Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

wariujący trackpad po podłączeniu zasilacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Consafo

Consafo
  • 13 postów

Napisano 11 marca 2012 - 13:57

Witam, Mam problem z gładzikiem (macbook alu), po podłączeniu zasilacza (oryginalny, typ "L") gładzik skacze, cofa się i wiesza. Problem ustępuje po uśpieniu/obudzeniu, czasem, okazjonalnie powraca. Zazwyczaj po max godzinie ładowania trackpad (nawet bez usypiania), działa już zupełnie normalnie. Na baterii wszystko jest ok. Bateria wg. coconut - w stanie "dobrym" - 96%. Co o tym sądzicie? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

#2 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2012 - 15:06

A nie dzieje się przypadkiem tak gdy działa Ci Time Machine? Komputer do sieci podłączony jest przez WiFi czy kablem?

#3 Consafo

Consafo
  • 13 postów

Napisano 11 marca 2012 - 15:23

przez wifi, czasem kablem, ale nawet jak nie mam połączenia to i tak gładzik wariuje. Time machine w ogóle nie używam. // może to coś pomoże - miałem problemy z tym nowym zasilaczem czasem nie chciał ładować, dioda się nie zapalała, ale po resecie smc i kalibracji baterii - wszystko wydaje się ok.

#4 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 14 marca 2012 - 23:42

A gniazdko uziemione?

#5 Consafo

Consafo
  • 13 postów

Napisano 17 marca 2012 - 02:28

zasilacz nie ma bolca na uziemienie... z tego co zauważyłem to norma i większość nie ma. czy to może być problemem?

#6 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 marca 2012 - 21:39

Przecież te zasilacze nie mają uziemienia.

#7 Consafo

Consafo
  • 13 postów

Napisano 19 marca 2012 - 15:55

Chyba rzadko które zasilacze mają... ale trop może być dobry tylko jakim cudem macbook puszcza jakieś napięcie po gładziku? A może to wina samego zasilacza ? (sprzedawca opisywał, że jest on oryginalny, nadruki na nim też to wskazują, ale z allegro każdy wie jak bywa...)

#8 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2012 - 16:13

Ja już kilka takich "oryginalnych" zasilaczy miałem. Wszystkie złudzenia się kończą po wbiciu numeru seryjnego w selfsolve.apple.com i dowiedzenie się, że taki produkt nie istnieje ;)

#9 Consafo

Consafo
  • 13 postów

Napisano 19 marca 2012 - 18:13

rzeczywiście, numer seryjny na zasilaczu niby jest, ale na strona nie rozpoznaje tego numeru... poza tym mac pokazuje mi takie dziwne info o zasilaczu :

Informacje o zasilaczu AC:
Podłączony: Tak
ID: 0x0100
Moc w watach (W): 85
Wydanie: 0x0000
Rodzina: 0x0085
Numer seryjny: 0x003e5553
Ładowanie: Nie

zasilacz miał być 60w.....
skoro zasilacz jest "piratem" więc nic dziwnego że macbook od niego wariuje.
Kupiony w [URL="http://allegro.pl/nowy-oryginalny-zasilacz-apple-macbook-magsafe-60w-i2202514617.html"]sklep-laptopy_pl[/URL]

#10 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 marca 2012 - 18:53

Hej, ja sprzedaję zasilacze bulk, od Apple i:
1. Po numerze seryjnym ich nie znajduje (tych z iSpotów zresztą też).
2. Zawsze mają one pudełko! - albo karton resale, albo plastikowy blister!
3. Kabel/kaczy łeb musi być firmy "Volex" - Apple korzysta na razie tylko z nich.
4. Nie ma możliwości, żeby sprzedać oryginalny zasilacz, nawet bulk, za cenę poniżej 250zł.
5. Moc w watach (W): 85 - tutaj MUSI być poprawna wartość!

Dodatkowo, należy używać długiego kabla, a nie "kaczego łba". Kacze łby nie mają uziemienia, a te długie kable już tak.

---------- Wpis dodano o 18:53 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:42 ----------

W ogóle, zastanówmy się. Zasilacz w iSpot kosztuje 350zł, wiemy, że Apple ma marżę dość wysoką, ok. jak to wyceniają na częściach, 50%. Teraz powiedzmy sobie szczerze, komu Apple sprzeda zasilacz, tak, żeby go sprzedał za 54% jego oryginalnej ceny?! Wiemy ponadto, że resellerzy mają 5-10% marży.
Nawet jeśli bulk będzie taniej, to wątpię, że w okolicach 50% ceny.

#11 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2012 - 20:17

Dodatkowo, należy używać długiego kabla, a nie "kaczego łba". Kacze łby nie mają uziemienia, a te długie kable już tak.


Zgodnie z zasadą "ten co pyta, ten nie wie raz" - jakie znacznie ma w tym przypadku uziemienie na kablu, skoro do "kostki" i tak już tylko dwie żyły?

#12 Consafo

Consafo
  • 13 postów

Napisano 19 marca 2012 - 20:49

z tego co wiem uziemienie zeruje nadwyżki napięcia, jednak na zasilaczu ups (który powinien dobrze regulować) sytuacja jest identyczna.
swoją drogą to nie pierwsza [URL="http://myapple.pl/komputery-apple-pytania-i-problemy/204026-macbook-problem-z-gladzikiem-przy-ladowaniu.html"]taka sytuacja[/URL] na forum. Ja problemów z fazą nie mam, inne komputery działają ok, chyba że mac jest "przeczulony".

// co do zasilaczy sądziłem że istnieją 2 typy - zamienniki i oryginały... Mój zasilacz nie ma nic z firmy "volex" zamiast pudełka opakowany był w słabo wyglądający blister, a wyprodukowany ku "radości" apple w "Dongguan Samsung" :)

// problem połowicznie rozwiązany. gdy używam trackpada, trzymając nadgarstek na obudowie, działa ok. Gdy dotykam samym palcem - wariuje. Ewidentnie jest przebicie, a moja dłoń odciąga napięcie. Tylko czy takie przebicie na obudowie może uszkodzić coś w samym laptopie?

#13 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 marca 2012 - 15:53

Consafo, masz ten długi kabel?

---------- Wpis dodano o 15:53 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:51 ----------

Zgodnie z zasadą "ten co pyta, ten nie wie raz" - jakie znacznie ma w tym przypadku uziemienie na kablu, skoro do "kostki" i tak już tylko dwie żyły?

Nie wiem jak Twój zasilacz, ale te co ja sprzedaję, są oryginalne i mają uziemienie na 100%. Kacze łby są Volex oczywiście. Kable długie są dodatkowe.
PS. Jak masz długi kabel, to sobie sam odpowiesz na pytanie;) chwila dedukcji :D

#14 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2012 - 18:08

Ja wiem, że kabel oryginalny ma uziemienie, ale podkreślam - chodzi mi o to, co już jest przy kostce - tam jest wejście dwużyłowe i zawsze było

#15 AbuOsman

AbuOsman
  • 113 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 20 marca 2012 - 20:29

A czy ten grzybek metalowy w zasilaczu nie uziemia? Zawsze mnie to zastanawiało... Bo w długim kablu dotykają do niego jakieś takie blaszki, których kaczy łeb nie ma.

#16 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 marca 2012 - 21:29

A czy ten grzybek metalowy w zasilaczu nie uziemia? Zawsze mnie to zastanawiało... Bo w długim kablu dotykają do niego jakieś takie blaszki, których kaczy łeb nie ma.

Brawo! :D Dokładnie tak jest.

#17 Consafo

Consafo
  • 13 postów

Napisano 21 marca 2012 - 15:01

Mam tylko "kaczy łeb", pożyczę i sprawdzę na długim kablu. Dodatkowo w mikrofonie wewnętrznym słychać jakieś trzaski i szumy, ale nie wiem czy to się też łączy z problemem uziemenia...

#18 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 marca 2012 - 15:09

Jak coś, to mam te długie kable na sprzedaż.

#19 Consafo

Consafo
  • 13 postów

Napisano 22 marca 2012 - 02:57

Niestety. Sprawdziłem na długim kablu, dla pewności nawet na dwóch innych, problem ten sam. Na innych zasilaczach to samo. Dodatkowo sprawdziłem miernikiem - niby w obudowie nie ma napięcia, ale może jest tak małe że ten chiński grat tego nie wyczuwa....

#20 Tytus68

Tytus68
  • 36 postów

Napisano 08 sierpnia 2012 - 15:57

Czesc Z tej samej firmy mam juz drugi zasilacz i identyczny problem. Jutro jade ze zwrotem - na szczescie mam stary - pogryziony przez koty ale dziala :) BTW jakie macie doswiadczenia z tymi co pisza ze sprzedaja zamienniki???

#21 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2012 - 16:59

1. Zasilacz posiada złącze uziemienia - wymóg UE - ale konstrukcja jego (podwójna separacja galwaniczna) nie wymaga używania uziemienia. Tak więc nie ma znaczenia czy korzystamy z kabla z uziemieniem czy tylko z przejściówki.

2.

(...)

// problem połowicznie rozwiązany. gdy używam trackpada, trzymając nadgarstek na obudowie, działa ok. Gdy dotykam samym palcem - wariuje. Ewidentnie jest przebicie, a moja dłoń odciąga napięcie. Tylko czy takie przebicie na obudowie może uszkodzić coś w samym laptopie?


Nie "dłoń odciąga napięcie" tylko zmieniasz pojemność - może mieć to związek z zasilaczem - jak twój zasilacz to "klon". Sprawdź na pewnym oryginale.

3. Jak nie pomoże pewny zasilacz - niestety serwis. Problem z "wariującym" gładzikiem jest częsty i znany. Nie masz też problemów z wentylatorem lub ładowaniem baterii ?
 

BTW jakie macie doswiadczenia z tymi co pisza ze sprzedaja zamienniki???


zasilacz magsafe odwieczne pytanie oryginal czy zamiennik.

 


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych