Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie zakupię klawiaturę MBP PL/UK Unibody 13.6 A1278


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 23 maja 2012 - 07:51

Witam serdecznie.
Gdzie mogę zakupić podzespoły do Macbook'a Pro . Obecnie jedyną stronę jaką znalazłem to topproce.pl/klawiatura/ ale tam na klawiaturę muszę poczekać ok 2tygodnie. Czy w naszym pięknym kraju znajdują się firmy które specjalizują się z sprowadzaniu podzespołów?
btw. Szukałem na allegro i także echo.

#2 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 23 maja 2012 - 09:11

Allegro.pl Wiem nawet od kogo ale to na PW

#3 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 23 maja 2012 - 09:25

Na allegro szukałem i nie było nic. Są topcase ale z klawiaturą US oraz zwykła klawiatura US za 440zł :/ jakieś jaja.

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 maja 2012 - 10:27

Tak klawiatura to niby w jaki sposób jest montowana? Rozwaleniem obudowy?!

#5 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 23 maja 2012 - 12:10

@virgin71 czyli w takim razie bym musiał zakupić klawiaturę z Topcase? Czy zna ktoś firme której bym polecił swojego MBP i bym mi to wymienili. Oraz czy znacie cene Lokalizacja wymiany: Wałbrzych, Świdnica, Wrocław

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 maja 2012 - 13:48

Generalnie Topcase i klawiatura to jedność. Jest to ponitowane. W niektórych przypadkach da się przełożyć klawiaturę, jest z tym troche roboty, ale da się.

#7 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 maja 2012 - 14:50

Ale jak ktoś potrafi to przepnie kilka klawiszy. Tylko z doborem mocować i czcionki jest problem ale się da. Rozumiem że masz jakiś cudaczny układ klawiatury?

#8 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 23 maja 2012 - 15:11

Klawiaturę mam normalną z małym "sziftem" po lewej oraz z pionowym enterem czyli PL/UK Nie działa mi obecnie przycisk W i czasem zamulają inne przyciski takie przy "w" - lapek nie został zalany wiec nie wiem ocb. Dlatego chciałem to wymienić ale jak mówicie że takie cuda są to hmmm będzie kombinowania. Obecnie podłączam klawiaturę USB i walcze bo na nim co dziennie pracuję :-) Znacie jakiś dobry i nie tani serwis we Wrocławiu który się z tym specjalizuje? Pisałem do macdoktor ale wycenili mi od 700pln do 3 000pln gdzie doznałem lekkiego szoku.

#9 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 maja 2012 - 15:14

Pisałem do macdoktor ale wycenili mi od 700pln do 3 000pln gdzie doznałem lekkiego szoku.


:???:

Jeśli nie wykluczasz wysyłki to adres masz w stopce ;)

#10 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 23 maja 2012 - 15:41

Napisałem na PW bo nie znalazłem u Państwa w stopce cennika który by opisał cenę wahającą się od/do

#11 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 23 maja 2012 - 21:44

http://myapple.pl/sp...tml#post1886464

Nawet na forum się znalazło.

#12 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 24 maja 2012 - 05:57

iron.gery ale to do 15" ja mam 13"

#13 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 maja 2012 - 07:56

No właśnie wymienia się cały topcase, ja tam gdzieś topcasy miałem jakieś, ale na pewno nie zamierzam się bawić w obstukiwanie nitów, żeby wyjąć klawiaturę. Poza tym, problemowe jest ją później założyć. W modelach unibody, jest to unibody, czyli jest to całość - klawiatura + topcase. Trochę inaczej jest z gładzikiem. Dlatego nikt nie sprzedaje klawiatury.

#14 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 28 maja 2012 - 10:46

Ostatnio coś się niedobrego dzieje z klawiaturą. Przedtem nie działał klawisz "W" oraz "2" i "S" , w następnym dniu postanowiłem załatwić klawiaturę USB ponieważ cały czas pracuje na tym macbooku. Po odłączeniu klawiatury nagle klawiatura w MBP przestała w/g działać :/ Mam nadzieje, że to wina układu klawiatury ponieważ MBP nie był ani razu zalany i nie miał kontaktu z wodą oraz jakaś tam wilgocią. Mam nadzieje, że koszt naprawy nie dobije mnie :-) ale trzeba się liczyć z czarnym scenariuszem :-) Jutro wysyłam sprzęt do Arivk w kar Na pewno zdam relacje jak to wygląda ponieważ pewnie niektórzy z Was (mam nadzieje, że tylko 1% userów) ma także taki problem z klawiaturą. Pozdrawiam serdecznie

#15 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2012 - 09:49

1. Która wersja Unibody - CPU 2.0 czy 2.4 ( klawiatury różnią się przyciskami F5 i F6 - podświetlenie matrycy). 2. Wymiana to odkręcenie ok 60 śrubek. 3. Obie klawiatury mam na stanie - cena 250 zł za klawiaturę


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#16 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2012 - 11:24

@tumpio, na pewno śrubki, a nie nity? @radzikddch, a MacDoktor, skąd wziął tą cenę, skoro pisałem Ci, że nowy (fabrycznie nowy!) uppercase mam za ~800zł :)

#17 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 29 maja 2012 - 13:49

Macbook pojechał dzisiaj do KRK wiec trzymam kciuki za naprawę :-) @virgin71 nie wiem czy mogę rozpowszechniać maile ale wycenili mnie naprawdę drogo aż się złapałem za głowę i wmawiali mi że jak nie ja to ktoś mogł mi zaleć MBP skoro nikomu nie dawałem a pilnuje go jak oko w głowie :-) Obecnie czekam na wieści z Krk i na pewno opiszę jak to wygląda jak ktoś będzie miał problemy z klawiaturą. Pozdrawiam serdecznie

#18 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2012 - 14:32

@tumpio, na pewno śrubki, a nie nity? (..)

Na pewno - to Unibody nie Air :-)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#19 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 11 czerwca 2012 - 09:21

Ok MBP doszedł i klawiatura działa, wymienili cały topcase - cena dowaliła, ale w każdym serwisie jest podobno tak samo...

Jedyny minus i to chyba poważny jak dla mnie
- po rozpakowaniu MBP mam problem z uśpieniem lapka gdy zamykam klapę działa dalej i się nie usypia. Zastanawiam się czy to wina serwisu czy UPS :-/
Już rozmawiałem z serwisem i kazali mi odesłać (czyli muszę znowu wydać za kuriera :-/ ) ale to raczej zrobię za 2-3 tyg ponieważ na nim pracuje i nie mam zastępczego... Chyba, że ktoś wie jak to naprawić i jaki może być powód
Był bym wdzięczny ...

Pozdrawiam serdecznie

#20 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 11 czerwca 2012 - 09:31

Przepraszam za off, ale z ciekawości jaka cena? Pozdrawiam

#21 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2012 - 09:52

Ok MBP doszedł i klawiatura działa, wymienili cały topcase - cena dowaliła, ale w każdym serwisie jest podobno tak samo...

Jedyny minus i to chyba poważny jak dla mnie
- po rozpakowaniu MBP mam problem z uśpieniem lapka gdy zamykam klapę działa dalej i się nie usypia. Zastanawiam się czy to wina serwisu czy UPS :-/
Już rozmawiałem z serwisem i kazali mi odesłać (czyli muszę znowu wydać za kuriera :-/ ) ale to raczej zrobię za 2-3 tyg ponieważ na nim pracuje i nie mam zastępczego... Chyba, że ktoś wie jak to naprawić i jaki może być powód
Był bym wdzięczny ...

Pozdrawiam serdecznie


Możliwości :

Problem z tasiemką Lidswich / problem na płycie.

Nie może to być wina kuriera ( chyba, że potrafią tak wytrząść paczkę, że wypadł magnes znajdujący się w skrzydle matrycy za szybą :-) )

Magnesem możesz sprawdzić czy LidSwith działa (masz go na wysokości gładzika , po lewej stronie topcase, ciut ponad HDD). Jak nie to:

1. Zdejmij dół obudowy (chyba, że zaplombowali, ale raczej nie powinni - zablokują dostęp do RAM)
2. Obok tasiemki HDD jest płaska miedziana tasiemka
3. Zobacz czy jest wpięta w małe złącze na rogu logicboard poniżej zącza tasiemki HDD. Obie tasiemki wychodzą spod napędu i są łatwe do umiejscowienia..


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#22 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 11 czerwca 2012 - 10:21

Pan Radosław kontaktował się z nami w tej sprawie. Przed wysyłką sprzęt jest zawsze testowany. Problemów z usypianiem nie było. Z tego względu że w Macach wszystkie taśmy są na "styk" podejrzewamy wypiętą taśmę w wyniku transportu. Zostało ustalone że sprzęt do nas zostanie wsyłany na sprawdzenie tego w chwili dogodnej dla Pana Radosława.

#23 radzikddch

radzikddch
  • 54 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 11 czerwca 2012 - 12:34

Sprawdzałem magnesem - magnes łapie i to bardzo dobrze, ale funkcja usypiania nie działa :-/ A załóżmy że w serwisie było to testowane oraz UPC nie rzucało paczki :-) Czy są jakieś inne przyczyny tego? Mój Mac OS to 10.6.8

#24 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2012 - 12:40

Sprawdzałem magnesem - magnes łapie i to bardzo dobrze, ale funkcja usypiania nie działa :-/ (...)

To znaczy, jak przyłożysz magnes mac powinien się uśpić. Jak tak nie jest... wyślij do Arviki. Nic więcej nie zdiagnozujesz bez sprawdzenia tasiemki /gniazda / płyty


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych