Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

efekt przezroczystosci i quark 4.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 morfeusz

morfeusz
  • 31 postów

Napisano 28 listopada 2005 - 13:47

...czy jest mozliwosc wciagniecia do quarka 4.1 obiektu wyszparowanego w photoshopie ale tak aby zachowac przezroczystosci (chodzi mi o tlo: transparent) ...probowalem eksportu jako tif i eps photoshop ale nici z tego, w ID nie ma z tym problemu, jednak prace mam w quarku i musi niestety ona w nim zostac bo takie dostalem wytyczne ;( ...jak poradzic sobie z tym problemem?

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 listopada 2005 - 15:23

1. użyć w Photoshopie funkcji Clipping Path i zapisać do EPS - oczywiście jeżeli szparowanie dopuszcza ostre krawędzie 2. jeżeli szparowanie wymaga miękkich krawędzi, tło strony należy zmontować w Photoshopie i wciągnąć do Quarka jako na przykład TIFF

#3 morfeusz

morfeusz
  • 31 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 09:58

...ja zrobilem inaczej ...zrobilem Item/Clipping i wybralem opcje Alpha Channel w quarku ...dobrze to wychodzi nawet i nie ma za duzo kombinacji ;-)

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2005 - 19:06

Hm, a robiłeś już naświetlenia? Bo jest pewna różnica między maskami w Photoshopie (8-bitowa skala szarości) a tym, jak odczytuje je Quark (1-bitowa bitmapa).

#5 morfeusz

morfeusz
  • 31 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 13:38

...tak sie wlasnie zastanawiam i mysle, ze zrobie tak jak pisales i wszystko wrzuce do psd ;)

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2005 - 19:25

Tak jest zdecydowanie bezpieczniej. A na poważnie to zastanów się nad przejściem na InDesigna lub podniesieniem wersji Quarka do 6.5 - możliwość korzystania z "miękkich" selekcji znakomicie ułatwia i przyspiesza pracę.

#7 morfeusz

morfeusz
  • 31 postów

Napisano 01 grudnia 2005 - 12:50

...ja pracuje od niedawna w ID, ale akurat tu dostalem zlecenie i mialo to byc w quarku :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych