Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak poprawnie usunac CS3 - triale


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 sierpnia 2007 - 10:57

Witam z racji tego ze w koncu dostalem swoj upragniony upgrade do CS3 z CS2 chcialem wykasowac poprawnie caly zestaw trialowy CS3 jaki mam na Macu. Wystarczy to zrobic app delete ? czy trzeba inaczej bo slyszalem ze pozniej sa problemy z instalacja pelnej wersji na komputerze na ktorym uwczesniej byl trial instalowany ?

#2 darkest

darkest
  • 92 postów
  • SkądWrocław / Warszawa

Napisano 01 sierpnia 2007 - 11:06

Hm, na płycie CS3 jest deinstalator o ile pamiętam...

#3 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 11:10

AppDelete załatwi sprawę.

#4 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 sierpnia 2007 - 11:10

Hm, na płycie CS3 jest deinstalator o ile pamiętam...


Ale na plycie tego cs3 upgrejdowego czy tych trialowych ?

---- Dodano 01-08-2007 o godzinie 12:42 ----

AppDelete załatwi sprawę.


Jestes pewny ? bo czytalem na roznych forach ze pozniej instalator glupieje.

#5 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2007 - 11:53

W Aplikacjach > teczka Adobe CS3 (o ile dobrze pamiętam) jest deinstalator. Właśnie wygoglałem na stronie Adobe: IMPORTANT: Mac OS has new uninstall functionality. DO NOT drag applications to the trash to uninstall them. To safely uninstall on Mac OS X, double-click the product installer in Applications/Utilities/Adobe Installers. Authenticate as an administrator, then select Remove Components and follow the on-screen instructions. Powodzenia!

#6 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 sierpnia 2007 - 11:57

W Aplikacjach > teczka Adobe CS3 (o ile dobrze pamiętam) jest deinstalator.

Właśnie wygoglałem na stronie Adobe:

IMPORTANT: Mac OS has new uninstall functionality. DO NOT drag applications to the trash to uninstall them. To
safely uninstall on Mac OS X, double-click the product installer in Applications/Utilities/Adobe Installers. Authenticate as
an administrator, then select Remove Components and follow the on-screen instructions.

Powodzenia!


Dzieki o to chodzilo :)
Jutro jak juz bede mial w reku pudelko z CS3 to bede to robil, tylko tak jak pisalem wczesniej podobno ktos po deinstalacji (nie pisal czy deinstalatorem adoba czy appdelete itp) nadal mial problemy.

#7 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2007 - 13:39

Dzieki o to chodzilo :)
Jutro jak juz bede mial w reku pudelko z CS3 to bede to robil, tylko tak jak pisalem wczesniej podobno ktos po deinstalacji (nie pisal czy deinstalatorem adoba czy appdelete itp) nadal mial problemy.


Po odinstalowaniu CS3 radziłbym przeglądnąć dysk Spotlightem i usunąć wszelkie pozostałości.
Masz zainstalowany CS2?

#8 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 sierpnia 2007 - 14:40

Po odinstalowaniu CS3 radziłbym przeglądnąć dysk Spotlightem i usunąć wszelkie pozostałości.
Masz zainstalowany CS2?


Tylko CS3 jako trial

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 16:47

polecam poszukać Show Hide Invisible files 1.5.app i po pokazaniu wszystkich plików usunąć adobe z applicatnin support

#10 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 sierpnia 2007 - 16:57

polecam poszukać Show Hide Invisible files 1.5.app i po pokazaniu wszystkich plików usunąć adobe z applicatnin support


Jesli nie pomoze mi zwykle deinstal to wlasnie tak uczynie :)

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:00

A najprosciej to wykorzystac ten skrypt.

http://www.adobe.com...t/cs3clean.html

#12 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:16

Trial zostawia ukryte pliki informujące że już był zainstalowany... nie żebym nakłaniał kogoś do instalowania triala kolejny raz ale jak ktoś nie lubi mieć śmieci to niestety usunąć się da tylko ręcznie..

#13 Mithra

Mithra
  • 104 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 17:19

Hektor, jak dugo czekaes na swojego CSA?. mnie juz mija drugi tydzien i zaczynam sie niecierpliwic. Kolesie w ispodzie gdzie kupowalam mowili ze to potrwa 2 tygdnie, ale w innym mowili ze do osmiu. Osiem tygodni na trialu nie pojade...

#14 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 sierpnia 2007 - 20:08

Hektor, jak dugo czekaes na swojego CSA?. mnie juz mija drugi tydzien i zaczynam sie niecierpliwic. Kolesie w ispodzie gdzie kupowalam mowili ze to potrwa 2 tygdnie, ale w innym mowili ze do osmiu. Osiem tygodni na trialu nie pojade...


Czekalem grubo ponad miesiac :) i wlasnie jutro mam go miec juz w lapie :)
One przyszly jednym rzutem to wszystkich wiec moim zdaniem powinienes juz za niedlugo miec

---- Dodano 01-08-2007 o godzinie 21:09 ----

A najprosciej to wykorzystac ten skrypt.

http://www.adobe.com...t/cs3clean.html


Dzieki
jego w ostatecznosci pewnie uzyje :)

#15 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 sierpnia 2007 - 09:36

Okazalo sie ze wystarczylo wywalic wszystkie ukryte pliki jakie adobe zostawil po trialu. Wszystko dziala jak najbardziej. Niestety balem sie tego scryptu z racji tego ze 3 dni musialbym zgrywac wszystkie rzeczy :) a tak bylo w info scryptu napisane.

#16 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:38

A nie prościej wejść do Applications > Utilities > Adobe Installer > Dodaj, usuń Adobe CS3 ??

Od wersji CS3 ma automatyczny deinstalator, więc nei trzeba sie bawić z plikami ukrytymi itp...

#17 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 sierpnia 2007 - 15:16

A nie prościej wejść do Applications > Utilities > Adobe Installer > Dodaj, usuń Adobe CS3 ??

Od wersji CS3 ma automatyczny deinstalator, więc nei trzeba sie bawić z plikami ukrytymi itp...


Tak robilem na poczatku ale to nic nie daje setup dalej sie zatrzymywal :)
Wiec tylko wywalenie tych plikow pomoglo.

#18 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 11 sierpnia 2007 - 18:49

To znaczy, że instalacja się skopała, albo nieporządek w plikach/przywilejach ewentualnie coś z dyskiem. Najlepiej popraw przywileje, napraw ewentualne sprawy na dysku, zainstaluj jeszcze raz i potem odinstaluj. Będzie na czysto.

#19 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 sierpnia 2007 - 19:19

To znaczy, że instalacja się skopała, albo nieporządek w plikach/przywilejach ewentualnie coś z dyskiem.
Najlepiej popraw przywileje, napraw ewentualne sprawy na dysku, zainstaluj jeszcze raz i potem odinstaluj. Będzie na czysto.


Robilem to wczesniej nic to nie dawalo
Na wielu forach pc i mac byl ten problem i praktycznie kazdy kto mial wczesniej triala zainstalowanego mial ten problem.
Wywalenie pozostalosci po deinstalacji cs3 trial dopiero daje porzadany rezultat.

#20 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 11 sierpnia 2007 - 19:46

Też miałem triala ale usunął się bez problemu.
Zrób to co insider proponuje:
http://www.adobe.com...t/cs3clean.html

#21 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 sierpnia 2007 - 22:07

Też miałem triala ale usunął się bez problemu.
Zrób to co insider proponuje:
http://www.adobe.com...t/cs3clean.html


Ja juz dawno sobie z tym poradzilem po prostu usunalem wszystkie ukryte pliki adobiego po deinstalacji.
Scryptu adoba balem sie uzywac bo w info bylo napisane ze mozna utracic dane z dysku

#22 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 13 sierpnia 2007 - 11:57

Hmmm tez mialem triala zainstalowanego, jak przyszedl Retail CS3 do mnie po prostu skorzystalem z deinstaltora i wszystko dziala idealnie, co prawda nie probowalem zainstalowac ponownie trail'a, ale CS3 zainstalowal sie dobrze bez zadnych komplikacji... PS. Deinstalacja u mnie trwała circa 1h, więc może zatrzymywanie sie SETUP było złudne ??

#23 Junioree

Junioree
  • 9 postów

Napisano 19 marca 2008 - 00:51

Hektor jestem początkującym macowcem. Jak mam znaleźć te ukryte pliki adobe? Usunąłem triala przez app delete i dopiero jak pojawił się problem z zinstalowaniem pełnej wersji, to trafiłem na ten temat :(

#24 serious

serious
  • 34 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2008 - 22:02

Wlasnie robie u siebie upgrade CS3 Web Premium ze Studio MX2004. Mialem triala PS i AI z CS3 - wyrzucilem je poprostu do kosza przed upgrade - wszystko poszlo gladko i szybko za wyjatkiem zainstalowania sie PS i AI. Logicznie myslac (czego nie zrobilem przy usuwaniu do kosza) musze sciagnac raz jeszcze PS i AI w wersji trial i wpisac im numery seryjne z pakietu. Jak na razie - zauwazylem , ze upgrade nie kasuje starych wersji i tak moge rownoczesnie odpalic Dreamweavera w wersji MX2004 i CS3. Czy ktos wie, czy moge usunac bezpiecznie caly pakiet MX, czy bedzie to mialo wplyw na dzialanie programow (upgrade) w CS3?

#25 serious

serious
  • 34 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2008 - 15:19

Generalnie metodą prób i błędów (pracochłonnych) wszystko poszło ok. System Leopard (postawiony na nowym dysku) + upgrade CS3 ze Studia MX2004. Po kolei (ku przestrodze): 1. Miałem trial Photoshopa CS3 i Illustratora CS3, które instalowałem z różnicą kilku dni. W chwili upgrade Photoshop był już przeterminowany, Illustrator miał jeszcze kilka dni. Przed całą operacją Photoshopa usunęłem w najprostszy (czytaj. najgorszy) sposób, czyli wywaliłem całą teczkę do kosza, Illustratora pozostawiłem. Po całej instalacji teczki PS nie było w programach, a AI nadal był trialem - pozostałe programy zainstalowały się bez problemu. 2. Wyrzuciłem więc tą samą metodą AI do kosza. Powtórna operacja znów zaznaczyła istnienie na dysku tych dwóch programów. Tym razem do kosza poleciały wszystkie teczki mające w nazwie Adobe, a więc i Adobe Instaler. 3. Usunęłem upgrade CS3 za pomocą płyty instalacynej. Niestety podczas kolejnej instalacji PS i AI nadal zaznaczone były jako programy istniejące (dziwne, bo cały czas zainstalowany był pakiet Studio MX2004 i ani przy Dreamwearze, Flashu, czy Fireworksie nie było takiego komunikatu). 3. Sprawy nie rozwiązywał ani AppDelete (za bardzo nie było już czego tam wyrzucać), ani skrypt cs3clean. Rozwiązaniem (bardzo czasochłonnym) okazało się powtórne ściągnięcie plików instalacyjnych wersji trial (w moim przypadku z netu) i podczas ich instalowania zaznaczenie opcji usuń pliki wersji trial. 4. I tak metodą prób i błędów kolejna instalacja upgrade poszła bez najmniejszego problemu, a PS i AI zaznaczone zostały do instalacji. 5. Jeszcze więcej czasu zajęło pobieranie aktualizacji - objętościowo dużych (a i sam pakiet CS3 zajmuje sporo miejsca), które podczas instalowania zabierały dodatkową przestrzeń na dysku. 6. Od wczoraj intensywnie pracuję na pakiecie i znalazłem jedną zagadkę - mam zainstalowane stare poczciwe fonty bitstremowe. Zarówno Quark (7.3) i CS3 bez problemu widzą polskie znaki, to wyjątkiem jest PS. Czy jest to spowodowane kodowaniem bitstremów (ale dlaczego AI je widzi poprawnie), czy jakimś ustawieniem w preferencji PS? 7. Pomimo zainstalowania upgrade CS3 (z MX2004) na dysku nadal mam Studio MX2004 i jednocześnie mogę odpalać obie wersje Dreamweavera.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych