Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iMac [07.08.2007]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
517 odpowiedzi w tym temacie

#451 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 01 września 2007 - 15:33

Nowe klawiatury niedługo na aledrogo;)


Ja już od prawie 2 tygodni mam nową ... idealnie pasuje do MacPro i ACD :)

#452 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 września 2007 - 15:36

co wy tam znowu że taka lipa z tym sadem :P po prostu nowe klawiatury były tydzień później niż imaki, tragedii nie ma

#453 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 01 września 2007 - 16:12

Dla mnie nie ma ale kupując nowego iMaca oczekiwał bym ze dostanę nową klawiature.... Albo poczekał

#454 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 01 września 2007 - 16:21

A co widzicie tutaj http://www.apple.pl/imac/design.html
Moim zdaniem sprawa zakrawa o sąd. Jeśli kupiłbym iMaca to oczekuję również nowej klawiatury jak w opisie na stronie sklepu. Ja domagałbym się nowej klawiatury od SADu.

#455 Fantazyoosh

Fantazyoosh
  • 209 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2007 - 16:27

Kupiłem wczoraj iMaca i kierownik sam zaproponował, że będę mógł wymienić klawierkę, kiedy przyjdą nowe (czyli za około 10 dni). Więc warto pytać i urabiać sprzedawców.

#456 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 02 września 2007 - 01:25

POMOC W ZAKUPIE

1. jak wygląda sprawa wymiany np karty graficznej w imacu? powiedzmy, że (ze)chciałbym ją wymienić za rok - czy to będzie możliwe?


NIE - grafika zintegrowana na płycie głównej

---- Dodano 02-09-2007 o godzinie 01:51 ----

To jakis zart? Najpierw jest premiera cen, na drugi dzien znikaja nowe klawiatury na rzecz starych a teraz, kiedy laskawie wrocili do aluminiowych, dzwigaja cene, ktora wczesniej dla tego kompletu zaprezentowali xD Paranoja


Trzeba coś z tym zrobić! Co ja mogę zrobić?

Pomogę w zakupie z UK

iMac z klawą Alu oczywiście - cena Apple Store UK +10 funtów na paliwo do sklepu +20 funtów za przesyłkę kurierem do Polski x kurs sprzedaży BRE Banku + ile uznasz za fatygę na konto w mBanku, po max tygodniu kasa dociera do mnie w UK (nie mogę wyłożyć), robię wypad do sklepu Apple, kurier startuje w niedzielę, paczka dociera środa-czwartek.

sama Klawiatura Alu - cena z przesyłką to równowartość 39 funtów (kablowa) lub 59 funtów (bez-drutowa) po kursie sprzedaży BRE Banku + ile uznasz za fatygę, wysyłam poleconym zaraz po otrzymani kasy na mBank, zwykle jest u Ciebie przed upływem tygodnia (to zależy tylko od Poczty Polskiej, bo w kraju jest na drugi dzień).

Dostępność: klawiatura kablowa - zamawiam i jest u mnie w dwa dni, bezprzewodowa - cholera wie (piszą 4-6 tygodni).
iMAc - standardowe modele są zwykle "na miejscu", z większym RAM, videoRAM lub dyskiem tylko na zamówienie (kilka dni)

Płatne przelewem z góry na konto w mBanku, ewentualne zabezpieczenie - aukcja eBay (ponad 300 komentarzy) lub Allegro (ponad 740 komentarzy), dolicz prowizje.

Jesteśmy w EU - NIE MA DODATKOWYCH KOSZTÓW (VAT w cenie, cła nie ma) załączam kopię rachunku - SAD ma obowiązek uznać gwarancję.

Mam doświadczenie w wysyłkach do Polski (komputery, laptopy).

Robię to dla satysfakcji nie dla zysku - żal mi $$$$ ściska jak czytam jak drogo i trudno kupić Japka w Polsce.

Chętnych na osobistą wycieczkę zakupowo-turystyczną ZAPRASZAM! Autokar kosztuje ok 400zł, hotel 20 funtów, coś na paliwo (odbiorę, zawiozę do Apple, pozwiedzamy, odstawię), pomogę w uzyskaniu ZWROTU VAT (17.5%) - policzcie bo chyba w sumie wychodzi dośc ciekawie, a przygoda i satysfakcja... BEZCENNE!
Jedyny minus - podróż PL-UK autokarem zajmuje 24h.

Mogę wysłać cokolwiek jest dostępne w On-line Apple Store UK w tym GRY - cena + przesyłka (zależna od wagi) szczegóły na priv

#457 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 03 września 2007 - 15:06

Bo nowa klawiatura ma klawisz japko bez japka:(
Dołączona grafika


Weszcie pomyśleli o tych którzy instalują BSD, Solarisa, Linuxa czy Windowsa :)

#458 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 03 września 2007 - 20:34

No i nie ma szans na starego iMACa 24 z 2.33 i kartą 7600 :(. Już nie ma ich na taśmie produkcyjnej... I teraz mam dylemat, co brać. To musi być iMAC, bo tak napisałem w "biznes planie" do PUPy (Powiatowy Urząd Pracy). Dotacjia dla osób otwierający po raz pierwszy działalność gosp. Na komputer przeznaczyłem 10 100zł. Tyle mi wyszło z obliczeń. Ale teraz gdy nie będzie starego rozbudowanego mam dylemat:

1. Stary iMAC 24' 2.16/7300 + 3gb RAM + iWORK08 + iLIFE08 + 1rok gwarancji + TABLET WACOM INTUOS A5 wide + JBL Creature 2.1 Speakers - White + LEOPARD OS (zakupiony będzie po premierze).
lub
2. Nowy iMAC 24' 2.4/2600 pro + 4GB ramu + TABLET WACOM INTUOS A5 wide + iWORK08 + LEOPARD OS (zakupiony będzie po premierze tu dodatkowo 200zł więcej).

Pakiet ADOBE CS2.3 PREMIUM + FREE UPGRADE już dostałem.
Chodzi o komputer do grafiki. Z drukarnią jaką współpracuję od roku nie mam problemu. Skalibrowany monitor SAM. 959NF i bardzo dobrze się sprawuje do tej pory (wiem, że to nie monitor do grafiki, ale do tego co robiłem wystarcza).

Może ktoś już bawił sie nowymi 24' bo ja nie za bardzo mam jak wybrać się do najbliższego salonu APPLE (parę godzin jazdy PKP)

Pozdrawiam
  • Łukasz Ignacyk lubi to

#459 Fantazyoosh

Fantazyoosh
  • 209 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2007 - 21:02

Może ktoś już bawił sie nowymi 24' bo ja nie za bardzo mam jak wybrać się do najbliższego salonu APPLE (parę godzin jazdy PKP)


Ja mam 24-kę od piątku. Dla mnie jakość obrazu jest znakomita, jednak grafikiem nie jestem, więc pewnie się nie znam. Ekran jest nieprzyzwoicie jasny, a kolorki pięknie nasycone. Jeśli nawet za bardzo - to kwestia kalibracji. Glossy nie przeszkadza mi zupełnie, nie widzę odbić, bądź po prostu nie zwracam na nie uwagi. Kąty widzenia są zdecydowanie lepsze, niż w przypadku modelu 20" (inny typ matrycy) - bajka. Żeby nie było za rózowo - ekran jest minimalnie nierówno podświetlony i ma 2 martwe piksele (które rownie dobrze mogą być pyłkeim kurzu między plastikowym szkłem a matrycą).

#460 linuxp

linuxp
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2007 - 14:58

A ja mam pytanko w sprawie technicznej czy jezeli sprowadze sobie noweg iMac'a (lub Mac Mini) z USA, to moge go podpiac do naszeg gniazdka? Z tego co pamietam to w US maja 110V a u nas jest 220V (230V) i nie zabardzo wiem czy sie oplaca iMaca sprowadzac tylko po to zeby go spalic ;)

#461 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 05 września 2007 - 15:00

A ja mam pytanko w sprawie technicznej
czy jezeli sprowadze sobie noweg iMac'a (lub Mac Mini) z USA, to moge go podpiac do naszeg gniazdka? Z tego co pamietam to w US maja 110V a u nas jest 220V (230V) i nie zabardzo wiem czy sie oplaca iMaca sprowadzac tylko po to zeby go spalic ;)


wiesz zawsze zanim spalisz mozesz sobie kupic reduktor napiecia ;)

#462 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 05 września 2007 - 16:31

Weszcie pomyśleli o tych którzy instalują BSD, Solarisa, Linuxa czy Windowsa :)


to dlaczego niemalze wszystkie klawiwatury w sklepach maja znaczek win? co za ignorancja... pingwina powinni tam wrzucac, albo jak jest na usb to tez japko a zeby bylo sprawiedliwie to powinno byc na jednym klawiszu: japko/logo win/pingwin :)

#463 sponge

sponge
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2007 - 14:35

Ale z Was wszystkich zrzędy :P aż się przykro robi, jak się czyta o "brzydalu", "rozpraszającej czarnej ramce" czy "płytach wkładanych etykietą do tyłu", szczególnie że dwa ostatnie stwierdzenia nie są ani odrobinę prawdziwe, a pierwsze - sprawa gustu, ale przesadzać i przesądzać zanim się go zobaczy w pracy raczej nie należy :)

#464 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 06 września 2007 - 15:11

Ale z Was wszystkich zrzędy :P
aż się przykro robi, jak się czyta o "brzydalu", "rozpraszającej czarnej ramce" czy "płytach wkładanych etykietą do tyłu", szczególnie że dwa ostatnie stwierdzenia nie są ani odrobinę prawdziwe, a pierwsze - sprawa gustu, ale przesadzać i przesądzać zanim się go zobaczy w pracy raczej nie należy :)


Dokładnie. Trzeba zobaczyć z bliska, w działaniu, a nie opierać się na zdjęciach i opisach
z internetu. Ja tam jestem z tego iMaka bardzo zadowolony. Nie pamiętam już, gdzie przeczytałem
o tym wsuwaniu płytek etykietką do tyłu, ale tak mi to zapadło w pamięć, że tak właśnie włożyłem
pierwszą płytkę do napędu. I się zdziwiłem, jak wypluł ;)

Co do zasilania, to na stronie apple.com/imac piszą, że ,,Line voltage: 100-240V AC'', więc
wygląda na to, że poradzi sobie zarówno z naszym, swojskim prądem, jak i z tym obcym.
Tak samo jak np. zasilacz do MacBooka z USA, który w Polsce też działa.

Ale żeby potem nie było na mnie...

#465 tasiutas

tasiutas
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 września 2007 - 15:59

A ja mam pytanko w sprawie technicznej
czy jezeli sprowadze sobie noweg iMac'a (lub Mac Mini) z USA, to moge go podpiac do naszeg gniazdka? Z tego co pamietam to w US maja 110V a u nas jest 220V (230V) i nie zabardzo wiem czy sie oplaca iMaca sprowadzac tylko po to zeby go spalic ;)


masz na zasilaczu, czy w specyfikacjach na apple.com, że zasilacz chodzi na 110-230 V 50-60 Hz
u nas jest 230 V i 60 Hz ergo ? możesz śmiało podpiąć do naszego gniazdka.

#466 Maverick

Maverick
  • 141 postów
  • SkądGDA, PL

Napisano 08 września 2007 - 19:18

Moze odwieze watek, pytaniem do Was. Jakie sa szanse na to, ze cena nowych iMac'ow nie zmieni sie przez najblizsze 20-40 dni? Jestem juz zdecydowany na nowego iMac'a i niestety musze znac konkretna cene, a sadze, ze znacie na tyle rynek, ze mozecie prognozowac. Pytanie dotyczy tez oferty Cortlandu, z tego co widzialem, niektorzy z Was wiedza wiecej i wczesniej co sie tam dzieje, prawda? :)

#467 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 08 września 2007 - 19:57

nikt tego nie wie.... moze zapytaj Steve'a ;)

#468 Maverick

Maverick
  • 141 postów
  • SkądGDA, PL

Napisano 08 września 2007 - 20:40

gdybym mial okazje to predzej poprosilbym go o tego iMac'a ;) ale myslalem, ze jakies spekulacje beda, no nic, trzeba sie jakos na kazda ewentualnosc przygotowac...

#469 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 10 września 2007 - 16:13

Moze odwieze watek, pytaniem do Was.
Jakie sa szanse na to, ze cena nowych iMac'ow nie zmieni sie przez najblizsze 20-40 dni?
Jestem juz zdecydowany na nowego iMac'a i niestety musze znac konkretna cene, a sadze, ze znacie na tyle rynek, ze mozecie prognozowac.
Pytanie dotyczy tez oferty Cortlandu, z tego co widzialem, niektorzy z Was wiedza wiecej i wczesniej co sie tam dzieje, prawda? :)


Cena raczej się specjalnie nie zmieni.
Tyle, że w pażdzierniki Leopard będzie w komplecie.

#470 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 września 2007 - 21:38

Dzisiaj go widziałem w iSpocie w Świątyni Mokotów. Mówicie o tym, że to lustro - g*o prawda, nic sie nie odbijalo, obraz piekny (obok stal stary iMac i wygladal przy nim blado). Jedyne, co moze sie nie podobac to fakt, ze gorna czesc obudowy sie strasznie grzeje.

#471 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2007 - 12:48

Jedyne, co moze sie nie podobac to fakt, ze gorna czesc obudowy sie strasznie grzeje.


nie zanotowalem

#472 bwojciechowski

bwojciechowski
  • 55 postów

Napisano 12 września 2007 - 15:18

Nowi iMac zakupiony. Po dwoch dniach same plusy. Sprzet jest naprawde rewelacyjny. Poprzednio mialem G5 iMac i pierwsze wrazenia sa takie ze: - nowy jest chyba 5 razy szybszy (poprostu rewelka) - glossy jest bardzo dobrej jakosci - mialem obawy ale czapka z glow - nowa klawiatura jest naprawde OK Jedno ale - czy wiecie czy jest w nowym imacu lampka SLEEP? niestety nie zauwazylem i obawiam sie ze czesto bede lapal za wlacznik zamiast za myszke ;-)

#473 Kasia L

Kasia L
  • 45 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 września 2007 - 15:25

Jedno ale - czy wiecie czy jest w nowym imacu lampka SLEEP? niestety nie zauwazylem i obawiam sie ze czesto bede lapal za wlacznik zamiast za myszke ;-)


Nie ma obaw ;p i tak i tak się normalnie włączy ;p

#474 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 13 września 2007 - 10:05

ino leo wyjdzie z nowym imaciem lece do ispotu :P

#475 greg sd

greg sd
  • 169 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 września 2007 - 17:18

Dzis trafilem na taka informacje: http://www.engadget....ith-janky-lcds/

Jak sadzicie; pogloski, antyreklama czy prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych