Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 3 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
765 odpowiedzi w tym temacie

#26 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 23 marca 2012 - 14:05

Nie załamuj mnie, ja czekam na kuriera i będę testował. Może to kwestia Wifi, które jak wiadomo nie grzeszy prędkością. Ja zmieniłem w routerze anteny na takie + ileś tam dB i ciągnie mi teraz po wifi 4-5mb/s (megabajty/s), więc transfer jak na 720p powinien być zadowalający.

#27 BrinX

BrinX
  • 319 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2012 - 14:13

Ogólnie mam trochę zagmatwaną konfiguracje sieciową. Nie miałem też czasu się tym wszystkim dobrze pobawić. Jak się już ogarnę z siecią to zobaczymy :)

#28 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 23 marca 2012 - 15:38

Na ipadzie 2 odpalilem real racing 2 i nie jest to zupełnie płynne, rwie momentami, sieć nie zapchana, całe pasmo dla tych dwóch urządzeń. Zobaczymy telefon jak zadziała. Router prędkość N czy jak to się zwie Gra Real Racing 2 HD, ipad 2 i iphone 4s, tnie, co 2-3s przerwa i dalej. Co ciekawe AIRPLAY wysyła sygnał w 1080p Przy przestawieniu na 720P czy nawet na 576P minimalna różnica, nie jest to w pełni płyny przekaz. Podłączyłem oddzielny router wifi tylko dla atv i żadna różnica. Więc jak dla mnie coś nie halo z atv 3. Jak to wyglądało na atv 2, ktoś testował? youtube w HD z 4S na TV wygląda dość dobrze :)

#29 mikol

mikol
  • 159 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 23 marca 2012 - 17:02

Mnie również Mirroring działa powoli, prędkość neta 40mb/s a jednak strasznie tnie, router ze standardem N, nie jestem posiadaczem Apple TV 3gen ale wkrótce zakupie i podziele się wrażeniami

#30 yorky

yorky
  • 48 postów

Napisano 23 marca 2012 - 17:06

Na atv2 tez rwie. A jak wygląda sprawa z filmami po AirPlay z iPhone 4s - też się takie wieki czeka aż się film załaduje i ruszy jak z atv2 ? Też się czaję na atv3, ale jak nic się w kwesti polepszenia płynności po AirPlay nie zmieniło to odpuszcze. Ciekaw jestem jak idzie divx z avplayerHD po AirPlay - w atv2 lekko zacina.

#31 malyr

malyr
  • 78 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 23 marca 2012 - 17:32

yorky avplayer też rwie, 720p słabo, 480p divix można obejrzeć jak ktoś jest lekko "zamulony", serial zwykły divix działa, ale to wszystko bez rewelacji bawię się dalej, proszę o pytania, chętnie potestuje aaa muza gra dobrze, nie przerywa :) przepraszam, nie jest to taka jakość jak po kablu do amplitunera, na bank ucina jakość muzyki

#32 yorky

yorky
  • 48 postów

Napisano 23 marca 2012 - 18:49

Dzięki za odpowiedz :) co do muzyki to jej jakość zależy od przetwornika cyfrowo-analogowego w sprzęcie audio , a nie od atv. Muza chodzi płynnie i na atv2, szkoda że filmów nie poprawili. A jak szybko ładuje sie filmik nagrany 4s po AirPlay bo na atv2 wieki?

#33 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 marca 2012 - 19:12

dzisiaj będąc w iSpocie kupiłem to "coś" wiem i widzę że menu jest intuicyjne ale.. koledzy czy jest jakaś instrukcja jego obsługi? nawet w wersji angielskiej jest coś takiego dla tej nowości?

#34 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2012 - 19:47

Mocno okrojona http://manuals.info....en_setup_pl.pdf ale pewnie już widziałeś...

#35 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 marca 2012 - 19:55

stokrotne dzięki. widziałem ale pdf ściągnąłem kurcze w języku japońskim przez pomyłkę dziękuję

#36 Paulus77

Paulus77
  • 48 postów

Napisano 25 marca 2012 - 08:44

Dzwiek trzeszczy przez atv i nie jest to wina zadnych przetwornikow. Odtwarzajac tube.fm co kilka sekund slychac trzaski w glosnikach i to denerwuje. Youtube po przelaczeniu w fullscreen chodzi idealnie ale podejrzewam, ze atv po przyjeciu linka z ipada sam sie laczy z serwerem i odtwarza filmy z serwisu a nie pobiera przez siec obrazu wygenerowanego na tablecie wiec jest superplynnie. Bardzo dobrze natomist wychodzi streamowanie obrazu nagranego kamerka na nowym ipadzie, plynniutenko bez najdrobnieszych zzaciec i w fullscreenie bez paskow z boku jak przy mirroringu, ktory nota bene chodzi w chyba w 10fps i ze sporym opoznieniem czyli np. granie na tv jest praktycznie niemozliwe.

#37 matek-st

matek-st
  • 60 postów
  • SkądSanok

Napisano 25 marca 2012 - 09:13

Na mirroringu najbardziej mi zależało, a teraz to nie wiem czy kupować atv3, zawsze myślałem że z płynnością nie ma problemów. Na filmikach z youtuba tak ładnie to wygląda :(

#38 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 25 marca 2012 - 09:36

Mnie zależy na odtwarzaniu filmów i muzyki. Podsumowując: jak można udostępniać filmy z macbooka/ipada? Czy faktycznie nie może to płynnie działać? Czy internet 30mb jest wystarczający czy powinnam kupić 60mb? Będzie różnica? Jak się udostępnia muzykę? Tutaj najbardziej zależy mi na tej z macbooka. TV podłączony jest do wzmacniacza, do tego kolumny.

#39 nemonick

nemonick
  • 129 postów
  • SkądManchester/Wroclaw

Napisano 25 marca 2012 - 11:11

jeszcze Ci nie powiem jak to wyglada na atv3 bo wstrzymuje sie z zakupem do czasy wyjscia jailbreake:) ale na atv2 filmy i muzyka udostpeniane z biblioteki itunes chodza bez zadnego problemu. Problem moze sie pojawic przy mirroringu. Muzyke i filmy udostepnia sie w bardzo prosty sposob w itunes i atv wlaczasz kolekcje domowa. Predkosc dostepowa do internetu nie ma tu zadnego znaczenia bo korzystasz z sieci "wewnetrznej"

#40 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 25 marca 2012 - 12:15

No a co jeśli nie chcę filmów przekazywać z itunes (wiadomo, trzeba konwertować) tylko np. z AVplayer?

#41 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 25 marca 2012 - 12:47

No a co jeśli nie chcę filmów przekazywać z itunes (wiadomo, trzeba konwertować) tylko np. z AVplayer?


Witam,

@alicjag3,

jesli pozostaniesz przy oryginalnym oprogramowaniu bez JB-atvFlash, wowczas obejzysz tylko filmy w formacie dla apple tv.

Jesli jednak zdecydujesz sie na atvFlash, wowczas nie musisz nic konwertowac.
Wszystkie twe zasoby w tej samej sieci, czyli komputer dysk sieciowy beda podlinkowane w atv.
Masz wtedy mozliwosc odtwarzania filmow z rozszerzeniem: avi,mkv,ts.

Na dzien dzisiejszy dla urzadzenia atv3 funkcja JB, oraz atvFlash nie sa jeszcze dostepne.

Zrzuty ekranu pochodza z atv2 i nakladki atvFlash.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co do mirroringu, tutaj nie ma zadnych problemow.
Faktem jest, iz na nowym atv3 jest nowsze oprogramowanie, na mym atv2 jest starsze i narazie takie pozostanie:)
Moze problemy, ktore wystepuja wlasnie w atv3 maja doczynienia z nowym firmware.

Pozdrawiam

GAMA007

#42 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 25 marca 2012 - 13:49

a kiedy możemy się spodziewać jb na atv3?

#43 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 25 marca 2012 - 13:53

No a co jeśli nie chcę filmów przekazywać z itunes (wiadomo, trzeba konwertować) tylko np. z AVplayer?


Zobacz #6 post w tym temacie mojego autorstwa :)

#44 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 marca 2012 - 14:36

Mam drobne pytanko. Jestem atv3 jest dla mnie nowością więc jak i jego interfejs. Często wspomagam się youtube aby podpatrzyć to i owo co mnie interesuje Ekran początkowy atv3 mój składa się z Filmy Komputery Ustawienia, reszta poniżej Na filmie na youtube właśnie oglądałem niemiecką prezentację atv3 i użytkownik miał Filmy Muzyka Komputery Ustawienia Wczoraj sobie oglądałem teledyski zakupione w iT na TV. Czy coś spieprzyłem że nie mam tej ikonki? Niby drobiazg ale mnie wkurza jak coś lub ktoś ma więcej niż ja też powinienem mieć. Tak mi się zdaje. Więc co z tą ikonką Muzyka lub Muza?

#45 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 25 marca 2012 - 16:22

Witam,

@iAndrzej,

jak mozesz to daj linka do tego filmiku.

Pozdrawiam

GAMA007

#46 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 marca 2012 - 16:28

dziękuję za odpowiedź. już podaję

Apple TV 3. Generation Unboxing, Einrichten und Test - YouTube

najpierw wiadomo jest rozpakowanie i dalej jest jak go podłączy

sory jeżeli coś nie tak napisałem ale jest to dla mnie nowość aczkolwiek bardzo fajna i widzę w nim zastosowanie

#47 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 25 marca 2012 - 16:41

Witam,

@iAndrzej,

wszystko sie zgadza.

Daj w opcjach ustawienia standartowe, czyli atv3 powroci do usawien fabrycznych.
Wtedy powinienes miec wszystko jak na filmie.

Pozdrawiam

GAMA007

#48 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 marca 2012 - 16:48

czyli wyzerować rozumiem

#49 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 25 marca 2012 - 16:53

Witam,

@iAndrzej,

dokladnie jak napisales:)

Pozdrawiam

GAMA007

#50 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 marca 2012 - 16:56

niestety, jest jak było lub ja nie znalazłem tego.
Ustawienia > ogólne > ... tak miało być?

---------- Wpis dodano o 16:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:55 ----------

po włączeniu i połączeniu przez wifi nadal widnieją trzy pozycje Filmy Komputer Ustawienia
Może ja mam jakąś "ubogą" wersję?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych