Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Final Cut Pro - zamazywanie\zakrywanie części obrazu , jak to zrobić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wierzbi

wierzbi
  • 63 postów
  • SkądSopot, Poland

Napisano 02 czerwca 2012 - 14:26

Zacząłem przygodę z edycją filmów przy pomocy final cut pro i nie mogę znaleźć jak zakryć/zniekształcić na filmie część obrazu, tak łopatologicznie to chodzi mi o np zamazanie twarzy osoby na filmie, zakrycie tablic rejestracyjnych i temu podobne. Albo np wstawienie elementu do filmu który zasłoni coś na nim. Mógł by mnie ktoś pokierować jak tego dokonać? Z góry dzięki. Aha nie chce kręcić żadnych niecnych filmów takie przykłady mi przyszły do głowy (Uwaga Pirat oglądam;)) Widzę że w złym dziale chyba wstawiłem post, mogę prosić admina o przeniesienie do Multimedia/video?

#2 xdcam

xdcam
  • 51 postów

Napisano 03 czerwca 2012 - 05:57

A której wersji FCP używasz? W 6/7 robi sie to tak: duplikujesz klip z elementem do zakrycia na ścieżkę powyżej. Klip oryginalny i kopię umieszczasz jeden nad drugim. Na dolny zakladasz filtr Gaussian blur o sile ok. 30. Na górny zakładasz filtr Mask shape. W jego nastawach wybierasz kształt i wielkość zakrycia. Zwykle trzeba też zaznaczyć opcję Invert Mask. Jeśli zakrywany element obrazu przemieszcza sie w kadrze, pozycję maski należy zanimować stawiając klatki kluczowe przy parametrze Position. Na klip górny można tez wrzucić filtr Feather Mask, aby zmiękczyć krawędzie maski. W FCPX natomiast odnoszę wrażenie, ze jest gotowe narzędzie do tego.

#3 wierzbi

wierzbi
  • 63 postów
  • SkądSopot, Poland

Napisano 03 czerwca 2012 - 14:08

Uzywam wersji 10. Znalazlem tutorial na necie wlasnie z opcja taka jak pisales nakladania na siebie, narzedzia do trgo gotowego wlasnie nie moglem znalezc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych