Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Technologia przyszłości z muzyką z przeszłości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 22:56

Zapewne na grupie są osoby które miały w przeszłości inny komputer niż Mac i od razu będą wiedziały na jakim kompie można było usłyszeć takie wspaniałe dźwięki jak w tym teledysku :) Specjalnie nie ujawniam nazwy tego komputera, by sprawdzić Wasze skojarzenia.

#2 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 23:00

Hmm Amiga? :) Kojarzy mi sie z 'demami' przed sama gra jakie sie uruchamialy, reklamowaly grupe ktora zlamala zabezpieczenie gry itp :) Jeszcze pamietam byl taki motyw, ze przed gra chyba Liga Polska Manager pojawialo sie zeskanowane swiadectwo maturalne Kwasniewskiego czy cos takiego :D I oczywiscie muzyczka w tle tak samo klasyczna jak w w/w 'teledysku' ;)

#3 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 07 sierpnia 2007 - 23:02

oczywiscie ze ATARI !!! I 8 BITOWE dzwieki :D p.s. jest ruch producentow muzycznych ktorzy tworza na 8 bitów

#4 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 23:28

oczywiscie ze ATARI !!! I 8 BITOWE dzwieki :D


Kurcze zaraz ktoś ze Spectrum wyskoczy pewnie :D Ozz za wiele nie miałem do czynienia z Atari (ze 2 razy grałem u kumpla) więc nie nie pamiętam jakie to dżwięki Atari z siebie wydawało. Miałem Amiegę i czasami można było takie dźwięki usłyszeć w jakiejś czołówce, tak jak pisze CrisP, ale ja jak to usłyszałem to normalnie od razu Commodore C64 i dźwięk wydawany z SID'a. Na C64, jak by ktoś nie wiedział, to prawie przed każdą grą (zapewne piracką) można było coś ala takiego posłuchać. Załączam plik mp3 z samym podkładem.

#5 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 07 sierpnia 2007 - 23:51

atari i comodore 64 to sa kompy 8 bitowe praktycznie roznily sie lekko od siebie ale to ta sama rodzina

co do dzwiekow polecam 8bit peoples
  • PGC lubi to

#6 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 00:28

Dzięki, fajna stronka! Chyba mnie pogięło bo mam zamiar parę kawałków wgrać do iPoda :D

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 sierpnia 2007 - 06:52

C=64 forever! :D Timbaland coś ostatnio polubił stare komputery i muzykę scenową. Podobno coś tam nawet pożyczył sobie bez pytania...

#8 john.doe

john.doe
  • 100 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 10:00

no nie mogę, respekt dla gości, którzy wpadli na pomysł wykorzystania muzy z C64 :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych