Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

uszkodzony monitor ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 sffinks

sffinks
  • 215 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 23 listopada 2005 - 17:30

Witajcie ! Piszę ten post z niemałym strachem....otóż mam Emac'a ( opis poniżej ), dzisiaj nagle wyłączył mi się monitor ! Po prostu zgasł, jak w trybie oszczędzania.....nie mogłem nic zrobić, tylko włączyłem uspienie i ponownie załączyłem... Wszystko było ok, a teraz, parę minut przed napisaniem tekstu znowu próbował, ale tylko na pół sekundy, tak jakby chciał się wyłączyć ale tego nie zrobił... Czy miał ktoś już z czymś takim do czynienia ??? Mam go dopiero od jakiś 4 miesięcy, kupiony w salonie, nie robił wcześniej czegoś takiego..... Co może być powodem ??? Pozdrawiam !

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 23 listopada 2005 - 17:40

Może problem jest ten sam co w cube.Znaczy się masz chyba włącznik dotykowy prawda? Moxliwe że to mrugnięcie ma związek z wadą owego włącznika czy dostrzegasz analogie z zachowaniem mojego cube

[ Dodano: 2005-11-23, 17:42 ]
jeśli tak to przynajmniej masz gwarancje i oszczędzisz na folijce izolującej ;)

#3 sffinks

sffinks
  • 215 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 23 listopada 2005 - 17:50

Chyba masz rację....to w takim razie muszę między ten włącznik a obudowę coś wsunąć ?? Mam nadzieję że to pomoże, bo póki co nie widzi mi się od razu wozić go do serwisu...poczekam, nie jestem pewien, ale wydaje mi się że gdy serwis bierze sprzęt w celu naprawy to przedłuża się gwarancję....Myslę że nic więcej nie wyskoczy, ale wolę go jeszcze przetrzymać.... Dzięki za pomoc :)

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 23 listopada 2005 - 18:01

wiesz... nie wiem czy jak jest na gwarancji to go możesz otwierać... (choć może możesz... ram czy HDD jakoś trzeba móc wymienić...) mojemu pomogło... raczej to drugie zdjęcie czyli izolacja od strony obudowy... bo to obniża czułość włącznika... jak narazie po tuningu jeszcze nie mrugnął, może tobie wystarczy izolacja... masz chyba więcej przestrzeni wewnątrz...
powodzenia...

[ Dodano: 2005-11-23, 18:02 ]
Dzięki za punkcik...

#5 westwoodczyk

westwoodczyk
  • 63 postów
  • SkądZielona Gora

Napisano 23 listopada 2005 - 21:35

Nie wiem jaki jest wylacznik w cubie ale w emacu czuje wyrazny skok i nie wydaje mi sie zeby byl on dotykowy.Wiec wtykanie tam byle czego chyba nie pomoze.Ale takie jest tylko moje male zdanie :?

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 23 listopada 2005 - 22:23

http://www.danamania.com/temp/emac.jpg

A ta lampka w tym linku (strasznie wielkie węc nie wklejam) po prawej stronie przy głośniku to nie jest włącznik optyczny.. :?:

jeśli nie to masz 100%słuszności...
w takim razie ciekawe co wywołało takie same objawy... bo po dotknięcu takiego optycznego włącznika usypia się komputer ... Może są różne włączniki w emacu... :?: sffinks jaki masz włącznik... wklikiwany czy dotykowy :?:

#7 westwoodczyk

westwoodczyk
  • 63 postów
  • SkądZielona Gora

Napisano 30 listopada 2005 - 11:23

Nie to przy glosniku to tylko lampka.W eMachach wlaczadlo jest po prawej stronie daaaaleko(za portami) i teraz juz jestem pewien ze w nim (eM) jest wciskany bo w szkole sprawdzalem 8)

#8 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 11:29

Ok! Zresztą ze sfinksem drogą GG i mail to już ustaliliśmy.. a na punk żółty zapracowałem w inną radą ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych