Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes Gift Card pytania! Karta upominkowa do iTunes Store & iTunes Store Gift this App


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#101 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 22 sierpnia 2013 - 15:50

Witam

Podczas powrotu do polski kupilem gift carda w austrii o wartosci 25 euro. Zmienilem region na austriacki i w pelni moge korzystac z pieniedzy na koncie lecz mam caly app store i iTunes po niemiecku i tu nasuwaja sie moje pytania:

I. Czy gdy wykorzystam cala kwote bede mogl z powrotem zmienic jezyk na polski? Jesli tak to w jaki sposob.

II. Czy jesli zostanie mi przykladow 0,01 euro, ktore ciezko wydac to czy bede mogl to w jakis sposob " wyrzucic", aby zmienic potem region nie majac pieniedzy?

Dziekuje i pozdrawiam
Tomek

I. Tak (pierwszy i drugi post w tym temacie):

:eek:
Chcę zmienić swoje konto z US na PL a niestety nie mogę tego zrobić bo mam 0.01 $ ...
Trochę irytujące. Ma ktoś pomysł co zrobić? Jak wydać $0.01 w iTunes Store?
Czy jak zmienię konto z US na PL to czy, np: zakupiony Lion będzie wciąż widoczny w "Purchase History"?

Pozdrawiam!


EDIT: Tematy pokrewne:
http://myapple.pl/ip...na-allegro.html
http://myapple.pl/ip...o-mi-konto.html
http://myapple.pl/ip...uje-1-cent.html
iTunes Gift Certificates
http://myapple.pl/ip...pie-itunes.html
plmax

Temat był już poruszany kilkukrotnie. Napisz maila do supportu apple aby usunęli środki z twojego konta. Mi to pomogło.
Co do drugiego pytania to nie wiem jak jest z mac appstore, ale ja zmieniając kraj na Polske straciłem możliwość wyświetlenia zakupionych aplikacji dla iPhone w zakładce purchase a było ich duuuużo. Ponownie pobrać można za free ale nie ma w zakładce.



II. Patrz powyżej > email do pomocy technicznej iTunes Store.

#102 uki

uki
  • 4 postów

Napisano 02 lutego 2014 - 21:57

Tak więc mam problem. Mianowicie moja żona przebywa obecnie w USA i otrzymała dwie gift card na łączną kwotę 75$. Niestety z racji, iż moje Apple ID zarejestrowane jest w Polsce nie mogę wbić kodów z kart z racji na blokadę regionalną. Myślałem o tym żeby moje obecne konto przemianować na USA, czy zda to egzamin i wbić kody, a następnie powrócić na PL? Czy lepiej założyć drugie konto w USA i wysłać zakupione aplikacje jako prezenty na moje konto? Co radzicie zrobić, nie chciałbym żeby karty zostały niewykorzystane.

#103 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 03 lutego 2014 - 21:17

Tak więc mam problem. Mianowicie moja żona przebywa obecnie w USA i otrzymała dwie gift card na łączną kwotę 75$. Niestety z racji, iż moje Apple ID zarejestrowane jest w Polsce nie mogę wbić kodów z kart z racji na blokadę regionalną. Myślałem o tym żeby moje obecne konto przemianować na USA, czy zda to egzamin i wbić kody, a następnie powrócić na PL? Czy lepiej założyć drugie konto w USA i wysłać zakupione aplikacje jako prezenty na moje konto? Co radzicie zrobić, nie chciałbym żeby karty zostały niewykorzystane.

W skrócie:
1 W przypadku wykorzystania kart podarunkowych (po zmianie regionu na USA) i powrocie do PL:
wady: aktualizacje programów ręcznie, lub hurtem po powrocie do USA, brak możliwości pobrania za darmo (zakładka "zakupione") muzyki, filmow, seriali zakupionych w innym regionie (w tym przypadku USA), przed powrotem do PL zapewne jeszcze email do supportu z prośbą o wyzerowanie konta (gdy zostanie choćby $0.01 to nie zmienisz regionu);
zalety: użycie kart i wykorzystanie środków; nowe aplikacje, z których możesz korzystać i masz prawo do aktualizacji (jeśli się takowe pojawią);
2 Zakładając nowe konto na USA pozostaniesz z kredytem do wykorzystania na nowym koncie - nie ma możliwości podarowania czegokolwiek do osoby z innego regionu.

= W zależności od Twoich potrzeb możesz: wykorzystać karty podarunkowe we własnym zakresie, na własnym koncie (po przeniesieniu do USA) lub oddać, sprzedać,... etc.

#104 Quimeen

Quimeen
  • 1 004 postów
  • SkądTrzebinia

Napisano 15 marca 2014 - 19:49

Jeśli ktoś kupuje kody na allegro to odradzam sprzedawcę makadu_ Informacje o Użytkowniku makadu_ - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Po doładowaniu konta z kodu zakupionego na jego aukcji moje konto zostało zablokowane.
A od Apple dowiedziałem sie, że prawdopodobnie jest to oszustwo i kod nie jest legalny.

#105 daniool

daniool
  • 59 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 marca 2014 - 15:03

Hej mam kartę upominkowa z UK czy moge ja wykorzystać w PL iTunes ?

#106 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 marca 2014 - 16:18

Nie.

#107 iPhone 4th

iPhone 4th
  • 540 postów

Napisano 08 maja 2014 - 20:12

Witam! Czy można za pomocą tej karty dokonywać zakupów wewnątrz aplikacji i gier?

#108 dsk121

dsk121
  • 169 postów
  • Skądwwa

Napisano 24 maja 2014 - 19:22

Jak myslicie zadziala na koncie pl lub usa?
Sprzedajacy nie wie:)

25 Euro iTunes Apple Gift Card 25 EURO aukcja BCM (4239473053) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

#109 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 24 maja 2014 - 19:42

Francuski kod nie działa na PL i USA, więc holenderski też pewnie nie zadziała.

#110 dsk121

dsk121
  • 169 postów
  • Skądwwa

Napisano 24 maja 2014 - 19:55

Dobrze ze zmiana regionu dziala:)

#111 iKulka5010

iKulka5010
  • 6 postów
  • SkądKozienice, Poland

Napisano 15 lipca 2014 - 16:43

Siemka, czy jak kupię gift code za 150 koron norweskich to tak jakby zamieni mi się to na €uro?

#112 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 lipca 2014 - 17:06

A masz magiczną różdkę?

#113 iKulka5010

iKulka5010
  • 6 postów
  • SkądKozienice, Poland

Napisano 15 lipca 2014 - 17:35

@up Nie xd

#114 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 lipca 2014 - 17:35

No to masz odpowiedź.

#115 ku33ba

ku33ba
  • 16 postów

Napisano 22 lipca 2014 - 17:06

na koncie w AppStore założonej na Gift Card mam do wykorzystania 30 $. Program, który chcę nabyć kosztuje 80 euro. Czy po wpisaniu danych karty VISA, trasakcja przebiegnie tak że zabierze 30 z gifta i 50 z karty. Czy 80 z karty ? czy jest możliwość wyboru środków płatniczych? pozdrawiam.

#116 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2014 - 17:22

Najpier powiedz jakim cudem masz dodaną kartę w dolarach na koncie Europejskim, bo jest to niemożliwe. Natomiast jak masz konto w US, to karty nie dodach, no chyba, że masz kartę amerykańską...

#117 ku33ba

ku33ba
  • 16 postów

Napisano 22 lipca 2014 - 18:44

Miałem okazje kupić w Kandzie, MacBooka i dostałem jako student 3 lata temu 100$ gifta. Założyłem konto na siebie z podaniem adresu znajomego w Kanadzie, u którego się zatrzymałem. Na dziś dzien zostało 30$. Karty mam Europejskie, Kanadyjskiej nie mam no i się zastanawiam. A jeżeli kupie w appstore Canada karte gift 50$ na moje konto ? i zapłacę kartą VISA europejską to te 50$ które dostanę zsumują się na koncie w appstore z tymi 30$? ps; NIe mam jeszcze dodanych danych karty kredytowej/debetowej na tym koncie, gdyż przy giftcard tego nie wymagali.

#118 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2014 - 22:03

Niekanadyjską kartą nie kupisz nic w kanadyjskim iTunes. Nie przyjmie Ci karty. Jedynie na eBay możesz szukać kanadyjskich GiftCards.

#119 motorun

motorun
  • 7 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 13:56

Wkurza mnie ta regionalizacja w Itunes. Strasznie to utrudnia życia

#120 krizkroz

krizkroz
  • 4 postów

Napisano 01 września 2015 - 22:41

Standardowy problem

kupiłem w USA IPada i dostałem w prezencie giftcartę oczywiście działajaca w w US

50$ piechotą nie chodzi, więc chętnie bym skorzystał

jak założyć amerykańskie Apple ID?

zmieniam region w preferencjach systemowych i zakładam nowe AppleID?

a potem? wracam do regionu Polska i jest OK? to co kupiłem nie znika?

jeśli mi zostanie choćby jeden cent nie mogę wrócić do swojego regionu- jak to obejść?

 

Najwygodniej było by mi to zrobić na komputerze a potem przenieść na inne urządzenia,

czy nie znikną mi jakieś programy lub dotychczasowa zawartość ITunes przy zmianie regionu?

trzeba to zrobić z poziomu admina czy można z poziomu użytkownika standardowego? Czy komputer nie zbzikuje gdy jeden z uzytkownikow bedzie z regionu US a drugi z PL



#121 kwk222

kwk222
  • 18 postów
  • SkądGorlice, Poland

Napisano 18 czerwca 2016 - 11:32

Witam, gdzie mogę zakupić giftcard do iTunes i AppStore w Euro na PL? na allegro same gifty na $


  • ivi lubi to

#122 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 18 czerwca 2016 - 15:31

Witam, gdzie mogę zakupić giftcard do iTunes i AppStore w Euro na PL? na allegro same gifty na $

W polsce giftów nie sprzedają :/

Załóż konto US i na allegro wtedy możesz kupić sobie taki gift i na spokojnie kupować (nie wiem jaki tam mają podatek, ale ja beznadziejny stan chyba wybrałem bo wczoraj za podatek od 2,99$ zapłaciłem 18 centów).


Użytkownik Andaar edytował ten post 18 czerwca 2016 - 15:33

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#123 steo

steo
  • 278 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 18 czerwca 2016 - 20:13

W polsce giftów nie sprzedają :/

Załóż konto US i na allegro wtedy możesz kupić sobie taki gift i na spokojnie kupować (nie wiem jaki tam mają podatek, ale ja beznadziejny stan chyba wybrałem bo wczoraj za podatek od 2,99$ zapłaciłem 18 centów).

Z gift card na allegro jest taki problem, że cześć z nich jest kupowana za kradzione karty kredytowe. Które w dłuższej perspektywie mogą skończyć się banem konta.


Twitter: @steo85 | Game Center: Steo85! | Instagram: Steoenex
Macbook Air '13 | iPhone 8 Plus 64GB Space Gray | iPad Mini Retina 64GB Silver |  Watch Sport 42mm Space Gray | Apple TV 3


#124 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 19 czerwca 2016 - 10:13

Z gift card na allegro jest taki problem, że cześć z nich jest kupowana za kradzione karty kredytowe. Które w dłuższej perspektywie mogą skończyć się banem konta.

 

Ja kupuję od jednej lub 2 osób i na razie sobie chwalę.

Ale lepiej nie wywoływać wilka z lasu.


Użytkownik Andaar edytował ten post 19 czerwca 2016 - 10:13

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#125 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2016 - 10:32

Witam, gdzie mogę zakupić giftcard do iTunes i AppStore w Euro na PL? na allegro same gifty na $

 

tutaj: https://support.apple.com/pl-pl/ht2736 taka trochę uboższa wersja kart, bo tylko w formie wirtualnej są.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych