Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iMac [07.08.2007]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
517 odpowiedzi w tym temacie

#26 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 sierpnia 2007 - 00:59

Mi na pierwszy rzut oka się nie podobał. Teraz za każdym razem gry na niego spojrzę (jak w iLife tour) - on jest piękny! Taki nowoczesny, stylowy, ciekawy. A ta klawiatura, choć wydaje się niczym - ludzie mówią "Ale zajebista klawiatura!" :)

#27 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 sierpnia 2007 - 01:15

Dlaczego macpro sa lepsze? jak mam dobry procesor i karte mocna to nie powiniemem mic wielkich problemow, no o ramie nie wspominam bo to podstawa do pracy


mozliwosc rozbudowy / sloty dla ramu / wieksza wydajnosc

#28 inereusz23

inereusz23
  • 2 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 01:54

iMac kupiony w Uk MAcie jakis dobry pomysl aby srowadzic nowego iMac'a z Uk a dokldaniej z Manchesteru do polski? Oczywiscei wracajac samolotem. Lepiej ubezpieczyc i wiezc ze soba samolotem czy tez moze kurierem ubezpieczonym czekac wieki ? Mam dylemat czy wziasc MacBooka czy nowego iMac'a. Co doradzicie?

#29 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:00

MacBooka można przewieźć na kolanach i nikt się nie doczepi z cłem, w końcu to tak jakbyś wiózł iPoda. Ale z kolei iMac nęci..

#30 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:01

Wróciłem właśnie z Apple Store. Z pustymi rękami :( Nie mają na stanie iMac'a 24'' 2.8 :( Miły (jak zawsze) pracownik powiedział, żeby kupić przez internet - oni narazie najlepszych modeli nie będą mieć w sklepie :(


To wpadaj do Chi-Town. Wlasnie wrocilem ze sklepu. Maja je na stanie (wszystkie modele). Problem? - do czwartku nie bedzie ich na display :( wiec nie widzialem

#31 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:15

krzysiekone - do grafiki 3d prawdopodobnie dobrze nadają się procesory 4 i więcej rdzeniowe tak wynika z testów

#32 polskiedetroit

polskiedetroit
  • 72 postów
  • SkądDetroit, MI

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:15

To wpadaj do Chi-Town. Wlasnie wrocilem ze sklepu. Maja je na stanie (wszystkie modele). Problem? - do czwartku nie bedzie ich na display :( wiec nie widzialem


Ha, dzieki za zaproszenie. Juz zamowilem przez Internet. Ciekawostka: jesli zamawia sie iMac'a z klawiatura wireless czeka sie na dostawe 5 tygodni. Jesli standardowa (na kablu) 3-5 dni...

#33 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:29

No tak, zamówienie niestandardowe, zawsze tak jest, jak np. przy dodatkowym RAMie.:/

#34 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:33

Czyli nie wyrpodukowali na tyle klawiatur wireles. ---polskiedetroit- --jak tylko dostaniesz sprzet to wrzucaj foty. Bo ja jakos zaczynam sceptycznie na ten sprzet patrzec. W moich oczach mienią się takie wady jak: brak 2GB ramu w standardzie w najdroższym modelu 20" czy mały dysk mimo wszystko wolałbym aby było 500GB procesor też wszechpotęrzny nie jest w tej 20" (mam na myśli droższą). A najbardziej obawiam się monitora szklanego, często pracuje z użyciem lampki. Myślałem, że go w trybie przyspieszonym ściągne ze stanów ale chyba należy poczekać i opatrzeć.

Co do designu to jestem zadowolony nawet, że apple kończy z białym plastikiem (tu pewnie zaskoczyłem- mimo, że go mi żal) a dlaczego wybierzcie się do najbliższego media markt lub vobis ... samsung, lg, toshiba - wszystko biały plastik kuchenny. Nie chcę abyście myśleli, że w moim przypadku wybór mac to tylko dla szpanu ale apple zawsze kojarzyło mi się z pewną innością i prostotą.

---- Dodano 08-08-2007 o godzinie 03:37 ----
a co jest zaletą z porzednią wersją 1x1GB RAM więc w prosty sposób można dokupić ;)

#35 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:46

Cudo! A scieralem siuski z podlogi dopiero jak zobaczylem wireless keyboard! :D Matko cudowna! Zrzut na Apple to byla jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu :)

#36 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 05:31

Ta klawa musi byc moja..cudo!

#37 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 05:40

Tylko najpierw ja dorwij Tony :P banan cos tam gnechcil, ze w czwartek beda... Miejmy nadzieje :D PS. Bede pierwszy hehe ;)

#38 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 08 sierpnia 2007 - 05:49

Jeśli chodzi o wygląd nowego iMaca to mi się podoba. Jest świetny, ale karty graficzne to porażka. W najtańszym modelu to już naprawdę przegięcie bo wydajność tej karty jest jak z poprzedniej epoki. Jeżeli ktoś pracuje dużo z grafiką i obciąża swoją pracą układ graficzny maksymalnie to mu nawet najlepszy procesor nie pomoże. Karta graficzna będzie wąskim gardłem. Czemu nie wsadzili GF??

#39 bastiano

bastiano
  • 45 postów
  • SkądGostyń Wlkp.

Napisano 08 sierpnia 2007 - 07:29

Wlasnie ogladalem notebooka z ekranem glossy - porazka - tragedia - dobre jako lustro. Powiedzcie mi prosze - czy ktos widzial juz na zywo tego nowego imaca ? Jak wyglada ten wyswietlacz glossy ? Jesli tak jak w tym lapku to sobie wspolczuje. Acha - i jeszcze kwestia karty graficznej - czy to naprawde porazka ? Czy jest gdzies mozliwosc kupienia starego imaca po nizszej cenie ? Interesuje mnie ten z procesorem 2,33 lub 3.00 i z karta 7600.

#40 tomasz_konrad

tomasz_konrad
  • 165 postów
  • SkądGdańsk / Kielce

Napisano 08 sierpnia 2007 - 07:47

Widzę, że chyba jednak zrezygnuje z MacBook'a... nowy iMac rządzi, ale tylko kiedy kupię go tam za Oceanem... u nas nie będzie już tak atrakcyjny cenowo. Co ja pisze, u nas to będzie porażka. Paranoja... żeby we własnym kraju nie było mnie stać na komputer... Jak drodzy koledzy, koleżanki obstawiacie cenę tego cacka w Polsce? 5500 - 8500 PLN?

#41 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 08 sierpnia 2007 - 07:52

Jak zobaczylem ta klawiature jakis czas temu to mialem nadzieje, ze to nie fake :-) Sliczna jest, ale do kompletu trzeba bedzie dokupic nowego iMaka ;)

#42 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 sierpnia 2007 - 07:55

nowy iMak świetny, klawiatura też ciekawa - klawisze chyba takie same jak w MB szkoda że grafika ATI, mam większe zaufanie do nVidii

#43 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:03

[...]pozniej wypuscili nowsza i tansza jak przeliczylem jestem zdenerwowany maxymalnie, [...]


Przeliczałeś z dolara czy z euro?

#44 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:17

Fajnie z cenami. 100$ mniej niz normalna 17" i w dodatku ekran 20", nowe i szybsze komponenty, nowa klawka w zestawie. Kurde, czemu tydzien temu kupilem Acera :?: (co prawda mobile jest mi potrzebny, ale jakos bym sobie i bez niego poradzil, jakbym mial tego iMaczka). Ciekawe jaka cena bedzie w polsce (podstawowego modelu) :?: Bo jak wyzsza niz 4500zl to dalej beda to kpiny (mowie od basic model).

#45 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:18

To zdjecie mi sie bardzo podoba :-D

http://images.apple...._4_20070807.jpg

#46 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:23

nowy iMak świetny, klawiatura też ciekawa - klawisze chyba takie same jak w MB


szkoda że grafika ATI, mam większe zaufanie do nVidii


Ja tez przez cale zycie "zylem" sobie z nVidia. Zobaczymy jak te nowe karty wyjda w praniu.

#47 tomasz_konrad

tomasz_konrad
  • 165 postów
  • SkądGdańsk / Kielce

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:26

Ciekawe jaka cena bedzie w polsce (podstawowego modelu) :?: Bo jak wyzsza niz 4500zl to dalej beda to kpiny (mowie od basic model).


W samo sedno! Ale żyjemy w bardzo dziwnym kraju, gdzie zarobki mamy nieproporcjonalne do cen w sklepach (w odniesieniu do innych krajów), nie dziwie się więc wcale że każdy myśli o imporcie Mac'ów.... no chyba że kupujemy do firmy, a nie prywatnie.

#48 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:29

mniam, mniam :P

#49 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:29

Cóż, o gustach się nie mówi, więc powiem że kolorystyka/ekran to dla mnie bleee A w środku niewiele się zmieniło. Rewolucja to to nie jest, prędzej tak maluta ewolucja. A klawiaturka? Zobaczymy, może w końcu lepsza od tej poprzedniej.

#50 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 08 sierpnia 2007 - 08:44

MAcie jakis dobry pomysl aby srowadzic nowego iMac'a z Uk a dokldaniej z Manchesteru do polski? Oczywiscei wracajac samolotem. Lepiej ubezpieczyc i wiezc ze soba samolotem czy tez moze kurierem ubezpieczonym czekac wieki ?
Mam dylemat czy wziasc MacBooka czy nowego iMac'a.
Co doradzicie?


Jeśli iMac to polska firma kurierska (reklamy w Gońcu i Coolturze) - tydzień to chyba nie wieki?

Jeśli zdecydujesz się na MacBooka to mam dla Ciebie tipa: kup na lotnisku BEZ podatku tylko pamiętaj wcześniej zadzwoń aby naszykowali.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych