Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Camilo

Camilo
  • 2 postów

Napisano 05 sierpnia 2007 - 11:04

Jakieś dwa tygodnie temu wpadł mi w ręce PowerBook Duo 270c. Jednak jest on pozbawiony systemu i tu napotkałem problem. Próbowałem stworzyć dyskietki z systemem pod Windowsem i nic z tego nie wyszło :( Czy znalazłby się ktoś kto za rozsądną kwotę przesłałby mi kopię tego systemu gotową już do użycia?

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2007 - 16:00

Dla przypomnienia: MacOS do wersji 7.5 jest dostępny za darmo :) Odnośnie potrzebnego ci systemu, jak rozumiem potrzebna ci wersja dyskietkowa?

#3 Camilo

Camilo
  • 2 postów

Napisano 06 sierpnia 2007 - 00:45

Dla przypomnienia: MacOS do wersji 7.5 jest dostępny za darmo :)
Odnośnie potrzebnego ci systemu, jak rozumiem potrzebna ci wersja dyskietkowa?

Wiem, że jest za darmo do ściągnięcia ze strony Apple'a. Nie udaje mi się jednak stworzyć z tego pod Windowsem dysku startowego(więc pozostałych dyskietek z systemem także). Dlatego szukam kogoś kto zrobił by odpowiednie dyski.

#4 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 06 sierpnia 2007 - 08:49

Próbowałeś programu transmac?
http://www.asy.com/

#5 Kolekcjoner

Kolekcjoner
  • 4 postów

Napisano 18 sierpnia 2007 - 00:58

Mam ten system na dyskietkach. Daj znać jeżeli sprawa jest aktualna.

#6 szym

szym
  • 8 postów

Napisano 09 marca 2008 - 12:10

Mam Powerbook 520c i potrzebuje System 7.5 na dyskietkach. Probowalem juz wszystkiego i niestety nie da rady zainstalowac w zaden inny sposob. Jezeli ktos moze mi pomoc - bede wdzieczny.

#7 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 09 marca 2008 - 16:15

Chyba można przygotować dyskietkę na PCcie(z pomocą emulatora) i nagrać. BasiliskII się przyda, ROM, oraz bootowalny obraz. Jest wersja MacOS Net Install mieszcząca się na dyskietce, pozwala uruchomić OSa, sformatować dysk i skopiować z dyskietki na dysk.

#8 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 09 marca 2008 - 22:35

o stawianiu MacOS na pececie z Basiliskiem jest artykuł w FAQ na forum.

#9 szym

szym
  • 8 postów

Napisano 11 marca 2008 - 19:38

Tak tez zrobilem, przeczytalem, stworzylem dyskietke, odpalilem i nic. Po skopiowaniu dyskietki prosi nadal o dyskietke z Net Install. A jak tylko wyjme ja by przeniesc na innyh dyskietkach pliki smi - prosi o Net Install.

#10 jw_amigowiec

jw_amigowiec
  • 294 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 13 marca 2008 - 00:25

Tez sie meczylem, az sobie nie przypomnialem, ze mialem gdzies basiliska, ktoregos sciagalem kilka lat temu, wraz z plikopartycja z zainsalowanym 7.5 i dzialajacym ;). Znalazlem i git. Jesli to legalne - moge udostepnic gdzies plik. Wszak system legalny, a otrzymacie w wersji zainstalowanej - tyle, ze sa tam jakies smieci po skasowanych programach.

#11 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 21 marca 2008 - 01:06

Mam do sprzedaży MacOS 7.1 PL (na dyskietkach) wraz z uszkodzonym MacIIsi (za 0,01 zł). kwantad@interia.pl

#12 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 29 września 2009 - 17:03

Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuje. Wcześniej nie czytałem wszystkich postów z 2007 roku. Jeśli prośba jest jeszcze aktualna, to mogę stworzyć dyskietkowe, instalacyjne (bootowalne in. startowe) wersje OS 7.1 PL, OS 7.5.3 PL na wszystkie rodzaje Macintoshy, które były produkowane pod te systemy. W zestawach tych ostatnia dyskietka to tzw dyskietka narzedziowa (in. Disc Tools). Proszę jedynie napisać na mój e-mail. Pozdrawiam.

#13 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 22 października 2009 - 13:51

Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuje. Wcześniej nie czytałem wszystkich postów z 2007 roku. Jeśli prośba jest jeszcze aktualna, to mogę stworzyć dyskietkowe, instalacyjne (bootowalne in. startowe) wersje OS 7.1 PL, OS 7.5.3 PL na wszystkie rodzaje Macintoshy, które były produkowane pod te systemy. W zestawach tych ostatnia dyskietka to tzw dyskietka narzedziowa (in. Disc Tools). Proszę jedynie napisać na mój e-mail. Pozdrawiam.

A ja tylko przypomnę, ze za darmo to byl System 7.0.1 i wcześniejsze oraz 7.5.3. I te wlasnie systemy (obrazy dyskowe) można za darmo pobrać z serwera Apple.
AppleCare Support - Older Software Downloads
Wszystkie inne (7.1, 7.5, 7.5.1, 7.5.2, 7.6.x i wyzsze) są chronione ©.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych