Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Myślicie że seria procesorów Gx powróci do Maków?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Myślicie że seria procesorów Gx powróci do Maków? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak (22 głosów [24.72%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.72%

  2. Nie (67 głosów [75.28%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 75.28%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 02 sierpnia 2007 - 11:20

wicko - jezeli nie wiesz o czym mowisz - nie mow nic lepiej - mam ostatniego ibooka g4 - 12" 1,33 ghz - zeby uslyszec w NIM PRACYJACY WENTYLATOR - trzeba sie naprawde BAAAAARDZO postarac - przynajmniej odpalic jakas edycje pliku video ... wiecej niz 55 stopni na procku to on zadko ma - w czasie normalnej pracy - internet muza film ssh "w miare dobra zintegrowana karta graficzna " tu tez bym sie powstrzymal na twoim miejscu bo gma 950 akceleratorem ciezko nazwac - karta graficzna ...ok ale na pewno nie wydajny akcelerator 3d PPC na szczescie nie umarlo - ibm robi i bedzie robil dalej serwery - nie bedzie pewnie juz maszyn przenosnych na takiej architekturze - poza jakimis malymi palmami handheldami i smartfonami na riscach (ale nie koniecznie z ppc w srodku ) - beda pewnie kolejne konsole oraz wynalazki typu efika i amiga X .... szkoda - potencjal tkwiacy w procku xboxa 360 - bije na glowe wszelkie duze maki z ppc ... a i pewnie przy 2 prockach objechal by dual quada na intelu - jobs ucial galaz z powodow ekonomicznych - nie chcial pomagac w badaniach - a majac na zapleczu portowane od kilku lat os x na x86 - wybral nowa platforme - oby dostal na tym w dupe przy czym z tego co widac slychac a i czuc czasem jak sie jakies nowe jabko zjara = to troche sie pospieszyl - wieczne problemy z temperatura, problemy po updaetach (poczytajcie wlasne watki - ci co maja ppc nie skarza sie - poza mna :) - na niedzialajace rzeczy po SU )

#52 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 02 sierpnia 2007 - 11:30

Czasami odnoszę wrażenie że IBM oddaje pole bez walki i jakoś nie widzi się w roli siły napędowej informatyzacji. Przecież sama nazwa IBM to ikona, która jest skarbem. Bardzo długo nazywano komputery klasy PC "ajbiemami" choć sama firma nie miała z nimi już nic wspólnego. Łagodne wycofanie się ze współpracy z microsoftem przy systemie operacyjnym, (mówi się o zapłaceniu przez firmę Billa 800 mln dolarów za wolną ręke w pracy nad własnym systemem) teraz niezbyt pewne ruchy w promowaniu własnego procesora co skutkowało przejściem Apple do obozu x86. Być może tak nie było tego przecież nie wiemy i IBM przegrał dlatego, że Jobs już od dawna planował taki przeskok. PPC w konsoli to jednak nie to co PPC na pokładzie komputera z dobrze do tej architektury dopasowanym systemem. Ja też nie bawię się w proroka, ale powrót do PPC w tej chwili byłby objawem chwiejności decyzyjnej Apple i z punktu marketingowaego cięzkim orzechem do zgryzienia bo przecież teraz się głosi, że dzięki procesorom Intela Mac rozwija skrzydła :) Poza tym nowi klienci dostali by kręćka co tak naprawdę jest dobre Intel czy PPC. Nie mówię tu o starych wyjadaczach :).

#53 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 02 sierpnia 2007 - 11:35

IBM ma w dupie takie male blyszczace zabawki robi DUZE - i tam bedzie pchal dalej swoje procesory - nie ma co dyskutowac nad tym - miedzy innymi dlatego sie pozbyli marki think-pad - ktora to oficjalnie juz skladaja chinczycy w fabryce leonovo - nie chca sie bawic juz w zabaweczki .... beda sie za to dalej bawic w duze maszyny - i dobrze .... polubilem as-400 kiedys - moze zdarzy mi sie znowu na takim pracowac :)

#54 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 02 sierpnia 2007 - 11:44

Uwak więc odpowiedziałeś na pytanie czy Apple powróci do PPC. Cóż widocznie taka strategia rynkowa IBM się opłaca czego wcale nie neguję. Wypada tylko życzyć sobie by Apple nie wymieniało sprzętu w swoich produkatach tak często jak to ma miejsce w świecie PC. Np moja płyta główna produkcji Intela z lutego tego roku jest już "stara" bo intel wypuścił nowy chipset P35 z obsługą DDR3 i szyną procesora 1333 MHz. :) Jak to mówią, "pożyjemy zobaczymy" :)

#55 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 02 sierpnia 2007 - 13:24

Apple nie będzie wyminiało to świerzo upieczeni switcherzy ich zjedzą w kapciach, będzie wymieniało to dotychczasowi użyszkodnicy intelomaków ich zjedzą, tak źle i tak niedobrze, no bo jak to się bedzie można pochwalić że się dało 2x tyle za komputer o gorszych parametrach ?? Dopóki Apple PPC stało dopóty stało obok, teraz wdepneło w wyścig szczurów więć czas gonić.

#56 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 02 sierpnia 2007 - 18:10

i to mnie martwi :(. teraz to bedzie ten sam shit to reszta dzisiejszego swiata IT. juz niewiele zostalo rzeczy oryginalnych takich jak kiedys procesory PPC w macach. Uzytkownikiem maca jestem od roku (intele juz byly) ale mam jakis dziwny sentyment do serii G. Mysle ze jesszcze przez przynajmniej 2 lata bedzie sie dalo uzywac PPC. Nie zabardzo mi sie usmiecha zmiana na intelomaca. Wydaje mi sie ze Os X lepiej i stabilniej chodzi na PPC (w koncu na ta platforme byl pisany).

#57 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 02 sierpnia 2007 - 18:33

Z niestabilnoscia OS X (choc tez tylko wzgledna) moge sie zgodzic w odniesieniu do Tiger'a, bo ten natywnie byl na PPC. Natomiast Leopard jest od poczatku pisany pod Intela, czyli domniemane kwiatki- przynajmniej teoretycznie- powinny calkowicie zniknac. Osobiscie tez mam sentyment do PPC, sam mam Mini G4 a zanim kupilem Mac'a, to spotykalem sie tylko ze sprzetami pokroju Performy itd., ale przeciwnikiem przejscia na procesory o architekturze x86 w zadnym wypadku nie jestem. Troche szkoda, fakt, ale- w mojej opinii- predzej czy pozniej i tak by sie to stalo, a to za sprawa monopolizacji rynku przez Microsoft. Apple wyszlo naprzeciw tym wszystkim, ktorzy do tej pory nie uzywali Mac'a ze wzgledu na system. Tak ja to odbieram i z tego powodu nie sadze, ze wroca do wspolpracy z IBM, a przynajmniej nie w najblizszej przyszlosci. Nie bede sie odwolywal do argumentow czysto technicznych i termicznych, bo niespecjalnie je znam. I wreszcie- czy byla to dobra decyzja? Wedlug mnie, jeszcze nie czas na oceny. Dopiero uplyw tego czynnika pokaze, co z tego wyniknie, bo, jak na razie, po roku, czesto brakuje obiektywnego podejscia do sprawy, bo albo sa uzytkownicy silnie zwiazani z PPC, albo tacy, ktorzy mieli do czynienia tylko z InteloMac'ami, co nie skutkuje specjalnie obiektywnymi wnioskami. Choc z bardziej rzetelnych przekazow mozna wywnioskowac, ze mimo wszystko Apple zwrocilo sie w dobrym kierunku. Coz, pozostala nam pamiec ;)

#58 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 02 sierpnia 2007 - 21:23

i stare maczki :D a tak po za tematem: czy leopard bedzie chodzil mniej stabilnie na PPC skoro byl pisany na Intela? w koncu to prawie ten sam system co tiger wiec watpie zeby pisali go od podstaw... Prosze o jakies informacje

#59 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 02 sierpnia 2007 - 21:32

....jesli nie bedzie stabilny na PPC - przynajn iej na tych oficjalnie suportowanych .....to dopiero jobs bedzie mial prze .........chulane u tysiecy ludzi :P

#60 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 02 sierpnia 2007 - 23:53

Mnie się wydaje, że przejście z PPC na Intela to czysta chęć "ugryzienia" łakomego kąska w postaci olbrzymiej rzeszy użytkowników Windows. Nie ukrywam, że ja stałem się posiadaczem Maca tylko dlatego, że w razie porażki z Mac OS będę mógł zainstalować XP. To działa. Apple ma świetną markę wśród użytkowników PC i otwarcie się na nich, mówienie "Bierzcie Maki ! Windows też na nich działa" jest wyjątkowo skuteczne, co widać po wynikach sprzedaży od czasu zmiany architektury. Oczywiście dałem się skusić i okazało się, że bez Windows mogę się w zasadzie obejść ale miło, że mam dodatkową możliwość dostępu do największej bazy softu na świecie. Do tego dochodzi jeszcze Linux. Niestety na PPC jest znikoma ilość skompilowanych paczek. Trzeba to ręcznie kompilować a jest to dla mnie duży problem. Po prostu nie umiem i mniej więcej 1 program na 10 udało mi się poprawnie skompilować Mając Intela w ogóle się nad tym nie muszę zastanawiać. Każdy Linux x86 działa jak na każdym innym PC. Wydaje mi się, że jedynym powodem zmiany platformy była właśnie chęć zwiększenia sprzedaży i nic więcej. RISC to RISC. Jak by było potencjalne zapotrzebowanie to by zrobili G6, G7, G8 itd. Niestety tę batalię Apple przegrało. Większość woli PC/Windows. Zostaje tylko przełknąć porażkę i uśmiechać się zachęcająco do użytkowników PC kusząc znakomitą marką i dobrym systemem, który można zainstalować "obok" Windows. Osobiście nie byłem zwolennikiem Intela. Zawsze preferowałem AMD. Ale Intel obecnie nokautuje wszystko. Nie jakością tylko perfekcyjnym marketingiem a Apple mu pomaga. Zdobycie takiego partnera z taką marką... Na mnie to działa i pewnie takich "Debili" - jak to ktoś napisał wyżej jest na tyle dużo, że warto o nich powalczyć. Nie obrażam się, bo to prawda. Decydując się na przejście na Apple dałem się skusić temu marketingowi jak debil i nie żałuję. Dzięki temu tylko skusiłem się na Mini. Jakby tu było PPC zapewne nigdy bym się nie odważył kupić Maca z obawy przed czyms, czego nie znami tylko w ten sposób udało się Applowi mnie przekonać, że to na prawdę świetny sprzęt i system o jakim marzyłem zmagając się z Linuksem i nawet nie wiedząc, że istnieje taki "Linux" ze świetnym wsparciem, bezproblemowy, automatyczny, pozbawiony wad Windows i nazywa się Mac OS X. Windows poszedł w kąt i używam go już sporadycznie. W zasadzie tylko do moich ulubionych symulatorów pociągów, iTVP i Chello Live TV.

#61 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 sierpnia 2007 - 00:13

wicko - jezeli nie wiesz o czym mowisz - nie mow nic lepiej - mam ostatniego ibooka g4 - 12"
1,33 ghz - zeby uslyszec w NIM PRACYJACY WENTYLATOR - trzeba sie naprawde BAAAAARDZO postarac - przynajmniej odpalic jakas edycje pliku video ...
wiecej niz 55 stopni na procku to on zadko ma - w czasie normalnej pracy - internet muza film ssh
"w miare dobra zintegrowana karta graficzna " tu tez bym sie powstrzymal na twoim miejscu bo gma 950 akceleratorem ciezko nazwac - karta graficzna ...ok ale na pewno nie wydajny akcelerator 3d

Osiągnij to na iBooku 12" G5 2ghz z bardzo jasną matrycą i pracuj na baterii 5 godzin :lol:
A GMA950 ciągnie The Sims 2 ze wszystkimi detalami w >30fps, więc taki marny akcelerator 3D to to nie jest.

#62 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 03 sierpnia 2007 - 07:45

raptou a gdzie Ty masz tą jakość?? ja rozumiem serię Pro, ale MacBooki wcale nie są jakoś fenomenalne jakościowo, wygląd? owszem, stabilność systemu, no cóż gdyby Microsoft wypuścił Laptop WinBooka i WinnBookaPro, i ProWina i iWin'a gdzie sami by spasowali sprzęt a system działałby tylko na ich komputerach to kto wie jak Windows by dziś wyglądał. A Apple wcale nie jest jakąś tam cudowną marką, bo hardware mają gorszy od konkurencji, przecież ciągle jeszcze są ładowane napędy Combo, a SuperDrive to dopiero dopłata i to spora do czegoś co konkurencja oferuje od dawna w standardzie :) inny przykład seria monitorów/matryc, ani ACD, ani iMac, ani MacBook, ani MacBookPro nie oferują jakiejś cudownej matrycy, która mogłaby konkurować z Eizo czy LaCie w seriach ACD, czy chociażby z ForMaciem w iMacach, więc wcale nie jest jakoś tak kolorowo jak powtarzasz. Apple to przede wszystkich świetny design, nieziemski marketing oraz system, ale system projektowany na tylko własny sprzęt chyba ciężko jest zepsuć. Właśnie wyróżnikiem Mac'a było to że był on na PPC, że nie postawiło się na nim Windowsa, że stawiało się PowerMac G4 450 i 512MB ramu obok Pentium4 1,8GHz 1GB ramu, i to Pentium na tym samym pliku obrabianym potrafiło się zamrozić na długi czas dostając sporej zadyszki. Kupowało się Maca więdząc po co tego maca się kupuje, że do określonych prac będzie demonem i nie było czegoś takiego "aaaa jak mi Mac nie spasuje to sobie Windowsa postawię".

#63 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 03 sierpnia 2007 - 08:52

...W historii zdarzały się takie dziwne historie jak np. śmierć dobrej konstrukcji w postaci Amigi i wyparcie ją przez ostro krytykowaną do dziś platformę x86...


Coś nie bardzo widzę związku? To tak jak by powiedzieć że walkmana wyparły dyktafony. Amiga swego czasu była... niezłą konsolą do gier i chyba wyparły ją właśnie konsole, a pamiętam ostatnie podrywy polegały na umieszczeniu jej w... obudowie mini tower (oczywiście z plastyku), próbowano zrobić z niej peceta zamiast konsolę do gier, w których była dobra. To nie x86 ją wyparł tylko własny producent wprowadził na manowce... a byłaby z niej dziś świetna konsola.

#64 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 03 sierpnia 2007 - 09:24

oj kolega chyba amigi nie poznał...amiga to był naprawdę dobry sprzęt i o dziwo miała bardzo dobry OS, konstrukcją kartą graficzną, kartą muzczną i mocą wyprzedzała x86 o całe lata świetlne, to że naszym w cudownym kraju Amiga jak i 90% komputerów to był sprzęt na który się patrzyło przez pryzmat "w co można na tym zagrać" to już nie moja wina. Niestety u nas ciągle pokutuje coś takiego że komputer ma spełniać rolę konsoli, centrum CD/DVD i maszyny do pracy za niską cenę, a niestety jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, więc lepiej gdyby jednak pozostawiono te specjalizacje, właśnie PC z Windowsem stały się takim do wszystkiego i do niczego, bo i do pracy i do gier i do wszystkiego innego jeden system, nie da sie tak. Do gier konsole do pracy komputer+jedna dwie gry dla relaksu.

#65 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 03 sierpnia 2007 - 09:35

oj kolega chyba amigi nie poznał...amiga to był naprawdę*dobry sprzęt i o dziwo miała bardzo dobry OS, konstrukcją kartą graficzną, kartą muzczną i mocą wyprzedzała x86 o całe lata świetlne


Nie poznałem doskonałej konstrukcji Amigi (poza problemami z obsługą twardych dysków) a szczególnie nie słyszałem o doskonałym oprogramowaniu użytkowym na Amigę - tu Amiga była lata świetlne np. za porównywalnym Atari ST, a "lata świetlane" minęły gdy tylko PCty dostały karty graficzne i muzyczne.

#66 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 03 sierpnia 2007 - 09:55

ja tam cenię sobie Amigę, i tak jak Mały Fiat wyparł Syrenę tak samo słaba konstrukcja wyparła lepszą, do czasu aż pc'ty dostały przyzwoite karty graficzne i muzyczne to amiga była kolorowa i grająca, niestety nie zawsze to co dobre jest popularne, przykład Maków na naszym rynku, konstrukcją i stabilnością dużo lepsze od PC'tów powiedzmy aż do Windows2000, troszkę czasu upłyneło, a liczyła sie cena początkowa mimo że do tej w miarę taniej jednostki PC się co jakiś czas wymieniało całą masę sprzętu i cena często siegałaby tej Makowej, co do dobrych konstrukcji które umarły na rynku masowym, to MiniDisc, powienien wyprzeć kasety i kompakty, bo mniejszy, bo wielokrotne nagrywanie bez potrzeby komputera, bo jakość, bo mógł służyć jako dyktafon a tak się nie stało. I trudno przewidzieć dlaczego, czy marketing zawalił sprawę czy ludzie jednak są bardzo nieprzewidywalni.

#67 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 03 sierpnia 2007 - 09:57

to wogole nie jest akcelerator jak dla mnie - jak juz bedziesz musial sie golic to zrozumiesz moze - teraz dalej graj w sims'y

#68 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 03 sierpnia 2007 - 10:29

Wberw pozorom Amiga miała ambicje stać się profesjonalnym komputerem do pracy. Przykład Amigi 4000 to potwierdza która była tworzona właśnie pod tym kątem, a nie jak sugeruje LASERman jako konsola do gier. Pecety wtedy były słabiutkie, ale ich genialność polegała na masowości i modułowej budowie. Co z tego, że Amigę można było też rozbudować jak producentów części do niej było raptem 2 czy 3 i ceny były miażdżące. Z resztą takie pozostają do dziś :) . Właśnie z x86 Amiga przegrała tak jak teraz PPC przegrywa z x86. Możemy to nazwać polityką czy jakimś tam sposobem rozwoju, ale jedno jest pewne w tej chwili Apple nie ma odwrotu od Intela, a z polityki IBM wynika, że nie interesują go jakieś komputery dla mas. PPC w tej chwili dla Apple to przeszłość!

#69 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 03 sierpnia 2007 - 10:49

.... na 4000 w 3d-sie moj kolega robil late temu (troche :) ) animacje do polskiej TV = pc'et mogl wtedy stopy lizac jesli o to chodzi konkretnie ........

#70 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 03 sierpnia 2007 - 11:23

Amiga jest nadal produkowana. No może nie dokładnie Amiga, lecz Pegasos na procku PPC - G4 ( www.pegasos.pl ), działa na nim AmigaOS, Morphos i... Mac OS X.

A co do marki Apple. Marka jest wśród PC bardzo wysoko. Tak dobrą markę wystawili jej sami użytkownicy. Dla mnie mój Mini to raczej średni laptop bez LCD i własnej klawiatury. Ale z tego, jak ten laptop działa z każdym OSem jestem ogromnie zadowolony i mile zaskoczony. Kiedyś nie znając Mac OSa tak sobie wyobrażałem, że powinien właśnie wyglądać Linux.

Akurat tak się złożyło, że wielu moich znajomych wymieniało sprzęt na nowy w tym samym czasie, co ja i za podobne pieniądze. Oni mają problemy, jak zwykle - typowe pecetowe bolączki. Ja miałem tak na prawdę jeden - z iTunes po aktualizacji (polski język) i nic więcej. Komputer działa jak w dniu zakupu i co ciekawe XP działa na nim równie stabilnie, co Mac OS. Oczywiście są równie dobre a nawet lepsze tzw. Pecety ale chyba zaden nie cieszy się tak dobrą marką, jak Apple. To jest po prostu dobry komputer. Celowo nie chciałem laptopa, ponieważ laptopy - obojętnie jakiego typu zawsze były, są i będą delikatne a z racji przeznaczenia zawsze będą narażone na uszkodzenia. Laptop NIE JEST KOMPUTEREM STACJONARNYM i powinien go uzupełniać a nie zastępować. Nigdy żaden laptop nie będzie równie trwały, jak komputer stacjonarny (no, poza komputerami "przemysłowymi"), jego żywot zawsze będzie krótszy i będzie się częściej psuł. Laptop powinien być drugim komputerem a nie jedynym do wszystkiego.
Porównywałem sobie cenę niemal identycznego, jak Mini Siemensa-Fujitsu Esprimo Q. Jest sporo droższy a ma identyczne podzespoły, jak Mini i nawet tych samych gabarytów, bardzo podobną obudowę. Podejrzewam, że ma identyczną płytę główną i zapewne jest wytwarzany w tej samej fabryce, co Mac, tylko naklejkę zmienili i "malowanie". Jedno i drugie i tak tłuką chińskie, biedne dzieci w tych samych fabrykach. Kto słyszał o tym komputerze, a kto słyszał o Mini ? To jest właśnie siła dobrej marki. Cała reszta to mit. Wszystko teraz robią Chiny. A jednak Mini działa lepiej, niż wiele porównywalnych lub teoretycznie lepszych, innych komputerów i to po prostu widzę. Ja już będę się trzymał tej marki. U mnie się sprawdza i jestem baaaaaardzo zadowolony po 6 miesiącach użytkowania.

#71 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 03 sierpnia 2007 - 11:46

Amiga była lata świetlne np. za porównywalnym Atari ST


a w czym Atari ST było lepsze od Amigi? Calamus i Cubase i tylko tyle że miało seryjnie montowany interfejs MIDI. Bo chyba nie z fatalnym pomysłem dwóch różnych monitorów z różnymi rozdzielczościami. I nie mów że nie wiem o czym piszę bo miałem kiedyś 1040STE z monitorem SM124 właśnie jako sekwencer. Do tego było super. A do całej reszty czyli wtedy głównie grania obok stała Amiga 500+. Poza tym jak piszesz lata świetlne za to nie pisz porównywalnym

#72 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 03 sierpnia 2007 - 12:28

oj chyba nie byla .....

#73 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 03 sierpnia 2007 - 12:42

Ja tu jeszcze raz chcę podkreślić by niektórzy nie szerzyli jakiejś demagogii. W tej chwili Apple bazuje na tych samych komponentach co PC. Nie ma czegoś takiego jak specjalna selekcja sprzętu przez Apple. Powtórze swój inny post. Sprzęt jest tylko tak dobrany by było jak najmniej zgrzytów pomiędzy hardware-hardware i hardware-software. Nic poza tym. Intel nie ma jakiś specjalnych linii produkcyjnych tylko dla Apple. Dla mnie jest nieprawdą mówienie, że intelomac jest o wiele lepszy niż inny markowy PC lub PC odpowiednio skompletowany z punktu widzenia czysto sprzętowego. Sam skompletowałem sobie tak PC, że zarówno krytykowana Vista jak i OS(sić)X są jak skała i działają idealnie. W Apple dobrze i długo nad tym mysleli co i jak poskładać by mieć jak najmniej problemów, bo to mogłoby zachwiać opinią o marce. Leopard z pewnością pomoże Intelomacom zapracować sobie na jeszcze lepszą opinię. Przygoda z PPC dobiega końca i choć szkoda bo tandem Apple PPC spisywał i spisuje się nadal bardzo dobrze to jak już pisałem moim zdaniem odwrotu raczej nie ma.

#74 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 03 sierpnia 2007 - 12:53

Nie ma czegoś takiego jak specjalna selekcja sprzętu przez Apple. [...] Sam skompletowałem sobie tak PC, że zarówno krytykowana Vista jak i OS(sić)X są jak skała i działają idealnie [...]


no i niestety trzeba Ci przyznać rację mimo że chciałoby się żeby było inaczej.
Dopóki był procesor PPC to jeszcze można było mówić o produkcji dla apple ale teraz c2d to ta sama partia która idzie do acerów, toshib i innego sprzętu spod znaku PC.
I niech nikt na tym forum nie pisze bzdur że nie da się poskładać peceta na którym osX tiger nie będzie chodził tak samo jak na macu. Owszem pozostają kwestie głośności pracy itp ale po schowaniu PC pod biurku na ekranie mamy to co na macu. Sam zaczynałem od takiego pieca i wcale gorzej od mini nie chodził. Zgodzę się że żaden notebook pecetowski nie pracuje tak długo na baterii jak macbook ale w druga stronę sa pecety na których osX chodzi bardzo stabilnie.

#75 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 sierpnia 2007 - 12:54

to wogole nie jest akcelerator jak dla mnie - jak juz bedziesz musial sie golic to zrozumiesz moze - teraz dalej graj w sims'y

Świetny wyznacznik dojrzałości. Brakuje Ci argumentów? Milcz, zamiast sypać piaskiem
Jeżeli masz zamiar w ten sposób ze mną rozmawiać (zauważyłem, że masz do tego tendencję), to JA zakończę tą dyskusję.
By the way, żeby nie było - golić niestety się muszę od kilku lat (co Ci do tego?), a w TS2 projektuję proste domy.

Laborman ma całkowitą rację. Szkoda, że Lacka już tutaj nie ma..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych