Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupiłem na allegro telefon bez simlocka, a mam z simlockiem. Pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2012 - 12:13

Witajcie, zostałem oszukany na allegro. Super IPHONE 4 16GB BEZ SIM LOCKA WYS. 0 ZŁ GWAR (2457746859) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Na tej aukcji w środę kupiłem iPhone'a który miał mieć simlocka którego mogę ściągnąć a sprzedawca zapewniał że instrukcje prześle mi po zakupie. Poprosiłem także o dodatkowe zdjęcie na maila gdzie miało być pokazane oprogramowanie, firmware i operator komórkowy. Dostałem zdjęcie gdzie telefon miał soft 5.1.1 4.10.01 i działał w Plusie. Telefon do mnie przyszedł w piątek (dodatkowo okazało się, że ma widoczne ślady użytkowania i pękniętą szybkę z tyłu - według aukcji stan bardzo dobry!) ale co najważniejsze miał Soft 5.1.1 i najnowszy firmware 14.12.01. instrukcja którą sprzedający mi wysłał odnosi się do metody zdejmowania simlocka poprzez SAM z cydii. Ale ta metoda już jest dawno nieaktualna bo apple załatało tą dziurę. Sprzedający cały czas utrzymuje, że telefon jest bez simlocka tylko ja go nie potrafię odblokować i że zwrotów nie przyjmuję bo w "o mnie" ma informacje, że nie przyjmuje i koniec kropka. Ze mnie jest ułom i wszystko to moja wina. Co ciekawe okazało się, że zdjęcie o które prosiłem i dostałem na maila z widocznym operatorem i BB było zrobione innemu iPhonowi. (Porównałem imei i SN) Myślicie, że dostanę z programu ochrony kupujących na allegro 50% rekompensaty jako, że towar znacząco się różni od opisu i jest dla mnie bezużyteczny? Na zgłoszenie sporu do allegro muszę czekać 7 dni od zakończenia aukcji. Proszę o wszelkie porady co mogę zrobić.

#2 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 09 lipca 2012 - 12:23

Daj spokój ze sporem Allegro i tak nic nie da. Wydrukuj aukcję i korespondencję i idź z tym na policję.

#3 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2012 - 13:25

No tak, tylko ja chcę odzyskać kasę z programu ochrony kupujących. A allegro najpierw każe zrobić spór, dopiero jak to nic nie da to sprawa jest przekazywana pracownikowi allegro. Dziwne te procedury mają. Na policji niezgodność otrzymanego towaru z opisem na aukcji potraktowane będzie jako oszustwo, co nie?

#4 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2 022 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lipca 2012 - 13:27

Policja najprawdopodobniej sprawę umorzy.

#5 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 09 lipca 2012 - 13:38

Jak czytam te komenty dotyczace policji, o mam wrazenie, ze kazde oszustwo powinno konczyc sie gwaltem, to jedyna szansa aby policja pomogla obywatelowi w sposob jakiego oczekuje, jednoczesnie wtedy wszystkie iPhony powinny byc "od kobiety" xD

#6 mattholla

mattholla
  • 42 postów

Napisano 09 lipca 2012 - 13:46

Ja bym rozpoczął spór na allegro. Nic nie zaszkodzi, a może pomoże. Postrasz gościa, żeby oddał kasę bo pójdziesz na policje, że Cię oszukał... Może zmięknie :) Powodzenia

#7 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 lipca 2012 - 14:05

A więc tak... Sam ostatnio przechodziłem przez podobną sytuację (tyle, że w ogóle nie otrzymałem telefonu), więc wiedz, że Policja sprawę NA PEWNO umorzy i powiedzą ci, żebyś zakładał sprawę cywilną Druga sprawa - Program Ochrony Kupujących z tego co się orientuje (a czytałem o nim dużo - sam odzyskałem dzięki niemu stracone pieniądze) nie obejmuje czegoś takiego - musiałbyś w ogóle nie dostać przedmiotu Co do SimLock'a... A może rzeczywiście da się go zdjąć - może jest zachowany ten tzw. "bilet" do SAM

#8 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 09 lipca 2012 - 14:14

A więc tak... Sam ostatnio przechodziłem przez podobną sytuację (tyle, że w ogóle nie otrzymałem telefonu), więc wiedz, że Policja sprawę NA PEWNO umorzy i powiedzą ci, żebyś zakładał sprawę cywilną

Druga sprawa - Program Ochrony Kupujących z tego co się orientuje (a czytałem o nim dużo - sam odzyskałem dzięki niemu stracone pieniądze) nie obejmuje czegoś takiego - musiałbyś w ogóle nie dostać przedmiotu

Co do SimLock'a... A może rzeczywiście da się go zdjąć - może jest zachowany ten tzw. "bilet" do SAM

Bilte z SAM działa z konkretną kartą SIM. Więc nic nie da:)

#9 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2012 - 14:23

dameon POK w przypadku nieotrzymania towaru oddaje Ci 100%, a w przypadku kiedy przedmiot znacząco odbiega od opisu 50% zapłaconej za niego kwoty.

No gościu non stop mnie zapewnia, że simlocka idzie zdjąć tylko ja nie potrafię. Tyle, że bilet do SAM chyba musi być na konkretną sieć (jak nie kartę?) W jego instrukcji zresztą nie ma żadnej informacji co do "biletu"

#10 mattholla

mattholla
  • 42 postów

Napisano 09 lipca 2012 - 14:42

Idź na policję, wyślij wszystko co jest potrzebne do POK allegro. Może Ci się uda odzyskać 50% wartości zakupów, a wtedy będziesz mógł za tą kasę ściągnąć sobie simlocka na zawsze.

#11 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2012 - 14:54

Wysłałem jak na razie maila do pomocy allegro z dokładnym opisem sytuacji. Zapytałem się jakie kroki mam poczynić i czy pójść na policje. Zobaczymy co odpiszą. Kupującego poinformowałem, że zgłaszam sprawę do allegro i na policje. Nie odzywa się i nie odbiera telefonu.

#12 pietrson76

pietrson76
  • 11 postów

Napisano 09 lipca 2012 - 18:02

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#13 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 lipca 2012 - 22:47

W takim razie POK wydaje się być jeszcze lepszy niż myślałem - teraz nie żałuję, że płacę miesięczne prowizje po >50 zł W moim przypadku jakiekolwiek działanie ze strony POK można było zacząć, kiedy dostałem wniosek o wszczęciu postępowania / śledztwa z Policji - był to pierwszy krok do czegokolwiek

#14 pietrson76

pietrson76
  • 11 postów

Napisano 10 lipca 2012 - 04:52

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#15 spired

spired
  • 65 postów

Napisano 10 lipca 2012 - 07:54

Witam, z tego co widzę ipka kupiłeś poprzez "Kup teraz". Jak mnie pamięć nie myli to w takim przypadku, przy zakupie na odległość kupujący ma prawo w przeciągu 10 dni zwrócić zakupiony przedmiot bez podania przyczyny, a sprzedający odgórnie ma narzucone przez przepisy prawa handl. iż ma ten przedmiot przyjąć i zwrócić pieniądze? Ja bym się z gościem nie bawił... jako, że sam korzystałem z POK na twoim zgłosił bym sprawę na policje i niech się gość przejmuje skoro taki cwany jest. Wydrukuj aukcje, wszystkie dane sprzedającego cała wasza korespondencje, twoje @ i jego odp. i zgłoś na policję, tam wystarczy, że sprawa zostanie założona dostaniesz listownie wszystkie dane tj. nr sprawy kto prowadzi jaka jednostka itd. bodajże po miesiącu od zakończenia aukcji można się zacząć ubiegać o rekompensatę od allegro. Jak już będziesz miał kwit z policji, ładnie wszystko opisz we wniosku do allegro i czekaj cierpliwie ;) Jeśli jest tak jak piszesz powinni zwrócić połowę należności za przedmiot.

#16 dziobolek

dziobolek
  • 336 postów
  • SkądDublin, Ireland, Ireland

Napisano 10 lipca 2012 - 10:26

kiedyś kupiłem konsolę ps2 zapłaciłem koles mi nie przyslal do dzisiaj, policja wstrzela postepowanie i jakis tydz temu po 2 miesiacach odzyskalem pieniadze od pok , ale warunek konieczny ze musza wszczac te postepowanie bo trzeba wpisac w formularzu nr wniosku , nazwe komendy ktora sie tym zajmuje i jak sie nazywa policjant


Ale tu jest deczko inna sytuacja - kolega OTRZYMAŁ PRZEDMIOT, tylko niezgodny z "umową".
Więc zapewne inne procedury będą tu miały miejsce.

Witam,
z tego co widzę ipka kupiłeś poprzez "Kup teraz". Jak mnie pamięć nie myli to w takim przypadku, przy zakupie na odległość kupujący ma prawo w przeciągu 10 dni zwrócić zakupiony przedmiot bez podania przyczyny, a sprzedający odgórnie ma narzucone przez przepisy prawa handl. iż ma ten przedmiot przyjąć i zwrócić pieniądze?...


O ile się nie mylę, to wymienione prawo nie ma zastosowania, jeśli ta transakcja miała miejsce pomiędzy osobami prywatnymi.

Pozdrówka!

#17 pietrson76

pietrson76
  • 11 postów

Napisano 10 lipca 2012 - 11:11

10 dni przysługuje na zwrot ale gdy zakupujesz od przedsiebiorcy

#18 Squashik

Squashik
  • 38 postów
  • Skądok. Jasła

Napisano 10 lipca 2012 - 11:11

Już na pierwszy rzut oka widać pęknięte szkło w aukcji. Obok aparatu i ogólnie na całej powierzchni widać ślady.

#19 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2012 - 11:50

Wczoraj zadzwoniłem do faceta jeszcze z telefonu swojej kobiety. (Z mojego numeru dzwoniłem kilkanaście razy i nigdy nie odebrał.) I odebrał za pierwszym razem. Przedstawiłem się, zapytałem się czy mam przyjemność z Panem K. - potwierdził. Przedstawiłem sprawę w jakiej dzwonie i się rozłączył. Później już nie odbierał. Gość mnie rozwala. Bezczelny typ. Wyjeżdżam teraz w sprawach służbowych za granice. Wracam za 3 dni i idę na policje. Zobaczę co mi powiedzą. Mam nadzieje, że okażą się pomocni. :) Tu już nie chodzi o telefon czy pieniądze (Bo przeżyje te 300zł na zdjęcie simlocka, albo sprzedaż ze stratą) Tu chodzi o zasady. Mam nadzieje, że będzie sobie pluł w brodę, że nie przyjął zwrotu i nie oddał kasy. Cwaniactwo trzeba tępić i nie popuszczę.

Squashik
No właśnie, w opisie jest napisane że stan bardzo dobry. Czyli można to potraktować jako kolejną niezgodność towaru z opisem? Telefon na żywo ma dużo widocznych rys, których na zdjęciach nie widać. (Bo są specjalnie zrobione w marnej jakości)

#20 dziobolek

dziobolek
  • 336 postów
  • SkądDublin, Ireland, Ireland

Napisano 10 lipca 2012 - 14:22

No właśnie, w opisie jest napisane że stan bardzo dobry. Czyli można to potraktować jako kolejną niezgodność towaru z opisem? Telefon na żywo ma dużo widocznych rys, których na zdjęciach nie widać. (Bo są specjalnie zrobione w marnej jakości)


W opisie jest również określenie - Stan techniczny: 100% sprawny.
O ile rysy czy otarcia można zaliczyć do stanu wizualnego,
to urządzenie z pęknięciem obudowy nie jest IMHO 100% sprawne technicznie ;)

Pozdrówka!

#21 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2012 - 19:06

Wątek oczyściłem z dyskusji niezwiązanej z problemem autora. Proszę nie zaśmiecać cudzego wątku swoimi problemami.

#22 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 10 lipca 2012 - 19:43

szczerze? Nic nie zdziałasz... niestety ale to jest sprawa cywilno-prawna i policji nic do tego. Sam przez bardzo podobną sytuację przechodziłem tylko z innym przedmiotem (netbook). Zgłosiłem sprawę na Policję... ta przekazała papiery na policję gdzie typek mieszkał... I co? NIC. Allegro nie pomoże jeśli nie będzie wszczęta procedura więc to 50% jest tak naprawdę lipne niestety. NIE WARTO SIĘ TRUDZIĆ, SZKODA PALIWA I NERWÓW. Polecam na przyszłość dopłacić stówkę bądź poczekać i odbiór osobisty a sprawę traktować jako nauczkę.

#23 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2012 - 20:34

A moim zdaniem warto. :) Co do nerwów to się nie denerwuję (zamówiłem już innego) A co do czasu to jako student mam go tyle, że mogę nawet do sądu iść. A co mi tam. Jak wygram to zwrócą mi za założenie sprawy, co nie? Trzeba walczyć o swoje i nie dawać satysfakcji takim cwaniakom.

#24 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 11 lipca 2012 - 20:11

No to czekają Cię wydatki... daleko typek mieszka? bo jak tak to wiesz że nie zakładasz sprawy cywilnej u siebie tylko w miejscu zamieszkania tego typka i to są pierwsze koszty a kolejne to paliwo bądź wynająć pełnomocnika z miejscowości gdzie typek mieszka i to są kolejne koszty. Jak się chcesz tak bawić to ok nic nie mówie :) Ale według mnie nie opłaca się skórka za wyprawę tej całej akcji robić :) Tak niestety działa prawo i nic się na takie debilizmy nie zrobi.

#25 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 lipca 2012 - 00:57

Facet mnie po prostu rozwala. Allegro kazało najpierw zrobić spór zanim zgłoszę sprawę na policje to też tak zrobiłem. Odpowiedź na moją

Jeżeli chodzi o zdjęcie, które Pan ode mnie dostał oczywiście, że ID telefonu się nie zgadza bo to nie tel. z aukcji. Zażądał Pan abym pokazał polskiego operatora przy sofcie 5.1.1 i to zrobiłem, ponieważ miałem przy sobie akurat tylko swojego iphona. Był to przykład !

Poprosiłem o zdjęcie tego telefonu, z widocznym basebandem, wersją softu i logo operatora. Co ja nie widziałem telefonu z 5.1.1 i logo operatora...

Jeżeli chodzi o base-banda wchodził Pan na itunes i inne programy przez co sam Pan go zmienił co uniemożliwia teraz zdjęcia simlocka, zamiast kombinowania trzeba było najpierw się skonsultować. Jest to jednej z głównych powodów nie przyjęcia zwrotu

Tu już w ogóle mnie rozwalił. Telefon przypomnę dostałem z 04.12.01. A co do kontaktu to on nie odbiera moich telefonów...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych