Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1501 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 20 września 2017 - 19:39

Do zmiany rozmiaru pliku jpg służy ImageOptim.

 

Zmienić rozmiar to sobie możesz w systemowym podglądzie, bez żadnego programu dodatkowego.

(Menu Narzędzia > Dostosuj wymiary)


  • m@ro lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1502 Piotr Stanislawski

Piotr Stanislawski
  • 7 postów

Napisano 23 września 2017 - 09:44

Witam, 

poszukuje programu, który zbierałby w jednym miejscu nowe artykuły i posty z wybranych przeze mnie wcześniej stron. Tak żeby robił to w ładzie i porządku, z możliwością podziału na kategorię etc. 



#1503 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 września 2017 - 12:58

Witam, 

poszukuje programu, który zbierałby w jednym miejscu nowe artykuły i posty z wybranych przeze mnie wcześniej stron. Tak żeby robił to w ładzie i porządku, z możliwością podziału na kategorię etc. 

 

https://itunes.apple...8104?l=pl&mt=12


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#1504 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 września 2017 - 01:45

Dowolny czytnik RSS, w skrócie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1505 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2017 - 10:02

Zmienić rozmiar to sobie możesz w systemowym podglądzie, bez żadnego programu dodatkowego.

(Menu Narzędzia > Dostosuj wymiary)

 

Chyba nie rozumiesz, ImageOptim optymalizuje plik tak że zajmuje mniej miejsca bez zmiany jego rozdzielczości.



#1506 didil

didil
  • 7 postów

Napisano 26 września 2017 - 11:44

Cześć
Poszukuję programu, który zatrzymuje ładowanie baterii po osiągnięciu zdefiniowanego poziomu. Chodzi mi o to, żeby podczas pracy w domu, na kablu bateria była ładowana do np. 60%, ale żebym mógł też wyłączając program, czy przełączając w nim ustawienie naładować baterię do 100%. Przez większość czasu pracuję na kablu, toteż szkoda akumulatora. 



#1507 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 26 września 2017 - 11:46

Chyba nie rozumiesz, ImageOptim optymalizuje plik tak że zajmuje mniej miejsca bez zmiany jego rozdzielczości.

 

Rozumiem, tyle, że pytający nie sprecyzował czy chodzi mu o zmniejszenie rozmiaru pliku (jako jego wagi) czy zmniejszenie rozmiaru pliku jako wymiarów. Stawiam na to drugie jeśli pisze o ....paincie.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#1508 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2017 - 13:49

Rozmiar pliku to rozmiar pliku a nie rozmiar zdjęcia. Ale pytający olał temat więc nie ma co dyskutować.



#1509 didil

didil
  • 7 postów

Napisano 29 września 2017 - 11:29


Cześć

Poszukuję programu, który zatrzymuje ładowanie baterii po osiągnięciu zdefiniowanego poziomu. Chodzi mi o to, żeby podczas pracy w domu, na kablu bateria była ładowana do np. 60%, ale żebym mógł też wyłączając program, czy przełączając w nim ustawienie naładować baterię do 100%. Przez większość czasu pracuję na kablu, toteż szkoda akumulatora. 

A dla osób twierdzących, że to niepotrzebne, że macbook sam o to dba itp. krótkie zestawienie faktów:
 

3-5 Storage Characteristics 

3-5-1 Outline

Even when disconnected from a load after being charged, batteries lose their energy through self- discharge, which leads to capacity loss and lower voltage. The self-discharge of Lithium-ion battery is about 3%/month for 100%-charged state at room temperature, which is less than Ni-Cd and Ni-MH. Self-discharge rate depends on state of charge of battery and ambient temperature during storage. Practical self-discharge rate includes consumption current of protection circuit that is built in assembled batteries. 

 

3-5-3 Recoverable Capacity after Storage 

Following long-term storage, Lithium-ion battery cannot recover 100% capacity by recharging. The rate of recovery depends on state of charge and storage temperature. In these cases, the lost capacity never recovers completely even after several cycles of charge and discharge. Fig.3-10 shows recoverable capacity rate after long-term storage from 100%, 40% charged state and discharged state. 

 

Załączony plik  Pojemność.png   103,07 KB   0 Ilość pobrań

 

The higher the state of charge, the lower the amount of capacity becomes recoverable. Higher storage temperature increases the differences. In other words, recoverable capacity depends on the state of charge. The lower the state of charge, the more capacity can be recoverable. If stored at discharged state, except for over-discharged state, Lithium-ion battery can recover 100% capacity even at storage temperature of 60deg.C.

A decline of recoverable capacity rate is also caused by long-term storage at over-discharged state of below 1V. This phenomenon appears earlier at higher storage temperature. The reason is that higher temperature accelerates self-discharge and will reduce the time taken for the cell voltage to reach 1V. This is why Sanyo recommends that Lithium-ion battery is stored at low temperature and at discharged state unless it becomes over discharged state. 

 

Źródło: http://www.rathboneenergy.com/articles/sanyo_lionT_E.pdf

Dane od Sanyo, a więc poważnej firmy. 
Wnioski? Baterię najlepiej przechowywać rozładowaną, ale nie dopuszczać do jej pełnego rozładowania. Wtedy nawet po roku odzyskać można do 100% pojemności baterii. W przypadku pracy cały czas na zasilaczu (czyli bateria nieużywana, naładowana cały czas na 100%) po roku odzyskać już znacznie mniejszą pojemność (w przypadku akumulatorów Sanyo trochę ponad 80% pojemności).

Zatem skoro akumulator jest niepotrzebny do codziennej pracy, to po co go zużywać? Lepiej trzymać go naładowanym jedynie do poziomu wystarczającego na podtrzymanie przerw w zasilaniu, czy pozwalający przez rozsądny czas pracować na zasilaniu bateryjnym.

Bardzo chętnie poznam program pozwalający wyłączyć ładowanie po osiągnięciu określonego poziomu lub sposób na ręczne tego wymuszenie.



#1510 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2017 - 13:50

Witam, 

poszukuje programu, który zbierałby w jednym miejscu nowe artykuły i posty z wybranych przeze mnie wcześniej stron. Tak żeby robił to w ładzie i porządku, z możliwością podziału na kategorię etc. 

Rozszerzenie do Chrome zwane Pocket. Posiada tagowanie znalezisk. Nie mam tylko pewności czy zapisuje strony do offline.


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#1511 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 04 października 2017 - 08:23

Hej, 

 

poszukuje aplikacja na Macbooka i iphone, coś w stylu szybkich notatek, i listy do rzeczy do zrobienia, ale chodzi o to, aby między iphonem a macbookiem się synchronizowały, i wyrzucały komunikaty nie wykonanych rzeczy. Widzę to tak: 

siedzę w pracy, przypominam soebie, że coś muszę zrobić wieczorem będąc przed kompem, otwieram aplikację i wpisuję np. odpisać na maila, albo poszukać w sieci czegoś tam... zapisuję to w aplikacji i tyle. Otwierając kompa, np w docku na ikonie aplikacji jest plakietka z informacją, że coś jest do zrobienia. Otiwerma i widzę:) po wykonaniu np. zaznaczam zrobione lub kasuję wpis. I w drugą stronę tak samo. Siedząc na macu wpisuję tam coś, na później i mająć telefon ciągle widzę, że mam to do załatwienia. 

Męczy mnie ciągłe wysyłanie sobie maili na firmową pocztę z przypomnieniami, a applowskie przypomnienia są kulawe pod tym względem, bo dopuki ich nie otworzę to nie widzę jakby plakietki, że coś tam jest do zrobienia. 



#1512 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2017 - 08:26

Przecież są systemowe aplikacje Przypomnienia i Notatki.



#1513 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2017 - 08:28

Witam, szukam appki do robienia zakupów. Integracja z Apple Watchem. Czyli robię sobie listę zakupów na Macu/iPhonie i będąc na zakupach otwieram listę i przesuwając w bok odznaczam kolejne pozycje. Dobry byłby Clear ale, nie ma opcji udostępniania między użytkownikami. Ktoś coś poleci?



#1514 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 04 października 2017 - 10:30

Przecież są systemowe aplikacje Przypomnienia i Notatki.

 

Tak, ale jak pisałem w swoim poście, nie wyświetlają one żadnej plakietki na ekranie, że coś jest do zrobienia... mozna ustawić w nich przypomnienie, ale nie chodzi mi o pikanie aplikacji, tylko o to, że jak mam włączony teleofn lub maca, i robię cokolwiek, abym widział na ekranie, że ta aplikacja ma coś co muszę otworzyć i sprawdzić co zapisałem do zrobienia. Coś w rodzaju żółtych karteczek. Kleisz je sobie na biurku w pracy, i je widzisz. Jak wykonasz zadnaie, wyrzusasz karteczkę. Ale nawet siedząc przy biurku, widzisz że ona jest i coś na niej napisałeś;) 



#1515 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2017 - 10:38

No to kup sobie Things, ustawiaj wszystko na 'due today' i będą się wyświetlały.

Ogólnie softu do GTD jest na pęczki, wybierz ten, który Ci się najbardziej spodoba.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1516 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 04 października 2017 - 10:45

Witam, szukam appki do robienia zakupów. Integracja z Apple Watchem. Czyli robię sobie listę zakupów na Macu/iPhonie i będąc na zakupach otwieram listę i przesuwając w bok odznaczam kolejne pozycje. Dobry byłby Clear ale, nie ma opcji udostępniania między użytkownikami. Ktoś coś poleci?

Wunderlist. Darmowy i działa chyba na wszystkich obecnych platformach. Z płatnych na mac Buy Me a Pie. Obie działają na Watchu.


Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#1517 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 04 października 2017 - 11:11

Chyba znalazłem rozwiązanie tymczasowe. Dokonuje wpisu w przypomnieniach, i wchodzę w ustawienia alarmu. Alarm ustawiam na godzinę która już minęła:) dzieki temu, od razu na aplikacji pokazuje się plakietka z liczbą rzeczy tak "przedawnionych" do tego ustawienie PUSH w iCloud i synchronizacji danych, i od razu wychodząc z przypomnień widzę plakietkę, sprawddzę jeszcze czy po powrocie do omu, jak otworzę maca, na plakietce zobaczę też cyrę. Jeśli tak, to o coś tkaiego mi chodziło. 

 

Jedynie martwię się o dane push, i zjadanie baterii na iphonie lub macu. Chociaż mac ma domyślnie tylko push z danymi icloud, w iphonie można ustawić ręcznie lub push. będę testował. 



#1518 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2017 - 11:43

Chyba znalazłem rozwiązanie tymczasowe. Dokonuje wpisu w przypomnieniach, i wchodzę w ustawienia alarmu. Alarm ustawiam na godzinę która już minęła:) dzieki temu, od razu na aplikacji pokazuje się plakietka z liczbą rzeczy tak "przedawnionych" do tego ustawienie PUSH w iCloud i synchronizacji danych, i od razu wychodząc z przypomnień widzę plakietkę, sprawddzę jeszcze czy po powrocie do omu, jak otworzę maca, na plakietce zobaczę też cyrę. Jeśli tak, to o coś tkaiego mi chodziło. 
 
Jedynie martwię się o dane push, i zjadanie baterii na iphonie lub macu. Chociaż mac ma domyślnie tylko push z danymi icloud, w iphonie można ustawić ręcznie lub push. będę testował.

Jest szybszy sposób. Musisz wejść w sekcję zaplanowane. Stukasz w pole poniżej „dzisiaj” i klepiesz swoją listę do zrobienia. Przypomnienia dodają się z automatycznie przypisaną najbliższą pełną godziną, więc może minąć chwila zanim pojawi się plakietka, natomiast od razu pokazują się w widżecie.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1519 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 04 października 2017 - 12:02

Jest szybszy sposób. Musisz wejść w sekcję zaplanowane. Stukasz w pole poniżej „dzisiaj” i klepiesz swoją listę do zrobienia. Przypomnienia dodają się z automatycznie przypisaną najbliższą pełną godziną, więc może minąć chwila zanim pojawi się plakietka, natomiast od razu pokazują się w widżecie.

ooo, to jest jeszcze lepsze:) dzięki! 

ps. czy na macu, również jest ten podział na przypomnienia i zaplanowane? 



#1520 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 04 października 2017 - 14:26

no spoko... włączyłem w iphone push dla icloud (bez maila) telefon leży nieużywany na biurku i 10% w 2 godziny baterii poleciało... no chyba sobie żartuje ten telefon ze mnie... Jak macie w iphonach włączone powiadomienia iCloud np w notatkach, kalendarzu czy przypomnieniach? 



#1521 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2017 - 15:41

Normalnie mamy włączone i nie przejmujemy się 10% baterii. Uprzejmie przypominam, że to nie jest wątek o baterii w telefonie. Szukałeś rozwiązania, dostałeś kilka opcji, skorzystaj lub nie - a o 10% baterii pisz w działach o iOS.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1522 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 20 października 2017 - 09:08

Panowie i Panie szukam jakiegoś programu dla Mac OS gdzie będzie książka przychodów i rozchodów.

Co polecacie na licencji freeware?


Own your way.....


#1523 Morre

Morre
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 października 2017 - 13:58

Poszukuję jakiegoś mądrego słownika, albo aplikacji z funkcją tłumaczenia na ang-pl i pl-ang. Jeżeli będą inne języki np. hiszpański, to też super. Może być za darmo, może być też płatne.



#1524 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 22 października 2017 - 14:28

https://translate.go...l/?hl=pl&tab=wT



#1525 Morre

Morre
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 października 2017 - 14:37

Dlatego właśnie napisałem mądrego, żeby nie było takich propozycji






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)