Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Roaming, problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ariesovsky

ariesovsky
  • 119 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2012 - 17:44

Witam, w piątek pojechałem do Niemiec. Za granicą kraju straciłem zasięg sieci. Mam umowę na abonament, więc wydaję mi się, że nie powinienem używać specjalnych numerów do aktywacji roamingu, tylko wszystko powinno iść z automatu. Czy moje problemy mają związek z operatorem czy z jakąś opcją w Iphonie, której nie włączyłem? + na czym polega Roaming danych?

#2 Maniek_mi20

Maniek_mi20
  • 27 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 maja 2012 - 17:51

Nie wiem czy obecnie też tak jest ale dość spory czas temu mimo posiadania abonamentu (jeszcze wtedy w erze, teraz T-mobile) musiałem osobno aktywować roaming (telefonicznie to załatwiłem, może teraz można to zrobić poprzez iBOA). Roaming danych to natomiast opcja umożliwająca pobieranie danych w roamingu (czyli mimo będąc za granicą telefon będzie pobierał dane do poczty, pogody itp).

#3 ariesovsky

ariesovsky
  • 119 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2012 - 19:52

Nie wiem czy obecnie też tak jest ale dość spory czas temu mimo posiadania abonamentu (jeszcze wtedy w erze, teraz T-mobile) musiałem osobno aktywować roaming (telefonicznie to załatwiłem, może teraz można to zrobić poprzez iBOA).

Roaming danych to natomiast opcja umożliwająca pobieranie danych w roamingu (czyli mimo będąc za granicą telefon będzie pobierał dane do poczty, pogody itp).


Ale nalicza to dodatkowe koszty, czy jest to w ramach pakietu internetowego, jeśli taki mam?

#4 msdiesel

msdiesel
  • 64 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2012 - 12:05

miałem to samo. Abonament wybrany żeby było taniej za granicą itp itd a przyszło co do czego to roaming nie był włączony. ale mi udało się to załatwić przez email - poprzez centrum obsługi klientów biznesowych (telefon firmowy) tak więc roaming trzeba włączyć osobno. nie wiążą się z tym żadne dodatkowe koszty.

#5 Maniek_mi20

Maniek_mi20
  • 27 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2012 - 13:09

Sama usługa roamingu (jej włączenie) jest bezpłatne natomiast korzystanie z internetu w roamingu (jeśli nie posiadasz jakiegoś specjalnego pakietu danych w roamingu) będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami, pomimo posiadania pakietu danych w Polsce.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych