Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skype-nie działa kamera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 likuziak

likuziak
  • 101 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 15 lipca 2007 - 21:09

Same nieszczęścia.Po reinstalce systemu i m.innymi Skypa 2.6.0.148 przestała mi chodzić kamerka Logitech Quick Cam Pro 4000 mimo usilnych prób klikania w Preferencjach Skype w ikonkę Video.Nie pomaga też Restart mego Mini Maca.Zrobiłem nawet ponowny Download mimo że Check for Update stwierdził że ta wersja jest OK. Aby sprawdzić czy kamerka jest sprawna zainstalowałem Macam 0.9.1 i o dziwo działa świetnie.(tak przy okazji jak nagrać fonię przy nagraniu macam muvie,bo suwaczek volume nie chce działać).Podajcie mi jakieś rozwiązanie tego problemu z kamerą bo na stronach Skype Help jakoś nie znalazłem.Czy jest jakiś test pod Skype działania tej polecanej przecie kamerki.Wszelka pomoc mile widziana.Pozdrawiam Skypowców.

#2 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 16 lipca 2007 - 05:53

masz skype, masz macam, to juz masz wszystko co miec musisz :)) Teraz tylko macam.components wrzuc do ktoregos katalogu w library (nie pamietam do ktorego, ale tu na forum chyba nawet kilkakrotnie byl ten watek i Koledzy podawali wlasciwy). Co do nagrywania w macam, to z tego co wiem nie da sie w tym programie nagrywac z dzwiekiem.

#3 likuziak

likuziak
  • 101 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 16 lipca 2007 - 13:23

Dziękuje,zadziałało.Jestem jednak zdziwiony że ta kamerka działająca dotąd bez wsparcia macam-u,teraz musi z niego korzystać.Czy to przypadkiem nie wina Skype?

#4 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 17 lipca 2007 - 09:21

Czy ta kamera dziala pod sterownikem ze stron logitecha ?

Logitech QuickCam - 8.0.1
for Pro 4000, Zoom, Notebooks Pro, Orbit/Sphere

http://www.versiontr...fo/macosx/19736

Kupilem na allego Notebboks Pro - jak dojdzie paczka przetestuje i dam znac czy dziala od strzalu .

---- Dodano 17-07-2007 o godzinie 15:00 ----
Doszla juz ;-) Dziala od strzalu na SKYPE 2.6.0.140 ale niestesty tylko 320 na 200 ;-(

Ktora ost wersja skype miala obsluge na ppc kamery 640 na 480 ?

Ichat jej nie wykryl ;=(

#5 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 18 lipca 2007 - 01:42

Jestem jednak zdziwiony że ta kamerka działająca dotąd bez wsparcia macam-u,teraz musi z niego korzystać.Czy to przypadkiem nie wina Skype?


Mam to samo. Kamerka przestała mi działać w Skype po ostatnim Update Mac OS X. Tym, co to niby USB poprawili.
U mnie to na pewno nie wina Skype, tylko właśnie tego update.

#6 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 18 lipca 2007 - 09:38

Ja zauwazylem inna przypadlosc. Mam ichat usb cam - w ichacie av widzi moja kamere ale pokazuje komunikat < kamera jest zajeta przez przez inna aplikacje >. Kamera logitech quick cam pro for notebooks. Jak zlokaliozcowac czemu tak jest ?

#7 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 18 lipca 2007 - 21:12

Dziala od strzalu na SKYPE 2.6.0.140 ale niestesty tylko 320 na 200 ;-(

Ktora ost wersja skype miala obsluge na ppc kamery 640 na 480 ?(


Żadna wersja tego niema. Ale można na to zaradzić.
Wyłącz Skype'a.
TextEdit'em otwórz plik config.xml w teczce ~/Library/Application Support/Skype/twójskypenick/.
Znajdż tam fragment i popraw go, żeby było tak:

Zachowaj zmiany, odpal Skype'a, w preferencjach powtórnie ustaw kamerkę, jako żródło obrazu i masz, co chciałeś.

EDIT Minimalny Skype 2.5.0.85!!!


---- Dodano 18-07-2007 o godzinie 22:14 ----

Ja zauwazylem inna przypadlosc. Mam ichat usb cam - w ichacie av widzi moja kamere ale pokazuje komunikat < kamera jest zajeta przez przez inna aplikacje >. Kamera logitech quick cam pro for notebooks. Jak zlokaliozcowac czemu tak jest ?


Jak masz odpalony iChat i Skype, to zawsze dostaniesz taki komunikat.

#8 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 19 lipca 2007 - 00:03



EDIT Minimalny Skype 2.5.0.85!!!


---- Dodano 18-07-2007 o godzinie 22:14 ----


Jak masz odpalony iChat i Skype, to zawsze dostaniesz taki komunikat.


Dzieki za rade ale wlanie nic kamerkozernego nie mma odpalonego. Sam ichat po restarcie maka.

#9 eastone

eastone
  • 29 postów
  • SkądVaasa/Suomi

Napisano 04 października 2007 - 18:48

Moze sie komus jeszcze przyda wyjasnienie tego problemu -tez to mialem. Rozwiazaniem jest downgrade lub upgrade systemu do 10.4.8-WTEDY PROBLEM ZNIKA pozdrawiam eastone




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych