Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AppStore chce robić update programów poprzedniego użytkownika Maca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 michasp

michasp
  • 104 postów
  • SkądSanok

Napisano 23 marca 2012 - 19:35

Witam! Kupiłem MacBooka Pro, z zainstalowanym Lionem. Oryginalnie był SnowLeopard. Kupiłem więc Liona w AppStore. Zainstalowałem go. Ale gdy wchodzę w Update w AppStore, widzę informacje, że aktualizacja dostępna jest dla innego konta(mail poprzedniego użytkownika)? Mam 2 aktualizacje: iPhoto i GarageBand - nie korzystam z nich, ale jestem ciekaw, dlaczego tak jest? Może mi ktoś coś podpowiedzieć? Z góry dziekuje! Michał

#2 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 23 marca 2012 - 20:51

A są zainstalowane? Jak tak to masz wyjaśnienie. Mac App Store sprawdza aktualizacje dla tych appek, co są przez niego zainstalowane, bez względu Apple ID. Tak samo jak na iPhone.

#3 michasp

michasp
  • 104 postów
  • SkądSanok

Napisano 23 marca 2012 - 21:21

Są zainstalowane. Nie wiem czy są w pakiecie Liona, dostarczane razem z systemem? Pozdrawiam Michał

#4 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 23 marca 2012 - 21:34

Nie są w pakiecie do liona, ale są w pakiecie do nowego komputera (w wersji która była aktualna w chwili produkcji)

#5 michasp

michasp
  • 104 postów
  • SkądSanok

Napisano 24 marca 2012 - 19:49

Ok. Co dalej? Czy mam usunąć te aplikacje? I potem je kupić? Głupi jestem. W końcu kupiłem w zgodzie z prawem Mac'a i system do niego. Dlaczego mam cały czas mieć "cień" poprzedniego właściciela? Poradźcie coś. Może trzeba postawić system od nowa ? Jeśli tak - to podpowiedzcie jak? Suma sumarum nie potrzebuję chyba robić formatu dysku - jestem zadowolony z tego co mam, pytanie jak wyczyścić te monity AppStore odnośnie update ? Pozdrawiam M

#6 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 24 marca 2012 - 22:01

Miej to gdzieś, albo zaktualizuj i znikną. Te programy nie są po poprzednim właścicielu.

#7 michasp

michasp
  • 104 postów
  • SkądSanok

Napisano 25 marca 2012 - 19:06

Nie da rady zaktualizowac. Pisze, że aktualizacje są dla innego konta. M.

#8 pawelek94

pawelek94
  • 184 postów
  • SkądGrójec, Poland

Napisano 26 marca 2012 - 14:22

Postaw system na czysto. Zrób bootowany pendrive odpal go później narzędziami dyskowymi sformatuj partycje i następnie zainstaluj czystą wersje Lion-a.

#9 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 marca 2012 - 19:12

Zamiast to robić to napisz do Apple. Kiedyś, gdy kupowałeś nowego Maka przysługiwał ci iLife na płycie, który był częścią zestawu i należało go sprzedać razem z zestawem. Teraz iLife jest preinstalowany i rejestrowany na konto użytkownika, który kupił komputer. Nigdy nie czytałem aby zasady się zmieniły, więc wg. mnie ten iLife powinien iść z kompem. Napisałbym więc, na Twoim miejscu, do Apple i poprosił o ich wykładnie, oraz pomoc, jeżeli jest tak jak myślę, w przeniesieniu iLife na Twoje konto.

#10 michasp

michasp
  • 104 postów
  • SkądSanok

Napisano 26 marca 2012 - 20:31

Dziękuję za wreszcie konkretną odpowiedź! Bardzo proszę kolegę Wojtkow - podaj mi namiar, na jaki mail, lub na jaki adres fizyczny mam napisać list - odnośnie przeniesienia praw po zakupie Maka - i iLife? Kupiłem Maka od bardzo porządnego użytkownika z Tego Forum. Na fakturze mam potwierdzenie przeniesienia prawa własności. Lion'a kupiłem. Wydaje mi się, że w świetle prawa - jest wszystko git :) Pozdrawiam Michaś

#11 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 marca 2012 - 06:20

Spróbuj albo tu Apple — Wsparcie — Mac App Store — Kontakt ze wsparciem
albo zadzwoń 00800-4411875 (mówią po polsku).

#12 adilux

adilux
  • 28 postów

Napisano 14 kwietnia 2012 - 20:20

@michasp udało Ci się coś wywalczyć w apple ?? mam taką samą sytuację z aktualizacjami adilux




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych