Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes Gift Card pytania! Karta upominkowa do iTunes Store & iTunes Store Gift this App


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1 taranka

taranka
  • 4 postów

Napisano 12 marca 2012 - 20:00

Witam.
Założyłam sobie konto w iTunes US. Chciałabym kupować aplikacje w AppStore za pomocą Gift Cardów, które można kupować na Allegro. Czy tą kartą będę mogła kupować aplikacje/gry czy jest ona tylko do kupowania utworów bądź filmów czy ebooków.
Ja jestem w tych sprawach zielona, więc myśle że ktoś z Was mi w jakiś sposób pomoże.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!


EDIT: Tematy pokrewne:
[url]http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/80785-dlaczego-niekt-re-itunes-gift-cards-s-tak-tanie-na-allegro.html[/url]
[url]http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/164034-zablokowane-konto-w-itunes-your-apple-id-has-been-disabled-apple-zbanowalo-mi-konto.html[/url]
[url]http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/227188-kupno-aplikacji-w-app-store-brakuje-1-cent.html[/url]
[URL="http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/63988-itunes-gift-certificates.html"]iTunes Gift Certificates[/URL]
[url=http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/108190-jak-wydac-0-53-w-sklepie-itunes.html]Jak wydać $0,53 w sklepie iTunes? Jak wydać 1 cent w iTunes Store?[/url]
plmax

#2 iUżytkownik

iUżytkownik
  • 754 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 marca 2012 - 20:06

Możesz kupować gry, filmy, muzykę, eBooki oraz aplikacje za pomocą gift cardów.

An iTunes Gift Card lets you shop for anything at the iTunes Store — 24 hours a day, 7 days a week. Shop for music, movies, TV shows, apps, audiobooks, and more.

= Muzyka, filmy, programy TV, audiobooki, ksiązki, etc. /w zależności od dostępności poszczególnych treści w regionalnych iTunes Store/. [Najwięcej oferuje sklep USA: iTunes Store Stany Zjednoczone]. plmax.



#3 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 12 marca 2012 - 20:07

Tak można. Weź najlepiej z tąd $10 iTunes Apple Gift Card-SKAN KARTY-AUTOMAT 24/7 (2199512542) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. kod masz po 5 minutach

#4 iBor

iBor
  • 226 postów

Napisano 19 marca 2012 - 19:13

iTunes Store Gift this App - Gift Card - karta upominkowa Witam, chciałbym się zapytać czy z drugiego konta (oba konta w USA) można podarować komuś aplikację jeśli osoba chcąca podarować nie ma wybranej karty kredytowej, używa tylko GiftCard'ów? Pozdrawiam

#5 Meduza

Meduza
  • 736 postów
  • SkądTønsberg, NO; Los Angeles, USA

Napisano 19 marca 2012 - 19:26

da się.

Dodano:

O jacie.. Chyba źle przeczytałem, moja wina. Zrozumiałem że to Ty masz kartę kredytową i chcesz podarować aplikację komuś kto takowej karty nie ma. Wtedy nie byłoby problemu. Jeśli na odwrót to nie jestem pewien swego. Myślę, że nie dostaniesz bana, co najwyżej takie coś "nie przejdzie" tzn system odrzuci to przed transakcją.

#6 iBor

iBor
  • 226 postów

Napisano 19 marca 2012 - 19:27

@Meduza: dziękuję :) A jak wygląda takie "podarowywanie" aplikacji?

#7 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 19 marca 2012 - 19:36

... czy z drugiego konta (oba konta w USA) można podarować komuś aplikację jeśli osoba chcąca podarować nie ma wybranej karty kredytowej, używa tylko GiftCard'ów?

NIE ma takiej możliwości - "store credit" jakim jest ten z gift card nie może służyć jako płatność za upominek, można tylko w przypadku podpiętej karty (i ew. PayPal). Drugim ograniczeniem jest ograniczenie regionalne: USA - USA, PL-PL, etc.

UPDATE:
Dołączona grafika
Procedura postępowania w przypadku spełnienia powyższych warunków:
Opcje dotyczące upominków w programie iTunes

... W przypadku zmiany adresu e-mail odbiorcy, nieodebranego upominku:
Ponowne wysyłanie upominków i kuponów upominkowych iTunes

#8 iBor

iBor
  • 226 postów

Napisano 19 marca 2012 - 19:39

W takim razie widzę dwie różne opinie :D Pytam o to, bo dostałem od kumpla w ramach prezentu urodzinowego numer zasilający konto. A cholera wie skąd on ten numer pobrał (bo jak ja kupuję to proszę o skan karty), bo wysłał mi go mailem ;) No chyba, że jak będzie to jakiś lewy numer to Apple mi usunie te 20$ i zgłoszę się do niego o "powtórzenie prezentu" ;) Gorzej jak Apple da mi BANA :D

#9 drcron

drcron
  • 40 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 24 marca 2012 - 12:49

iTunes Store ponowne wysyłanie gift card

Witam.

Zakupiłem dla bliskiej osoby grę przez jako prezent (gitf) bezpośrednio w telefonie iphone. Operacja z mojej strony odbyla się prawidłowo. Pobrano pieniądze z konta. Gift jednak ne dotarł do adresata. Czy jest możliwość w ramach tego zakupu wysłać ponownie ten gift ?

drcron

http://itunes.apple....d324016249?mt=8

Przeniosłem do właściwego działu, plmax


#10 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 24 marca 2012 - 13:56

W przypadku chęci ponownego przesłania "gifta", zmiany adresu e-mail odbiorcy, nieodebranego upominku:
Ponowne wysyłanie upominków i kuponów upominkowych iTunes

#11 luka.s

luka.s
  • 7 postów

Napisano 27 marca 2012 - 14:16

Jeśli dodam kod z itunes gift card powinno pójść? W sumie czy będę płacił z karty czy kupię kartę to mi to bez różnicy.

#12 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 27 marca 2012 - 14:19

Nigdy nie próbowałem dodać jako płatność gift card. Jeśli się zdecydujesz pamiętaj o ograniczeniu regionalnym gift card - ten zakupiony w polskim sklepie działa wyłącznie w polskim iTunes Store, zakupiony w USA - działa wyłącznie w sklepie amerykańskim, etc.

#13 luka.s

luka.s
  • 7 postów

Napisano 27 marca 2012 - 14:41

To jeszcze pytanie gdzie je kupić. W Apple store online nie ma.

#14 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 27 marca 2012 - 15:05

Aby dokonać zakupu "gift card" - po otworzeniu iTunes - przechodzimy do zakładki "iTunes Store" i na stronie głównej po prawej stronie jest opcja: "Buy iTunes Gifts" - wtedy możemy dokonać zakupu m.in "Email Gift Certificates" - czyli karty upominkowej. /Aby kupić ją ze swojego konta należy mieć podpiętą kartę/.
Inną opcją może być allegro lub znajomy posiadający konto w iTunes Store i podpiętą kartą która może być obciążona za zakup Gift Card.
Dołączona grafika

#15 holoq

holoq
  • 80 postów

Napisano 10 kwietnia 2012 - 11:26

iTunes gift card

Chciałbym sie dowiedzieć gdzie mogę dostać iTunes gift card, w ale w wersji fizyczej tzn. zdrapkę.
Z góry dzięki ;)


http://itunes.apple....d324016249?mt=8

Scaliłem z istniejącym wątkiem o Gift Card, plmax


#16 kondi552

kondi552
  • 97 postów
  • SkądŁomża, PL

Napisano 10 kwietnia 2012 - 11:44

http://allegro.pl/li...tring=gift card

#17 GrzegorzWidla

GrzegorzWidla
  • 2 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 22:01

Chciałem poinformować, że Apple rozważa wprowadzenie kart upominkowych do iTunes na polski rynek. Kontaktowałem się z menadżerem iTunes na Europę i poinformował mnie, że karty te zostaną wprowadzone w momencie gdy zostanie na nie pokazany odpowiedni popyt.

Proponuje więc wszystkim zainteresowanym kartami upominkowymi (iTunes gift cards) wypełnienie tego formularza: [url=http://www.apple.com/feedback/itunesapp.html]Apple - iTunes - Feedback[/url]

Jako przykładową wiadomość po angielsku można napisać:

Subject: iTunes Gift Cards in Poland

Dear Apple,
Polish Apple fans are eagerly awaiting iTunes gift cards. Please introduce those to our market.
Sincerly,
Apple's Customer.

----
Pozdrawiam,
Grzegorz

#18 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 10:57

Na allegro masz 50$ za 90zl. Apple jak wprowadzi do polski do pewnie bedzie przelicznik euro. Czyli za 50euro pewnie bedzie po 200zl chodzic. To juz wole na allegro kupowac.

#19 tasiu

tasiu
  • 546 postów
  • Skądokolice Cieszyna

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:13

Na allegro masz 50$ za 90zl. (...)


Tylko frajer to kupi, a potem będzie płakał, bo mu Apple konto zablokuje za użycie gift karty, która została zakupiona przy użyciu kradzionej karty kredytowej.
  • Mateusz1987-d63e276b11 lubi to

#20 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:30

Temat juz wiekowy ale kogo poleca ie np na Allegro do kupienia gift karty 50$ ?
Pozniej wystarczy wpisac reedem kod i bedzie mi bez problemu pobierac kwote z tej zdrapki ?
Musze miec wpisane jakies dane adresowe z US zeby mi nie zablokowali konta czy tylko wystarczy wybor amerykanskiego store ?

1. Nie mam dużego doświadczenia w kupowaniu kart na allegro - kupowałem tylko 2x, ostatnio od (i tego użytkowanika bym polecał):
GameKeys_pl - Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
2. Kod możesz użyć, gdy masz już konto Apple ID, jeśli jeszcze go nie posiadzasz możesz później - przy zakupie karty zwracaj uwagę na walutę - kraj - ponieważ te z USA działają tylko w iTunes Store USA.
3. Nie musisz - choć nie ma gwarancji na niezablokowanie konta - przy podaniu fałszywych, blokady kont często zdarzają się jeśli ktoś kupił kartę niewiadomego pochodzenia która była opłacona z np. kradzionej karty kredytowej.

#21 steo

steo
  • 278 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 13 kwietnia 2012 - 13:37

Na allegro masz 50$ za 90zl. (...)

Tylko frajer to kupi, a potem będzie płakał, bo mu Apple konto zablokuje za użycie gift karty, która została zakupiona przy użyciu kradzionej karty kredytowej.

Dokładnie to są zhakowane prepaidy, nie mając nic na koncie są w stanie oszukać e-sklepy, które widzą $300.
m0st_unique handluje tym na twitterze, dziwie się, że nikt nic z tym nie robi, trwa to już od długiego czasu.
Ludzie to kupują a później zarabiają 6x więcej sprzedając kody na allegro ;>

#22 tHome

tHome
  • 169 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 13 kwietnia 2012 - 12:32

Kogo polecacie np na Allegro do kupienia gift karty 50$ ? Pozniej wystarczy wpisac reedem kod i bedzie mi bez problemu pobierac kwote z tej zdrapki ? Musze miec wpisane jakies dane adresowe z US zeby mi nie zablokowali konta czy tylko wystarczy wybor amerykanskiego store ?

#23 tHome

tHome
  • 169 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 kwietnia 2012 - 10:01

Kupiłem na Allegro 50 $ za 110 zł i wszystko działa jak należy, więc dziękuje wam bardzo za odpowiedzi :)

#24 celahim

celahim
  • 15 postów

Napisano 14 kwietnia 2012 - 11:19

Kupiłem na Allegro 50 $ za 110 zł i wszystko działa jak należy, więc dziękuje wam bardzo za odpowiedzi :)


Do czasu;) nie wydało Ci się podejrzane, że 50 dolarów jest warte trochę więcej niż 110 zł?

#25 holoq

holoq
  • 80 postów

Napisano 14 kwietnia 2012 - 18:13

To gdzie najlepiej kupować?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych