Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cinema Display do powerbooka czy zamienić wszystko na iMaca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Cinema Display do powerbooka czy zamienić wszystko na iMaca? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Cinema Display + powerbook (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. iMac (1 głosów [100.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 100.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2005 - 14:19

Witam wszystkich, mam powerbooka 15", 1.33GHz. Kiedy go kupowałem w planach miałem kość 1GB ramu, jednak teraz nie wydaje mi się nawet konieczna. Dlatego zacząłem myśleć nad następnym zakupem na liście, czyli 20" cinema display. W połączeniu z laptopem, klawiaturą i myszą, dałby mi dwa niezaprzeczalne atuty: - mobliność, kiedy była by mi potrzebna, - duuuży ekran, kiedy pracuje w domu. Jednak wybór nie jest taki prosty od kiedy w sprzedaży jest nowy iMac 20". Jest to ten sam 20" calowy panel lcd, ale dodatkowo G5 i pare innych przydatnych rzeczy, jak dvd-rw, czy 250GB dysk. Dlatego powstaje pytanie, czy kupować Cinema Display, czy sprzedać powerbooka, dołożyć kasę na CD i kupić iMaca 20"? Spytacie na pewno czy mobilność jest dla mnie ważna. Przez ostatnie 3 miesiące sporo pracowałem w firmie i brałem pracę ze sobą do domu. Wygoda jaką zapewniał mi powerbooka jest oczywiście nei do przecenienia. Jednak pytanie do Was brzmi, czy sprzęt jaki ew. miałbym mieć, czyli G5 zamiast G4, da mi tak dużo szybkości i wygody, że będzie w stanie zrekompensować utratę mobilności? Zacząłem studia znów teraz, więc moje wizyty w firmie ograniczą się do spotkań przed i po projekcie. Co myślicie?

#2 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 24 listopada 2005 - 14:23

Monitor.

#3 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 24 listopada 2005 - 14:30

W normalnych warunkach radzilbym Power Booka, ale sam mowisz ze na mobilnosci ci juz nei zalezy. W takim razie nie ma sensu siedziec na starej technologii.

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 listopada 2005 - 14:33

Ja jestem za PB + Cinema

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 24 listopada 2005 - 14:46

Nawet jeśli ci teraz nie zależy to skąd wiesz że ci nie będzie za rok... Monitor :)

#6 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2005 - 14:46

na razie 2 do 1, ja też skłaniam się na razie ku Cinema Display, bo z tej konfiguracji jest jeszcze pole manewru na przyszłość. Jednak kusi mnie G5 czyli agrument Brzoska

[edit] 3 do 1 :) i JSG - bardzo dobry punkt.

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 listopada 2005 - 15:01

skąd wiesz że ci niebędzie za rok

Za rok będziemy się przesiadać powoli z PowerBook'ów na IntelBook'i ;)

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 listopada 2005 - 15:10

Niestety musisz sobie sam odpowiedzieç czy potrzebujesz mobilności... PB + Cinema Display to super opcja, ale iMac 20" to istna rakieta z wbudowaną kamerką, super prockiem, iSight'em i dużym HD. Jeśli studiujesz i pracujesz w jednym mieście - bierz iMac'a. Weź pod uwagę fakt, że jak kupisz teraz iMac'a to będzie to komputer na najbliższe... powiedzmy 2,3 lata, a jak będziesz potrzebowal mobilnośći dokupisz sobie iBook'a ( np. z Intelem). Doradzałbym sprzedaż PB, po prostu mając iMac'a będziesz bardziej na czasie, a potem sprzedanie PB G4 za godziwą cenę będzie problemem. No i przede wszystkim kupując nowe G5 masz domowe centrum rozrywki oraz nowy komputer z gwarancją! :D

#9 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 24 listopada 2005 - 15:11

za rok jesli przyjdzie co do czego wezmiesz wiecej przy sprzedazy za iMaca niz za Starszego laptopa. Bo minotor jak rozumiem wtedy bys zostawial pod jakiegos stacjonarnego.

#10 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2005 - 15:25

Przemion i Brzoska sieją zamieszanie (jak najbardziej mile widziane) w mojej głowie - jest prawdą, że sprzedaż za rok powerbooka będzie się wiązać ze spooorą stratą, a teraz możliwe, że sprzedałbym go za tyle z ile kupiłem. Myślałem także nad wariantem z kupieniem kiedyś iMaca (intelMaca, whatever) tak aby uzupełnić iMaca o mobilność powerbooka. Jestem nieco po środku teraz, ale po iMacowej stronie. Jadę jutro (jeśli będę mógł, bo chyba mam żebro złamane, a co najmniej pęknięte (na siatce)) oglądać Cinema Display do RCS w Krakowie. Mają tam chyba iMaca z tego co pamiętam, więc sporo może się wtedy rozstrzygnąć. Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi :)

#11 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 listopada 2005 - 15:27

Pozatym "wartość" iMaca po ostanim upgradzie znacznie wzrosła - sam iSight kosztuje ponad 100 EUR'o... a reszta! Pamiętając o tym, że cena została ta sama.

#12 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 24 listopada 2005 - 16:58

ja bym zrezygnowal z Cinema Display na rzecz EIZO lub LaCie nei zawsze cos zrobione przez Apple jest rewelacyjne a monitory poza Designem maja średnie. NIe odradzam jednak to tylko takak sugestia ze za cene Dobrego monitora z rewelacyjnym designem mozna kupic cos w srednio ladnej obudowie z rewelacyjnym obrazem

#13 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 24 listopada 2005 - 17:02

Tylko, że i Apple, i LaCie, i Eizo, i Dell, i Sharp używają dokładnie tych samych matryc LG Philips w swoich modelach 20" i 23". Skalibrować trzeba i przez DVI podłączyć...

#14 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2005 - 17:57

tak brodek.. mi jednak zależy na wyglądzie w 50% a to dużo. Nie wiem czy przytaczałem tutaj już moją opowieść o laptopach? Nie? Ok, skoro nalegacie:

Przyjaciel chwycił się za głowę, kedy dowiedział się, że kupiłem nie dość że Maca, to jeszcze za 5,5tys. pln. Jednak kilka dni temu kupił laptopa Futshitsu-Siemens (oj, to się chyba nie tak pisze.. :)) i odbieram telefon od niego: Paweł, weż komputer i przyjdź do mnie proszę.
Kiedy postawiliśmy komputery obok siebie (dał 4999 pln) powiedział, że zwraca swojego jutro. Dlaczego?
Jego monitor zamieniał wszystko w jeden wielki gradient od jasnego logo na dole, przy klawiszach, aż po ciemną krawędz wyświetlacza na górze. Jego matryca była tak fatalna, że nie trzeba było nawet stawiać powerbooka obok, aby się tego dowiedzieć :)

Puenta: apple produkuje (kupuje) na prawdę dobre matryce, a na dodatek wsadza je w niesamowite obudowy.

Poza tym mam już miejsce na biurku na tą aluminiową nogę :D

[/ot]

W 10 pt. skali pomiędzy jedną opcją a drugą, jestem na 7 w stronę iMaca.

#15 Grek

Grek
  • 63 postów

Napisano 24 listopada 2005 - 20:31

mam właśnie ten sam dylemat...posiadam pb oraz teraz mialem zamiar kupic cinema display do pracy w domu. Jednak przytrafiła się sposobność do nabycia tego poprzedniego imaca 20'. Tak więc identyczna sprawa. Jednak jedno mnie w tym momencie przekonuje, a mianowicie to, że np. składam wideo w finalcut pro i mam dość znaczy dyskomfort w renderowaniu filmów przy bardzo prostych zabiegach.Poprostu dość się slimaczy moja płaszczka;) Tak więc napewno imac mi usprawni pracę + oczywiście świetne parametry monitora, bo przecież to nie ten sam kineskop co w modelach 17 calowych poza tym czytałem i słyszałem, że bardzo dobrze się sprawdza. Tak więc narazie u mnie jest 75% w strone i maca;) przy tych samych zalożeniach co Twoje...aha jednak zostawiam powerbooka bo to lekkie i mobine stworzenie;) pozdr. oczywiśćie pisz, jak tam sytuacja wygląda

#16 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2005 - 21:27

Zrobiłem małe obliczenia, i wyszło, że jeszcze cena sprzyja zamianie na iMaca: iMac 20": 7 699 co znaczy, że teoretycznie sprzedając powerbooka za 5000 musiałbym dopłacić jeszcze tylko 2699. A Cinema Display kosztuje 3 498,0. Heh :) Co przesuwa wskaźnki na mojej skali na 8 po stronie iMaca. :) [edit] przypomniałem sobie jeszcze o tym co dostajemy z iMakiem, czyli mychą i klawiszami: 239,00 za Mighty Mouse i 132,98 za klawiaturę - różnica to już nowy iPod na allegro z 30GB.

#17 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2005 - 21:34

Polubiłem stacjonarny komputer po dłuuugiej przerwie(przynajmniej wiem gdzie jest :) ) G5 i cena przemawia za iMac

#18 ekonom

ekonom
  • 76 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 24 listopada 2005 - 23:09

hmm...Ja bym sie decydowal na iMaca. Mam PowerBook'a 17" z procesorem 1Ghz i nigdy go nie sprzedam bo po prostu jest rewelacyjny ale gdybym mial do wyboru jedno albo drugie to bym stawial na nowszy procesor i przede wszystkim duzy ekran. iMac moim zdaniem ma naprawde niezly stosunek ceny do mozliwosci. Bo tak naprawde czego na nim nie mozna zrobic? Mozesz montowac video ,robic muzyke czy inne tego typu historie. Waidomo ze mocny PowerMac bedzie jeszcze lepszy ale pomysl jaka jest roznica w cenie. Wracajac do tematu - ja stawiam na iMaca. Jest to naprawde uniwersalny komputer (i w miare mocny) ma w sobie tak naprawde wszystko czego dusza zapragnie i od biedy jest w miare mobilny :) sa nawet specjalne torby do noszenia iMacow. Ja jak bym mial kase na iMaca to bym nawet sekundy nie myslal. pozdrawiam.

#19 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 listopada 2005 - 15:34

dobra - jestem po zapowiedzianej wizycie w RCS - ponownie bardzo miło i przyjemnie, pozdrowienia dla Pani Ani :)

niestety nie mieli iMaca 20", bo - cytuje - "schodzą natychmiast po dostarczeniu". Stał za to "stary" iMac 17" i Cinema Display 20". Więc iMaka oglądałem od strony jakości i ogólnie wyglądu (no i wyobrażałem sobie jak też może wyglądać na 20-ce) a do Cinema Display zaraz podpiąłem mojego PB i Mighty Mouse :) No po prostu rewelacja - obraz jasny i soczysty, tak samo kontrastowy na całej powierzchni, bez "gradientów". No i wieeelki, zrobiłem pare screenshotów z otwartymi moimi dokumentami.

Werdykt: kto chce kupić powerbooka, bo iMaca zamawiam w poniedziałek i będzie u mnie na biurku tydzień póżniej :D (to jest link)

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 listopada 2005 - 15:37

kto chce kupić powerbooka

Zapraszam do działu GIEŁDA

#21 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudnia 2005 - 17:43

Dzisiaj wyslalem powerbooka do Gdynii - nie przybedzie jednak nowego mac usera, bo kupiec ma juz iBooka (do sprzedania zreszta). Jutro DHLem przyjedzie do mnie nowy iMac :) Zrobie maly reportaz i test "pierwszego wrazenia" ze zdjeciami (jak bedzie aparat w domu). Na razie siedze u dziewczyny i nie narzekam na windowsa, bo... gram w quaka i nie musze go ogladac :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych