Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac Bondi Blue 233 - POMOCY!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomy

Tomy
  • 2 postów

Napisano 27 listopada 2005 - 11:02

Hi! To moj pierwszy iMac, wiec prosze o wyrozumialosc :-) Chcialem zainstalowac Linuksa na tej maszynce. Udalo mi sie zainstalowac Mandrake 9.1, ale aby uczynic system uruchamialnym nalezy sie zalogowac do OPEN-FIRMWARE. I tutaj moje pytanie: 1. Czy na wspomnianym modelu przejscie do OF powinno nastapic na wskutek uruchomienia komputera z wcisnietymi klawiszami: [lewy ALT] + [lewe JABLUSZKO] + [o] + [f] ? Czy trzeba te klawisze nacisnac w jakims scisle okreslonym momencie (po dzwieku powitalnym np)? Jedyny przypadek, kiedy pojawilo mi sie OF byl wtedy, jak uruchamialem komputer z uszkodzonej plyty z systemem. 2. Czy to jest normalne zachowanie, ze klawiatura jest nieaktywna przy starcie systemu (miga tylko na chwilke dioda CAPS LOCK) i np. jak probuje zainstalowac Debiana nie jestem w stanie nic wpisac ani wybrac - utykam na pierwszym ekranie bo klawiatura nie dziala (zarowno oryginalna od iMaca jak i PCtowa na USB). Po zaladowaniu sterownikow (instalator Mandrake PPC 9.1 na szczescie po chwili staruje sam i nie musze nic naciskac) klawiatura dziala bez zarzutu. dziala takze OK pod systemem 8.5, 8.6 oraz 10.2 i 10., wiec wydajemi sie, ze od strony sprzetowej jest wszystko OK? 3. Czy jest jaki inny sposob na odpalenie tego OF lub instalacje Linuyksa? (np. jaka specjalna plyta CD startowa z OF)? 4. Wgralem poprawke FIRMWARE 1.0 (taka jest zalecana do systemu 8.6, ale to nic nie zmienilo ... 5. Czy to mozliwe, zemoj iMac jest w jakis dziwny sposob uszkodzony? Klawiatura nie dziala tylko podczas startu - pozniej bez zarzutu ... Dziekuje z gory za wszelkie wskazowki, bo juz sie tydzien z tym mecze ... Pozdrawiam, Tomy

#2 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 listopada 2005 - 11:35

ja uruchamialem w imacu g3 firmware podczas uruchamiania komputera przytrzymując (nie wiem jak sie ten przycisk nazywa - taki obok reseta, ale trzeba go wcisnąć długopisem bądź jakąś zapałką) przycisk z boku obudowy (tam gdzie znajdują się porty). Nie wiem czy będzie to działało z twoim imaciem ponieważ ja posiadam g3 DV

#3 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 27 listopada 2005 - 11:42

Trzymając klawisze alt-japco-o-f włączasz komputer i puszczasz dopiero po pojawieniu się OF.
Nie da rady tego zrobić na klawiaturze pecetowej, bo nie. A na makowej od iMaka nie masz prawego alta, nie? :-)

Klawa może nie działać na przykład ze względu na stary firmware, bo 1.0 to makabryczny staroć, do Bondi Blue obowiązuje 4.1.3 chyba (w każdym razie jakiś dużo wyższy od 1.0), więc jego instaluj. Następnie dołóż sobie pamięci do 128MB i wrzucaj jakąś Panterę, jeśli możesz, bo puszczanie Linuxa na Maku to jak przerabianie RollsRoyce'a na gaz. Niby można, tylko niesmak jakiś zostaje...

#4 Tomy

Tomy
  • 2 postów

Napisano 27 listopada 2005 - 11:43

Hi! Czy to OPEN FIRMWARE siedzi gdzies w pamieci komputera, czy moze na dysku? Czy moge wgrac nowsza wersje? Qrcze, wydawalo mi sie, ze iMac to jeden z najlepiej dopracowanych komputerow a tu na razie kicha ... Czy wersja OF jest w jakis posob zwiazana z systemem (8.6, 10.2, 10.3)? Juz naprawde nie mam pomyslow ... Pozdrawiam, Tomy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych