Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowa klawiatura Apple?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#1 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 27 lipca 2007 - 19:40

Dołączona grafika

http://skkf.jogger.p...atura-dla-imaca
http://www.engadget....-imac-keyboard/

Wygląda jak żywcem przeniesiona z MB. Mam wątpliwości co do jej ergonomii. Zobaczymy w sierpniu.
Chyba że to fake.

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 lipca 2007 - 20:13

może być fake - zobacz na naklejkę z logiem Apple (na Apple Blog zwrócili na to uwagę)

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2007 - 20:16

fake jak nic:P

#4 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 27 lipca 2007 - 20:34

Łee... :( Może jednak nie ?

#5 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 27 lipca 2007 - 20:39

Mi się osobiście nie podoba. Osobiście wygodniej mi się pracuje na zwykłej klawiaturze niż na moim MB..

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 lipca 2007 - 20:44

Ja tam wolę płaskie klawiatury... dlatego bym się strasznie ucieszył (chociaż super piękna to ona faktycznie nie jest)

#7 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 27 lipca 2007 - 21:00

A mnie się podoba, jestem z tych co to im mniej tym więcej ;)

#8 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 lipca 2007 - 21:15

nie no styl jest ok, ale połączenie biały+aluminium jakoś mi nie za bardzo podchodzi... chociaż może na żywca byłoby lepiej... w kazdym razie zastanowiłbym się nad taką klawiaturką :)

#9 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 27 lipca 2007 - 21:27

Fakt, że raczej albo cały z plastiku albo z aluminium było by ładniej.

#10 Maslav

Maslav
  • 128 postów

Napisano 27 lipca 2007 - 21:50

http://gizmodo.com/g...icon-283117.php

Brak strzałki na shifcie?

#11 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 28 lipca 2007 - 07:45

O mój post wyparował. A napisałem tylko że na zdjęciu z linijką jest jakiś paradoks optyczny. Pan artysta od Photoshopa się postarał ale nie zadbał o to żeby denko klawiatury grało z resztą klawiatury. Jest o wiele bardziej rozmyte względem przycisków. W rzeczywistości takie zjawisko nie może zaistnieć przy normalnym robieniu zdjęcia no chyba że po zastosowaniu specjalnych filtrów albo Photoshopa :)

#12 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 28 lipca 2007 - 09:14

O mój post wyparował. A napisałem tylko że na zdjęciu z linijką jest jakiś paradoks optyczny. Pan artysta od Photoshopa się postarał ale nie zadbał o to żeby denko klawiatury grało z resztą klawiatury. Jest o wiele bardziej rozmyte względem przycisków. W rzeczywistości takie zjawisko nie może zaistnieć przy normalnym robieniu zdjęcia no chyba że po zastosowaniu specjalnych filtrów albo Photoshopa :)


jesli to fake to nei robiony w photoshopie a w jakims programie 3d

#13 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 28 lipca 2007 - 09:23

Albo model. Widziałem zbliżenie na klawisz i to co pod nim bylo trochę widoczne. Alebo to profesjonalna grafika 3D albo makietka albo zwyczajnie prototyp.

#14 Kobza

Kobza
  • 227 postów
  • Skądten pomysł !?

Napisano 28 lipca 2007 - 09:42

Niewiem co to - wiele przemawia za tym że to fake, ale mi się podoba. Jeśli mówiliśmy już o iMakach alu to myślę, że taka klawiatura to całkiem dobry pomysł i naturalna kolej rzeczy. Pożyjemy, zobaczymy, moim zdaniem wygląda to świetnie- ja to chcę!

#15 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 lipca 2007 - 10:00

Nie ty jeden ;) może faktycznie to tylko prototyp i trochę zmienią wygląd? a nawet jeśli nie - to i tak raczej bym kupił ;] a gdyby były podświetlane klawisze...

#16 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipca 2007 - 14:45

http://gizmodo.com/g...icon-283117.php

Brak strzałki na shifcie?


Klawiatura "amerykańska" w MB również nie ma strzałek na shifcie, tylko opis tekstowy. Wersja "brytyjska" ma więcej piktogramów. Że też musieli mi wymienić klawiaturę... :/

#17 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 28 lipca 2007 - 15:02

O mój post wyparował. A napisałem tylko że na zdjęciu z linijką jest jakiś paradoks optyczny. Pan artysta od Photoshopa się postarał ale nie zadbał o to żeby denko klawiatury grało z resztą klawiatury. Jest o wiele bardziej rozmyte względem przycisków. W rzeczywistości takie zjawisko nie może zaistnieć przy normalnym robieniu zdjęcia no chyba że po zastosowaniu specjalnych filtrów albo Photoshopa :)


Przede wszystkim jest zaokrąglone, a guziki mają ostre krawędzie, to daje efekt "rozmycia". Po drugie jego krawędź nie musi być w tym samym miejscu co krawędź pierwszego guzika, ja tam nie widzę nieścisłości.

#18 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 28 lipca 2007 - 15:30

jesli to fake to nei robiony w photoshopie a w jakims programie 3d


Jeśli już to jedno i drugie !

#19 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 28 lipca 2007 - 15:47

Mam nadzieje, że to jest fake... a klawiatura, która będzie z nowym iMac'iem nie będzie przypominała tej w żadnym momencie...

#20 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 28 lipca 2007 - 15:48

Przede wszystkim jest zaokrąglone, a guziki mają ostre krawędzie, to daje efekt "rozmycia". Po drugie jego krawędź nie musi być w tym samym miejscu co krawędź pierwszego guzika, ja tam nie widzę nieścisłości.


Denko wcale nie wygląda na zaokrąglone a na pewno nie bardziej niż "ostre" krawędzie :) :) :) klawiatury co widać tu
http://www.blogsmith...-keyboard-3.jpg

Mało tego koniec denka jest bliżej od krawędzi obudowy niż klawisze więc tym bardziej nie powinien być aż tak rozmyty. Jego rozmycie przypomina mi rozmycie z photoshopa :) Taki efekt można uzyskać przysłoną ale wtedy klawiatura musiała by być jeszcze bardziej rozmyta. Porównując zdęcie z linijką ze zdjęciem z profilu widać kolejny błąd mistrza photoshopa, na pierwszym denko jest o wiele grubsze niż na drugim biorąc jako odniesienie proporcji grubość klawiszy. I tylko o to mi chodzi. Choć kto wie może to jakiś koncept Appla :)

#21 db

db
  • 771 postów

Napisano 28 lipca 2007 - 16:19

mi to wygląda na trochę niedopracowany prototyp, może sprawdzają ergonomię ? dla tego nie dopracowali np. dołu klawiatury... hmmmm kto wie.. Za dizajnem tej klawiatury przemawiają ostatnie, też podobno "fejkowne" zdjecia nowego iMaca Alu.

#22 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 31 lipca 2007 - 07:33

Jezeli chodzi o design to srednia.

#23 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 02 sierpnia 2007 - 18:03

Niezbyt ładna, ale przynajmniej nie będą się w niej zbierały okruchy jedzenia.

#24 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 02 sierpnia 2007 - 20:17

A może nawet i włosy.

#25 banan

banan
  • 765 postów
  • SkądChi-Town, Rëmiô, Gotenhafen

Napisano 02 sierpnia 2007 - 21:43

A może nawet i włosy.


:shock: jakie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych