Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Myślicie że seria procesorów Gx powróci do Maków?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Myślicie że seria procesorów Gx powróci do Maków? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak (22 głosów [24.72%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.72%

  2. Nie (67 głosów [75.28%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 75.28%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#26 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:26

takie komentarze mozesz sobie wsadzic w kieszen - to ze sie nie robi samochodow na dwusuwach - nie znaczy wcale ze sa gorsze - na wanklu tez sie nie robi - a jest to najsprawniejszy i najwydajniejszy silnik spalinowy - bylo jedno mitsubishi i pare motorow
czemu sie nie robi - to sprawa ekonomii - jak z aluminiowym volvo sprzed 25 lat (30 ?)
kiedy ktos sie nagle po kilku tysiacach sprzedanych puknal w glowe - ze nikt juz nowego za 10 lat nie kupi - wasze kpiny sa na poziomie podstawowki - poczytajcie najpierw przed uzyciem argumentu o powrocie do dwusuwow .... a potem kpijcie cwaniaczki

(ciach - MF) taka dyskusje z wami dzieciakami

co do dwusuwow - gokarty - wiecie co to ? - zajzyjcie jakie sa klasy i jakie silniki w nich ......

#27 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:28

Na Wanklu Mazda już nie robi bo psuł się na potęgę. Warto poczytać zanim coś się napisze, to prawda.

#28 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:28

jak to sie nie robi, a mazda rx8, to niby co, ufo?

#29 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:29

na wanklu tez sie nie robi - a jest to najsprawniejszy i najwydajniejszy silnik spalinowy


O, i moze to dwusów :lol: ????

#30 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:29

uwak, masz racje. Dwusuwy sprawdzaja sie dobrze, ale w malych motocyklach i kosiarkach. Tam zdecydowanie sa lepsze niz czterosuwy bo moga smigac na wysokich obrotach i nie musza miec takiego wysokiego momentu z przy nizszych.

#31 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:31

20 lat temu - kiedy byly problemy z materialami na tlok / cylinder (scieranie sie powodowalo utrate kompresji/szczelnosci - a tym samym mocy ) dzisiaj przy ceramice stosowanej w silnikach nie ma problemu - i powstaja pojazdy "testowe" ale nikt nie robi seryjnie - czemu ? duza wydajnosc male spalanie prosta konstrukcja - wbrew pozorom - cylindry bezposrednio na wale - oraz liczba cykli na obrot - stabilnosc bo by za dobre byly ....... i tylko dlatego

#32 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:32

jak to sie nie robi, a mazda rx8, to niby co, ufo?


Fakt, mój błąd, myślałem , że z końcem 7mki już się nie bawią w Wankla.

#33 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:34

230 koni z 1400 cm ?
no fakt - (ciach - MF) ten silnik .....

#34 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:37

a wracajac na chwile do wankla, to mazda duuuuzo pozniej udoskonalilo to co bylo przebojem marki NSU w modelu RO80 z 1967r uwak zasugerowalem sie tym twoim mitsu a oni nigdy nie robili wankla

#35 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:49

pomylilo mi sie z mazda - chodzilo o japonce dokladnie ..... co do nsu - to problemem byla jedynie utrata szczelnosci oraz "czystosc" spalin jak w dwusuwie .... wracajac do tematu - problem z g4/g5 i ewentualnym nastepca - tkwi w poborze mocy - pradozernosc i w emitowaniu ciepla = wystarczylo by wesprzec badania i przejscie na nowa technologie - ale jobs wybral intela ... i juz mam nadzieje i zycze mu tego ze bedzie kiedys jeszcze zalowal tej decyzji .... oraz ze dorwie go klatwa setek tysiecy uzytkownikow PPC
  • jar lubi to

#36 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 01 sierpnia 2007 - 20:28

oj a dorwie z pewnością, ja wiem że kolejnym moim makiem będzie G5 Quad :) a ludzi z G5 jest całe mnóstwo podobnie jak wiele osób ciągle pracuje na OS9, na G3, G4 i na G5 teraz, i to się raczej szybko zmieni, a Jobsa dorwie wyścig szczurów czyli Intel vs. AMD, pececiarze ciągle mieli nowy fajerwerk w postaci nowego procka, teraz Makowcy, i może Ci starzy nie, ale Ci nowi co kupili, będą patrzecieć jak Acer będzie ładował o kilkaset MegaHerzców szybsze i nowsze procki do swoich lapków, jak Dell będzie ładował potężne karty grafiki do swoich stacjonarnych i szlag ich trafi, i myślę Uwak że to nie tysiące użytkowników PPC go przeklnie, bo oni kupili komputer pod system i pod program jak np. dla mnie ideałem ciągłe pracy OS9 Illustrator 10 i Photoshop i nie widzę sensu w zmianie na CS3, tak klątwa go dosięgnie przez nowych z pytaniem na ustach "dlaczego/kiedy My dostaniemy noajnowszy proc, taką samą kartę grafiki tyle samo ramu etc"

#37 eazyone

eazyone
  • 447 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 20:42

Czy motoryzacja powinna wrocic do silnikow dwusuwowych? A po co lodowki? Wystarczy zlew z lodem. Pralki? Toz taka Frania to bezecenstwo :>


Nie rozumiem dlaczego wrócic? Przecież motoryzacja się nie wycofała z silników dwusuwowych. Silniki dwusuwowe uzyskują wyższą moc i moment obrotowy niż silniki czterosuwowe o tej samej pojemności....

500cc i ponad 180hp to chyba nie jest słaby wynik?? Nie wspominając o motocyklach motogp z ponad 200hp....

Jednym słowem, średnie porównanie...


:)

#38 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 sierpnia 2007 - 22:28

PPC montoane w Makach, poza PowerMakiem, były jednordzeniowe. Miały tragiczne zarządzanie energią, a wydalane przez nie ciepło było zbyt duże, aby wsadzić je do notebooków. Intel inwestuje w najnowocześniejsze technologie - świetna, jak na zintegrowaną, karta graficzna, chipset, dwurdzeniowy procesor ze współdzielonym cache, Nandflash itp. Intele się nie grzeją tak jak PPC. Przypomnę po raz kolejny, że to iBooka właśnie nie można zamykać w trakcie pracy, w przeciwieństwie do innych notebooków Apple, bo przez klawiaturę oddawał dużą ilość ciepła. Ogólnie.. IBM ma swój 6ghz procesor, co nikomu się nie przyda, a Intel, jako przyszłościowa korporacja, ma prototyp (oczywiście nie do użytku codziennego, póki co) z 80 rdzeniami. Wielordzeniowość jest przyszłością, a nie coraz wyższe taktowanie! Core 2 jest świetną technologią - je mało prądu, nie grzeje się jakoś strasznie, duża moc obliczeniowa, x64, wielordzeniowość...

#39 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 01 sierpnia 2007 - 22:31

Wicko, zgaduje, ze Twoj pierwszy mak to bym intel. Zgadlem, prawda? To nie bylo trudne.

#40 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 02 sierpnia 2007 - 03:02

Moj pierwszy Mak, z ktorym zetknalem sie, to byl G3. Teraz jest to Intel 2 GHz. I chwale go sobie. Mam gdzies to co siedzi pod maska. Jestem technicznym debilem. Ma dzialac i otwierac sie w mgnieniu oka. Intel? OS X? Sprawdza sie? Swietnie. Mam go w w domu. PPC? OS9? Dziala? Super. Mam go w pracy. Wazne ze dziala i spelnia swoje zadanie. Reszta gonitwy - won. Generuje jedynie koszty i problemy bycia krolikiem doswiadczalnym. Nie mam na to czasu i nie stac mnie na to.

#41 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 02 sierpnia 2007 - 04:13

Tak jak insider powiedzial. Technologia idzie do gory i nie warto zostawac ze starociami. Pozostaje sentyment, ale po co kompu komputer ktory jest 10% wolniejszy tylko dlatego, ze ma G w imieniu i na dodatek nie mozna na nim odpalic Windowsa natywnie (czesto sie przydaje)

#42 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2007 - 05:37

Nie rozumiem dlaczego wrócic? Przecież motoryzacja się nie wycofała z silników dwusuwowych. Silniki dwusuwowe uzyskują wyższą moc i moment obrotowy niż silniki czterosuwowe o tej samej pojemności....

500cc i ponad 180hp to chyba nie jest słaby wynik?? Nie wspominając o motocyklach motogp z ponad 200hp....

Jednym słowem, średnie porównanie...


:)


Może. Ja wiem tylko, że Intel jest szybszy od mojej g5 a auto, ktore chcialbym miec ( a i to , ktore mam, takze) ma silnik czterosuwowy. I tyle. Jak mi pokazesz Ferrari albo Astona Martina z dwusuwem to wchodzę w to. Będę też szczekał.

#43 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 02 sierpnia 2007 - 08:26

ale przecież ekolodzy zjedli by dwusuwa w Astonie czy też Ferrari i zostawili ich z niczym, normy emisji spalin są dość drastyczne, więc nie opłaca się robić samochodu na pokaz, ok. mamy taki Bugatti Veyron 1mln euro, i co? no i nic. Przykład z aluminiowym Volvo jest jaknajbardziej trafiony, Volvo zaprzestano produkować właśnie z powodów ekonomicznych. Procesory, gdyby producenci oprogramowania lepiej optymalizowali kod to ile osób by zmieniało swoje komputery? Czy gdyby Apple zostało na G5 a oprogramowanie byłoby ciągle lepiej optymalizowane to kupiłbyś InteloMaka? NIestety sprzęt ma się psuć po określonym czasie, tylko po to by kupić nowy, gdyby nie ta zależność nie byłoby też takiego rozwoju technologii. A co z samochodami Hydro, ok drogie, bo nowa technologia, ale nikt się nie kwapi by wprowadzić takowy samochód do obiegu, co oczywiście pociągneło by spadek cen, za duże zależności pomiędzy krajami OPEK, rafineriami i producentami. Nawet na polskim przykładzie powiedzmy że spadł nam z księżyca okrągły biliardzik euro na inestycje w elektrownie słoneczne i wiatrowe i inne "darmowe/odnawialne", gdzie nie wykorzystujemy węgla, byś miał w Warszawie hordy górników, taka sama zalażność panuje wszędzie, lepsze jest wrogiem dobrego, wszędzie panują zależności gdzie zachwianie ich przez jakiś cudowny wynalazek grozi poważnym kryzysem obejmującym cały świat.

#44 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 sierpnia 2007 - 09:32

Wicko, zgaduje, ze Twoj pierwszy mak to bym intel. Zgadlem, prawda? To nie bylo trudne.

Taak. A użytkownicy PPC wiecznie bronią swojej nierozwijanej, zacofanej tecnologicznie platformy nie dając dopuścić siebie do myśli, że może być coś lepszego.
Inne nie znaczy gorsze, a w tym przypadku - lepsze.
Moi rodzice też nie lubią zmian, boją się*ich, a ja zawsze z nich z tego powodu szydzę. Nie lubię takich osób :]

#45 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 02 sierpnia 2007 - 09:36

Taak. A użytkownicy PPC wiecznie bronią swojej nierozwijanej, zacofanej tecnologicznie platformy nie dając dopuścić siebie do myśli, że może być coś lepszego.
Inne nie znaczy gorsze, a w tym przypadku - lepsze.
Moi rodzice też nie lubią zmian, boją się*ich, a ja zawsze z nich z tego powodu szydzę. Nie lubię takich osób :]


Nie, po prostu nie wiesz o czym mowisz. Moze porownasz sobie takie Gx z rownoleglymi procesorami x86 i pozniej z pelna swiadomoscia napiszesz, ze PPC suxx?

#46 Laborman

Laborman
  • 397 postów
  • SkądDeep Space 9

Napisano 02 sierpnia 2007 - 09:55

Świat technologii informatycznych i elektroniki rządzi się swoimi specyficznymi prawami. W historii zdarzały się takie dziwne historie jak np. śmierć dobrej konstrukcji w postaci Amigi i wyparcie ją przez ostro krytykowaną do dziś platformę x86. To samo stało się z PPC, które z wolna umiera. Bez wsparcia progrmistów, wielkich odbiorców nawet najbardziej wsapniałe konstrukcje nie przetrwają. Dla PPC tak naprawdę nie ma już ratunku. Wielki gracz na tym rynku Apple zmieniło swoje podejście do konstrukcji komputera i oprogramowania, przechodząc na linię procesorów wywodzących sie z x86 (bo tak naprawdę to już nie te same procesory co 10 czy 7 lat temu w sensie x86), które to garściami czerpie z mnogości oprogramowania. Tak naprawdę możliwość instalacji na Macu windowsa tak często nazywana profanacją pozwala na większą różnorodność i w konsekwensji prowadzi do rozwoju samego osx jak i Apple. Jeszcze raz podkreślę, że PPC nie wytrzymał konkurencji z maszynami x86 i to wcale nie z winy słabości procesora, ale jego producenta.

#47 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 02 sierpnia 2007 - 10:04

Laborman, zgadam sie. PPC umarlo smiercja naturalna. Przejscie na Intela to moim zdaniem bardzo dobre posuniecie. Nie zmiania to jednak faktu, ze architektura PPC miala potencjal i w latach swojej swietnosci nie miala sobie rownych. Nie uprawnia to jednak nikogo aby mowic, ze PPC bylo do bani, bo jest to po prostu nie prawda.

#48 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpnia 2007 - 10:20

Ja nie lubię prorokować,ale jak na razie PowerPC wciąż żyję. Myślę, że trudno oceniać czy za kilka lat Apple nie wróci do PowerPC. Po prostu rozwoju technologii nie sposób przewidzieć

#49 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 02 sierpnia 2007 - 11:17

Intel inwestuje w najnowocześniejsze technologie - świetna, jak na zintegrowaną, karta graficzna...


Mówisz o tym gniocie Intel GMA? przeciez to jest najgorsze co Apple mogl tam wsadzic. Niech intel grafike zostawi N-Vidii albo ATI...

#50 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 02 sierpnia 2007 - 11:19

Samo GMA moze nie powala, ale za to procek duzo za niego nadrabia, co skutkuje i tak bardzo dobrymi osiagami na polu grafiki :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych