Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaka pojemność iPada jest wystarczająca waszym zdaniem do codziennej pracy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#51 Vito492

Vito492
  • 76 postów

Napisano 20 kwietnia 2012 - 08:05

Netto to jest bez VAT. Z VAT jest brutto.


To wiem. Ale już rozumiem, źle spojrzałem, cena netto to stara cena, która z VAT wynosiła 2900

#52 Xerathus

Xerathus
  • 7 postów

Napisano 21 kwietnia 2012 - 06:08

To 64GB jest za 2000 już z VAT? Bo na stronie iSpota jest napisane: 1999 z VAT, ~2300 zł netto. Jak to w końcu jest? Błąd w opisie, czy rzeczywiście jest tak tanio?


2000 brutto, tyle placilem.

#53 Vito492

Vito492
  • 76 postów

Napisano 23 kwietnia 2012 - 12:31

Niestety wszystkie 32GB z iSpota się skończyły... Orientuje się ktoś czy są w MediaMarkt albo w Saturnie, i w jakiej są cenie? Interesuje mnie 2 z wifi, 32gb

#54 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 30 kwietnia 2012 - 11:05

Panowie, w tym tygodniu przyjdzie mi iPad do domu i ciekawi mnie to co napisał ktoś wcześniej. A mianowicie, czy można w jakiś sposób zgrać filmy i zdjęcia na kartę SD i je oglądać, a co za tym idzie w rozszerzyć pamięć w iPadzie? Jak to wygląda dokładnie? Z góry dzięki za odpowiedź.

#55 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 kwietnia 2012 - 12:46

Panowie, w tym tygodniu przyjdzie mi iPad do domu i ciekawi mnie to co napisał ktoś wcześniej. A mianowicie, czy można w jakiś sposób zgrać filmy i zdjęcia na kartę SD i je oglądać, a co za tym idzie w rozszerzyć pamięć w iPadzie? Jak to wygląda dokładnie? Z góry dzięki za odpowiedź.


Kupiles iPad'a i nie sprawdziles takiej rzeczy? Nie zdziw sie jak przyjdzie deska sedesowa, skoro taki nierozgarniety jestes...

#56 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 30 kwietnia 2012 - 14:10

Jakbyś zarabiał 60 tys. € rocznie to też byś miał w dupie czytanie takich rzeczy. Do zadawania pytań służy forum, a kolega chyba lubi nabijać sobie posty dając odpowiedzi na poziomie... deski klozetowej. W niektórych firmach dbają o pracowników i nie dają im desek klozetowych... Odmówiłbyś na moim miejscu?

#57 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 kwietnia 2012 - 14:30

No tak, "money doesn't buy you brain" i juz wiadomo skad pytanie.

#58 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 30 kwietnia 2012 - 15:10

Believe me, it does... If you aim at nothing you will hit it every time mister. A ty chyba cały czas masz problem z definicją słowa "forum".

#59 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 kwietnia 2012 - 16:40

Forum to jest ostateczność jesli chodzi o źrodlo informacji, gdybys nie znalazł takowej w google. Na forum jestem dlugo i zdazylem zauwazyc rowniez, ze jest na nim wyszukiwarka. Na temat tego czy iPad ma slot na karte sim mozesz poczytac chociazby na stronie producenta, nie ma potrzeby biegania po ludziach i wypytywania. eot

#60 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 30 kwietnia 2012 - 17:24

iPad nie czyta kart SD - nie da się rozszerzyć pamięci iPada.

#61 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 30 kwietnia 2012 - 18:23

To że iPad nie ma żadnego slotu na karty flash wie nawet moja babcia. Miałem na myśli coś co widnieje w Apple Store jako adapter kart SD jako zestaw do aparatu fotograficznego, który podłącza się do iPada w celu zgrania zdjęć i filmów. Pytanie tylko jak to działa i czy można tego używać jako rozszerzenie pamięci?

#62 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 30 kwietnia 2012 - 18:46

To że iPad nie ma żadnego slotu na karty flash wie nawet moja babcia.

To czemu jej nie spytasz o adapter?
ipad-camera-connection

#63 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 30 kwietnia 2012 - 18:55

To czemu jej nie spytasz o adapter?
ipad-camera-connection


O to mi chodziło właśnie. Dzięki za linka.

P.S. A propos riposty odnośnie mojej babci 10/10 ;)

#64 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 30 kwietnia 2012 - 19:01

Spoko mam poczucie humoru ;)

#65 WeronikaM

WeronikaM
  • 63 postów

Napisano 01 maja 2012 - 16:38

Ja kupiłam w folii iPada 2 16GB + 3G za niecałe 1600. Nie żałuje, że to 16GB, bo jak dla mnie wystarczająca ilość. Codziennie przeglądam internet, gram w różne gry -mam ich sporo, okazjonalnie oglądam filmy i mam też dużą galerię zdjęć - często importuje je prosto z aparatu przez cck. Muzyki w ipadzie mam 2gb, bo od tego jest ipod. Nie potrzebuje więcej pamięci i naprawdę można spokojnie używać ipada z 16GB, nie jest to aż tak mało miejsca ;)

#66 awtharok

awtharok
  • 146 postów

Napisano 02 maja 2012 - 20:52

Ja mam 32GB i mi kompletnie nie wystarcza.. Mam w porywach do 200 mb wolnego i nie mogę zrobić żadnego updatu bez wcześniejszego usunięcia tej aplikacji. Co gorsze - wszystko co mam jest ważne dla mnie i nie mam co usunąć a wcale dużo tego nie mam.. Kilka aplikacji i gier, kilka piosenek i 0 filmów.. A z chęcią wrzuciłbym z 5 filmów. Żaluję ,że nie wziąłem 64 a i to bym bez problemu zajął bo musiałem wyrzucić połowe płatnych appsów i gier bo mi się nie mieściły.. Następnego iPada wezmę z minimum 64 a najchętniej 128 jeżeli taki wyjdzie :)

#67 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 maja 2012 - 22:00

Ja bym sie ze wszystkim pomiescił dopiero w okolicach 200GB :D Zdjecia z wakacji, muzyka, aplikacje, pdf, gry, nie licząc filmów bo to idzie w terabajty odkąd 1080p mozna pobierać.

#68 chan.

chan.
  • 23 postów
  • SkądPolanica - Zdrój

Napisano 02 maja 2012 - 22:29

Ja posiadam 3jkę 32GB i w zupełności mi wystarcza :) Parę appków, 2-3 filmy (jeśli jeden obejrzę to usuwam i wgrywam kolejny - nie chomikuję), 2GB muzyki i reszta pusta. Jeżeli mam dłuższy wyjazd to dopiero wtedy zapełniam po brzegi. Także sądzę, że dla Ciebie 16GB będzie wystarczające, sam bym się zmieścił na szesnastce :P

#69 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 03 maja 2012 - 08:50

W zależności od potrzeb to 32 GB jest takim "złotym środkiem". Na pewno dużo użytkowników zmieści się spokojnie na 16 GB a dużo ledwo co się zmieści na 64 GB :) . Szkoda że Apple nie dało pamięci 16,32, 64, 128 GB - zwłaszcza z Retiną.

#70 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 maja 2012 - 08:55

Tak naprawdę to wg mnie iPad powinien mieć min 128GB żeby móc swobodnie z niego używać. Niestety między innymi dlatego dyskwalifikuje to urządzenie u mnie i wybrałem MBA.

#71 Dixon

Dixon
  • 131 postów
  • SkądBydgoszcz, PL

Napisano 03 maja 2012 - 16:43

Tak naprawdę to wg mnie iPad powinien mieć min 128GB żeby móc swobodnie z niego używać. Niestety między innymi dlatego dyskwalifikuje to urządzenie u mnie i wybrałem MBA.

Tylko po co 128GB? iPad jest urządzeniem przenośnym i ograniczonym do prostych i średnio - zaawansowanych funkcji, więc nie jest w pełni zastąpić laptopa czy komputera.

#72 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 maja 2012 - 16:58

No mi np zastepuje w 95% zadań wiec skoro tak, to chcialbym na nim miec jak najwiecej swoich danych. Optimum to wersja 256 jesli chcieć juz odstawic kompa.

#73 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 03 maja 2012 - 18:09

No mi np zastepuje w 95% zadań wiec skoro tak, to chcialbym na nim miec jak najwiecej swoich danych. Optimum to wersja 256 jesli chcieć juz odstawic kompa.


Ja bym się nie obraził gdyby dali nawet wersję 320 GB ;) . Podejrzewam że Apple nie rozszerzy pamięci - bo zgodnie z ich polityką iPad jest uzupełnieniem iPhone'a i MacBooka, a nie alternatywą dla MB. Ale poczekamy do następnej generacji i zobaczymy.

#74 adi_23

adi_23
  • 70 postów

Napisano 04 maja 2012 - 17:42

Witam, jestem tu nowy więc pozdrawiam użytkowników. Chcę kupić iPada i tu pojawia się problem ;) - nie wiem czy brać opcję ipad2 32/64 GB czy nowy ipad 16 GB (tylko wifi bo będę używać tylko w domu). iPad ma mieć zastosowanie do przeglądania neta, oglądanie meczy na żywo itp. do tego oglądanie filmów i czasem muzyki (mam odtwarzacz mp3 więc nie będę ładować dużo muzy). Jeśli chodzi o gry to głównie tetris i angry birds itp. Jeśli chodzi o aplikacje to też nie zamierzam szaleć. Czy brać nowego z pamięcia 16 GB czy lepiej kupić 2 z większą pamięcią.

#75 chan.

chan.
  • 23 postów
  • SkądPolanica - Zdrój

Napisano 04 maja 2012 - 17:59

Jeżeli nie przykładasz aż tak dużej wagi do wyświetlacza, to proponuję kupić starszego iPada, bo tak naprawdę trójka poza lepszym wyświetlaczem, kamerką i lepszymi bebechami nic nowego nie wniosła. Na początku tak się mówi 16GB w tą czy w tamtą to niby nie jest dużo, a zobaczysz, zapełni się bardzo szybko. Wspominasz tu też o oglądaniu meczy na żywo. Może być problem, bo iPad nie obsługuje flasha, chyba, że wyczaiłeś już gdzieś jakieś aplikacje do tych rzeczy, ja nie oglądam, więc się nie orientuję :) Podsumowując na Twoim miejscu wziąłbym dwójkę z większa pamięcią.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych