Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Phothoshop się zawiesza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:20

Sprzęt: MacPro z mojego podpisu Soft: Photoshop CS5 EN - legalny Od pewnego czasu, przy na prawdę różnych czynnościach, najczęściej błahych, nie wymagających skomplikowanej pracy, jak choćby wybór koloru na palecie, czy ustawianie gradientu, przestawianie kolejności warstw, zmiana narzędzia następuje czasowe zawieszenie programu. To zawieszenie nie jest całkowite, gdyż mogę swobodnie poruszać myszką i przesuwać otwarte akurat okno w Photoshopie. Poza tym cały system bardzo mocno zwalnia - problemem jest nawet wysunięcie docka. Obciążenie procesora w tym momencie pokazuje 10-12%. W tym czasie czasami słychać głowice dysku i sporadycznie odzywa się napęd DVD, choć nie ma w nim płyty. Szufladę od napędu można swobodnie wysunąć z klawiatury. Taki stan rzeczy utrzymuje się od kilku do kilkunastu minut, po czym mogę dalej normalnie pracować. Czy ktoś się z tym już spotkał? Uprawnienia do plików naprawione, dysk nie sygnalizuje błędów - mam 500GB wolnego miejsca. Skasowałem też preferencje Photoshopa. Na założonym nowym użytkowniku jest ten sam problem. Czyżby czekała mnie reinstalacja systemu? Takie zawiechy robią się wyłącznie w Photoshopie. Ai i Indd działają prawidłowo. W komputerze w ciągu ostatniego półrocza nie były dokonywane żadne zmiany sprzętowe i programowe.

#2 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:29

Sprawdź najpierw sam dysk czy się nie sypie oraz czy nie przestawiłeś czegoś w "scratch disks". Ponieważ jesteś zaawansowanym użytkownikiem, to sądzę, że to sprawdziłeś, ale problemy z dyskiem mogą znacznie wpływać na działanie ps-a. Może potestuj ten dysk różnymi programami i sprawdź status SMART. pozdr

#3 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:48

Status SMART jest ok. Wyłączyłem nawet RAID, bo myślałem że się sypie - oczywiście dodatkowo w preferencjach scratch disk ustawiłem na systemowy. Poszukam czegoś darmowego, by przez weekend pokatować dysk.

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:57

SMART SMARTEM, a sypać się może i tak.

#5 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 14:02

Coś nie mogę nic znaleźć darmowego do sprawdzania dysku - pomożecie jakimś linkiem?

#6 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 14:09

Smart Utility

#7 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 14:36

Dzięki, jednak coś tam się pokazało - uszkodzone 5 sektorów. Czyżbym musiał wymienić dysk? lepiej to zrobić, zanim całkiem padnie.

#8 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 14:50

Jak najszybciej wymien dysk, obecny nadaje sie do złomowania. Za jakiś czas albo za chwilę padnie kompletnie lub co rusz będziesz tracił jakieś dane.

#9 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 23 kwietnia 2012 - 12:24

Zapuściłem dokładny skan dysku i o dziwo nie znalazł żadnych problemów. Przezornie zainstalowałem Sophos Anti-Virus - też nie znalazł żadnych wirusów. Od tego czasu minął tydzień intensywnych prac w PS i ani jednej zawieszki - ciekawe co to było? A może coś mi z zewnątrz po sieci grzebało w kompie i teraz to blokuje ten anty wirus? Ze zmianą dysku nie jest tak prosto - to jest komputer firmowy. Zgłosiłem oczywiście problem do działu IT, ale za nim zadziałają pewnie trochę to potrwa.

#10 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 23 kwietnia 2012 - 19:34

To nie rozumiem, możesz sobie sam namieszać w komputerze instalując co popadnie a z wymianą dysku to już IT??? Po cholerę to IT albo dlaczego Ci jeszcze łap nie poucinali? :-)

#11 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 25 kwietnia 2012 - 15:06

No cóż - samo życie. Obecnie IT jest bardzo zajęte innymi ważniejszymi pracami. A że ja jakoś sobie radzę w razie różnych problemów, to też próbuję dojść do sedna problemu na własną rękę. Zakup sprzętu to już inna broszka - tym się zajmuje wyłącznie dział IT. W sumie to chcieli mi postawić system od nowa na przeformatowanym dysku, ale stwierdzili, że nie warto, bo nie długo i tak będzie wymiana sprzętu na nowy - czekamy tylko za premierą nowego Mac Pro.

#12 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2013 - 18:27

Podepnę się pod temat. Ps cs6 na moim macbook pro ( mój pierwszy mac - w stopce parametry ) uruchamia się bardzo długo. Po odpaleniu dwóch 30mb plików, użycie pamięci sięga prawie maximum. To normalne że ps cs6 zjada ponad 2 GB pamięci ? Zrobiłem totalną czystke systemu i zainstalowałem na nowo osx 1.8.2 dla pewności, czy aby system nie miał w sobie jakieś wadliwej wersji, ale sytuacja się nie zmieniła. Zauważyłem, że mac ogólnie trochę długo myśli przy otwieraniu aplikacji, - bardzo często pokazuje się piłeczka plażowa. Nie wiem czy tak ogólnie maki wolno pracują bez dysku ssd i większej ilości pamięci , czy może kupiłem jakiś wadliwy egzemplarz.

#13 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 25 stycznia 2013 - 19:02

wyzeruj pedzle i style , zmniejsz cache level na 1, zmniejsz historie, w acc 3d wylacz antialiasing sciezek, sprawdz czy nie masz za duzo cziocnek zainstalowanych ...

#14 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2013 - 19:54

Zrobiłem jak mówisz, jest lekka poprawa przy zamykaniu aplikacji, ale niestety pamięć zjedzona doszczętnie .. [ATTACH=CONFIG]13395[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]13396[/ATTACH] chyba pozostaje jedynie sdd + 8-16 ram do kupienia?

#15 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 25 stycznia 2013 - 20:31

Hej, do sensownej pracy z Photoshopem to jednak 8 GB jest potrzebne. Dysk minimum 7200 o/min ale SSD jest cudownym rozwiązaniem. Jeżeli byś rozglądał się za RAMem to mam na zbyciu markowe kości 2x4 GB pracując na 1600 MHz... wymieniłem u siebie na 16 GB.

#16 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2013 - 20:39

Mam markowe 2x4 1600. Ale dzięki za info. Na dniach w takim razie zamawiam kości 2x8.
Mam nadzieje, że te kości ze sklepu użytkownika forum są ok: 16GB (2x8GB) DDR3 SODIMM 1600Mhz FV Mac PC : MacMall Apple Reseller Wrocław

#17 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 25 stycznia 2013 - 21:00

działać będą, ja jednak wolałem Kingstony HiperX. Te z aukcji ma CL 12 a Kingstony CL 9.

#18 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 25 stycznia 2013 - 21:25

Wadliwy jest przede wszystkim obecny system. Ja rozumiem, że wymagania idą w górę ale pliki 30mb to moje G5 zjada ze smakiem. Wyłącz wszelkie wodotryski Moutain Liona. Efekty, dock 3d i inne zbędne wynalazki. SSD jest fajne ale nie przesadzajmy. Rozmowa dotyczy plików 30 megabajtowych.

#19 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 25 stycznia 2013 - 21:53

czekamy tylko za premierą nowego Mac Pro.


To będziecie długo bezrobotni.

#20 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2013 - 22:12

Wadliwy jest przede wszystkim obecny system. Ja rozumiem, że wymagania idą w górę ale pliki 30mb to moje G5 zjada ze smakiem. Wyłącz wszelkie wodotryski Moutain Liona. Efekty, dock 3d i inne zbędne wynalazki. SSD jest fajne ale nie przesadzajmy. Rozmowa dotyczy plików 30 megabajtowych.


wyłączę wszystkie efekciki i sprawdzę jak będzie..

#21 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 26 stycznia 2013 - 00:52

Przy takich parametrach komputera PS powinien działać bez problemu. Nie za szybko, ale akceptowalnie. Zrób reset ustawień: Command, Option, Shift przy starcie programu. Powinno wystarczyć. Jak nie - problem z hardware.

#22 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 stycznia 2013 - 12:30

Nowy Macbook Pro, miał zastąpić mojego starego laptopa Asusa N61Jv-JX361 ale niestety muszę często do niego wracać. Problem jest poważny. Odpaliłem dzisiaj ps'a i wrzuciłem mu projekt strony internetowej. Parametry pliku poniżej. [ATTACH=CONFIG]13438[/ATTACH] Projekt ładował się w sumie 15 minut. Cały komputer zwolnił tak bardzo, że nawet w widgety nie wyświetlały pogody. Pozwoliłem sobie nagrać filmik i wrzucić w YT. Mój stary lapek o gorszych parametrach otwiera ten pliczek ps'a w kilka sekund. Co jest grane? Wadliwy egzemplarz? Reklamować go?

#23 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 stycznia 2013 - 12:53

Zwolnił bo swapował pamięć RAM na dysk Obszar stronnicowania - do takiego kompa wrzuć 16 GB - ok 300 zł np. Corsair dla Apple i zobaczysz różnicę.

#24 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 28 stycznia 2013 - 13:32

Wg. niektórych MBP spokojnie zastepują Mac Pro. Kiedy pisze, ze kpią w zywe oczy, stwierdzają, że się nie znam. OK. Widocznie ten film jest kolejnym jedynie wymysłem. Niejaki Ł.I. od długiego czasu przekonuje, ze MBP to w pełni profesjonalna jednostka, a komu mało może podłączyc sobie /?/ poprzez TB dodatkowe stacje (skąd, tego też nie napisał).

#25 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 stycznia 2013 - 16:18

Zwolnił bo swapował pamięć RAM na dysk Obszar stronnicowania - do takiego kompa wrzuć 16 GB - ok 300 zł np. Corsair dla Apple i zobaczysz różnicę.


sorka, ale nie znam się na "tych" sprawach. Nie wiem o co chodzi w tym całym stronnicowaniu.
Ja tylko planuje, projektuje, rysuje i wysyłam dalej. Przepraszam, ale nie potrafie zrozumieć dla czego mój starszy laptop o gorszych parametrach szybciej trawi takie rzeczy, a na macu jest to tak powolne. Naprawdę zaczynam myśleć, że może mam coś %^&*

Kupiłem macbooka pro bo zdecydowanie większość właśnie jego mi doradzała jako sprzęt dla kogoś kto pracuje w ciągłym ruchu. "Uruchamiasz i działasz". Mogłem jak widać więcej przestudiować przez zakupem.

Dodam jeszcze, że maczek nie trzyma mi 7 godzin. Do 3 godzin max przy odpalonym ps i mało żarłocznej pracy. Do 5 h przy przeglądaniu internetu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych