Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Magsafe nie zawsze łączy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 set2004

set2004
  • 95 postów
  • SkądKaToWiCe

Napisano 18 lipca 2007 - 06:57

Siemka mam pytanko zaobserwowałem że czasami gdy podłączam wtyczkę zasilacza Magsafe nie zapala sie na nim dioda zielona ani pomarańczowa dopiero gdy wyciągnę wtyczkę z macbooka i ponownie podepnę wtedy załapuje i wszystko wraca do normy, zdarzyło mi sie to już 3 lub 4 razy, czy jest to normalne bo gdzieś na forum wyczytałem ze wtyczka tego zasilacza ma czasem takie kaprysy i potrafi nie łączyć ??

#2 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 08:04

Wtyczka do wymiany. Też tak miałem, potem pojawiła się mała czarna plamka na zgięciu kabla przy wtyczce, następnie przepaliła się osłonka i przewody w środku. Od pierwszych objawów w postaci niełączenia do kompletnej dezintegracji MagSafe upłynął jakiś tydzień. W serwisie powinni wymienić od ręki na gwarancji, ale bądź przygotowany na atak psychologiczny "urwał pan to sobie, uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją". Bądź wytrwały i żądaj widzenia z kierownikiem. Ewentualnie może to być problem z baterią - wtedy bateria do wymiany ;-)

#3 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 18 lipca 2007 - 09:53

Korzystając z okazji: Michau, przeczytałem na Twoim blogu, że Sadyści zarzucali Ci, że sobie "ukręciłeś" wtyczkę. Ja też miałem przejścia z MagSafem, ale dzięki pomocy pracowników iSpot'a w Galerii Krakowskiej udało mi się przejść przez to w miarę bezboleśnie. Wydaje mi się, że wadliwość konstrukcji MagSafe'a nie polega na tym, że osłonka przy wtyczce była za krótka i kabelek się "zmęczył", tylko że konstrukcja wtyczki (prostokątna) nie pozwalająca nawet w najmniejszym stopniu obracać się kablowi po jakimś czasie powoduje "ukręcenie" go. Sęk w tym, że nie jest to wina użytkownika, tylko wada konstrukcyjna tego rozwiązania. Jakimś cudem, kiedy Apple używało wtyczek o kolistym przekroju problem nie występował, choć kabel nie był wcale grubszy ani mocniejszy od tego stosowanego obecnie.

#4 set2004

set2004
  • 95 postów
  • SkądKaToWiCe

Napisano 18 lipca 2007 - 10:54

A może to normalne ze magsafe nie zawsze łączą poprawnie w końcu te bolce sie poruszają czyli jest możliwość ze nie zawsze stykna sie poprawnie, zdarza sie to komuś ale bez awarii kabla typu przepalenie ??

#5 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 11:02

Wydaje mnie się, że skoro "zaskakuje" na swoje miejsce to powinno działać. Jak wkładasz klucz do zamka w drzwiach i nie da się przekręcić to to normalne ?:)

#6 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 lipca 2007 - 11:02

Mam MacBooka od stycznia/lutego (jezu, ale zleciało.. niedawno go kupowałem..) i nie przypominam sobie, żeby mi MagSafe nie załapał ;) BTW. Zmień wpis w sygnaturce. Masz MacBooka CD czy C2D? W C2D trochę poprawili MagSafe ;)

#7 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 12:30

Wydaje mi się, że wadliwość konstrukcji MagSafe'a nie polega na tym, że osłonka przy wtyczce była za krótka i kabelek się "zmęczył", tylko że konstrukcja wtyczki (prostokątna) nie pozwalająca nawet w najmniejszym stopniu obracać się kablowi po jakimś czasie powoduje "ukręcenie" go.
Sęk w tym, że nie jest to wina użytkownika, tylko wada konstrukcyjna tego rozwiązania. Jakimś cudem, kiedy Apple używało wtyczek o kolistym przekroju problem nie występował, choć kabel nie był wcale grubszy ani mocniejszy od tego stosowanego obecnie.


Tak, dlatego przy takiej wtyczce kabelek powinien być w jakimś oplocie żeby się nie popsuło. Niedopatrzenie albo raczej oszczędność. W sumie ze sprzedaży nowych zasilaczy (bo samego kabelka luzem chyba nie ma w sprzedaży) Apple może sobie nieźle żyć.

#8 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 12:32

U mnie są podobne objawy od czasu do czasu, po prostu nie zapala się, albo zapala, a po pewnym czasie przestaje świecić, ale to nie jest kwestia bolców, bo bateria się ładuje. Poza tym nic się jeszcze nie stało od co najmniej pół roku, więc nie wiem czy to groźne. Podobnie ma mój kumpel.

#9 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 12:54

Hm ... jak mi się tak będzie dziać a SAD sie wypnie to ani myślę kupować nową zasiłkę ... Przyszłość w kablach wielożyłowych i domowych lutownicach ! A właśnie gdzie dostać zwykłą wtyczkę ? Myślałem , nad ładowarką do samochodu ... ;p

#10 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 18:55

Przy okazji chciałbym zadać Wam pytanie. Jak wyciągać wtyczkę? Szarpać za kabel? Pociągnąć jeden bok, a potem drugi bok prostokąta? Chwycić za tak małą wtyczkę i normalnie wyciągnąć jest wręcz niemożliwe. Pytam, bo ten magnez mocno trzyma, a nie wiem czy takie wyciąganie pod kątem albo szarpanie nie wpływa na nią źle.

#11 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 19:39

Obcęgami :)

#12 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 lipca 2007 - 22:38

Przy okazji chciałbym zadać Wam pytanie. Jak wyciągać wtyczkę? Szarpać za kabel? Pociągnąć jeden bok, a potem drugi bok prostokąta? Chwycić za tak małą wtyczkę i normalnie wyciągnąć jest wręcz niemożliwe. Pytam, bo ten magnez mocno trzyma, a nie wiem czy takie wyciąganie pod kątem albo szarpanie nie wpływa na nią źle.


nie wydaje mi się to problemem .. wiadomo za wtyczkę i ciach .. za kabel nigdy nie jest wskazane ciągać

#13 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 23:27

nie wydaje mi się to problemem .. wiadomo za wtyczkę i ciach .. za kabel nigdy nie jest wskazane ciągać


No może i dla niektórych to śmieszne ale dla mnie nie bardzo. Materiał śliski, małe takie to gów...ko, nie ma za bardzo za co chwycić. Jak na razie ciągnę na kabel :/

#14 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 18 lipca 2007 - 23:47

nie ma za bardzo za co chwycić


to jakie ty masz palce ;D ze ta wtyczka jest dla ciebie za mała ?

#15 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 23:55

Ja nie mam problemów z odłączaniem tej wtyczki. Chwytam ją od góry kciukiem i od dołu palcem wskazującym za kablem w taki sposób, że nadgarstek mam u góry i bez problemu wyciągam, ewentualnie lekko "łamiąc" lub przekręcając wtyczkę. Jeśli masz z tym kłopot to może spróbuj zrobić z jakiejś taśmy samoprzylepnej albo izolacyjnej rodzaj pętelki za którą będzie Ci łatwiej ciągnąć.

#16 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 08:56

Chwytam ją od góry kciukiem i od dołu palcem wskazującym za kablem w taki sposób, że nadgarstek mam u góry i bez problemu wyciągam, ewentualnie lekko "łamiąc" lub przekręcając wtyczkę.


Jak komp na biurku lub jakiejkolwiek płaskiej powierzchni leży, to wskazujący nie wejdzie pod wtyczkę.

spróbuj zrobić z jakiejś taśmy samoprzylepnej albo izolacyjnej rodzaj pętelki


Właśnie zastanawiam się by coś takiego zrobić za co bym ciągnął a jednocześnie nie zasłoniło mi diody.

Dzięki za odp.

#17 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 10:39

Jak komp na biurku lub jakiejkolwiek płaskiej powierzchni leży, to wskazujący nie wejdzie pod wtyczkę.


Aaa, faktycznie. Widzisz, ja znalazłem taką ładną deseczkę, na której trzymam Maca, żeby zawsze miał płasko i równo i tak się do niej przyzwyczaiłem, że jej nie zauważam. I dlatego mam łatwiej z tą wtyczką.

#18 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 19 lipca 2007 - 11:53

Heheh, luudzie :D Magsafe nie ciągnie się w stronę kabla, tylko do góry/dołu - wtedy łatwiutko odchodzi :) Po prostu podważcie ją palcem od dołu do góry :)

#19 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 14:58

Po prostu podważcie ją palcem od dołu do góry :)


I jesteś pewien że po jakimś czasie nie wpłynie to źle na te druciki w MagSafe? Bo ja właśnie problem jaki poruszył set2004 upatrywał bym z brakiem styku którejś z tych końcówek. Oczywiście powód może być inny, mogę się mylić.

#20 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 15:13

Nie macie wrażenie , że poręczniejsze było stare okrągłe bolce ? Niby fajne , ale teraz z iście chirurgiczną ostrożnością , musicie wyciągać te wtyczki , a przecież idea była - szubko przyjemnie bezpiecznie ...

#21 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 19 lipca 2007 - 15:20

Juz kilkanascie zasilaczy wymienilsmy klientom z upalonymi kabelkami przy wtyczce. Apple stwierdzilo ze "shit happens" i wymieniaja na gwarancji bez problemu narazie. Nie wiem jak jest w SAD. Kupujac tam kompa ma sie tylko u nich gwarancje niestety. Wiec chyba lepiej kupowac za granica :)

#22 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 16:10

Nie macie wrażenie , że poręczniejsze było stare okrągłe bolce ? Niby fajne , ale teraz z iście chirurgiczną ostrożnością , musicie wyciągać te wtyczki , a przecież idea była - szubko przyjemnie bezpiecznie ...


MagSafe to zbędny wodotrysk. Życia absolutnie mi nie ułatwia. Ładniej wygląda niż bolec i to wszystko. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której zahaczam o kabel i laptop ląduje na podłogę. Równie dobrze mógłby być bolec z krótkim wtykiem. Problem jest nawet z dokupieniem głupiej ładowarki samochodowej. Nie znalazłem takowej, ale jeśli się uda, to cenę mogę sobie już wyobrazić. Dodam tylko, że ta ładowarka na apple.com jest tylko przeznaczona dla wejścia w samolotach (choć i tak kiepsko pasują jak można wyczytać z komentarzy).

#23 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 17:31

Imho nie jest to zbędny wodotrysk. Nigdy nie udało mi się pociągnąć żadnego z wcześniejszych laptopów, ale jeśli chodzi o Maca to już trzykrotnie w ciągu 8 miesięcy wtyczka magsafe zadziałała zgodnie z przeznaczeniem ratując od potencjalnej katastrofy powodowanej przez psa i dwoje domowników, choć nigdy przeze mnie. A co do ładowarki to lepiej sobie kup inwerter i używaj w samochodzie oryginalnego zasilacza zarówno do Maca, jak i wszystkich urządzeń, telefonów i ładowarek do baterii. Koszt znacznie mniejszy i brak potrzeby kupowania następnych samochodowych akcesoriów to chyba wystarczający argument.

#24 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 19 lipca 2007 - 17:40

mam nadzieje ze uzytkownicy pc nie przeczytaja rozkminki makowców jak wyjmowac wtyczke od zasilacza bo z wrazenia moga peknac ze smiechu ;D

#25 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 19 lipca 2007 - 18:01

PGC: spokojnie, niczego się w ten sposób nie wygina - MagSafe po prostu gładziutko wychodzi ;) Zapewne tak zostało stworzone :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych