Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupno MBP na allegro od użytkownika polish_superstar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 06 kwietnia 2012 - 13:38

Od dłuższego czasu mam zamiar kupić MBP od polish_superstar
Apple MacBook Pro 15.4" 2.2GHz 4GB 500GB (2251591059) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jest u niego tanio i same pozytywne komentarze, ale naczytałem się różnych rzeczy, żeby lepiej u niego nie kupować...
Czy jak kupię ten sprzęt (sprowadzany z USA) to dostanę jakiś dowód kupna czy coś w tym rodzaju, abym później w Polsce oddać komputer na gwarancje?
Może już ktoś tam kupował i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami?

Prosiłbym moderatorów o nie zamykanie tego tematu, bo jest to dla mnie ważne i chciałem dostać odpowiedź.

#2 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 06 kwietnia 2012 - 13:47

poszukaj w tym dziale, masz tematy o zakupie z USA. Od tego użytkownika, którego przywołałeś także. Warto również zajrzeć do applescc- Mateusz, ceny ma bardzo konkurencyjne, zawsze Ci doradzi, pomoże załatwić raty 0%. Osobiście kupiłem u niego 3 komputery i za każdym razem było wzorowo.

#3 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 06 kwietnia 2012 - 13:59

Mógłbyś podać link? On na allegro czy jak?

#4 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 06 kwietnia 2012 - 14:03

Ja kupowałem tam sprzęt kiedyś, wszystko było ok i jestem zadowolony :) Nie powiem jednak jak to jest z gwarancją, tu ktoś bardziej obeznany musiałby się wypowiedzieć.

#5 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 06 kwietnia 2012 - 14:04

To znaczy, że nigdy Ci się nie popsuł? :)

#6 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwietnia 2012 - 16:28

http://myapple.pl/gd..._superstar.html

#7 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 06 kwietnia 2012 - 16:36

Czytałem to i właśnie nie wiem czy bez obaw mogę kupić. Pisali tam m.in. o tym, że komornik może przyjść i w ogóle.. trochę się wystraszyłem więc zrobiłem ten temat aby mieć pewność, że nic się nie stanie..

#8 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 06 kwietnia 2012 - 17:06

wg mnie jedyne co powinieneś zrobić to zgłosić swój zakup w US i zapłacić 2% podatku od czynności cywilno prawnych. Martwić się komornikami itp nie musisz, bo to sprzedający obowiązany jest odprowadzać $ do US od tego co sprzedał (nie wiem czy ma on działalność czy nie, faktury i tak nie dostaniesz). Ciebie dotyczy jedynie to co napisałem w 1 linijce. Pozdrawiam

#9 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 06 kwietnia 2012 - 17:45

Ale jak ja mam to zgłosić? Ktoś tak robił?

#10 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 06 kwietnia 2012 - 19:01

Wielu nie zglasza tego i zyje. Uzytkownik JohnnyVodka ma jeszcze nizsze ceny, ale jednoczesnie - dluzszy czas oczekiwania.

#11 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 kwietnia 2012 - 19:12

Nie zgłaszają, bo US się do nich nie zgłasza. US się zgłosi 5 lat od zakupu, jak dobiją stosowne odsetki ;)

#12 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 06 kwietnia 2012 - 19:17

koyoot tak wiem, właśnie dlatego zrezygnowałem z niego :P jakbym miał czekać miesiąc czy dwa (bo takie też widziałem) to by mnie szlag trafił...

Napisałem na maila do polish_superstar z pytaniem ile kosztowałby MBP 15" z Hi-Res. Odpowiedział tak:

Trzebaby bylo zamawiac prosto od Apple a to wiaze sie z cena wyzsza o ok. $300


Jak spytałem skąd zamawiają odpowiedział: "Z roznych innych, tanszych zrodel :)"

Ciekawe co to za źródła..

#13 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 06 kwietnia 2012 - 19:32

W USA tak samo jak u nas są sklepy, które zamawiają duże ilości sprzętu i mają go po cenach niższych niż Apple store. Nie ma w tym nic dziwnego. Popatrz chociażby na satruna, kupiłem 10% taniej niż w ispot i nie jest to bynajmniej towar, który spadł z ciężarówki. Nie doszukuj się spisku bo może go tam w ogóle nie być, kupuje duże ilości/pracuje w takim sklepie i ma niższe ceny.

#14 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 07 kwietnia 2012 - 17:07

I wtedy będę miał pełną gwarancję w Polsce? Czytałem kiedyś że chyba w Cortlandzie nie chcieli takiego sprzętu przyjąć.

#15 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 13:48

Spotkał się ktoś z taką sytuacją, że nie chcieli przyjąć komputera na gwarancje? (mówię tutaj do osób które zamawiały na allegro towar z USA, np. polish_superstar)

#16 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2012 - 14:39

Jeśli stacjonarny, to mogą nie przyjąć, jeśli przenośny, powinni. Zawsze można wykupić AC i wtedy przyjmą do naprawy każdy.

#17 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 15:27

No mówimy o MB. Nie wiedziałem że o tym z AC.. a tak na marginesie, można kupić AC po ukończeniu tej rocznej gwarancji, czy tylko można przedłużyć. Jak mi sie coś zepsuje to wtedy kupię ;)

#18 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 15:43

No mówimy o MB. Nie wiedziałem że o tym z AC.. a tak na marginesie, można kupić AC po ukończeniu tej rocznej gwarancji, czy tylko można przedłużyć. Jak mi sie coś zepsuje to wtedy kupię ;)


Oczywiście... Normalnie jak masz gwarancję 1 rok to korzystasz z niej wtedy kiedy coś się zepsuje, np: za 2 lata ci padnie matryca, to korzystasz z tej rocznej gwarancji i odejmujesz sobie 1 dzień i masz jeszcze 364 dni gwarancji ;)

#19 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 15:49

AC trzeba aktywować minimum miesiąc przed końcem podstawowej, roczne gwarancji.

#20 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 16:07

Oczywiście... Normalnie jak masz gwarancję 1 rok to korzystasz z niej wtedy kiedy coś się zepsuje, np: za 2 lata ci padnie matryca, to korzystasz z tej rocznej gwarancji i odejmujesz sobie 1 dzień i masz jeszcze 364 dni gwarancji ;)


ha ha ha, ale śmieszne.. mówiłem tutaj o APPLE CARE! seeadv już mi odpowiedział że miesiąc przed koncem podstawowej gwarancji trzeba aktywować.

#21 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 kwietnia 2012 - 16:20

Czekam na taką samą akcję US, jak kiedyś nastała z innym sprzedawcom z tego forum. Wiadomo, że moja wypowiedź będzie inaczej traktowana, ale obawiam się, że na US w końcu zacznie sprawdzać Allegro, wszak pieniędzy nadal szukają.

#22 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 18:12

Jeśli kupię od niego maka to od razu idę do US i płacę, więc o to się nie martwię.

#23 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 18:42

witam! ja w temacie aktywacji applecare. Nie wiem skąd państwo macie info że trzeba to rejestrować miesiąc przed upływem podstawowej gwarancji. Tą dodatkową 2 letnią gwarancję można aktywować nawet w ostatni dzień podstawowej gwarancji 12 miesięcznej appla. tutaj przytaczam cytat niestety po angielsku ale mogę przetłumaczyć dla zainteresowanych. W skrócie chodzi tam o to że dodatkowa gw applecare MUSI być zakupiona i MUSI być zarejestrowana w czasie trwania podstawowej 12 miesięcznej gw appla.

The 3-Year AppleCare for MacBook, MacBook Air, & 13" MacBook Pro from Apple gives you peace of mind by extending your coverage for three (3) years of both telephone support and service coverage. This provides you with expert assistance, global repair coverage for your MacBook, MacBook Air, & 13" MacBook Pro, web-based resources and diagnostic tools.

AppleCare can be purchased at any time within your first year of Mac ownership. It must be registered with Apple prior to the expiration of the system's factory warranty.

pozdrawiam

Fajnie, tylko na przyszłość pisz zgodnie z http://myapple.pl/gd...ego-font-b.html renqien

#24 Vito72

Vito72
  • 91 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 19:31

ha ha ha, ale śmieszne.. mówiłem tutaj o APPLE CARE! seeadv już mi odpowiedział że miesiąc przed koncem podstawowej gwarancji trzeba aktywować.

Nie wiem z czego sie tak śmiejesz ale seeady troszeczkę wprowadził cie w błąd , pavi7600 ma racje, dodatkową gwarancje można "aktywować" nawet na jeden dzień przed końcem 12miesiecznej , podstawowej

#25 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 21:30

"śmiałem się" z posta bar-trek'a :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych