Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 lutego 2012 - 17:36

Wątek analogiczny do Poszukiwania Aplikacji dla iOS. Tylko tutaj proszę umieszczać pytania związane z poszukiwaniem aplikacji w Mac App Store. Pozwoli nam to uniknąć bałaganu na forum.



#2 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lutego 2012 - 02:44

Wątek analogiczny do Poszukiwania aplikacji w Mac App Store oraz Poszukiwania aplikacji na iOS.

Z powodu sporej ilości tematów, w których poszukujecie konkretnych aplikacji pod OS X, postanowiliśmy założyć wątek, gdzie wszystkie takie poszukiwania będą od tej pory gromadzone.
Tylko tutaj proszę umieszczać pytania, związane z poszukiwaniem aplikacji pod OS X. Pozwoli nam to uniknąć bałaganu w dziale Programy.



Bałaganowi na forum mówimy stanowcze - Nie!



#3 Calypsett

Calypsett
  • 88 postów

Napisano 15 marca 2012 - 09:50

Poszukiwana aplikacja do zmiany funkcji klawiszy w Mac'u oraz bezpłany program do defragmentacji dysku.

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 marca 2012 - 21:27

Nie łudź się że coś dobrego darmowego znajdziesz. Bedzie to g. warte po prostu.

Ten z kolei (płatny) dobrze sobie z tym radzi.
ABBYY FineReader Express Edition for Mac

#5 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 07 kwietnia 2012 - 20:29

Za darmo nie ma softu OCR dla Maca. Oprócz Abby Fine Reader'a jest jeszcze: http://www.irislink....12-for-Mac.aspx

#6 szponder

szponder
  • 117 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 13:49

Ad muncher - Alternatywa dla OS X? Witam, Istnieje może jakiś program, który działa na takiej samej zasadzie co Ad Mucnher, tyle tylko, że na systemie os x? Ad Muncher na windowsie blokuje wszystko, od reklam w przeglądarkach po reklamy w komunikatorach - WSZYSTKO. Otwierające się samoczynnie nowe okna z reklamami w CHROME, to najgorsze co może być. Szukałem w opcjach, aczkolwiek nie znalazłem takie która by to wyłączyła. Adblocker, mnie nie satysfakcjonuję. Posiada ktoś takowy program, który pozbędzie się wszystkich reklam, tak jak to robi Ad Muncher? Może być płatny. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 14:46

Może Glimmer Blocker - działa na zasadzie proxy serwerka. Albo squid + filtry.

#8 ollla

ollla
  • 17 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 18:05

Program do nauki języka angielskiego Witam serdecznie, Przeszukałam wszystkie możliwe sklepy typu media markt i nigdzie nie mogę znaleźć jakiegokolwiek programu do nauki języka angielskiego który by chodził na MAC OS. Znacie może jakiś dobry program na który by działał? Chodzi o poziom średnio-zaawansowany lub zaawansowany...

#9 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2012 - 18:25

Learn English (British) - Speak English (British) - Learn English (British) Software - Rosetta Stone®

#10 TitanArm

TitanArm
  • 2 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 18:36

Jakim programem odtworzyć obraz płyty, nie ISO, tylko NRG? Szukam programu, którym mógłbym odtworzyć obraz płyty .nrg . Czy znacie może jakiś program, którego mógłbym użyć? Czy, poprostu nie da się tego odtworzyć na macu? Z góry dzięki za odpowiedź.

#11 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 11 kwietnia 2012 - 18:49

Czy się da, nie wiem. Na bank jest to plik generowany przez program NERO

#12 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 11 kwietnia 2012 - 18:58

Skonwertować => Howto: Convert .nrg to .iso from the Terminal (OS X)

#13 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 11 kwietnia 2012 - 21:08

Witam, cieszę się, że w końcu wątek powstał i w takim razie zacznę: potrzebna mi aplikacja (najlepiej darmowa, a w najgorszym wypadku niedroga) w której będę mógł mając w folderze kilkadziesiąt zdjęć dodać do nich wszystkich jednocześnie ramkę (mnie interesuje najprostsza opcja - czarna lub biała 2-3mm). Czy coś takiego istnieje?

#14 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 11 kwietnia 2012 - 21:12

Privoxy?

#15 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 kwietnia 2012 - 07:18

http://myapple.pl/pr...plyty-_nrg.html

#16 Garom

Garom
  • 212 postów
  • SkądWrocław, Polska

Napisano 20 marca 2012 - 21:24

OCR do OSX Witam. Pozsukuje jakiegos darmowego OCR do OSX. Najlepiej gdyby byl free. Co mozecie polecic? Wlasciwie potrzebne mi jest edtowanie wylacznie tejstu drukowanego z zeskanowanej strony.

#17 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 16:18

Nauka pisania na klawiaturze.

Kiedyś musiało to nastąpić :D
Ułamek historii decyzji, która skłoniła mnie do poprawnego pisania na klawiaturze Mac OS X, znajduje się w innym wątku na tym forum, ale tak naprawdę to zawsze chciałem pisać na klawiaturze poprawnie w sensie profesjonalizmu, czyli bez spoglądania w ekran i korzystania ze wszystkich palców.

Ciekaw jestem czy Forumowicze tutaj wpisując teksty na forum, patrzą na klawiaturę i czy używają 10 palców?

Jakie wartości osiągacie w sensie ile znaków na minutę? Podobno przy pisaniu bezwzrokowym można tą prędkość zwielokrotnić ( i tym samym zaoszczędzić czasu.
Mistrzowie podobno osiągają nawet 1000 znaków na minutę!



Ze mną jest nie za wesoło. :cool: Co prawda mnie wydaje się że na moim MacBook Pro 17 ( Snow Leopard ) piszę dosyć szybko no i piszę dwiema rękami, ale teraz uwaga....zabrzmi to śmiesznie, :wink: bo jednak używam w każdej z rąk tylko jednego palca. :confused:
Jedynie przy pisaniu Polskich liter używam dwóch palców jednej ręki. ;)
Zatem ja nazywam to kompromitacją, ;) którą muszę zmienić. ( dlatego do nauki szukam jakiegoś programu, itp. ) :idea:

Jak na razie znalazłem 2 programy do nauki pisania na klawiaturze.
aTypeTrainer4Mac 2.9.3
i
Ikona Tux Typing Tux Typing 1.5.17


Darmowe - Pisanie na klawiaturze - Programy na Mac OS X - Nadgryzione.pl

Bardzo prosiłbym o podpowiedź jakich najlepszych programów warto użyć ?

Czy są jakieś programy lepsze darmowe czy trzeba jakiś zakupi ?

Czy macie jakieś rady dla początkujących jak ja ?

Bardzo dziękuję.



#18 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 12 kwietnia 2012 - 16:34

Kiedyś korzystałem z niżej podanej stronki. Po założeniu konta zapisują się Twoje wyniki, które później możesz ze sobą porównać.
Sam używając wszystkich palców nie piszę zbyt szybko, choć jak używałem tej strony, zauważyłem, że układ palców na klawiaturze i szybkość się poprawiał(a). Z tego co widzę to wynik jaki podaje mi strona to 38 słów/min (nie wiem jak to się przekłada na znaki).

A, jeszcze jedno. Strona jest w języku angielkim i w takim też się pisze, więc później może pojawiać się trudność w pisaniu z polskimi znakami - tak przynajmniej było u mnie.


-> Learn to Type | Free Typing Tutor | Typing Course

Pozdrawiam

Edit:
teraz widzę, że pytanie trafiło do działu z programami. Mimo to mam nadzieję, że pomogłem

#19 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 17:04


A, jeszcze jedno. Strona jest w języku angielkim i w takim też się pisze, więc później może pojawiać się trudność w pisaniu z polskimi znakami - tak przynajmniej było u mnie.

Dziękuję Cesiu111.
Zatem nic nie ma po Polsku ? A może coś z płatnych programów by się znalazło?



Dziękuję.

#20 merdes

merdes
  • 82 postów
  • SkądPL

Napisano 12 kwietnia 2012 - 17:56

Szukam programu przy pomocy którego zobaczę jakie komputery są połączone do udostępnionego połączenia przez Airport. Zalezy mi na ograniczeniu prędkości danym komputerom - przypisanym po nazwie albo po adresie mac karty. Jakieś statystyki. Cokolwiek. Połączenie sobie działa ale kto z niego korzysta i co się dzieje w sieci to już nie wiadomo.

#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 kwietnia 2012 - 18:15

@bielin, zacznij w końcu pisać jak człowiek. Już mnie ręce bolą od raportowania prawie każdego Twojego postu z błędami. (Przepraszam za OT, musiałem go ostrofować ;-)) @merdes: pasmo ogranicza się przez dummynet i ipfw. Jak chcesz statystyki i takie tam, to weź netstumblera albo coś podobnego.

#22 merdes

merdes
  • 82 postów
  • SkądPL

Napisano 12 kwietnia 2012 - 18:47

a cos z gui?

#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 kwietnia 2012 - 18:55

KisMAC.

#24 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 12 kwietnia 2012 - 21:07

Poszukiwany darmowy soft GUI dla Tiger PPC, który: 1. Pokaże listę aktywnych komputerów w sieci domowej, którym udostępniam internet i umożliwi swobodne przydzielenie (określenie) jego prędkości każdemu z nich. 2. Powie (bez zgadywania w Monitorze Aktywności) jaki proces powstrzymuje odmontowanie programu x zainstalowanego z obrazu dysku.

#25 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 kwietnia 2012 - 21:29

Z GUI to tak ciężko raczej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych