Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Połączenie głośników z płytą główną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matowy

Matowy
  • 10 postów

Napisano 19 marca 2012 - 23:26

Cześć, dziś wyjmowałem z maka (alu późny 2008) napęd (dla lekkości). Aby tego dokonać musiałem odłączyć parę kabelków w tym połączenie subbofera i prawego głośnia, pech chciał że wyjmując wtyczkę od owych głośników odskoczyła też podstawka, ale co to dla mnie... styki wystawały no to bach, kropelka i podstawka na swoim miejscu. Po operacji wyjmowania napędu włączyłem maczka i... prawy kanał cichy, basów brak. myślę sobie wyjąłem napęd i akustykę zmieniłem, więc rozkręcam żeby włożyć napęd na miejsce i... znów odskoczyła podstawka, znó∑ przyklejam wkładam napęd i właśnie od paru godzin nie mam ani basów ani prawego kanału. W ogóle. Ile w serwisie możne kosztować naprawa? Tylko nie mówcie że płyta do wymiany bo się zabiję własną pięścią... Pozdrawiam Matowy.

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 19 marca 2012 - 23:49

Masz na myśli że urwałeś gniazdo wtyczki od głosników? Każdy serwis powinien sobie z tym poradzić. Gniazdo trzeba przylutować, a nie kleić. Mam nadzieje że nie powyrywałeś ścieżek od niego.

#3 Matowy

Matowy
  • 10 postów

Napisano 20 marca 2012 - 00:00

o dokładnie to [url]http://guide-images.ifixit.net/igi/XKDUxSpNsBtZLsgd.medium[/url] boję się że ścieżki też mógł szlag trafić od kleju i nożyka którym poważałem...

#4 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 20 marca 2012 - 07:45

Zanieś to do serwisu, trzeba to obejrzeć pod mikroskopem. Jesli ścieżki nie wchodzą od razu w laminat to się je odbuduje.

#5 Matowy

Matowy
  • 10 postów

Napisano 20 marca 2012 - 10:04

A wiecie ile taka zabawa może kosztować?

#6 Matowy

Matowy
  • 10 postów

Napisano 20 marca 2012 - 14:02

Podobno domowe rozwiązania są najlepsze.
[url]http://i.imgur.com/nU2h6.jpg[/url] przykleiłem taśmą klejącą żeby tak nie wystawało i pięknie gra.
/temat

#7 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2012 - 18:11

Boże, widzisz i nie grzmisz... Zlutowanie tego u pierwszego lepszego osiedlowego "magika-elektronika" wyniesie Ciebie max kilkanaście złotych i 5 minut czekania

#8 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2012 - 18:54

Boże, widzisz i nie grzmisz... Zlutowanie tego u pierwszego lepszego osiedlowego "magika-elektronika" wyniesie Ciebie max kilkanaście złotych i 5 minut czekania

Pod warunkiem, że ma lutownicę do małego rastra, a nie transformatorową :-). Jak zniszczyłeś ścieżki odbudowa możliwa tylko przy użyciu mikroskopu. Niestety także uszkodziłeś (sądząc ze zdjęcia) wtyk głośników. U nas taka usługa (lutowanie gniazda z odbudową ścieżek + nowy wtyk głośników) podchodzi pod konserwację i jej koszt wynosi 200 zł brutto + 49 zł za wtyk z końcówkami.

(...) Jesli ścieżki nie wchodzą od razu w laminat to się je odbuduje.

Wchodzące bezpośrednio w laminat też się odbudowuje (inaczej nie da się naprawić np. płyty od Aira)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych