Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1551 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 17:00

Szukam cały czas programy który będzie identyczny do windowsowego painta.
Poleci ktoś ?

 

Nie polecam, ale najbliżej do Painta temu czemuś, skoro musisz...  https://itunes.apple...2736?l=pl&mt=12 (jest też wersja Lite, za darmo, którą pewnie mozna tylko otworzyć :) )


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 06 listopada 2017 - 17:01

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1552 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 17:27

A jaki program do prostej obróbki zdjęć ? Darmowy najlepiej. 



#1553 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 18:34

A jaki program do prostej obróbki zdjęć ? Darmowy najlepiej. 

 

Za darmo:

Krita, PintaGimp, Fotor, Photoscape no i systemowe Zdjęcia


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 06 listopada 2017 - 18:41

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1554 Magdalena Zmarzlińska

Magdalena Zmarzlińska
  • 3 postów

Napisano 09 listopada 2017 - 21:55

Nie łudź się że coś dobrego darmowego znajdziesz. Bedzie to g. warte po prostu.

Ten z kolei (płatny) dobrze sobie z tym radzi.
[url=http://www.finereader.pl/produkty/przetwarzanie-dokumentow/abbyy-finereader-express-edition-for-mac]ABBYY FineReader Express Edition for Mac[/url]

Dzieki za informacje. 



#1555 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 13 listopada 2017 - 16:44

Program do eksportu napisów z plików MKV, do dowolnego formatu

 

tzn. jak pobieram film w MKV, który ma w sobie napisy, to żeby program te napisy oddzielił od filmu - do osobnego pliku  :)


Użytkownik Szaden edytował ten post 13 listopada 2017 - 17:15


#1556 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 22 listopada 2017 - 10:59

Pytanie za sto punktów: Czy istnieje program, który posiada skrypt umożliwiający synchronizację plików między dwoma bliźniaczymi folderami, z których jeden jest w iCloud a drugi na dysku komputera? Załóżmy, że zapisuję plik Pages w jednym z nich i pojawia się on w drugim folderze?
Czy jednak muszę ingerować w systemowy Automator?

#1557 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 22 listopada 2017 - 11:32

Pytanie za sto punktów: Czy istnieje program, który posiada skrypt umożliwiający synchronizację plików między dwoma bliźniaczymi folderami, z których jeden jest w iCloud a drugi na dysku komputera? Załóżmy, że zapisuję plik Pages w jednym z nich i pojawia się on w drugim folderze?
Czy jednak muszę ingerować w systemowy Automator?

 

Przecież jeśli masz coś w iCloud i masz włączoną synchronizację to też masz to na dysku... Nie za bardzo rozumiem "jeden folder w iCloud, a drugi na dysku komputera" Oba są na dysku...

Do synchronizacji dwóch katalogów  na dysku/dyskach zewnętrznych/dyskach sieciowych używam SyncTwoFolders.

 

Dostęp do iCloud Drive z poziomu systemu plików:

~/Library/Mobile Documents/com~apple~CloudDocs/


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 22 listopada 2017 - 11:36

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1558 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 22 listopada 2017 - 12:47

Jasne. Zakeży mi na tym, aby oprócz tych dwóch folderów był jeszcze trzeci na dysku Maca.

#1559 budyn87

budyn87
  • 27 postów

Napisano 26 listopada 2017 - 15:02

czy da sie zainstalować pakiet microsoft office za darmo. w zasadzie zależy mi tylko na exelu. czy na macu to niemożliwe 



#1560 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2017 - 15:28

czy da sie zainstalować pakiet microsoft office za darmo. w zasadzie zależy mi tylko na exelu. czy na macu to niemożliwe


Za darmo? Czyli ukraść?

#1561 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 listopada 2017 - 17:25

czy da sie zainstalować pakiet microsoft office za darmo. w zasadzie zależy mi tylko na exelu. czy na macu to niemożliwe 

 

 

 

w wersji trial pewnie się da...


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#1562 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 00:19

Może mi ktoś wyjaśnić (ciach)

Nie może. To jest wątek 'poszukiwania aplikacji' i w nim, o dziwo, poszukujemy aplikacji, a nie dyskutujemy o nich. / ftpd



#1563 donvictorio88

donvictorio88
  • 259 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopada 2017 - 17:01

Poszukuję programu, w którym mógłbym uzyskać taki dokładnie efekt płynnego przejścia jak w poniższym poście...

https://www.instagra...D__JF3b2/?hl=pl

Do tej pory używałem GIPHY online, który jak wiadomo nie jest w żaden sposób zaawansowany. Pytanie podstawowe - czy jakikolwiek program do tworzenia GIF to potrafi?

Z góry dziękuję za pomoc.

#1564 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 29 listopada 2017 - 17:59

Do tej pory używałem GIPHY online, który jak wiadomo nie jest w żaden sposób zaawansowany. Pytanie podstawowe - czy jakikolwiek program do tworzenia GIF to potrafi?
 

 

Do zrobienia przejść tego typu (i nawet bardziej bajeranckich) najprościej użyć jakiegoś prostego programu do obróbki filmów (lub programu do robienia pokazów slajdów, który potrafi zapisać wynik jako plik video, nawet systemowe Zdjęcia potrafią wyeksportowac pokaz slajdów, można sobie również wybrać motyw przejść) - importujesz sobie tam fotki i ustawiasz przejścia. Zapisujesz/eksportujesz z tego filmik (czyli .avi, .mp4 .mov czy coś w tym stylu) i dopiero taki plik konwertujesz sobie do gifa (może być tym konwerterem on-line)


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 29 listopada 2017 - 18:21

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1565 donvictorio88

donvictorio88
  • 259 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopada 2017 - 18:54

Do zrobienia przejść tego typu (i nawet bardziej bajeranckich) najprościej użyć jakiegoś prostego programu do obróbki filmów (lub programu do robienia pokazów slajdów, który potrafi zapisać wynik jako plik video, nawet systemowe Zdjęcia potrafią wyeksportowac pokaz slajdów, można sobie również wybrać motyw przejść) - importujesz sobie tam fotki i ustawiasz przejścia. Zapisujesz/eksportujesz z tego filmik (czyli .avi, .mp4 .mov czy coś w tym stylu) i dopiero taki plik konwertujesz sobie do gifa (może być tym konwerterem on-line)

 

Dzięki za odpowiedź. Zobaczę jeszcze czy w iMovie jestem w stanie coś takiego zrobić. A jeśli chodzi o iMovie - czy jest możliwość utworzenia pliku .avi / .mp4 / .mov o konkretnych wybranych przez siebie wymiarach kadru w sensie dowolnych?



#1566 nebri

nebri
  • 22 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 09:47

Witam
Mam po raz pierwszy macbooka pro jako pierwszy laptop szukam dobrego programu do edycji plików php oraz HTML itp który robi to zdalnie na serwerze albo tez pobiera pliki na dysk proszę o pomoc w wybraniu liczę na wasze opinie.
Pozdrawiam

#1567 nebri

nebri
  • 22 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 09:48

Witam
Mam po raz pierwszy macbooka pro jako pierwszy laptop szukam dobrego programu do edycji plików php oraz HTML itp który robi to zdalnie na serwerze albo tez pobiera pliki na dysk proszę o pomoc w wybraniu liczę na wasze opinie.
Pozdrawiam

#1568 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 17 grudnia 2017 - 14:50

Witam
Mam po raz pierwszy macbooka pro jako pierwszy laptop szukam dobrego programu do edycji plików php oraz HTML itp który robi to zdalnie na serwerze albo tez pobiera pliki na dysk proszę o pomoc w wybraniu liczę na wasze opinie.
Pozdrawiam

 

Coda jest świetna ale droga. Wygodny jest też BBEdit (połowę tańszy).


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1569 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudnia 2017 - 19:52

Poszukuję programu, który 'przemieli' skrzynkę odbiorczą z kilkoma tysiącami emaili w celu eliminacji z niej spamu. 


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#1570 Vardens

Vardens
  • 1 postów

Napisano 02 stycznia 2018 - 14:13

Poszukuje keyloggera. Moje wymagania to:
-przystępny cenowo
-niewidoczny lub z brakiem możliwości usunięcia
-wsparcie dla high Sierra
Wszystko bedzie zgodne z polskim prawem.
Pozdrawiam Vardens

#1571 iErnest

iErnest
  • 189 postów

Napisano 17 stycznia 2018 - 19:19

Czy zna ktoś jakąś aplikacje translator, która znajduje się na pasku meny na górze ?



#1572 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 17 stycznia 2018 - 19:26

Czy zna ktoś jakąś aplikacje translator, która znajduje się na pasku meny na górze ?

A co to ma tłumaczyć? Do Safari masz darmową wtyczkę…



#1573 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 stycznia 2018 - 17:18

W Safari to równie dobrze można wejść na Google Translate, ale ten proces jest po prostu wolny. Też chętnie poznam jakieś zewnętrzne słowniki pl-en i/lub pl-de działające jako standalone aplikacja (albo jakiś sposób do Dictionary.app, ale działający w 2017 niekoniecznie wymagając słownika na płytce sprzed 10 lat ;-)).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1574 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 19 stycznia 2018 - 18:03

@ftpd, można, to prawda. Tylko trzeba ręcznie przeklejać tekst do przetłumaczenia. I dodając do tego limit (bodajże) 5000 znaków, robi się to czasem mega upierdliwe. iErnest nie podał żadnych szczegółowych wymagań, poza ikoną na pasku menu. Słowników online jest obecnie dużo - wymóg płytki już praktycznie nie istnieje, bo to mija się z celem. Najczęstszym (znanym mi) oczekiwaniem użytkowników jest możliwość tłumaczenia stron zawartości stron WWW. I tu wtyczki do popularnych przeglądarek dają sobie radę całkiem-całkiem, oczywiście, nie zawsze idealnie… Ja osobiście do tłumaczenia stron z mniej znanych mi języków używam Translate (wtyczka do Safari).



#1575 bane

bane
  • 44 postów

Napisano 19 stycznia 2018 - 21:26

Witam

Poszukuję dwóch programów:

 

1.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś program, którym wykonam następujące czynności:
- połączę kilka plików mkv w jeden (odcinki serialu);
- z softsubu, który plik ma w sobie zrobię hardsub łącznie ze zmianą rozmiaru napisów;
- poprzycinam sobie te pliki (skracając).

Bo dotychczas robiłem to w takich krokach:
- wyciągałem napisy z pliku mkv jednym programem, a edytowałem je innym programem,
- potem robiłem hardsub przerabiając dany plik w programie avidemux,
- potem łączyłem kilka takich plików i przycinałem wykonując drugi raz edycję video tych plików.

Chodzi mi głównie o to by nie edytować plików video dwa razy.
Bo kiedy w avidemux wrzucałem film, a potem napisy to przy przycinaniu filmu tylko film zostawał przycięty, a timing napisów pozostawał bez zmian (więc napisy przesuwały się).

Chodzi więc by móc wstawiać napisy i przycinać film za jednym zamachem tylko raz przerabiając film.
Czy jest jakiś program do przeróbki cyfrowej gdzie będę mógł wrzucić plik video, napisy a potem to przyciąć???

 

 

2.

Czy jest jakiś program do odtwarzania filmów, który posiada takie funkcje jak Bestplayer:

- przesuwanie filmu o kilka sekund do tyłu i do przodu strzałkami;

- przesuwanie napisów i zmienianie fps;

- zmiana czcionki, rozmiaru, pogrubienia i koloru napisów.

 

Sprawdzałem VLC ale tam ani nie da się przewijać strzałkami ani nie można zmieniać czcionki napisów jakby się chciało.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)