Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak ustalić właściciela iPhone'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 garcia

garcia
  • 3 postów

Napisano 06 czerwca 2012 - 18:47

witam. z góry przepraszam jeżeli pisze z złym miejscu. jestem kierowcą i wracając z Portugalii zabrałem autostopowiczów. Po przyjeździe do Polski przy sprzątaniu auta znalazłem telefon. jedyne co można przeczytać to (iPhone model A1332 EMC 380B) był rozładowany.Syn pożyczył ładowarkę od kolegi, po naładowaniu włączył się.jednak nie ma możliwości wejścia w menu i książki telefonicznej(trzeba wpisać czterocyfrowy kod) Na komisariacie popatrzyli jak na kosmitę i pan policjant powiedział "ciesz się pan.ja to nie ma takiego szczęścia.nie mogę pomoc,bo właściel nie mieszka w Polsce". Moja spedytorka zadzwoniła do Francji na policje-bez efektów. list do producenta bez odpowiedzi. Facet w komisie: "mogę przywrócić ustawienia fabryczne,wgram aplikacje i będzie pan mógł używać,bo wszystko co jest w telefonie zostanie usunięte więc kontaktów też nie będzie.za to chętnie odkupię ten telefonik za 500 pln" Dlatego może na tym forum znajdzie sie jakiś "magik" który pomoże mi "dostać się " do danych w tym ustrojstwie,które pomogą ustalić właściciela. z góry dziękuję

#2 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 06 czerwca 2012 - 18:58

Podłączyłeś go do iTunes?

#3 Empiryczny

Empiryczny
  • 525 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 czerwca 2012 - 19:01

Szacun za podejście. Obawiam się, że bez kodu nie dostaniesz się do danych.

#4 garcia

garcia
  • 3 postów

Napisano 06 czerwca 2012 - 19:04

co zrobiłem?przepraszam,ale w temacie komputerów,telefonów jestem analfabetą. w tych tematach trzeba do mnie łopatologicznie.jedyne do czego go podłączyłem to ładowarka.

#5 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 06 czerwca 2012 - 19:19

Tutaj pytanie do bardziej obeznanych użytkowników forum niż do autora tematu: a gdyby go podłączyć do iTunes, zrobić kopię w iTunes i później spróbować wyciągnąć dane z plików zapisanych przez iTunesa? Inny pomysł: czy można zrobić jailbreak na telefonie z kodem blokady? I później korzystając np z Cydera (jeśli w ogóle jeszcze ten program działa) zainstalować w tym telefonie OpenSSH, połączyć się z telefonem (ssh) i jakoś wyłączyć kod blokady edytując jakiś plik (czy jest to w ogóle możliwe, tutaj jakiś przykład, ale sprzed kilku lat)? A jeżeli nie to czy w iP4 i na iOS5 jest możliwość przenieść ręcznie folder Library, w którym znajduje się m.in. książka adresowa, zrobić restore i ręcznie ten folder przywrócić?

#6 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 06 czerwca 2012 - 20:04

Więc "łapotologicznie" (czy jak tam chcesz to nazywać) Ci wytłumaczę: Tym kablem co go ładujesz, podłącz iPhone do komputera (pamiętając, że kabel ten trzeba odłączyć od ładowarki), uprzednio zainstalowawszy (na wcześniej wspomnianym komputerze) program iTunes, który jest dostępny na stronie Apple. Tam, po podłączeniu iP i automatycznym uruchomieniu iTunes powinna się pojawić nazwa iP i ewentualnie dodatkowe info.

#7 elprezesso

elprezesso
  • 439 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 czerwca 2012 - 20:09

od razu napiszę jedno, jeśli telefon jest zabezpieczony kodem, to podłączenie do iTunes nic nie da, gdyż sam program zapyta się o ten kod.

#8 viewsonic666

viewsonic666
  • 239 postów
  • Skądcr0ydon

Napisano 06 czerwca 2012 - 20:55

Niestety nic nie zrobisz :(. Sam znalazłem 3Gs-a który był zablokowany kodem i nie było w nim karty sim więc został u mnie. Jest jeszcze szansa że na karcie sim będą jakieś numery. Kup adapter micro-sim i włóż kartę do innego telefonu.

#9 garcia

garcia
  • 3 postów

Napisano 06 czerwca 2012 - 21:18

dziękuję za wszystkie rady.i po kolei. ten program iTunes-ściągnięty,zainstalowany i... nie widzi tego telefonu.może przyczyną jest fakt,że ładowarka nie jest oryginalna tylko uniwersalna z wymiennymi końcówkami. a największa ciekawostką jest to,że telefon nie posiada kart sim. czyli teraz pozostaje wrzucić urządzenie do szuflady.

#10 viewsonic666

viewsonic666
  • 239 postów
  • Skądcr0ydon

Napisano 07 czerwca 2012 - 00:24

Na prawym boku powinien być taki otworek w który należy włożyć spinacz żeby tackę z kartą wyciągnąć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych