Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad 2 czy Ipad 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#26 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 23 marca 2012 - 21:51

Nie zauważyłem aby temperatur była wyższa niż na 2. Przy oglądaniu filmów, netu itp. Jest w dotyku chłodny. Być może gierki by go rozgrzały.

#27 rumpelst

rumpelst
  • 6 postów

Napisano 23 marca 2012 - 21:56

nagrzewanie i inne "problemy"

Z tym nagrzewaniem to juz pisalem, ze bzdury. Jutro wybiore sie do iSpotu i porownam ekrany, dla mnie najwazniejsza sprawa to jednak wyraznosc druku bo oczy juz nie te co w latach 20 stych. Jesli bedzie dobrze to pewnie bede sprzedawac dwojke. Jesli chodzi o aplikacje to pomijajac moje doswiadczenia i opisany przypadek wlasciwie braku zmiany rozmiaru normalnej aplikacji to opierajac sie na tym co mowi najbardziej uznany amerykanski dziennikarz technilogiczny Leo Laporte, 16 Gb jest dla tych co nie beda ladowac na ipada swojej biblioteki muzycznej lub filmowej, w innym uzyciu nie wyobraza sobie mozliwosci zapelnienia takiej pamieci programami. Mowil to majac w rekach nowego ipada.

---------- Wpis dodano o 23:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:55 ----------

Z innej beczki jednak, gdybym mial kupowac drugi raz tablet to kto wie czy nie zdecydowal bym sie na android.

#28 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 23 marca 2012 - 22:04

Leo ma rację. Nawet 64 GB to wartość śmieszna na multimedia. Same filmiki zrobione kamerką w zeszłym roku zajmują setki GB. Od tego mam NAS. Z 4 TB do dyspozycji zarówno lokalnie w domu jak i w prywatnej chmurze. Jak dla mnie 16 GB to aż nadto. Ale przyznaję, gierek za wiele też nie mam.

#29 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 24 marca 2012 - 02:10

rumpeist, nie wnikam, ale nie masz pojęcia o apple, a opcja wydaje mi się, albo czytałem.....

#30 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 24 marca 2012 - 02:33

Z innej beczki jednak, gdybym mial kupowac drugi raz tablet to kto wie czy nie zdecydowal bym sie na android.

A na który konkretnie?
W sytuacji kiedy nawet najnowsze mają ekrany raptem 1280x800 i grafiki 4 razy słabsze od nowego iPada.

#31 pioorkis

pioorkis
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 marca 2012 - 08:16

Z innej beczki jednak, gdybym mial kupowac drugi raz tablet to kto wie czy nie zdecydowal bym sie na android.


W takiej sytuacji najlepiej mieć przed sobą ipada i jakiegoś androida ... jak tak patrzę na swojego ipada i samsunga p7320 żony to za nic na świecie bym się nie zamienił ;) Samsung bardzo wyraźnie laguje, ekran jest słabszy (subiektywne wrażenie), no i mizeria z aplikacjami. Naprawdę szybciutko byś wrócił do iPada ... A przecież ten samsung to niby całkiem nowy i teoretycznie szybki przedstawiciel swojego gatunku. No, ale koniec OT ;)

#32 krzychu-maniac

krzychu-maniac
  • 47 postów

Napisano 24 marca 2012 - 08:26

Może ja czegoś tu nie rozumiem, ale wedle tej logiki taki sam strzał w stopę to kupno 2 z 16GB. Przecież te aplikacje bedą tak samo duże także na dwójce!


32 gb to naprawde najniższe miniumum... Wczoraj kupiłem 64 i już na starcie po pierwszym odpaleniu dysk posiada 57 GB wolnego miejsca - czyli już uciekło 7 gb na system i standardowe aplikacje dane od nowości... Załóżmy że w 32 gb będzie tak samo czyli na starcie nie mamy 32 Gb tylko już 25 GB...

#33 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 24 marca 2012 - 10:22

Twoje spekulacje są mylne. Na 16 tce dla usera dostępne jest 13,3 GB. U mnie po zainstalowaniu kilku gier, większości potrzebnych i nie potrzebnych mi aplikacji, wrzuceniu fotek przez iCloud i kilku filmów lokalnie zostało jeszcze prawie 10 GB wolnego. Nie widzę opcji by to zapełnić, a jeśli jakimś cudem stanie sie to za rok czy dwa to i tak taniej będzie sprzedać i kupić z większą pamięcią. Być może nawet już urządzenie nowszej generacji. Ceny większej pamięci są absurdalne i kupowanie na zapas jest bez sensu. Jeśli ktoś absolutnie musi, bo chce trzymać lokalnie cała muzykę i filmy to co innego. Ja kupiłem nawet wersję bez młodemu i za ok 450 zł dokupilem kieszonkwy modem z wifi. Ma tę zaletę, że jednocześnie mogę udostępnić neta i Ipad widzi net poprzez wifi, a wiec nie ma żadnych ograniczeń zwiazanych z 3G i dodatkowo mam do 32 GB poprzez kartę microSD (póki co zbędne ). Być może gdyby nie to, że przez 99 procent czasu korzystam z iPada w domu wybrałbym wbudowany modem ze wzgl. na wyodę.

#34 SilentFisher

SilentFisher
  • 192 postów

Napisano 24 marca 2012 - 10:31

Twoje spekulacje są mylne. Na 16 tce dla usera dostępne jest 13,3 GB. U mnie po zainstalowaniu kilku gier, większości potrzebnych i nie potrzebnych mi aplikacji, wrzuceniu fotek przez iCloud i kilku filmów lokalnie zostało jeszcze prawie 10 GB wolnego. Nie widzę opcji by to zapełnić, a jeśli jakimś cudem stanie sie to za rok czy dwa to i tak taniej będzie sprzedać i kupić z większą pamięcią. Być może nawet już urządzenie nowszej generacji. Ceny większej pamięci są absurdalne i kupowanie na zapas jest bez sensu. Jeśli ktoś absolutnie musi, bo chce trzymać lokalnie cała muzykę i filmy to co innego.


Ja kupiłem nawet wersję bez młodemu i za ok 450 zł dokupilem kieszonkwy modem z wifi. Ma tę zaletę, że jednocześnie mogę udostępnić neta i Ipad widzi net poprzez wifi, a wiec nie ma żadnych ograniczeń zwiazanych z 3G i dodatkowo mam do 32 GB poprzez kartę microSD (póki co zbędne ). Być może gdyby nie to, że przez 99 procent czasu korzystam z iPada w domu wybrałbym wbudowany modem ze wzgl. na wyodę.


Zgadzam się z Tobą w 100%

#35 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 marca 2012 - 13:47

Byłem dzisiaj w T-mobile i bawiłem się troszkę Nowym iPad'em. Ekran na prawdę robi wrażenie, ale nie miałem porównania do iPada 2, więc nie wiem czy różnica jest duża. iPad był ciepły, ale miałem ręce zimne, więc wydawał mi się cieplejszy niż normalnie by był :) Nie zauważyłem, żeby ekran był żółty. Wszystko bardzo wyraźne. Nie był podłączony do internetu, więc nie sprawdziłem jak wyglądają strony. Ogólnie pozytywne, ale musiałbym porównać z 2 przed kupnem. W iSpocie na pewno będzie 2 i 3 :)

#36 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 24 marca 2012 - 14:30

Twoje spekulacje są mylne. Na 16 tce dla usera dostępne jest 13,3 GB. U mnie po zainstalowaniu kilku gier, większości potrzebnych i nie potrzebnych mi aplikacji, wrzuceniu fotek przez iCloud i kilku filmów lokalnie zostało jeszcze prawie 10 GB wolnego. Nie widzę opcji by to zapełnić, a jeśli jakimś cudem stanie sie to za rok czy dwa to i tak taniej będzie sprzedać i kupić z większą pamięcią. Być może nawet już urządzenie nowszej generacji. Ceny większej pamięci są absurdalne i kupowanie na zapas jest bez sensu. Jeśli ktoś absolutnie musi, bo chce trzymać lokalnie cała muzykę i filmy to co innego.

Zgadzam się, i myślę że Apple nie wypuścili by iPada 16 GB gdyby miały go zapełnić 2 czy 3 gry dostosowane do retiny.

#37 krzychu-maniac

krzychu-maniac
  • 47 postów

Napisano 24 marca 2012 - 15:42

Zgadzam się, i myślę że Apple nie wypuścili by iPada 16 GB gdyby miały go zapełnić 2 czy 3 gry dostosowane do retiny.


Pogadamy jak będzie wiecej aplikacje pod retine :) wtedy zacznie się kombinowanie a ja będę miał spokoj

---------- Wpis dodano o 15:42 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:36 ----------

Twoje spekulacje są mylne. Na 16 tce dla usera dostępne jest 13,3 GB. U mnie po zainstalowaniu kilku gier, większości potrzebnych i nie potrzebnych mi aplikacji, wrzuceniu fotek przez iCloud i kilku filmów lokalnie zostało jeszcze prawie 10 GB wolnego. Nie widzę opcji by to zapełnić, a jeśli jakimś cudem stanie sie to za rok czy dwa to i tak taniej będzie sprzedać i kupić z większą pamięcią. Być może nawet już urządzenie nowszej generacji. Ceny większej pamięci są absurdalne i kupowanie na zapas jest bez sensu. Jeśli ktoś absolutnie musi, bo chce trzymać lokalnie cała muzykę i filmy to co innego.


Ja kupiłem nawet wersję bez młodemu i za ok 450 zł dokupilem kieszonkwy modem z wifi. Ma tę zaletę, że jednocześnie mogę udostępnić neta i Ipad widzi net poprzez wifi, a wiec nie ma żadnych ograniczeń zwiazanych z 3G i dodatkowo mam do 32 GB poprzez kartę microSD (póki co zbędne ). Być może gdyby nie to, że przez 99 procent czasu korzystam z iPada w domu wybrałbym wbudowany modem ze wzgl. na wyodę.


Ipad + ten modem = 50 zł taniej niż iPad z 4g. Ja tam wole włożyć kartę w ipada i nie martwić się jakimś modemem i normalnie korzystać...

#38 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 24 marca 2012 - 15:49

Nie chodzi o to żeby było taniej, ale żeby było lepiej. Aby mieć net w telefonie gdy np. jestem za granicą nie muszę brać koniecznie iPada, aby w aucie mieć net nie muszę odpalać iPada. Nie muszę szukać micro SIM itp. Itd.

#39 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 marca 2012 - 07:04

Ile ten kieszonkowy modem działa na baterii?

#40 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 25 marca 2012 - 07:37

Producent podaje 6 godzin. Ale to chyba czas transmisji danych. Mi działał cały dzień od rana do wieczora, tzn był włączony i spięty z telefonem przez wifi, a wykorzystywany kiedy była potrzeba.

#41 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 25 marca 2012 - 11:14

Ile ten kieszonkowy modem działa na baterii?


Mam taki modem (zakładam, że to najbardziej popularny Huwawei). Bateria ma tę zaletę, że kosztuje koło 30zł i można mieć ich nawet kilka, bo modem pozwala na ich wymianę. Przydała by się tylko jakaś aplikacja, która umożliwiała by dostęp do karty SD w modemie. W tek chwili można się do niej dostać z poziomu przeglądarki.

#42 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 marca 2012 - 17:28

Jakoś mnie nie przekonuje noszenie modemu i dodatkowej baterii na wymianę, na pewno nie jest wygodniejsze od wbudowanego 4G/LTE.

#43 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 25 marca 2012 - 17:44

Jakoś mnie nie przekonuje noszenie modemu i dodatkowej baterii na wymianę, na pewno nie jest wygodniejsze od wbudowanego 4G/LTE.


Tu całkowicie się zgodzę. Myślę o kupnie iPad'a i to, że posiadam ten modem pozwala przychylić się bardziej do wersji bez 4G. Z drugiej strony brak GPSu może być czasami irytujący. Jadąc samochodem pasażer czasami może pomóc mając iPada z włączoną nawigacją, itp.

#44 alex_luks

alex_luks
  • 24 postów

Napisano 25 marca 2012 - 18:17

Czy ktoś ma informacje jak szybko oba ipady otwierają ten sam plik np. pdf (np. 1MB) Bo moja 2ka strasznie wolno otwiera pdfy i jest to czasem irytujące. A pracuje na tych plikach cały czas. Bywa że plik otwiera się np. 20 sekund! Co przy wielu plikach daje wiele minut straconego czasu. Czy są gdzieś dostępne takie testy? Jak to jest z rzeczywistą wydajnością nowego Ipada?

#45 krisk233

krisk233
  • 21 postów

Napisano 25 marca 2012 - 18:28

witam. kto wie? jak długo beda jeszcze dostępne 2 bo ja nie moge sie zdecydowac cz ipad 2 czy the new ipad.

#46 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 25 marca 2012 - 18:44

Tak długo aż się sprzedadzą.

#47 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 25 marca 2012 - 21:20

Jakoś mnie nie przekonuje noszenie modemu i dodatkowej baterii na wymianę, na pewno nie jest wygodniejsze od wbudowanego 4G/LTE.


Gdybym miał używać tego modemu tylko do ipada i jeszcze nosić to na codzień to też bym wybrał modem wbudowany.

Taki modem jednak jest o wiele bardziej uniwersalny, używam go też do iPhone (za granicą) i do stacjonarki jako backupowy net.

---------- Wpis dodano o 22:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:13 ----------

Czy ktoś ma informacje jak szybko oba ipady otwierają ten sam plik np. pdf (np. 1MB) Bo moja 2ka strasznie wolno otwiera pdfy i jest to czasem irytujące. A pracuje na tych plikach cały czas. Bywa że plik otwiera się np. 20 sekund! Co przy wielu plikach daje wiele minut straconego czasu.
Czy są gdzieś dostępne takie testy? Jak to jest z rzeczywistą wydajnością nowego Ipada?

Nm.. Jakiś pierwszy z brzegu (http://www.futrega.org/wk/wk.pdf) plik z sieci otworzył sie błyskawicznie w safari. Podaj może link do czegoś konkretnego, co cie interesuje ?

#48 Marti701

Marti701
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 marca 2012 - 21:24

Czy ktoś ma informacje jak szybko oba ipady otwierają ten sam plik np. pdf (np. 1MB) Bo moja 2ka strasznie wolno otwiera pdfy i jest to czasem irytujące. A pracuje na tych plikach cały czas. Bywa że plik otwiera się np. 20 sekund! Co przy wielu plikach daje wiele minut straconego czasu.
Czy są gdzieś dostępne takie testy? Jak to jest z rzeczywistą wydajnością nowego Ipada?


Coś strasznie długo. Ja korzystam z PDF Reader - iPad Edition i też często pracuje na dokumentach w PDF. Np. ten plik niecałe 5 sekund. W Safari prawie natychmiast po pobraniu http://www.schneider...__operators.pdf
plik 5.8MB

#49 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 marca 2012 - 21:57

witam. kto wie? jak długo beda jeszcze dostępne 2 bo ja nie moge sie zdecydowac cz ipad 2 czy the new ipad.

16 GB pewnie jeszcze przez rok.

#50 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 26 marca 2012 - 15:44

witam. kto wie? jak długo beda jeszcze dostępne 2 bo ja nie moge sie zdecydowac cz ipad 2 czy the new ipad.


A jakie wersje bierzesz pod uwagę? Wifi czy z modemem? Jaki budżet możesz przeznaczyć?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych