Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FinalScratch i MacBook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 jerry77

jerry77
  • 1 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 09:04

Witam, zamierzam kupić MacBook'a i oraz FinalScratch2. Czy ktoś ma takie połączenie? Jeżeli tak to czy używa FS2 tylko do miksowania pod traktorem czy również używa tego jako karta muzyczna i pracuje np. pod AbletonLIve lub CubaseSX? Słyszałem, że są duże problemy FS2 pod MacBookiem? Czy napewno wersja 3 traktora rozwiązuje problem ? Czy jest jakaś alternatywa do FS2 ale taka by miała również wejścia midi in/out ? Pzdr, J

#2 dUSZa

dUSZa
  • 3 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 05 sierpnia 2007 - 11:02

po co odrazu ladowac sie w FL ?? nie lepiej kupic to [url]http://www.mixvibes.pl/produkty/u46djmk2.html[/url] ?? + plytki z kodem

moim zdaniem tansze rozwiazanie ;)

---- Dodano 05-08-2007 o godzinie 11:15 ----
eventualnie [url]http://www.maudio.co.uk/products/en_gb/TorqConectivVinylCDPack-main.html[/url]

lub [url]http://www.maudio.co.uk/products/en_gb/TorqXponent-main.html[/url]

#3 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 05 sierpnia 2007 - 19:05

po co odrazu ladowac sie w FL


nie myl fs z fl.

traktor 3.2.0.85 jest UB i dziala wysmienicie z macbookiem.

#4 dUSZa

dUSZa
  • 3 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 05 sierpnia 2007 - 23:22

sorry mialo byc FS maly blad ;)

#5 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 06 sierpnia 2007 - 09:34

A ja słyszałem że Rane Serato jest lepsze od FS2.. Plusem FS2 jest to że przes firewire jest sterowany. Z macbookiem współpracuje świetnie. Słyszałem że Serato ma jeszcze mniejsze opóźnienie niż FS.. Masz tutaj linka,pomyśl też o tanim a dobrym rozwiązaniu, karcie Maya. http://efektorystudi...ratch-Live.html

#6 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 15:09

polecam serato, dziala swietnie z macbookiem. m-audio natomiast nie polecam. uzywalem kilka miesiecy i kilka razy torq zawiesil sie na imprezie. final scratch ma teraz problemy, poniewaz native instruments i stanton sie 'rozstali' wiec moze to utrudnic nieco updaty i stabilnosc..

#7 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 16:37

. final scratch ma teraz problemy, poniewaz native instruments i stanton sie 'rozstali' wiec moze to utrudnic nieco updaty i stabilnosc..


fs ma problemy na imprezach to fakt, ale boze chron od takich osadow ze to przez NI i traktora..poprostu fs2 jest niedoskonaly i tyle wpiecie i wypiecie wtyczki robi swoje tak samo jak zamiana plyt z timecodem czy tez poslinienie systemu :D(wszystko to testowane w m25 w wawie :D) powiem tak wszystko tez zalezy od setupu na jakim sie fs2 postawi i nie chodzi tez o lapa ale o mixer:)

#8 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 16:51

man, calkowicie mnie nie zrozumiales. mowie tylko, ze native i stanton (bo te dwie firmy robily FS) juz ze soba nie wspolpracuja. native odbilo w strone traktor scratch, a stanton zostal nieco na lodzie, bo przez niestabilnosc FS i FS2 (np. problem z dlugim oczekiwaniem na wersje UB) to glownie stantonowi sie oberwalo i ludzie sie zrazili. teraz fachowcy z NI juz bardziej pracuja nad swoim sprzetem, wiec z updatami do fs2 moze byc roznie. nie wiem tez co ma mikser do dzialania fs2 czy jakiegokolwiek innego sprzetu. gramofony i igly? owszem - musza byc w dobrym stanie zeby doprowadzac rowny sygnal z obu kanalow. ale mikser jest juz ZA fs. z miksera nic nie wchodzi do scratch amp, wiec jakbys mogl wyjasnic to co napisales to bylbym wdzieczny.

#9 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 17:13

man, calkowicie mnie nie zrozumiales. mowie tylko, ze native i stanton (bo te dwie firmy robily FS) juz ze soba nie wspolpracuja. native odbilo w strone traktor scratch, a stanton zostal nieco na lodzie, bo przez niestabilnosc FS i FS2 (np. problem z dlugim oczekiwaniem na wersje UB) to glownie stantonowi sie oberwalo i ludzie sie zrazili. teraz fachowcy z NI juz bardziej pracuja nad swoim sprzetem, wiec z updatami do fs2 moze byc roznie.

nie wiem tez co ma mikser do dzialania fs2 czy jakiegokolwiek innego sprzetu. gramofony i igly? owszem - musza byc w dobrym stanie zeby doprowadzac rowny sygnal z obu kanalow. ale mikser jest juz ZA fs. z miksera nic nie wchodzi do scratch amp, wiec jakbys mogl wyjasnic to co napisales to bylbym wdzieczny.


wiem ze ni i stanton juz nie wspopracuja od stycznia.

wiec z updatami do fs2 moze byc roznie.


wogole ich nie bedzie chyba ze stanton sie obudzi, w co watpie. narazie 'zrobili' fs2 open , nic pozatym

ale mikser jest juz ZA fs. z miksera nic nie wchodzi do scratch amp, wiec jakbys mogl wyjasnic to co napisales to bylbym wdzieczny.


spoko, wyjasniam,, sam wiesz jak najwazniejsza jest jakos wykonania wejsc line-in, phono na kanalach ,oczywiscie ze z mixera nic nie wchodzi do SA ale za to z SA idzie do mixera :) jesli cos jest nie tak ze wejsciami to lipa, w ostatnia sobote mialem podobny przypadek w m25(wawa), mixer 600tka(bleh) mial cos z kanalami walniete (nie dziwie sie 600 to straszny syf), do tego timecode wariowal na prawym kanale. 5 min do wejscia. trudna sytuacja, ale jakos wszystko opanowalismy. nie byla to wina maca, taki jest fakt.

#10 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 21:02

ok, ale nadal nie rozumiem co ma to wspolnego w tym konkretnym przypadku z final scratchem. grales na zepsutym mikserze - spoko - ale co to wnosi do dyskusji na temat fs? nic. to tak jakby mowic ze od tego czy fs bedzie dobrze dzialal zalezy duzo rzeczy - np. to czy w klubie sa glosniki :) a 600 hm.. zgadzam sie.. widzialem juz ladnie zdezelowane 600.

#11 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 21:10

to jest tak, grasz na serato, fs2 i nie bardzo mozesz przewidziec jak zachowa sie ten sprzet jak go wezmiesz do klubu, a to z timecodem cos nie tak a to to a to tamto, dlatego zeby zminimalizowac prawdopodobienstwo usterek musisz miec dobry sprzet wogol fs2, mac? nawet przypuszczalnie ibook wystarczy, powerbook idealny, ale trzeba sie liczyc z tym ze musisz miec mozliwie jak najlepszy sprzet zeby to wszystko chodzilo jak w zegarku, bo na 1m przed tym jak wchodzisz nie mozesz chyba sobie pozwolic na utrate timecodu? mozesz? bo ja nie. rozumiesz teraz przyklad przytoczony?

#12 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 21:52

jasne. trzeba dbac o sprzet bardziej niz w przypadku grania z wosku. moze inaczej - trzeba dbac o wiecej sprzetu niz w przypadku grania z wosku. ale timecode nie ma NIC wspolnego z przytoczonym przez Ciebie mikserem. nic nic nic. nie mieszajmy za duzo.

---- Dodano 07-08-2007 o godzinie 22:54 ----
w kazdym razie - niewazne jakiego komputera sie uzywa i jakiego systemu do tego. pamietajcie o regularnych backupach. apple to apple.. ale to nadal elektronika, ktora latwo uszkodzic albo 'zgubic'.

#13 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 07:33

wiem wiem, mowie tylko z timecodem tez mialem problem, pomoglo nawilzenie systemu :D odrobina sliny ludzkiej :D powaga. chodzi o to zeby wszystkie składowe systemu fs2 zadziałaly, u mnie bylo wszystko naraz a to timecod a to mixer. o to mi chodzilo a nie łaczenie timecodu z mixerem bo wiem ze to nie ma nic wspolnego :). nie zycze takich przygod nikomu, btw podczas 2h setu nie bylo drop outow, nic a nic, fs2 zachowywawl sie wzorowo, moze to przez systemy banana ktore wiozlem luzno :/ bo zapomnialem opakowan.

#14 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 11:12

przypomnialo mi sie, ze macbooki pod jednym wzgledem daly ciala. nie wszystkie porty usb nadaja sie do uzywania z tego typu urzadzeniami (nie sprawdzalem z fs2 ale z tego co wiem to problem dotyczy wszystkich urzadzen). np. w macbooku ten blizej firewire jest podlaczony do plyty razem z trackpadem i klawiatura i jezeli podepniemy tam np. serato i po minucie bezczynnosci dotkniemy trackpada albo klawiatury to wyskoczy dropout. widzialem jakis program, ktory naprawial ten bug (cena 15$, mial poza tym wiele innych fajnych funkcji), ale dziwie sie, ze problem nie zostal rozwiazany 'z gory', bo zostal zglaszany do apple odkad wyszly macbooki. uzywam na imprezach zawsze tego drugiego portu i nie ma problemow.

#15 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 17:22

hehe slyszalem o tym, duzo userow serato ma tez problem z drugim portem usb w macbooku wiec jest to swoista loteria, u mnie fs2 na firewire smiga zawsze, nigdy nie bylo tak ze go nie wykrylo albo nie dzialal, poprostu jest.

#16 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 08 sierpnia 2007 - 21:23

po co odrazu ladowac sie w FL ?? nie lepiej kupic to http://www.mixvibes....y/u46djmk2.html ?? + plytki z kodem

moim zdaniem tansze rozwiazanie ;)

---- Dodano 05-08-2007 o godzinie 11:15 ----
eventualnie http://www.maudio.co...DPack-main.html

lub http://www.maudio.co...onent-main.html


nie ma opcji z mixvibes

po pierwsze sterowniki sa do dupy, pod windowsem na MB nie dziala nic jak powinno, trzaski i lagi, nie da sie nic robic. pod osx co prawda dziala ale latencja nienajlepsza (bo dziala jako plugandplay - bez sterownikow) no i samo oprogramowanie mixvibes nie jest pod osx - jedynie win. wiem bo kupilem i odeslalem do sklepu, wymienilem na maudio torq. ma juz za soba z 6 imprez i jest naprawde swietny - do tego cena powalajaco niska przy FS czy NI audio8dj, zadnej przywieszki, synchro przez rewire z abletonem, wyczytuje listy z itunes itp, pelne wsparcie dla maka ;) polecam

#17 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 12:01

ja m-audio nie polecam.. po updacie sytemu chyba to byla wersja 10.4.9 moglem sobie zapomniec o torq. wyskoczyl komunikat, ze sprzet nie jest podpiety i program sie nie uruchomi. na ponad miesiac (dopoki spece z m-audio nie wypuscili driverow) musialem znowu latac z plytami na imprezy. dlatego sprzedalem i sprowadzilem serato z usa (1600 pln z przesylka w 4 dni). m-audio ma amatorskie podejscie do klientow. ci ktorzy kupia sprzet w pierwszej kolejnosci sa przez najblizsze dwa lata darmowymi beta-testerami. poza tym torq ma skandaliczna grafike - nic nie da sie zmienic, przesunac, widac maly browser, za to sa jakies pierdoly typu EQ, ktory na cholere tam jest skoro i tak kazdy uzywa miksera jezeli gra z winyli. no i tak jak mowie - kilka razy zawiesil sie na imprezie. poza tym jakosc tej karty (conectiv) jest kiepska. tzn hmm. jakosc mp3 wychodzi lepsza niz z serato, ale np. jezeli przelaczymy zrodlo na granie ze zwyklego wosku to gra on polowe ciszej niz dzwiek z komputera. trzeba sie z tym bawic, przestawiac, ale czasami, jak w klubie nie jest za glosny sound to lezymy.

#18 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:34

to wlasnie ja zaobserwowalem 2razy glosniejszy sygnal z cd lub winyla (bezposrednio) niz z mp3, moze cos nie tak masz z karta lub setupem ;) co do zwieszek to nie mialem ani razu & problem 10.4.9 mnie juz nie dotyczyl bo kupilem juz po updacie driverow ze strony maudio

#19 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:42

nie no.. na forum m-audio wszyscy trabia o tym, ze ten dzwiek jest za cichy.. poza tym odpal jakis rejestrator i pusc sygnal.. zobaczysz ze przy normalnym ustawieniu gdzie kazda karta dochodzilaby do 0 db, conectiv dochodzi do ok. -6. po prostu jest zle zrobiona! zawieszki w czasie *grania* nie mialem. system zawieszal sie w momencie kiedy moj znajomy gral ze zwyklych plyt. wracalem po godzinie do komputera i widzialem ze kursor mysli i nic nie dalo sie wybrac. tak jakby program wariowal od probowania czytania kodu ze zwyklych plyt.. i z tego co pamietam to po wyjeciu wtyczki usb wszystko sie wywalalo. trzeba bylo az restartowac system, co na imprezie jest mega lipa. nie wiem czy to poprawili w updatach..

#20 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 15:53

kurde to nie wiem, moze mam z jakiejs nowej serii bo naprawde tego nie odnotowalem (tego slabszego sygnalu) & gralem 2h seta, potem kolo z cd i winyli - widac bylo ze sciezka z wrzuconym trackiem szalala bo nie mogla skumac braku kodu czasowego ale po moim powrocie po 2h grania teammate`a nie bylo zadnej zwieszki, nawet po usypianiu i wybudzeniu kompa.. moze to te nowe sterowniki

#21 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 16:02

nie wywalal sie za kazdym razem.. ale uzywalem go od hm.. listopada do marca/kwietnia i z 3 razy pokazal mi fucka. dyskutowalem na ten temat razem z innymi na forum torq, wiec wiem, ze to nie tylko moj przypadek. a dzwiek naprawde sie nie rozni? wrzuc na deck mp3 z conectiva i zagraj na decku obok ten sam numer z winyla (na tych samych ustawieniach gaina). dzwiek jest podobnej wysokosci? to co mi sie podobalo w conectivie to mozliwosc wykorzystania niektorych vst (wiekszosc z nich i tak nie ma sensu jezeli grasz z miksrem, bo efekty sa pre-fader.. i np. delay juz nie dziala tak jak by sie chcialo..) i opcja MIDI.

#22 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 17:56


zawieszki w czasie *grania* nie mialem. system zawieszal sie w momencie kiedy moj znajomy gral ze zwyklych plyt. wracalem po godzinie do komputera i widzialem ze kursor mysli i nic nie dalo sie wybrac. tak jakby program wariowal od probowania czytania kodu ze zwyklych plyt



nie wiem po co by mial program probowac cos odczytac w czasie grania z phono, ewidentny bug software&hardware btw dziwne ze tego nie naprawili...

#23 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 19:09

w fs i serato tez programy czytaja zwykle plyty i probuja je interpretowac wg kodu. tylko te programy od tego jeszcze mi sie nie zawiesily. po kilku takich zawieszkach z conectivem zaczalem przelaczac softwareowo zrodlo, wtedy program przestawal czytac plyty i bylo ok.

#24 ultimatedj

ultimatedj
  • 127 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpnia 2007 - 12:25

torq nie jest idealnym sprzętem, zasadniczo na imprezach nie miałem problemów, ale odkąd posiadam maca to zaiwesił mi się 3 razy - zawsze po "niefortunnym" podłączeniu connectiva ;/

#25 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 10 sierpnia 2007 - 14:17

mysle ze zaden nie jest idealny, tego chwale za stosunek cena-jakosc oraz implementacje VST oraz rewire




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych