Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kod regionu - problem z dvd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 m_ichal@mac.com

m_ichal@mac.com
  • 72 postów

Napisano 31 lipca 2007 - 19:50

Kupilem DVD w USA. po wlozeniu go do maca okazalo sie ze musze zmienic region. Zostaly mi jeszcze tylko 2 razy z 5. Dlaczego jest tylko tyle 5 razy i czy mozna to jakos ominac. :?:

#2 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 31 lipca 2007 - 20:26

tutaj wyjaśnienie dlaczego http://pl.wikipedia....wiki/Region_DVD

obejść możesz np kopijąc taką płytę programem MacTheRipper i nagrywając ją bez regionów.
  • m_ichal@mac.com lubi to

#3 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 31 lipca 2007 - 21:46

tak, nie zmieniaj kodu tylko nic nie naciskając zripuj

#4 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 31 lipca 2007 - 21:49

jeżeli wykorzystasz 5 szans to wtedy pozostanie Ci przeinstalowanie systemu.

#5 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 31 lipca 2007 - 22:36

Systemu ? Te informacje nie są przechowywane w systemie tylko w samym urządzeniu DVD.

#6 tasiutas

tasiutas
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 lipca 2007 - 23:51

czyli po zakupie maca w usa bedzie ten sam problem z dvd ?

#7 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 01 sierpnia 2007 - 00:09

czyli po zakupie maca w usa bedzie ten sam problem z dvd ?


Tak

---- Dodano 01-08-2007 o godzinie 01:10 ----

Systemu ? Te informacje nie są przechowywane w systemie tylko w samym urządzeniu DVD.


Możliwe ale ja kiedyś zmieniłem region ze dwa razy i jakiś czas później byłem zmuszony do przeinstalowania systemu i po tym właśnie liczba przeładowań regionów znowu wynosiła 5.

#8 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 01 sierpnia 2007 - 05:54

Ja kiedyś miałem ten problem.. Pamiętam że pomógł jakiś restet pamięci peam czy coś takiego.. Raczej przekręciłem nazwe, ale sądze że któryś z szanownych kolegów mnie poprawi.. Jest to pewna kombinacja klawiszy którą wciskasz przy starcie systemu.. W moim przypadku pomogło. Dodam że miałem chyba azjatycki kod. Pozdrawiam

#9 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2007 - 07:56

A po co takie zabiegi? Sciagasz program VLC ( www.videolan.org), instalujesz. Klikasz jablko w lewym, gornym rogu, wchodzisz w system preferences, drugi rzad czyli Hardware, pierwsza pozycja z lewej czyli CD/DVD. Ostatnia pozycja w tym menu ma tytul "When you insert a video DVD" i masz pole wyboru z domyslnie zaznaczonym "open DVD Player". Zmieniasz to na "open other application" i wskazujesz na VLC lub dajesz opcje Ignore czyli komputer podmontuje Ci plyte na pulpit a Ty sam sobie wybierzesz odtwarzacz. Od tej pory kazda plyte otwierasz w VLC i cieszysz sie multiregionowym odtwarzaczem DVD. Ogladam plyty polskie, amerykanskie, japonskie i od dawna nie widzialem przypomnienia o zmianie regionu :)

#10 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 01 sierpnia 2007 - 10:06

No i tak jak mówiłem, ktoś doświadczony Ci pomoże..

#11 cezex

cezex
  • 305 postów

Napisano 01 sierpnia 2007 - 16:48

Pierwszę co robię z nowym makiem to zdejmuję mu region z DVD.
Sprawdzasz co to za drive (najczęściej Pioneer) i przy pomocy googlownicy znajdujesz firmware "Region Free". Niestety wymaga użycia peceta.
Przykład:
http://pioneerdvd.rpc1.org/

#12 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 sierpnia 2007 - 16:58

A w wiekszosci MBP Matshita ;P

#13 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 08 sierpnia 2007 - 01:14

A po co takie zabiegi? Sciagasz program VLC ( www.videolan.org), instalujesz. Klikasz jablko w lewym, gornym rogu, wchodzisz w system preferences, drugi rzad czyli Hardware, pierwsza pozycja z lewej czyli CD/DVD. Ostatnia pozycja w tym menu ma tytul "When you insert a video DVD" i masz pole wyboru z domyslnie zaznaczonym "open DVD Player". Zmieniasz to na "open other application" i wskazujesz na VLC lub dajesz opcje Ignore czyli komputer podmontuje Ci plyte na pulpit a Ty sam sobie wybierzesz odtwarzacz. Od tej pory kazda plyte otwierasz w VLC i cieszysz sie multiregionowym odtwarzaczem DVD. Ogladam plyty polskie, amerykanskie, japonskie i od dawna nie widzialem przypomnienia o zmianie regionu :)


hmmm a u mnie VLC odmawia posluszenstwa.

#14 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:08

Kiedys z PC mialem rowniez ten sam problem. Renstalacja systemu nie pomogla. Oddalem go do serwisu (wykorzystalem wszystkie 5 razy) pomeczyli sie 2-3 dni, 100zl, nowy firmware i po klopocie. Od wtedy dopiero zaczalem uzywac Region killerow (to bylo bardzo very dawno)

#15 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 30 sierpnia 2007 - 22:39

Napędy Matsushita instalowane w macbookach mają kodowany firmware i stare sposoby nie działają. Na szczęście firmware zripowano całkiem niedawno (początek sierpnia), polecam jeszcze ciepły wątek:
http://forum.rpc1.or...pic.php?t=38176

Właśnie odblokowałem swój napęd, oto wydruk z DVD Info, Macbook 2.0 Core Duo:

Przed:
DVD Info X v1.0.2, by xvi (xvi@rpc1.org)

[--warning text--]

  Vendor: MATSHITA
   Model: DVD-R   UJ-857
Firmware: HBEA
          RPC-2 (region locked)
          State is SET
          4 vendor resets left
          4 region changes left
          Region 2
Po:
DVD Info X v1.0.2, by xvi (xvi@rpc1.org)

[--warning text--]

  Vendor: MATSHITA
   Model: DVD-R   UJ-857
Firmware: HBEA
          RPC-1 (region free)

Oczywiście, każdy stosuje na własne ryzyko. Uwaga - ważne jest, żeby napęd miał ustawiony region, czyli żeby odczytał chociaż raz jakąś płytę z filmem DVD po ostatnim firmware update.

#16 erykwolny

erykwolny
  • 20 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 października 2007 - 11:52

no niestety, fajnie jak by to bylo takie proste. jestes pewien, ze robiles nic innego, aby sie cieszyc multiregionowym odtwarzaczem? od kilku miesiecy szukam rozwiazania zeby pozbyc sie tego dranstwa (limit zmian regionu) ale jedyne co udalo mi sie ustalic to to, ze musze jakis frimware zmienic i ze ogolnie jest to ryzykowne. czyli: majac nowego MBP z USA obecnie ustawionego na 2, co moge zrobic, zeby moj naped byl region free?

#17 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 11 października 2007 - 15:07

co moge zrobic, zeby moj naped byl region free?


Przeczytać poprzedni post, jest tam link do forum na którym opublikowano firmware.

#18 erykwolny

erykwolny
  • 20 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 października 2007 - 22:12

ok, dzieki, bylem tam, i owszem. ale: 1. nie ma tam firmware na ten konkretny naped jakim dysponuje moj macbook pro 2. malo sie znam na takich zagrywkach a mowiom we wsi se mozna naped takim firmwarem na stale uszkodzic. czyli rozumiem, ze albo flaszuje naped albo nici z region free?

#19 selekta

selekta
  • 169 postów

Napisano 14 października 2007 - 22:27

Obawiam się, że tak. Jeśli nie ma na Twój napęd, może być w innym wątku, a może jeszcze takiego firmware nie ma..

#20 erykwolny

erykwolny
  • 20 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 października 2007 - 23:31

no to lipa, dzieki. trzeba widac kupic drugiego maca i ustawic na stale region1 =)

#21 zapped

zapped
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2009 - 13:25

kod regionu - nie ma problemu z DVD

Proponuję tańsze rozwiązanie niż kupno drugiego Maca.
Wystarczy ściągnąć sobie darmowy program [URL="http://www.idg.pl/ftp/mac_863/MacTheRipper.2.6.6.html"]MacTheRipper[/URL] i po sprawie.
Jest też najnowsza wersja 3.0

#22 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 23 października 2009 - 12:58

Odświeżam wątek - nie chcę flashować napędu SuperDrive LG GSA-S10N w moim Mac'u, a żadne inne rozwiązanie (np. z odtwarzaniem przez VLC) w moim przypadku nie działa. Znalazłem za to w domu zewnętrzny napęd DVD i pod Windowsem ustawiłem region na "1". Następnie podłączyłem napęd do Mac'a, tam system już nie prosił o zmianę regionu i zaczął bez problemu odtwarzać płytę zakupioną w USA. Rozumiem, że mogę korzystać z tego rozwiązania bez obawy o zablokowanie napędu SuperDrive w Mac'u? Na tym zewnętrznym mi nie zależy - może już zostać z ustawionym na stałe regionem "1".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych