Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet LTE z modemem Huawei E398 LTE w MacBook Pro 13'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 coyote2007

coyote2007
  • 5 postów

Napisano 18 marca 2012 - 12:52

Witam, Zakupiłem MacBook Pro 13' i naturalnie chciałbym mieć w nim bezprzewodowy net. Byłem dziś w salonie iSpot i sprzedawca powiedział, że najczęściej instalowany internet w chwili obecnej to właśnie Plusowski LTE z modemem Huawei E398. Będę wdzięczny za wszelkie opinie, wrażenia etc. czy wybór byłby dobry. Słyszałem gdzieś, że z Macami nie każdy internet dobrze współpracuje ( nie wiem na ile to mit, a na ile to złe doświadczenia poszczególnych osóB). pozdrawiam :D

#2 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 marca 2012 - 13:19

Dla mnie internet obojętnie jakie prędkości LTE, HSDPA+ czy coś innego gdzie trzeba "wkładać coś" w USB jest do dupy /moja opinia/ Faktycznie cena 1 zł jest wykładnikiem tego urządzenia. Ja jednak wolę modem GSM w postaci router wifi czyli potocznie mówiąc MiFi. Urządzenie po skonfigurowaniu pracuje niezależnie, na własnej baterii. Może leżeć gdzieś przy oknie i można do niego podłączyć parę urządzeń komputerowych aby pracowały równocześnie. Jak Ci tak zależy na LTE to kup modem Samsunga GT-B3800 MiFi 4G LTE. Szukaj google i patrz na youtube. Faktycznie obecnie jest to drogie urządzenie ale liczę że stanieje. Nie każdy może wydać 1 tyś na takie małe cudeńko. Zawsze w pierwszej kolejności podstawą wyboru jest cena.

#3 barcik100

barcik100
  • 131 postów

Napisano 18 marca 2012 - 13:37

Wystarczy dokupić router do któ®ego wtyka się modem usb. Sam posiadam Dovado 4gr i działa to bez problemu. Takich urządzeń jest kilkanaście. Wystarczy pogooglować:)

#4 coyote2007

coyote2007
  • 5 postów

Napisano 18 marca 2012 - 13:41

Dla mnie internet obojętnie jakie prędkości LTE, HSDPA+ czy coś innego gdzie trzeba "wkładać coś" w USB jest do dupy /moja opinia/
Faktycznie cena 1 zł jest wykładnikiem tego urządzenia.
Ja jednak wolę modem GSM w postaci router wifi czyli potocznie mówiąc MiFi.

Urządzenie po skonfigurowaniu pracuje niezależnie, na własnej baterii. Może leżeć gdzieś przy oknie i można do niego podłączyć parę urządzeń komputerowych aby pracowały równocześnie.
Jak Ci tak zależy na LTE to kup modem Samsunga GT-B3800 MiFi 4G LTE. Szukaj google i patrz na youtube.
Faktycznie obecnie jest to drogie urządzenie ale liczę że stanieje. Nie każdy może wydać 1 tyś na takie małe cudeńko.
Zawsze w pierwszej kolejności podstawą wyboru jest cena.


Dobra, rozumiem, ale bardzo często znajduje się w drodze, więc pomimo niezależnego zasilania, kolejny odbiornik prądu o którym trzeba myśleć :) Moje zapytanie bardziej dotyczyło czy ktoś ma jakieś doświadczenia mniej lub bardziej pozytywne.

#5 barcik100

barcik100
  • 131 postów

Napisano 18 marca 2012 - 13:58

Z makiem współpracuje bardzo dobrze. CHoć mi niestety plus menadzer nie chciał się połąc zyć z netem ale mobilepartner z play działa równie dobrz z tym modemem i lte. Ogólnie trzeba uważać tylko na limit:) bo zjada się dość szybko.

#6 PPaolo

PPaolo
  • 18 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki

Napisano 27 marca 2012 - 13:42

Ja mam internet LTE cyfrowego polsatu i nie mam z nim jakiegokolwiek problemu. Modem E298 zainstalował się praktycznie od razu (na nim były nagrane sterowniki zarówno do maka jak i do windy). Łączy się za każdym razem. Trójka znajomych ma LTE Plusa na makach i tylko jeden nie ma żadnych problemów. Pozostali skarżyli się na kłopoty z zainstalowaniem modemu a następnie na plusowego manadżera połączeń. Wygląda na to, że plus ma nie do końca dopracowane oprogramowanie pod maca. A plusowy LTE działa na tej samej sieci co Cyfrowy Polsat. Oczywiście modem E398

#7 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 kwietnia 2012 - 23:06

U mnie na MBP13" modem nie chciał działać. Lion 10.7.3. Na Lenovo T400 Win7 Pro działa OK.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych