Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kłopot z ładowaniem MB Air a aktualizacja systemu, lub skutki dawnego zalania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 PaG

PaG
  • 2 postów

Napisano 29 maja 2012 - 14:07

Witam, Mam problem z Air, niedawno zauważyłem iż małżonka ma nie aktualizowany system na MB Air I postanowiłem to zmienić. Jakiś czas po aktualizacji zauważyłem że, są jakieś kłopoty z ładowaniem nie wyświetlała się informacja o ładowaniu i nie świeciła się dioda na zasilaczu. Po krótkim czasie MB przestał działać myślałem że, to zasilacz udałem się do "nie dla idiotów" celem sprawdzenia/nabycia nowego po przypięciu do zasilacza z wystawowego MB (nowe wersja zasilacza lekko się różni wtyk) dioda po chwili gasła Air się nie podnosi. Jeszcze w celu klarowności MB został ponad 2 lata temu napojony niesłodzoną herbatą (zaciągnął rozlaną herbatę do wentylatora), po wyschnięciu działał nabierając nową funkcjonalność auto-uruchamiania po podłączeniu zasilacza. Mam pytanie, czy aktualizacja systemu tak niekorzystnie mogła wpłynąć na działanie MB (uruchomienie walidacji wewnętrznej kontroli jakiś modułów które nie były wcześniej sprawdzane i pozwalały na działanie/ładowanie), czy jest to niespodziewany zbieg okoliczności i przegryzienie się herbatki? Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie tak się złożyło iż, dwa dni przed padem MB wykonałem backup danych na dysku z NTFS i przy próbie odczytu danych pod Windom nie można odczytać/zgrać niektórych plików lub katalogów (na szczęście pojedyncze przypadki), czy to odmienny sposób zapisywania przez MAC, czy błąd w zapisie danych? Pozdrawiam PaG

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2012 - 20:08

Witam, (..)Mam pytanie, czy aktualizacja systemu tak niekorzystnie mogła wpłynąć na działanie MB (uruchomienie walidacji wewnętrznej kontroli jakiś modułów które nie były wcześniej sprawdzane i pozwalały na działanie/ładowanie), czy jest to niespodziewany zbieg okoliczności i przegryzienie się herbatki?

Aktualizacja nie ma tu nic do rzeczy, a wstępny niepokojący efekt - to autostart. Niestety nie dopilnowane zalanie wyszło dopiero teraz. Czeka Cię wizyta w serwisie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 PaG

PaG
  • 2 postów

Napisano 30 maja 2012 - 09:54

Jak kosztowna jest diagnoza problemu?

#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2012 - 12:30

Problem z brakiem ładowania , brakiem komunikacji z magsafe (żeby było śmieszniej często działa na zamiennikach ) jest mi znany. Dużo elementów odpowiedzialnych za problem do sprawdzenia, nie ma - pytanie tylko jaki to AIR. Koszta takiej naprawy to : A1237 - 450 zł A1304 - 510 zł A1369 - 650 zł


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych