam

#11 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 04 czerwca 2006 - 22:36

No racja, nie wiem, Ale Versiontracker.com będzie wiedział :)

#12 iBogs

iBogs
  • 3 postów

Napisano 05 czerwca 2006 - 18:05

wielkie dzieki :) Tylko qrcze, nie moge znalezc jakiegos, ktory bedzie dzialal dluzej niz 3-4 minuty... Moze ktos ma namiary... :) pozdr.

#13 st0ok

st0ok
  • 3 postów

Napisano 11 czerwca 2006 - 18:01

zrobilem wszystko tak jak nalezy prze qt 7 pro ale niestety dalej mam nieaktywna zakladke videos w opcjach ipoda w itunes :// pomocy

#14 goldi

goldi
  • 4 postów

Napisano 11 czerwca 2006 - 18:50

Błagam niech mi ktoś powie przez jaki programik zgram film z napisami .Chodzi o program pod Windowsa.

#15 pinokio19

pinokio19
  • 27 postów
  • Skądgliwice

Napisano 23 czerwca 2006 - 08:50

czesc mowicie , że przez program ImTOO DVD Ripper 4 tez można skompresowac filmiki z avi na mp4 ? czy moze ktos mi mniej więcej określić jak to się robi bo jakos mi nie wychodzi ??:(

czesc mowicie , że przez program ImTOO DVD Ripper 4 tez można skompresowac filmiki z avi na mp4 ? czy moze ktos mi mniej więcej określić jak to się robi bo jakos mi nie wychodzi ??:(


mam prośbę czy ktos z was móglby mi wrzucic na poczte jakis mały plik juz przerobiony do ipoda prosze podaje adres pesol@tlen.pl dzieki z góry

#16 tasiutas

tasiutas
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 października 2006 - 13:26

hm... a ipod videora converter na pc? jest chyba za darmo i bez ograniczen. konwertuje wszystkie popularne pliki video na format ipoda, jesli chodzi o maca to rzeczywiscie isquint jest godzien polecenia;] konwertuje nawet flashowe filmiki z youtube ;]

#17 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 października 2006 - 15:17

Dostosuj opcje filmy, by pasowały do odtwarzacza: jako rodzaj eksportu wybierz "Movie to iPod (320x240)". Zapisz film na dysk ("Save").
Paseczek pokaże Ci ile procent filmu zdążyło się już zapisać. Im dłuższy film, im więcej ma klatek w ciągu sekundy (fps), tym dłużej proces będzie trwał.

Kiedy już się zakończy, uruchom plik i sprawdź, czy spełnia on Twoje oczekiwania.


A dlaczego u mnie obok napisu Movie to iPod nie ma napisanej rozdzielczości? Najnowsza wersja QT Pro, film po konwersji waży dużo mniej, jest mniejszy, ale chyba nie 320x240 :)

#18 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 listopada 2006 - 15:30

Zna ktoś może rozwiązanie mojego problemu? Robię wszystko jak w opisie i tak jak napisałem, owszem jest plik m4v, ale film nie ma rozmiaru na iPoda :/

#19 krizzz_rockzzz

krizzz_rockzzz
  • 30 postów
  • SkądWWA

Napisano 04 stycznia 2007 - 13:25

czy isquint ripuje DVD?

#20 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 04 lutego 2007 - 01:45

Jest Videora
www.videora.com
ale coś jakas badziewna

---- Dodano 04-02-2007 o godzinie 01:49 ----
Aha
i próbowałem z tym drugim programem i fajne, ale tylko 3 minuty i jak do c.....y właczyc napisy?!

#21 Kamilcia

Kamilcia
  • 1 postów

Napisano 05 lutego 2007 - 18:09

POMOCY MAM PROBLEMIK. NIE WIEM CO ZROBIC ZEBY ODTWARZAC FILMY NA IPOD'ZIE. BO JAK JE TAK NORMALNIE KOPIUJE TO JE IPOD NIE ODTWARZA:(( PROSZE POMOZCIE. CO MUSZE ZROBIC?? ps. prosze o w miare jasne tlumacznie (w koncu jestem kobietka i nie bardzo kumam te sprawki)

#22 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 05 lutego 2007 - 21:39

Po pierwsze: http://www.myapple.p...ead.php?t=22919

Po drugie: widzisz ten napis u góry, po lewej? Ten nad "New Reply"? TEN DZIAŁ NIE SŁUŻY DO ZADAWANIA PYTAŃ...

#23 SoleJunior

SoleJunior
  • 271 postów

Napisano 05 lutego 2007 - 23:29

OT: Niby wszystko fajnie, film eksportuje na format iPod'a, ale po otworzeniu w QT nie ma dzwięku... Nie ważne czy eksportuje z ".mpg", czy z ".mov". Co z tym fantem zrobić....

#24 bartem

bartem
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 18:06

Co wy chrzanicie!??? ja kupilem QT Pro za 17 złotych na ebayu od jakiegos amerykańca wszystko pieknie smiga po co wydawac tyle pieniedzy, kazdego stac




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych