Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupno MBP na allegro od użytkownika polish_superstar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 22:47

Witam! Jeszcze widzę, że niektórzy tutaj wypowiadają się na temat opłat, podatków do US. Niezbyt rozumiem wypowiedzi, które mówią o jakimkolwiek obciążeniu kosztami kupjących. Tylko i wyłącznie( ewentualnie ) jakiekolwiek koszty lub podatki itp. ponosi sprzedający - czyli ten, który osiąga korzyści materialne. Kupujący nie ma się co martwić i to niważne czy towar pochodzi od kupca z Polski czy tez z zagranicy. Pozdrawiam

#27 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2012 - 22:52

Jak niezbyt rozumiesz, to po co piszesz? W PL jest takie mądre prawo, że jeśli kupujesz coś za ponad 1000PLN od osoby prywatnej (na przykład na allegro) to musisz zapłacić 2% podatku. Ty, jako kupujący, a nie sprzedający.

#28 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 07:18

Witam! No troszkę mnie nie było w tym mądrym kraju więc może faktycznie nie do końca jestem obyty z prawem tytaj panującym ( w USA gdzie troszkę mieszkałem obciążany jest tylko sprzedający czyli ten , który uzyskuje korzyści materialne - i to jest logiczne - a nie ten , który kupuje i płaci). Więc jeżeli takie mądre prawo tutaj panuje to też trzeba być mądrym i kupować już całkowicie prywatnie . Ja tutaj nie namawiam nikogo do niczego złego tylko tak mi się wydaje, że szanse żeby ktoś sprawdził jaki i skąd posiadam sprzęt komputerowy do użytku prywatnego w domu są zerowe. p.s. Czy od sprzętu używanego też trzeba płacić podatek? Pozdrawiam

#29 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 kwietnia 2012 - 07:52

Czy od sprzętu używanego też trzeba płacić podatek?

Tak.
U nas sprzedający powinien ponieść wszelkie koszta, ale jeśli ktoś sprzedaje z USA, to zazwyczaj nie idzie i nie odprowadza podatku VAT. Przez to, taki przemycony komputer ma nieodprowadzone 23% podatku. Pseudo załatwieniem sprawy jest więc odprowadzenie w US 2%, względem kwoty z paragonu.

#30 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 12:19

seeady troszeczkę wprowadził cie w błąd

Faktycznie mały mój błąd, ale ostatnio na jakiejś aukcji widziałem, że była informacja o tym że miesiąc przed końcem trzeba aktywować Apple Care i tym się zasugerowałem.
Ale to i tak nic nie zmienia w tym przypadku bo już jest po rocznej gwarancji i z Apple Care nici.

#31 crosis

crosis
  • 50 postów

Napisano 07 marca 2014 - 10:08

Cos sie zmienilo przez ostatnie miesiace? Ktos cos kupowal od tego uzytkownika i moze sie wypowiedziec?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych