Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iMac [07.08.2007]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
517 odpowiedzi w tym temacie

#76 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 14:55

Ja liczyłem na lepszą kartę graficzną i lepszy ekran LCD.

A ja na dyski terabajtowe. Ale się przeliczyłem. I tyle. Trzeba żyć dalej.

Owszem. O blyszczacej matrycy zapewne tez wiedza niejedno.

To akurat też mi się nie podoba. A przynajmniej powinienem mieć wybór. Ale Apple planuje chyba jako pierwsze za standard glossy :/

#77 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 15:27

Apropos tego glossy, wiem że jeszcze nikt z Was nie widział nowego cuda na oczy, ale jak ten ekran w odbiorze ma się do poprzednika? Da się jakąś grafikę uskuteczniać(typu Photoshop) , poza DTP rzecz jasna? To pytanie raczej od mojej kobiety, gdyż nie siedzę w tym segmencie - iMaca może widziałem 2 razy w iSpocie. Po tych zdjęciach tutaj obawiam się, że aby pracować na tym, trzeba będzię nakryć sie kocem razem z iMaciem, albo wskoczyć pod kołdrę :D

#78 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 08 sierpnia 2007 - 15:38

Ja osobiscie bym glossy nigdy nie bral i nie patrze przez pryzmat grafika i korektora zdjec ale normalngo uzytkownika. Na tym szajsowatym macbooku mam glossy i wg mnie to tragedia nawet w ciemnym pokoju gdzie mam lapmpe zapalona mam refleksy oczywiscie do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic i kazdy bedzie mowil ze ladniej obraz wyglada ale moim zdaniem to dyskwalifikuje no chyba ze w ciemnym albo matowym pokoju bez zrodel wiekszego swiatla.

#79 Dante

Dante
  • 116 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 08 sierpnia 2007 - 15:48

No śliczny ten nowy iMac:D Zgadzam się z przedmówcą, że ekrany glossy są tragiczne. Na szczęście mój MBP ma normalny ekran:)

#80 Skipper

Skipper
  • 267 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 15:57

ja pracuje z grafika zawsze na 2 monitorach... wiec panowie zrzedzicie jak stare baby byle sie doczegos czepic :P pracowac bedziecie na glossy a efekty widziec na innym takim jaki wam bedzie najbardzoej pasowal.. ale moze ja nie jestm dosc profi i sie nie znam :lol:

#81 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 08 sierpnia 2007 - 16:02

To narzekanie na glossy to takie pitolenie co by poczuc sie lekko profi ;)

#82 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 16:05

To narzekanie na glossy to takie pitolenie co by poczuc sie lekko profi ;)


osobiście znam ludzi którzy pracują w pracowni V-Reality i wykonują profesjonalne projekty wykorzystując do tego właśnie ekrany z glossy a dodatkowo rzutniki stereoskopowe i specjalne monitory 3D. Ale całe opracowanie modelu leci właśnie na glossy. I kto tu chce być profi przez to że woli mat?

A co do samego iMaca to chyba będzie powoli czas wygonić z domu mini i postawić tego środkowego 20" na biurku. Przeżyję 'słabego" radeona ;)

#83 rafsta

rafsta
  • 176 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 16:52

Hmmm... czy tylko ja mam takie skojarzenia... że nowy imak wygląda trochę jakby nosił żałobę?

#84 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 17:37

Dla mnie nowy iMac wyglada jakby zalozyl "golfik" Stefana ;)

#85 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2007 - 17:38

Hmmm... czy tylko ja mam takie skojarzenia... że nowy imak wygląda trochę jakby nosił żałobę?


Podobnie mi się skojarzyło: jakby były robione jako standardowe wyposażenie zakładów pogrzebowych.

#86 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 08 sierpnia 2007 - 17:56

To narzekanie na glossy to takie pitolenie co by poczuc sie lekko profi ;)


Zresztą twierdzenie, że Apple specjalnie dało iMacowi ekran glossy żeby zachęcić profesjonalistów do Maca Pro to moim zdaniem bzdurna teoria spiskowa :)

Pamiętacie taką ankietą - wolisz ekran matowy czy glossy (dot. MBP)?
Wynik był mniej więcej pół na pół.

A teraz weźcie poprawkę na to, że większość przeciwników glossy nigdy nie widziała go na oczy - przynajmniej w tym rzeczonym MBP ;).

A gdy ktoś wybiera w sklepie to bierze to co wydaje mu się efektowniejsze/lepsze czyli... glossy (często nawet jeżeli było wcześniej teoretyzującym przeciwnikiem takiego ekranu) :D.

I proporcje się zmieniają - glossy się sprzedaje lepiej :)

Sądzę, że po prostu się matowe ekrany nie sprzedawały.

Ponadto musieli zrobić jakieś badania konsumenckie, z których jasno wynikało - glossy jest bardziej cool/jazzy/fajne i większość klientów właśnie ten rodzaj ekranu wybierze :D.

#87 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 17:59

Teoretyzujesz. Jasne jest, że mat sprzedaje się w 8/10 przypadkach. Więc nie gadaj bzdur.

#88 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 08 sierpnia 2007 - 18:01

Teoretyzujesz.


Oczywiście. Przy naszym stanie wiedzy nie możemy być pewni powodu zlikwidowania matowych ekranów.

Jasne jest, że mat sprzedaje się w 8/10 przypadkach. Więc nie gadaj bzdur.


A ta wiedza to skąd?

#89 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 18:39

Oczywiście.

To pozwól, że będziemy mówić rzeczy o których mamy pojęcie. Teoretyzowanie to pierwszy stopień do piekła. Teoretyzowaniem piekło jest wybrukowane :)

A ta wiedza to skąd?

Z doświadczenia i obserwacji sprzętu który się sprzedaje i który serwisuję.

#90 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2007 - 18:42

Zauważcie, że tak jak w przypadku MacBooków ekran glossy może być utrudnieniem w zależności od warunków oświetlenia, padającego na dworze słońca, czy odblasków, o tyle iMaki są komputerami STACJONARNYMI, którym można stworzyć prawidłowe warunki oświetleniowe w miejscu pracy i problem ten nie będzie aż tak znaczący.

#91 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2007 - 18:44

Obawiam sie jednak, ze Jobs oparl sie na bardziej dokladnych badaniach niz dane z jednego serwisu umieszczonego w kraju, gdzie jest moda na "matte". ;) Podejrzewam, ze Jobs nie wprowadzilby do swojej oferty ekranu, ktory sprzedaje sie jedynie w 2 przypadkach na 10, jak piszesz. Oznaczaloby to spadek sprzedazy o 8/10. Absurdalna teoria, moim zdaniem. :)

#92 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 08 sierpnia 2007 - 18:58

Nie znam dobrego monitora glossy, w ogole o czym tu mowa monitory appla to porazka jakich malo o znacznie lepszych parametrach za mniejsze kwotry mozna cos lepszego kupic. Oczywiscie na wszystkim mozna pracowac ale tu chodzi bardziej o komfort i jakies chociaz srednio dobre predyspozycje do danych prac. Jak ktos ma blade pojecie o kolorach i zasadach ich odbierania przez oko ludzkie do konca swoich dni z mieczem w reku bedzie uwazal ze glossy jest najlepszy :)

#93 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 19:02

Jak ktos ma blade pojecie o kolorach i zasadach ich odbierania przez oko ludzkie do konca swoich dni z mieczem w reku bedzie uwazal ze glossy jest najlepszy :)


no to nas oświeć skoro masz większe pojęcie. Przytoczyłem przykład ludzi którzy robią naprawdę profesjonalne projekty na glossy i to w takiej dziedzinie gdzie wizualne odczucia są bardzo istotne (nie tłumaczę Ci bo pewnie wiesz co to jest VR) i co oni też nie znają się na kolorach?

#94 danki

danki
  • 133 postów
  • SkądWien/Bialystok

Napisano 08 sierpnia 2007 - 19:44

jednak przestali produkowac 17' monitory byly nie oplacalne, ale musze przyzna ze nowy iMac 24' jest tanszy od starego modelu

#95 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 08 sierpnia 2007 - 19:55

Czuję się ignorowany :P Szczerze, z ręką na sercu - kto widział tego glossy na oczy? Jestem niemal pewien, że glossy są lepsze i gorsze i jedne będą lustrem i nic nie będzie widać, a inne będą bardzo dobre. Ja mam MacBooka - MacBooki mają Glossy. Oprócz tego, że się palcuje jest świetny - dla testu ustawiłem sobie obok klawiatury właśnie teraz lampkę, świeci prosto na monitor - y'know what? Wszystko widać :P

#96 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:00

no to nas oświeć skoro masz większe pojęcie. Przytoczyłem przykład ludzi którzy robią naprawdę profesjonalne projekty na glossy i to w takiej dziedzinie gdzie wizualne odczucia są bardzo istotne (nie tłumaczę Ci bo pewnie wiesz co to jest VR) i co oni też nie znają się na kolorach?


Ja mowie glownie o prepressie i szeroko zwiazanym z tym calym clue.
Przejdz sie po studiach (w polsce i zagranica) zajmujacych sie korekcja barwna i zobacz jakie maja monitory juz pomijam fakt ze to nie beda appla ale po prostu glossy tam nie uswiadczysz.
Nie widzialem tego nowego imaca ale sam mam MB i moj fotograf ma wlasnie glossy MBP bo dostal go w spadku po dlugach i obie matryce po prostu nie sa komfortowe w pracy uwierz mi wiem o czym mowie.

#97 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:07

Hektor bo do pracy profi ze zdjęciami nikt nie kupi byle jakiej matrycy a takie są w MB czy MBP. Dobry monitor kosztuje. A odwzorowanie kolorów było powodem dlaczego tak długo studia trzymały się przy CRT.

#98 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:11

...
Co do ekranu Glossy, to nie warto się sugerować matrycami z innych komputerów, np. pecetowych laptopów - bo to różnie wgląda w różnych komputerach. W moim MacBooku Glossy spisuje się bardzo ładnie, nawet w ostrym świetle.


Sorry za sprowadzanie na ziemię ale Apple stosuje typowe matryce spotykane też w laptopach PC, nic nadzwyczajnego.

#99 wizja

wizja
  • 132 postów
  • SkądKraków, Katowice

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:13

Nooo! Zdjęcie super Dominique ;-D

#100 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 08 sierpnia 2007 - 20:18

Mimo wszystko trochę jednak się zawiodłem. Myślę że teraz nazbieram na jakiegoś "starego" iMaca z GF 7600. Warto było czekac by móc porównać nowy ze "starym". Wygląda ładnie ale za ATI dziękuje :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych