Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zamówienie niestandardowej konfiguracji Macbook AIR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
188 odpowiedzi w tym temacie

#76 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2012 - 19:27

Oby był bez wad, to najważniejsze. Mam nadzieję jak są składane na zamówienie to przechodzą wszystkie testy. Bo jak wiadomo komputery z taśmy są sprawdzane wybiórczo. Chociaż przy dużej ilości zamówień niestandardowych takich ja w Apple kontrola też może być wybiórcza;-/

#77 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 lipca 2012 - 23:26

@aloy
no ja w sumie potrzebuje tylko do niego dwie przejściówki (na hdmi i ethernet) oraz pokrowiec więc to już kupię jak tylko dojdzie :) Tylko trochę szkoda, że wydajesz 6k (w sumie wydasz 6k:)), a musisz czekać 3 tygodnie. Powinno to być trochę lepiej zorganizowane. Ja rozumiem tydzień czekać: zamawiasz, zamówienie leci netem do fabryki w chinach, składnie pewnie trwa 3-4 dni po wszystkich stanowiskach i wysyłka do polski 2-4 dni...

Zapomniałeś o tym, że pociąg z Chin jedzie nawet 3 tygodnie.

#78 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 06 lipca 2012 - 00:57

Zapomniałeś o tym, że pociąg z Chin jedzie nawet 3 tygodnie.


A rowerem byś jechał pół roku. Co ma piernik do wiatraka? Przecież wiadomo powszechnie, że paczki kurierskie latają samolotami...

#79 GalGavu

GalGavu
  • 24 postów

Napisano 06 lipca 2012 - 07:02

@Łukasz Ignacyk Coś mi się nie chce wierzyć, że pociągiem jadą - myśle, ze spedycja pociągiem została rozwiązana ze 20-30 lat temu :) @stoner30 Tak uszczypliwie ale tyle samo liter :)

#80 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2012 - 07:41

Najprawdopodobniej płyną kontenerowcem. Mogę przypuszczać że jest info do fabryki w ciągu 2-3 dni składają. Wszystko jest pakowane do kontenera przewożone do portu z tamtąd drogą morską do Rotterdamu lub innego dużego portu i dopiero trafiają do polski drogą lądową\powietrzną

#81 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 lipca 2012 - 07:49

@aloy
Źle napisałem :) Chodziło mi o kabelki miniDP na HDMI i thunderbolt lub usb na ethernet :)
@virgin71
40tys. to nie jest dużo. Ale masz racje, że pewnie większość myśli tak jak ja i tak to bywa. Oby był jak najszybciej - tego się trzymajmy.

Wiesz, 40 tys. to nie dużo, ale dochodzi jeszcze do tego seria nowych MBP 13 i 15, oraz retina. Czyli nagle z 40tys, robi się 160tys. a sama liczba jest przykładowa.
Paczki z Chin idą samolotem zazwyczaj, ale jak zamawiasz jak tylko model wyjdzie, to czekasz na kontenerowiec.

#82 GalGavu

GalGavu
  • 24 postów

Napisano 06 lipca 2012 - 08:18

@virgin71 No to może być nieciekawie z tym czekaniem. Zobaczymy. Mam nadzieje, że zdążą przed urlopem moim (18.07) bo inaczej nie będę miał jak odebrać od nich tego :/

#83 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2012 - 08:51

@GalGavu Mogę się nim zaopiekować

#84 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 06 lipca 2012 - 12:45

A rowerem byś jechał pół roku. Co ma piernik do wiatraka? Przecież wiadomo powszechnie, że paczki kurierskie latają samolotami...

Chyba nie sądzisz, że wysyłają notebooki kurierem.

@Łukasz Ignacyk
Coś mi się nie chce wierzyć, że pociągiem jadą - myśle, ze spedycja pociągiem została rozwiązana ze 20-30 lat temu :)

Została przywrócona jakieś dwa lata temu.

Najprawdopodobniej płyną kontenerowcem. Mogę przypuszczać że jest info do fabryki w ciągu 2-3 dni składają. Wszystko jest pakowane do kontenera przewożone do portu z tamtąd drogą morską do Rotterdamu lub innego dużego portu i dopiero trafiają do polski drogą lądową\powietrzną

Kontenerowcem to trwa miesiąc.

#85 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2012 - 16:28

mi zapowiedzieli że ok 3-4tyg. więc mogę mieć racjie:-D bo raczej bedzię później niż wcześniej:-D

#86 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 07 lipca 2012 - 08:54

mi zapowiedzieli że ok 3-4tyg. więc mogę mieć racjie:-D bo raczej bedzię później niż wcześniej:-D


I tez tak zapewne bedzie bo ten sprzet przez ten czas chyba obkraza z 20 razy nasza orbite :). Jesli bylby na magazynie to transport tego to kilka dni taka jest prawda

#87 GalGavu

GalGavu
  • 24 postów

Napisano 07 lipca 2012 - 12:22

Dzisiaj byłem się dopytać czy cokolwiek wiedzą o tym gdzie te Maci są, itd. No i nic nie wiedzą, a Pan mi powiedział, że mogą nawet być i do 6 tygodni. Więc trzeba czekać aczkolwiek trochę jest to dla mnie śmieszne :)

#88 Paw1991

Paw1991
  • 62 postów
  • SkądGrand Canyon Village, United States

Napisano 08 lipca 2012 - 18:38

Wciąż nikt do tego czasu nie dostał swojej przesyłki?

#89 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lipca 2012 - 21:38

Niestety nie ale trudno ja wytrzymam mam mojego starego macbooka white, ciągle w świetnym stanie:-D no ja mam cichą nadzieję że w tym tygodni się coś dowiem bo zamówiłem 18 więc już bliżej niż dalej:-D

#90 Paw1991

Paw1991
  • 62 postów
  • SkądGrand Canyon Village, United States

Napisano 08 lipca 2012 - 22:36

No to długo czekasz. Ja mam dostawe na 12-16. Ciągnie się.

#91 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 09 lipca 2012 - 11:00

Szkoda ze tylko w PL dostajemy wszystko na koncu.... Za zagramanica idzie szybciej kupic Maca w niestandardowej konfiguracji

#92 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2012 - 11:36

Szkoda ze tylko w PL dostajemy wszystko na koncu.... Za zagramanica idzie szybciej kupic Maca w niestandardowej konfiguracji

Tam gdzie jest Apple Store tylko. Pozostali czekają dokładnie tak samo.

#93 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2012 - 11:41

@Paw1991 Twoje szczęście że kupujesz w kraju gdzie mają Apple Store.

#94 Paw1991

Paw1991
  • 62 postów
  • SkądGrand Canyon Village, United States

Napisano 09 lipca 2012 - 21:09

Kupiłem komputer 3 późno wieczorem. Na rano dostli wiadomość że kupione i przysłali powiadomienie że do 3 dni wysyłka. A że tym trzecim dniem będzie poniedziałek po weekendzie, to przysłali mi zawiadomienie, że paczka wysłana po południu. Pewnie dopiero dziś rano gdziekolwiek ruszyła. Planowaną datę mam od 12-16. Ale skoro już dziś całą dobę do mnie jechała, to może mogę spodziewać się jutro? Jak myślicie?

#95 GalGavu

GalGavu
  • 24 postów

Napisano 13 lipca 2012 - 09:02

I co Panowie jakieś zmiany?? Mi już 3,5 tygodnia mija. Dzisiaj pewnie przedzwonię się dowiedzieć czy coś się zmieniło. No nie powiem fajnie by było dostać na weekend bo stary laptop oddaję mojej Pani więc na przygotowanie zejdzie parę godzin. No ale nic - zobaczymy.

#96 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipca 2012 - 10:03

No ja podobnie czekam już 3,5tyg. Bo zamówienie poszło 18. Ja też miałem oddać Swojego starego macbooka 2008 early ale mam do niego za duży sentyment. Zostawiam Sobie;-D

#97 GalGavu

GalGavu
  • 24 postów

Napisano 13 lipca 2012 - 10:21

No mój stary komp nie jest z 2008 roku :) Ma równo roczek :) Asus N43SN. Dla mojej Pani będzie to nie lada gratka bo jednak jest to dość wypasiony sprzęt (i7, dorzuciłem 4GB ramu więc ma 8GB, GT550m). Wymieniam ponieważ chcę coś bardziej mobilnego i dodatkowo mam już powoli dość Wina i Linuxa - zawsze OS X to coś nowego. Tylko trzeba czekać i czekać. Coś teraz bardziej realne mi się te 6 tygodni zaczyna wydawać :/

#98 aloy

aloy
  • 168 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipca 2012 - 10:53

To już mogę Ci zapowiedzieć że z Air'a tak szybko nie oddasz:-D A OS X świetny system też już nie bedziesz chciał wrócić do win czy linuxa. Ja jak teraz mam coś zrobić na win to od razu ma awersjie. A jeszcze teraz bedziesz miał wszystko kompatybilne to już bajka. Jak nie masz to zakładaj iCloud bo to jest mistrzostwo.

---------- Wpis dodano o 11:53 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:51 ----------

@GalGavu
Jak zadzwonisz to daj znać co Ci powiedzieli, chociaż zakładam że sami niewiedzą:-/

#99 GalGavu

GalGavu
  • 24 postów

Napisano 13 lipca 2012 - 12:59

No i zadzwoniłem. Nic nie wiedzą - w sensie dalej nie mają pojęcia kiedy będą te Airy. Trochę to masakra, że nic nie wiedzą. I najlepsze jest to, że co sprzedawca to co innego. Na początku jak zamawiałem to było 2-3 tygodnie. Potem jak się pytałem po 2 tygodniach to 3-4. Teraz jak się pytałem to do 6 tygodni. Może za 2 tygodnie powiedzą, że na Boże Narodzenie... Szkoda, że nie wiedzą chociaż gdzie te Maci są, tzn. czy wyszły z fabryki, czy płyną statkiem, czy cokolwiek innego. Czekamy dalej :)

#100 keraMssj2

keraMssj2
  • 181 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipca 2012 - 13:08

ja sie zastanawiam co bedzie jak np minie 4tyg taki mi max powiedzieli chyba. Ciekawe czy mogę jakieś roszczenia wobec nich wyciągnąć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych