Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad 2 czy Ipad 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#1 kozub

kozub
  • 4 postów

Napisano 21 marca 2012 - 22:17

Witam Mam do was pytanie co wybrać ipad 2 czy ipad 3. Ostatnio siedziałem trochę u kumpla na ipadzie 1 i przyznam że przekonałem się na tyle do tego urządzenia że chce je sobie teraz kupić. I generalnie rodzi się tutaj mały dylemat, wiem że chce kupić to urządzenie na pewno tylko nie mam pojęcia czy 2 czy 3. Po zapoznaniu się ze specyfikacją to widzę że lepszy wyświetlacz lepszy procesor i chyba mocniejszy układ graficzny. Tylko pytanie jak bardzo wpływa to na pracę z urządzeniem, nie wiem - chodzi to szybciej? Jest lepsza dużo lepsza grafika w grach? . Chce przede wszystkim przeglądać internet, rzadziej oglądać filmy i częsciej grać. Czy warto będzie dorzucić troszkę do nowej wersji czy jednak w zupełności wystarczy Ipad 2? No i jak z pamięcią, czy 16 gb gwarantuje swobodę w użytkowaniu czy to jednak za mało? Proszę o pomoc! pozdrawiam

#2 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 21 marca 2012 - 22:38

3rd gen 32gb.

#3 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 marca 2012 - 22:43

Zdecydowanie nowy iPad o pojemności 32GB. 16GB przy obecnych rozmiarach aplikacji może być za mało.

#4 suchy1992

suchy1992
  • 35 postów

Napisano 21 marca 2012 - 22:53

Ja korzystam iPada2 32GB- w sumie niedlugo ale juz teraz wiem, ze nie zamienilbym tej zabawki na nic innego! Laptop, ktory sluzyl mi do tej pory jako glowny sprzet wlaczany jest tylko w celach synchronizacji, konsola PS3 stoi nieuzywana od dluzszego czasu. Jesli masz duzo pieniedzy i stac Cie na trojke to nawet sie nie zastanawiaj, nowy iPad nie wprowadzil rewolucji, ale nowy wyswietlacz czy procesor to fajny bajer. Jesli jednak chcesz zostawic sobie kase na inne przyjemnosci to iPad2 w zupelnosci powinien Ci wystarczyc, jest kamera do wideokonferencji (tego brakuje jedynce), wszystko smiga szybko i sprawnie- dzieki temu, ze trojka nie zrobi rewolucji iPad2 to wciaz bardzo dobry sprzet :)

#5 kozub

kozub
  • 4 postów

Napisano 22 marca 2012 - 08:48

Ja korzystam iPada2 32GB- w sumie niedlugo ale juz teraz wiem, ze nie zamienilbym tej zabawki na nic innego! Laptop, ktory sluzyl mi do tej pory jako glowny sprzet wlaczany jest tylko w celach synchronizacji, konsola PS3 stoi nieuzywana od dluzszego czasu. Jesli masz duzo pieniedzy i stac Cie na trojke to nawet sie nie zastanawiaj, nowy iPad nie wprowadzil rewolucji, ale nowy wyswietlacz czy procesor to fajny bajer. Jesli jednak chcesz zostawic sobie kase na inne przyjemnosci to iPad2 w zupelnosci powinien Ci wystarczyc, jest kamera do wideokonferencji (tego brakuje jedynce), wszystko smiga szybko i sprawnie- dzieki temu, ze trojka nie zrobi rewolucji iPad2 to wciaz bardzo dobry sprzet :)


No własnie rewolucji nie ma ale zastanawiam się czy za jakiś czas nie zobaczę u kogoś ipada 3 i jednak będę żałował że nie kupiłem jednak nowej wersji. Może się okazać że procesor będzie dużo wydajniejszy i okaże się że u mnie coś nie będzie chciało działać ( nie wiem czy to możliwe ) lub podobna sytuacja z układem graficznym. Przyznam że jeśli chodzi o te procesory mobilne to nie wiele mi to mówi który jest dobry.

#6 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 marca 2012 - 14:58

Nie ma rewolucji z modelu na model. Rewolucja jest jak sie przesiadasz z 1 na 3. To samo z iPhone'm.

---------- Wpis dodano o 14:58 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:58 ----------

A tak wgl - jaka rewolucja? Po prostu duży krok na przód.

#7 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 22 marca 2012 - 16:54

Bierz trójkę, jeśli nie masz iPada ja bym zainwestował w nową generację i tak jak mówią koledzy - minimum 32 gb.

#8 BIGPUN

BIGPUN
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2012 - 02:38

Jest rewolucja z 1 na 2, tak i z 2 na nowego. Dla mnie nie jest ważny wygląd tylko parametry. Nowy ma niesamowity ekran. Osobiście marzy mi sie ekran retina w budzie delikatnie cieńszej jedynki:)

#9 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 marca 2012 - 16:11

Stoję też przed takim wyborem i myślę, że zdecyduję się jednak na iPada 2. Chciałem wziąć 3, ale po tym jak czytam ile problemów z nim jest to mi się odechciało, zwłaszcza, że nie ma jakiejś rewolucji. Kupię 2-kę, za rok wymienię na 4-kę czy tam za 2 lata na 5-kę :)

#10 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 23 marca 2012 - 19:01

Stoję też przed takim wyborem i myślę, że zdecyduję się jednak na iPada 2. Chciałem wziąć 3, ale po tym jak czytam ile problemów z nim jest to mi się odechciało, zwłaszcza, że nie ma jakiejś rewolucji. Kupię 2-kę, za rok wymienię na 4-kę czy tam za 2 lata na 5-kę :)


Ekran jest rewolucją! Dwójkę rekomenduję wyłącznie osobom które boją się okulisty lub mają wadę nieuleczalną.

#11 jabłko-fan

jabłko-fan
  • 205 postów

Napisano 23 marca 2012 - 19:17

Ja mam iPada 2, którego nie zamierzam wymieniać na trójkę. Może na 4...

#12 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 marca 2012 - 19:26

Ekran jest rewolucją! Dwójkę rekomenduję wyłącznie osobom które boją się okulisty lub mają wadę nieuleczalną.


No i będę miał super ekran, choć nie koniecznie musi być super, bo mogę trafić na żółty... Do tego iPad będzie gorący, będą problemy z wyświetlaniem stron (podobno grafiki na stronach są słabe) i to wszystko za 600-700zł więcej niż za iPad'a 2. A nawet więcej, bo w 3 może już nie wystarczać 16GB, więc trzeba by było kupić wersję 32GB więc 1000zł więcej niż za iPad'a 2 16GB. Jeszcze zobaczę jak się rozwinie sytuacja, ale bardziej jestem za iPad'em 2. Nie wiem w końcu jak z tym ekranem, bo jedni piszą, że nie ma aż takiej różnicy, inni, że jest spora różnica. Będę musiał się wybrać po prostu do iSpot'u i porównać 2 modele :)

#13 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 marca 2012 - 19:39

@maciek1422 jest różnica w ekranie jak faktycznie masz oba modele przed sobą. dobrze piszesz aby wybrać się do sklepu i porównać oba ekrany. ja porównałem. oba ipady numer 2 i 3 miały tą samą tapetę i dopiero po wzięciu do ręki zobaczyłem którego mam w prawym ręku a którego w lewym. faktycznie takie sprawdzanie jest do d... gdyż dobrze jest porównać je na jakiś grach czy innych programach. Zapewne wygra numer 3. Na pewno jest to super maszyna. Ale tak na pierwszy rzut oka to zapewniam, nie widać różnicy. Nie wiem może światło w iSpocie ale nic mnie nie urzekło tak jak mnie urzekła retina w iP4 jak pierwszy raz mogłem porównać ze swoim 3Gs-em

#14 dandan999

dandan999
  • 85 postów

Napisano 23 marca 2012 - 19:53

Ja byłem dzisiaj w Saturnie (w Katowicach) i miałem okazję porównać oba iPady (2 i 3). Powiesz szczerze, że przy maksymalnej jasności ekranu odrazu było widać różnicę. Retina jest naprawde świetna, tekst w przeglądarce, zdjęcia, gry... poprostu nie ma co porównywać ;) A co do przegrzewania, to niestety nie mogę przetestować bo jeszcze nie mam iPada u siebie, ale w sklapie był naprawde ciepły, chociaż nie dziwie się, bo przedzież o 9.00 do 16 napewno sporo osób się nim bawiło (ja sam stałem przy nim z 40min). Zdecydowałem się na iPada 3 32gb WiFi, myśle że jest to dobre rozwiązanie jak dla mnie.

#15 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 23 marca 2012 - 20:02

To tylko i wyłącznie kwestia pieniędzy, masz kasę na trójkę to bierz trójkę, jak nie masz to bierz dwójkę- CAŁA FILOZOFIA. ipad2-1625zł ipad3-2099zł no ale trójka z 16gb to strzał w stopę (aplikację zajmują z 2x więcej), trzeba wziąć 32gb czyli 2499zł

#16 krzychu-maniac

krzychu-maniac
  • 47 postów

Napisano 23 marca 2012 - 20:14

Bierz trójkę bez zastanowienia :)

#17 rumpelst

rumpelst
  • 6 postów

Napisano 23 marca 2012 - 20:32

ipad 2 czy 3 Skad takie informacje ze aplikacje na 3 jce dwa razy wiecej miejsca zajmuja ? Ja mam 2 jke i zrobilem ostatnio update jednej aplikacji do retina ready i roznica wynosila 1,5 mb przy 18,5 pierwotnej wagi programu. Gry prawdodpodonie beda duze ale uzytkowe programy niewiele wieksze. Mi 16 Gb wystarczy ale nie mam zadnych gier a programow cos okolo 50 ciu. Programy zajmuja u mnie ze 4 giga. Co do nagrzewania to sa to podobno wg blogerow i podcasterow ze stanow bzdury, bo ipad nagrzewa sie do 40 stopni pod warunkiem ze przez godzine ktos na nim gra w "ciezka" gre i jednoczesnie laduje. Mam pytanie a propos retiny, jak tekst wyglada, roznica jest, jest duza, jest kolosalna ?

#18 dandan999

dandan999
  • 85 postów

Napisano 23 marca 2012 - 20:44

Według mnie różnica jest naprawde duża. Na zdjęci czy filmie tego nie zobaczysz musisz ujrzeć to na własne oczy ;d

#19 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 marca 2012 - 20:52

Mi wystarczyło to co widziałem przy okazji Retiny w iPhonie. Ta technologia jest po prostu rewelacyjna i bardzo bym chciał mieć w swoim iPadzie taki ekran

#20 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 23 marca 2012 - 20:56

To tylko i wyłącznie kwestia pieniędzy, masz kasę na trójkę to bierz trójkę, jak nie masz to bierz dwójkę- CAŁA FILOZOFIA.
ipad2-1625zł
ipad3-2099zł no ale trójka z 16gb to strzał w stopę (aplikację zajmują z 2x więcej), trzeba wziąć 32gb czyli 2499zł

W 100 % racja, jeśli kogoś stać niech bierze 3 a jeśli ktoś chce wydać mniej kasy a mieć dobry sprzęt to niech bierze 2.

#21 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 23 marca 2012 - 20:58

To tylko i wyłącznie kwestia pieniędzy, masz kasę na trójkę to bierz trójkę, jak nie masz to bierz dwójkę- CAŁA FILOZOFIA.
ipad2-1625zł
ipad3-2099zł no ale trójka z 16gb to strzał w stopę (aplikację zajmują z 2x więcej), trzeba wziąć 32gb czyli 2499zł

Może ja czegoś tu nie rozumiem, ale wedle tej logiki taki sam strzał w stopę to kupno 2 z 16GB. Przecież te aplikacje bedą tak samo duże także na dwójce!

#22 maciek1422

maciek1422
  • 170 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 marca 2012 - 21:07

Nie można na 2 ściągnąć aplikacji bez tej aktualki dla retiny? Jak będę w galerii bałtyckiej to muszę wstąpić do ispotu koniecznie, żeby porównać iPady :)

#23 KvM

KvM
  • 336 postów

Napisano 23 marca 2012 - 21:32

A czy w przypadku iPhone można było ściągać aplikacje bez aktualizacji do retiny?

#24 kozub

kozub
  • 4 postów

Napisano 23 marca 2012 - 21:43

Dzięki chłopaki za opinie. Myślę że zdecyduję się na 3 z 32 GB. A taka sprawa, może ktoś z was się zdecydował na nowego Ipada i będzie mógł się odnieść jakoś do problemów z przegrzewaniem itp. No bo przyznam że trochę mnie to niepokoi.

#25 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 23 marca 2012 - 21:49

Dzięki chłopaki za opinie. Myślę że zdecyduję się na 3 z 32 GB. A taka sprawa, może ktoś z was się zdecydował na nowego Ipada i będzie mógł się odnieść jakoś do problemów z przegrzewaniem itp. No bo przyznam że trochę mnie to niepokoi.


masz już całkiem sporo opinii na ten temat w innym wątku..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych