Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet iPhone Orange


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 misztalov

misztalov
  • 15 postów

Napisano 24 marca 2012 - 22:03

Czy ktoś korzysta z tej usługi ? Pakiet 300MB Internet w telefonie bez limitu danych za 9 zł i ani grosza więcej. Ograniczenie prędkości po przekroczeniu pakietu 300 MB do 16kb/s. Chodzi mi o iPhone 4 czy ten pakiet jest wystarczający do przeglądania stron internetowych, używania facebooka i innych tego typu prostych aplikacji. I czy to "zwolnienie" do 16 kb/s uchroni przed dużym rachunkiem po przekroczeniu pakietu.

#2 M4nfr3D

M4nfr3D
  • 200 postów

Napisano 24 marca 2012 - 22:29

2) Tak, zwolnienie do 16kb/s uchroni przed dużym rachunkiem - obetnie Ci prędkość wczytywania stron do tego stopnia że Ci się odechce to robić. 1) Nie wiem, musisz odpowiedzieć sobie sam. Mi w iPhone jest potrzebny internet tylko do jednej aplikacji i strony WWW. Gdybym się uparł to miesięcznie się zmieszczę nawet w 50mb. Są też tacy którym 5gb ledwo styka :q

#3 misztalov

misztalov
  • 15 postów

Napisano 24 marca 2012 - 22:36

Dzięki. Możesz mi powiedzieć jaką ilość danych wykorzystuje używanie np. facebooka czy wczytanie mapy ? I jeszcze jedno, zablokowanie "opcji" 3G/Edge w ustawieniach blokuje jakiekolwiek połączenie z internetem oprócz WLAN? Boje się tego że bez mojej wiedzy jakaś aplikacja bez mojej wiedzy pobierze duży pakiet danych.

#4 Dixon

Dixon
  • 131 postów
  • SkądBydgoszcz, PL

Napisano 25 marca 2012 - 01:09

Jeśli chodzi o zużycie w ciągu miesiąca na przeglądania facebooka, twittera, mail, mapy to 300mb powinno wystarczyć. Zwykle jakaś sesja np. facebooka zużywa do 5mb. Jeśli chcesz zablokować jakiekolwiek połączanie z internetem wystarczy, że usuniesz zawartość "Dane komórkowe" w ustawieniach Sieci telefonu. Jeśli będziesz chciał przywrócić łączność internetową będziesz musiał wprowadzić te dane ręcznie, więc radzę je zapamiętać albo np. gdzieś zapisać :)

#5 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 25 marca 2012 - 01:25

Jeśli chodzi o zużycie w ciągu miesiąca na przeglądania facebooka, twittera, mail, mapy to 300mb powinno wystarczyć. Zwykle jakaś sesja np. facebooka zużywa do 5mb.
Jeśli chcesz zablokować jakiekolwiek połączanie z internetem wystarczy, że usuniesz zawartość "Dane komórkowe" w ustawieniach Sieci telefonu. Jeśli będziesz chciał przywrócić łączność internetową będziesz musiał wprowadzić te dane ręcznie, więc radzę je zapamiętać albo np. gdzieś zapisać :)


Po co usuwać? Wystarczy wyłączyć suwakiem dane sieci komórkowej... Co do pakietu, dodatkowych kosztów po przekroczeniu to nie generuje, jest właśnie to ograniczenie. Tylko z tym to jest tak, jak napisał @M4nfr3D przy 16kb/s szlag Cię trafi, bo to prawie w ogóle nie chodzi wtedy... A co do zużycia to raczej kwestia indywidualna... Ja średnio zużywam cały pakiet jaki mam w planie taryfowym (3,5 GB). Ale jak już chcesz jakiś pakiet to do lipca orange oferuje 2012 mb link w cenie 5zł tylko, że bez lejka jest...

Pzdr

#6 misztalov

misztalov
  • 15 postów

Napisano 25 marca 2012 - 11:28

No właśnie 2012 mb nie ma "lejka" myślicie że przy włączonych danych sieci, usłudze lokalizacji etc. 2012mb wystarczy ? Ograniczając youtube do zera. Boje się najbardziej tego że jakaś aplikacja bez mojej wiedzy może używać internetu i "nabić" mb bez mojej wiedzy a co przy otwartym rachunku nie jest zbyt optymistycznym scenariuszem ;d

#7 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 25 marca 2012 - 14:54

To włącz sobie pakiet 300 mb i sprawdź czy Ci wystarczy jak nie to kombinuj... Najwyżej włącz sobie i jeden, i drugi pakiet, wtedy za 14 zł masz 2312 mb z lejkiem... Uważam, że jak za tą cenę to i tak zajebiście... Pzdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych