Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 15'' 2012. Recenzja użytkownika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1358 odpowiedzi w tym temacie

#51 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 04 lipca 2012 - 06:33

Dla mnie pierwszy z wymienionych minusów jest bardzo poważny.
Używam Maców od lat i nigdy nie bolały mnie oczy. Wystarczyło abym godzinę w firmie posiedział przy jakimś HPku czy IBM i już miałem oczopląs. A w domu zawsze mogłem po 10 godzin pracować i nic.

No ale wsumie mało mnie to na razie obchodzi bo nie potrzebuję laptopa :)


Uzywam w studiu monitor Della U2410 na IPS w macie i zdaza sie czesto, ze pracuje po 16 godzin na nim pracuje i oczy nie bola. Widocznie te HP czy IBM maja ciulate matryce i moze za slabe albo za mocno ustawione podswietlenie bo monitor trzeba sobie skalibrowac pod siebie nie zeby walil w totalnej ciemnosci najmocniej jak sie da bo wtedy i kochane apple zrobilo by sie meczace

---------- Wpis dodano o 07:33 ---------- Poprzedni wpis dodano o 07:28 ----------

Kilka tysięcy ? Może najpierw zapoznaj się z tematem a nie piszesz takie bzdury. Po pierwsze już setny raz komuś mówię, że jak wsadzisz 256 ssd do MBP 15 dodasz hi-res i 8 gb ram to masz o te kilka tysięcy ale więcej + do tego cieńszy lapotop, lższejszy, retina zamiast hi-res. Jakie do cholery kilka tysięcy. Jak chce pracować na takim sprzęcie to pracuje, po to go kupił. Porównujesz hdd do ssd i mówisz tu o cenach?


Dokladnie podstawa Unibody 15 z prockiem i7 2,3, ram 4gb i dysk 500gb 5400 to wydatek 8500tysiaca. Do tego Dysk samsunga 830 256gb to 13000 zloty i tu juz masz 9800zlo a gdzie pamiec 8 albo 16GB? I cena sie robi taka sama jak retina wiec jest to analogiczne chyba ze wybieramy nowszy model chociazby tez dlatego ze nie spadnie na wartosci jak juz powoli wycofywany.

#52 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 04 lipca 2012 - 10:54

Dlaczego już go sprzedajesz?

#53 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 04 lipca 2012 - 10:58

Bo będę leciał do USA to sobie przywiozę kolejnego.

#54 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 04 lipca 2012 - 21:15

Najdroższą wersję? :) Przydałaby mi się ta za 17k :D

#55 ein

ein
  • 319 postów
  • SkądSopot

Napisano 04 lipca 2012 - 23:49

Zmartwiły mnie wyniki działania na baterii pod obciążeniem (oraz na lajcie, z www i paroma pierdołami). Podaję za Pocket-Lint: "All this power can take a toll on the battery life. Surfing the web or doing minimal tasks and you’ll be fine. We’ve been getting just over 5 hours of battery life in our tests using Wi-Fi to surf the web, write this article, and do basic chores.

Start to push it and, as you would expect, you'll gobble up the battery life pretty quickly. Running TimeScapes on repeat with full-screen brightness and testing iMovie, and other apps at the same time forces that battery performance down to just under two and a half hours, but that’s pushing it to the extreme."
MacBook Pro with Retina display (June 2012) review - Pocket-lint

Cholera, to gorzej niż w PRO bez Retiny i znacznie gorzej niż na Air, gdzie te 7h (13") da radę wyciągnąć, przeglądając neta, a wymagająca praca to nadal 4-5h funkcjonowania na aku. Może ktoś z właścicieli potwierdzić te wyniki, zapuszczając jakąś pracę w Aperture lub iMove? Wydaje się, że bardzo ważnym parametrem dla tego ekranu odnośnie baterii jest ustawienie jak najniższej jasności. Ciekawi mnie jaki wpływ ma to na jakość obrazu - ogólnie w recenzjach przewija się informacja o bardzo wysokiej jasności (rozumiem, że wtedy ustawiona jest wysoka jasność, bliska maks.)

Na razie, podpierając się ww. testem na Pocket-Lint praca w BootCampie z Win7/8 nie ma sensu - muszą pojawić się drivery dla ekranu/grafiki pozwalające na ustawienie odp. rozdzielczości / ustawienie wielkości ikon / tekstu. Można niby uzyskać efekt Retina (praca w natywnej rozdz.), ale wszystko jest zbyt małe, by miało to większy sens.

Dla osób zajmujących się pracą (grafika, fotoedycja, wideo) na razie jest jeszcze nieco za wcześnie, aby kupować taki sprzęt imho. Adobe podobnież intensywnie pracuje nad dostosowaniem swojego oprogramowania do Retiny - pytanie kiedy CS6 (oraz, mam nadzieję, także CS5) będzie kompatybilny z tego typu wyświetlaczem? Software Apple to za mało dla większości osób zajmujących się ww sprawami zawodowo. W mojej opinii kluczowe będzie właśnie to, jak szybko Adobe dostosuje swoje produkty do tego typu ekranu.

#56 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 05 lipca 2012 - 07:12

Najdroższą wersję? :) Przydałaby mi się ta za 17k :D


Tez takowa mialem kupic ale jaki sens placic kilka tysiecy za 3-- albo 400 mhz wiecej i nic pozatym i wiecej pamieci flash? Tych mhz nie odczujesz a dusk zawsze mozesz podpiac zewnetrzny inny na TB bo sa juz kieszenie i wrzucic dysk ssd i wychodzi Cie to 10200zloty plus dysk zewnetrzny :)

Pamietam te czasy jak za 17tys kupowalo sie na full wypasionego MBP 17 ze wszystkim co tylko bylo mozliwe a teraz za 15 tyle przyjdzie zaplacic. Jednoznaczne jest to z tym ze 17 calowego MBP raczej nie bedzie chyba, ze nas apple zaskoczy ale watpie gdyz jak zobaczylem wyniki sprzedazy w przeciagu kilku lat modelu 17 calowego to kilkadziesiat tysiecy sztuj sprzedali tylko 17stki.

Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo czyli MBPR - rozdzielczosc rodem z 17 Hi res wymiary rodem z aira i polowe wagi 17stki MBP i na to czekalem bo w koncu moge normalnie kupowac akcesoria, ktorych i tak poki co nie jest za duzo z wiadomego powodu ale torby i inne badziewia dostepne sa do 15 w masakrycznej ilosci a na 17 zawsze mialem z czyms problem z kupieniem albo trzeba bylo sciagac z USA bo tylko tam to bylo.

#57 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 05 lipca 2012 - 10:19

Zmartwiły mnie wyniki działania na baterii pod obciążeniem (oraz na lajcie, z www i paroma pierdołami).


To rzeczywiście jest ból tyłka ale osobiście i tak radze poczekać z zakupem kilka miesięcy do roku. Po pierwsze może w międzyczasie Intel zmieni "czapeczki" procesorom, które nie najsprawniej odprowadzają ciepło z bardzo małego rdzenia a po drugie sama konstrukcja rMBP pozbędzie się problemów wieku dziecięcego.

#58 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 05 lipca 2012 - 10:21

Jak kogoś martwi 7 godzin pracy na baterii (wiem bo testowalem) to nie mam nic wiecej do powiedzenia...

#59 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 05 lipca 2012 - 11:15

To rzeczywiście jest ból tyłka ale osobiście i tak radze poczekać z zakupem kilka miesięcy do roku. Po pierwsze może w międzyczasie Intel zmieni "czapeczki" procesorom, które nie najsprawniej odprowadzają ciepło z bardzo małego rdzenia a po drugie sama konstrukcja rMBP pozbędzie się problemów wieku dziecięcego.


Na mobilnych procesorach Ivy Bridge nie ma tych metalowych czapeczek. Rdzen jest bezposrednio z miedziana czapka polaczony ktora jest czescia termowodu.

EDIT: http://forums.macrum...d.php?t=1398913 To tak jakby ktos jeszcze mial watpliwosci co do jakosci ekranu Retina. Zostawmy to moze bez komentarza... ;)

#60 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 05 lipca 2012 - 15:51

mam plugin click to play + add block slowo daje ze u mnie bateria jest nie do zabicia w ciagu wieczora ! czyli od 18.00 do 1.00 a airze spokojnie juz okolo 1.00 w nocy mialem 5% tu wedlug moich obliczen wychodz spokojnie 7h , smiem tweirdzic ze dluzej ja generalnie przegladam www + zalozmy jakies viedo youtube podswietlenie matrycy 50% i wiecej

#61 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 lipca 2012 - 23:16

Jak kogoś martwi 7 godzin pracy na baterii (wiem bo testowalem) to nie mam nic wiecej do powiedzenia...

ThinkPad T430 wytrzymuje na baterii 14 godzin.

No ale nie ma Retiny ani mocnej grafiki.

#62 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 07 lipca 2012 - 09:06

ThinkPad T430 wytrzymuje na baterii 14 godzin.

No ale nie ma Retiny ani mocnej grafiki.


A moj MBP 17 hi res na nowej bateri 3ma uwaga 2godziny max :) i co powiecie na taki wynik. Nie no retina tak 5 godzin max na pelnej jasnosci ale w zaleznosci co sierobi ja nie odpinam w domu od pradu wiec jest ladowana non toper

#63 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 lipca 2012 - 12:18

Tak leciutko wtrącę, stare 17" ważyły krocie (chociaż w czasach swojej świetności to też było mało), te w technologii Unibody ważą tyle, co starsze MBP15 - 3kg. Pozostaje kwestia dobrania dobrej torby, ja załatwiłem sprawę kupując Manfrotto Messenger. Teoretycznie jest do sprzętu foto. Praktycznie można zapakować wszystko na tygodniowy wyjazd. A sama torba waży około kilograma. Retina macbook jest fajny, najbardziej mi się podoba szyba, która nie odbija światła - czyszczenie matrycy to przyjemność w przypadku modeli z szybą, i udręka w przypadku matówek. Mam nadzieję, że w przyszłości poszerzą gamę modeli o 17", bo taka matryca jest idealna, kiedy chce się używać laptopa jako przenośnej stacji roboczej, bez konieczności podpinania monitorów i innego badziewia. Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa - sztywność konstrukcji. To zawsze był problem w 17", a i 15" czasami miały z tym problem. MBP13" jest pod tym względem ideałem. A jak z retiną?

#64 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 08 lipca 2012 - 22:04

Mam nadzieję, że w przyszłości poszerzą gamę modeli o 17", bo taka matryca jest idealna, kiedy chce się używać laptopa jako przenośnej stacji roboczej, bez konieczności podpinania monitorów i innego badziewia.

Raczej nie poszerzą, bo i po co skoro kiepsko się sprzedawały.

#65 Tranquility

Tranquility
  • 353 postów

Napisano 08 lipca 2012 - 22:39

Co sądzicie o rMBP z tej aukcji: Apple MacBook Pro 15" Retina MC975LL/A F-VAT (2466525672) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?

#66 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2012 - 11:06

Co sądzicie o rMBP z tej aukcji: Apple MacBook Pro 15" Retina MC975LL/A F-VAT (2466525672) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?


Kupowalem u tego uzytkownika maca ponad rok remu ze wzgledu na klawiature US.
Transakcja przeprowadzona bez zadnych klopotow, faktura jest.

#67 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2012 - 21:52

@iron.gery To nie Twoja aukcja oferta nr 2477786839 allegro? Poznałem biurko, bo dziś czytałem Twoją recenzjie. Co pozbywasz sie teraz aby kupić nową jak wyjdzie? Mądre posunięcie. Pozdro PS. Sprzedasz MBP 15 nie komentuje bo logiczne jak masz retine, a jak się sprawuje. Szczerze zadowolony, czy wolałbyś jednak normalny ekran i wyższą wydajność. Bo retina troche ciągnie mocy;-/

#68 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 10 lipca 2012 - 22:04

@ aloy Ta sprzedaje tego ATD 27'' bo trochę głupio mieć Retine i zewnętrzny ekran :) Jestem mega zadowolony z MBPr. :) pozdr

#69 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2012 - 22:15

Czy ja wiem czy głupio, czasem wygodnie. Ale wiadomo USB 2.0 no i jeszcze przejściówka do magsafe:-/ to głupio. Gdybym nie czekał na nowego air'a to bym zastanowił się nad ta ATD. Bo widać że stan igła. A co do MBPr to myśle że w sumie jak wyjdzie Mountain Lion to wydajność wzrośnie. W taki razie miłego użytkowania i wysokiej ceny za sprzęt. Pozdro

#70 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 10 lipca 2012 - 22:15

Dlaczego glupio? Moze Retina ma wieksza rozdzielczosc, ale rozdzielczosc nie zastapi rozmiaru matrycy. Zostaw sobie tego ATD. Jeszcze nie raz sie przyda ;).

#71 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 10 lipca 2012 - 22:38

Ja korzystam z komputera po 30 minut dziennie :)

---------- Wpis dodano o 23:38 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:37 ----------

Ale co racja to racja, Retina nie zastąpi 27" w żadnym wypadku. ATD to świetna sprawa, do tego wbudowany MagSafe, rozgałęziacz USB, głośniki, kamera, firewire itp

Dla mnie najlepszy monitor do Maca, polecam każdemu w 100%. :)

#72 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 11 lipca 2012 - 17:35

po zainstalowaniu mountain lion golden master scrolowanie www bardzoo plynne dzialanie reszty systemu - BEZ NAJMNIEJSZYCH ZASTRZEZEN !

#73 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lipca 2012 - 17:42

Super wiadomość ;) Dzięki !

#74 lashred

lashred
  • 254 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 17 lipca 2012 - 15:45

iron.grey mógłbyś wrzucić kilka fotek MBPr na zewnątrz najlepiej jak jest słońce, albo chociaż napisz jak sie sprawdza w pracy na zewnątrz. Pozdrawiam

#75 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 17 lipca 2012 - 16:03

iron.grey mógłbyś wrzucić kilka fotek MBPr na zewnątrz najlepiej jak jest słońce, albo chociaż napisz jak sie sprawdza w pracy na zewnątrz.
Pozdrawiam

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych